Keresés

Részletes keresés

vizgazfutes Creative Commons License 2012.02.26 0 0 59459

El kell kezdeni számolgatni.

 

Gondolom nem ipari méretben készül a fűtésed, tehát a max átmérő a 22es lehet.

 

Ki kell számolni, hogy mennyi cső és idom kell, és hogy mindez mennyibe kerül rézből és mennyibe acélból...

 

Annak is utána kell járni, hogy a 22es acél áramlástechnikailag megfelel-e a 22es réznek.

 

Ezen felül, ha egyedileg készül a fűtés, akkor a présszerszám bérlésének díját is figyelembe kell venni.

 

De nem hiszem, hogy túl nagy differencia lenne a két szerelés technológia között.

Előzmény: feri812 (59456)
feri812 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 59458

Sajnos én is árérzékeny vagyok.

Előzmény: alázógyík (59457)
alázógyík Creative Commons License 2012.02.26 0 0 59457

A réz kegyetlenűl drága. Van-e sok pénzed?

Előzmény: feri812 (59456)
feri812 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 59456

Sziasztok.Egy kis véleményekre volnék kiváncsi,központi fűtés szerelés előtt állok,a csövezésről kérnék véleményeket,melyik csőrendszert érdemesebb választani,réz vagy szénacél,beszéltem már több illetővel ki ezt ki azt ajánlotta,főleg az idomok miatt.Véleményeket köszönöm.

zozomax Creative Commons License 2012.02.25 0 0 59455

No, mégis volt benne benyomható gomb... le kellett venni róla a felxi csövet és egy csavarhúzóval alulról belenyúlva kellett nyomni a szelepet és úgy lejött a víz. 

Előzmény: zozomax (59444)
morgen66 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 59454

Persze csak fogjál valamivel ellent,hogy ne tekeredjen el az osztó.

Előzmény: szicsu1007 (59452)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 59453

És a rendszer induló nyomását aztat hova kéne állítani ?

Mert az se  mind1 ?  :-))

 

Naszóval nálunk ez alapján lett beálltva

http://epgeplap.hu/t/doc-head/DHE00493.pdf

előfeszítési nyomás = statikus nyomás + 0,3 bar

rendszer kezdeti/induló nyomás = előfeszítési + 0,3 bar  ( hogy legyen tartalékvíz a tágulásiban)

 

ÉS mégis "levegősődik" .... hallani, hogy a puffertöltő szivattyú kergeti a buborékokat....

Kazán után van autómata légtelenítő, onnan elágazik az indirekthez, ott van mikrobuborék leválasztó, a strangok tetején van 1-1 autómata légtelenítő...

A radiátorokon van kézi.....ahonnan nem jön levegő

A puffer tetején is kézi van, ahonnan 2 naponta, ha kinyitom, akkor 1-2 mp-ig jön levegő...

 

Akkor most honnan lesz ott levegő.

A rendszer vize már 2 éves, tehát nem friss.

A kazánnál a víz már volt 86-88 fokos is, tehát az oldott oxigénnek már távonia kellett volna....nem ?

 

Esetleg helyi forrásgócok a vegyeskazánban ?? 

Van olyan, hogy hallani, hogy a fűtésköri keringető is kergeti a levegőt, tehát felnyomja a radiátorokhoz, de azokon kinyitva a  légtelenítőket,  sehonnan nem jön a levegő ....

De az hogyan lehet, ha a rendszer nyomása ált. 1,3 -1,8 bar között változik. Ott azért már nem 100fokon forr a víz....

 

Mostakkor honnan is "jöhet" a levegő, amit kiengedek a puffer legtetejéből...???

 

 

 

 

 

Előzmény: hAnd (59450)
szicsu1007 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 59452

Gyanuba került egy csatlakozó a gyűjtő-elosztónál. Kicsit nedves és barnás körkörös lerakódás van. Meg a környékén olyan büdös, amilyen légtelenítésnél szokott lenni. Szabad azt nekem utánahúzni? (Még nem csináltam ilyet:-)))

Előzmény: morgen66 (59448)
SolnesMM Creative Commons License 2012.02.25 0 0 59451

 Nos ez hasznos infó volt.

Már évek óta kinlódok a nem megfelelően légtelenített rendszerrel.

 

 SM.

Előzmény: hAnd (59450)
hAnd Creative Commons License 2012.02.25 0 0 59450


http://buildermaster.gportal.hu/gindex.php?pg=2452578


"5. tipp: a fűtési rendszer jó légtelenítése

A jó légtelenítés a megfelelő helyeken elhelyezett automatikus légtelenítő szelepeken, a vezetékek és a radiátorok megfelelő lejtésének beállításán múlik. Ha levegős a rendszer, a radiátorban "légzsák" képződik, és ezen a helyen nem fűt a radiátor. Fontos, hogy legyenek a rendszer végpontjain, valamint a kazánnál az osztó-gyűjtő egységeknél automatikus légtelenítő szelepek. Célszerű a radiátorokra is helyi légtelenítő szelepeket felszerelni. Ezek kézi működtetésűek, csak akkor használja, ha a radiátorból levegő jelenlétére utaló csörgő hang hallatszik.

A jó légtelenítéshez azonban szükséges még a zárt tágulási tartályban a helyes előnyomás beállítása.

Hiába légtelenedik ki megfelelően a fűtési rendszer, ha újra és újra levegőt szív be valahonnan. Ismerős a jelenség? Honnan jön ez a levegő, amikor zárt a fűtési rendszer? Az automatikus légtelenítő szelepeken keresztül. Ezek ugyanis kettős funkcióval rendelkeznek: légtelenítő és légbeszívó szelepek is egyben. A légbeszívó funkcióra a fűtési rendszer leürítése miatt van szükség. Fűtési időszakban a szelepek csak légtelenítenek. A zárt tágulási tartály nem megfelelő működése miatt azonban e szelepek légbeszívóként is működhetnek. A túlzottan nagy előnyomásra töltött tágulási tartály ugyanis a rendszer felfűtésekor nem tölti be funkcióját, azaz nem, vagy csak kis mértékben veszi fel a táguló vizet. Lehűléskor a víznek vissza kellene áramolnia a rendszerbe a tartályból, azonban ez nem következik be, így a lehűlő víz térfogata annyira lecsökken, hogy már nem éri el a légtelenítő szelepeket, azok pedig levegőt engednek be a rendszerbe. Megoldás: a tartály megfelelő előnyomásának beállítása. A beállítási érték = a rendszer legmagasabb pontja a kazánhoz képest (vízoszlop magassága) + 2 méter. (1 vízoszlop méter = 0,1 bar). A beállítási érték azonban ne legyen kisebb mint 0,5 bar. Példa: egy kétszintes családi házban a kazán és a legfelső radiátor közötti szintkülönbség 5,5 méter. A beállítási érték tehát: 0,55 bar + 0,2 bar = 0,75 bar.

A beállítást a gépjárműveknél használatos kerék nyomásmérővel lehet elvégezni. Víznyomás nélkül, "bolti" állapotban.

A tágulási tartály sapkáját lecsavarva előtűnik egy szelep, melyen keresztül levegő engedhető ki a tartályból."

Előzmény: nixon70 (59449)
nixon70 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 59449

Fel kell pumpálni a zárt tartályt.

Előzmény: szicsu1007 (59446)
morgen66 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 59448

Hogy töltöd a kazánt?

 

Addig míg teljesen ki nincs légtelenítve addig sajnos a legmagasabb pontra beszorul a levegő.

 

A radiátornál lehet hogy azért csörög mert a szelep felé emelkedik a radiátor,onnan csak ugy tudod 

kiengedni , hogy a felső szelepet elzárod majd a szelepnél a hollandert meglazítod.

 

 

A nyomás azért esik le mert mindíg egy kis levegő kiszisszen a kazán automata légtelenítőjénél.

Vagy ha máshol is van automata ott.

 

Ha teljesen kivan légtelenítve és akkor is esik a nyomás akkor máshol is lehet probléma.

Előzmény: szicsu1007 (59446)
morgen66 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 59447

Kösz.

Előzmény: Törölt nick (59445)
szicsu1007 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 59446

Hali! Hadd kérdezzek tőletek...

1. Honnan jut be a levegő egy zárt égésterű kombikazános fűtési rendszerbe? (A törölközőtartó radiátor tetején 8-10 naponként engedem ki a levegőt.)

2. Minden helyiségben "csendben" vannak a radiátorok, de a WC-ben lévő vékony radiátorban szortyog a víz (leginkább felfűtéskor). De hiába nyitom ki a légtelenítőjét, csak víz jön kifelé belőle. Mitől szortyoghat? Ez mégis valami kóbor levegőt jelent?

3. A fenti jelenség lehet-e oka annak, hogy erősen változik a nyomás? Beállítom 1,6-ra, felfűtésnél felmegy 1,8-ra (ez talán nem baj), de lehűlésnél lemegy 0,9-re is. Lehűlés azért van, mert többnapos kezelésekre jártam, levettem a termosztátot 17 fokra. Tegnap reggelre kihűlt a lakás(8 fok), nyomás lement 0,4-re, kazán megállt. Feltöltöttem, indítottam, most látszólag OK.

   A 17 fokra állítás (2-3 napra) okozhat-e ekkora nyomásesést?

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 59445

Szia,

 

a neveket nem tudom, van többfajta, ömlesztve. Az ára is kb ennek megfelelő! Remélem jól áraztam, mert nem meggazdagodni szeretnék belőle.... :)

 

 

Üdv!

 

Előzmény: morgen66 (59427)
zozomax Creative Commons License 2012.02.24 0 0 59444

Halihó,

 

Hát én nem láttam rajta semmi tekerhető, benyomható dolgot... inkább olyannak tűnt, mint egy szimpla rugós belsejű nyomáshatároló szelep.

Ritkán járok a lakásban, csak amikor pont ráérek dolgozni benne valamit (felújítás alatt van), de szombaton megyek megint, akkor megnézem újra és csinálok képet is ha nem jön össze a dolog...Jó lenne levenni, mert így nehéz mögé csempézni.

Előzmény: ha4nz (59435)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.24 0 0 59443

Na, kiderült, hogy ugyanazt írtuk még valakivel, csak ő fejből mondta a dolog nevét, én meg logikából.

 

http://portal.d-eg.hu/content/view/638/41/

 

Itt le van írva a bánatod trágya.

Előzmény: Prefetto (59442)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.24 0 0 59442

HOPPÁCSKA!

 

Visszaolvastam a történetet az elejétől. Teneked kétcsöves rendszerhez alkalmas alsó szeleped van, amiben nincs bypass. Az összeset ki kell cserélni. Utána filózhatsz a további költésen.

Az illető vagy nem értett hozzá, vagy direkt a legolcsóbbat vette meg, hogy átverjen.

 

Előzmény: Prefetto (59441)
Prefetto Creative Commons License 2012.02.24 0 0 59441

Ha alul elzárod, akkor leválasztod a vízkörről, tehát a radiátort le lehet szerelni. Asszem ezt láttam egy ilyen metszeti rajzán.

A felső szelep dönt arról, mennyi a vízáram. Ha az alsóban van bypass akkor a felső zárásakor IS engedi tovább a vizet, mehet a következőbe. Így minden egyes radiátor egyre hűvösebb vizet kap a végén, egy rendes rendszert úgy kell méretezni, hogy az utolsók nagyobbak legyenek. 

 

Szerintem ma szedesd le komoly szakemberrel a szelepet, aki érti is amit csinál, elemezze ő a helyzetet. A probléma akár az is lehet, hogy kevés a szivattyúd nyomása/a maradék tömegáram. Ezekben én nem vagyok profi, de ha látom, megértem a hibák okát.

Előzmény: picidio (59440)
picidio Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59440

Ahogy ígértem, csináltam pár képet a radiátorom szeleptestjéről...elölről, hátulról, felülről, oldalról, majd a radiátor másik oldalát is lefotóztam. A radiátor talán vmi Lux féle lehet, kb. ennyit tudtam meg..de ezen nincs Gyerekek semmi hasznos...hogy 50-es vagy 100-as a szelep...


soldy53 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59439

Szépestét!

Valaki hozzáértő véleményt tudna mondani a Ferroli Tantaqua N30 EL kombi gázcirkóról. 5-6 éve használom, némi javítás mellett, meg hogy rengeteg gázt fogyaszt a napokban mértem az áramfogyasztását: a szivattyu 2. fokozatához megadott 40W helyett 55W-t zabál. Mire lehet még számítani, meddig él egy ilyen kazán?

maszibmw Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59438

Én, amikor itthonra ezt a márkát, és megoldást választottam, a döntésemben egyértelműen befolyásolt a Művészetek Palotája épülete, melynek vezető gépészeti márkája a Honeywell. Többszáz szelep és egyéb szerelvény került beépítésre, és mivel itt dolgozom, tudom a tapasztalatokat velük. Ezt követően döntöttem otthon is így, és NÁLAM bevállt.

Előzmény: vizgazfutes (59409)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59437

"A vevőegység fogadja a termosztátok kapcsolójeleit, vezérli a kazánt és parancsot ad a fűtési zónaszelepek (max. 4 zóna, zónánkénti terhelhetőség 230V AC/max: 1A /0,3A induktív/) nyitására/zárására."

Előzmény: Kiss45 (59436)
Kiss45 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59436

Ez a COMPUTHERM Q8RF kifejezetten arra való, hogy a zónaszelepet kapcsolgassa, vagy kazánt is tudja szabályozni?

Előzmény: vizgazfutes (59433)
ha4nz Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59435

Igen, az a biztonsági szelepe, ott kellene kicsöpögni ha üzemel, de leengedéskor meg itt folyik le, mert ez a rendszer legalsó pontja. Nincs a végén egy elfordítható/benyomható tekerőgomb, vagy hasonló?

Előzmény: zozomax (59425)
Kiss45 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59434

Köszönöm!

Előzmény: vizgazfutes (59433)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59433

Ha jól emlékszem ebbe a topick-ba ígértem mára a Computherm multizónás termosztát pontos típusának megadását.

 

Hát, szavamat tartván: Q8RF XD

picidio Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59432

Este feldobok még pár képet az alsó részról a szeleptestről...fú, ez de jónak tűnik...de jó lenne, ha jó lenne! :-)

 

Köszönöm halaloszto, morgen66 és persze a Többieknek is. 

 

Előzmény: halaloszto (59431)
halaloszto Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59431

irja o is, hogy also szeleptest. szokas szeleptestnek hivni azt is, amin a tekero van felul, az alsot meg pl bekotoidomnak.

 

mi az alsorol beszelunk.

 

vajk

Előzmény: picidio (59424)
morgen66 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 59430
Előzmény: picidio (59428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!