Keresés

Részletes keresés

spirkp Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58103

Sziasztok! 

 

BUÉK Mindenkinek!

 

Lenne egy aprócska prolémám! Tavaly lett összeszerelve a vegyestüzelésű kazán illetve egy indirekt tárolós boiler. A rendszer nyitott!

A keringető szivattyú után van egy motoros irányváltó szelep. Alap esetben az 1-es felé azaz a radiátoros kör felé keringeti a fűtött vizet.

Viszont mikor a boiler kéri akkor átvált teljesen és a 2-es irányba tereli. Ebben az esetben pedig azon a rövid szakaszon szépen lassan elkezdi forralni a vizet. A 2-es illetve a 3-as pont közé szeretnék betenni egy thermo vagy motoros szelepet ami 65fok feletti hőmérsékletű vizet enged a boiler felé, mikor ez a hőmérséklet emelkedik akkor a radiátoros kör felé nyitna, ezáltal a visszatérő hidegebb viz ujra visszahűtené a fűtött vizet. Egy idő után beállna. Természetesen irányvált szelepre lenne szükségem! A kazán átlagosan 45fokon üzemel. 

 

Kérdésem az lenne létezik-e és ha igen mi a pontos típúsa ennek a szelepnek!

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Üdv:. mamuth                                              

Teaway Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58102

Üdv Hölgyek/Urak!

 

Geberit Fontana tartályban érdemes/lehet javítani a töltőszelep-egységet (136.703.00.1), vagy cserélni kell? 

morgen66 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58101

A nyomásnak 1,2-1,5 jó,egy kicsit rátölthetsz.

Álísd feljebb a hőfokot 70-75 fokra,lehet hogy ilyen hőfokra lettek számolva a radiátorok.

 

Tetőszigetelésről lehet tudni valamit ,az is levan szigetelve 10 centis szigetelővel?

Előzmény: P.P (58099)
boxer-gs Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58100

Esetleg helyezd át a termosztátot a hálóba! Legyen az a referenciahelyiség.

Előzmény: P.P (58099)
P.P Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58099

Sziasztok!

Először is BUÉK mindenkinek ;-)

Segítség kellene, mert nagyon nem értek ehhez a rendszerhez. FÉG C21 cirkókazán 70 m2-es 2,75 magas 4. emeleti lakás 4 emeletes lapostetős téglaházban. 10 cm-es külső szigetelés műanyag nyílászárók. 60 cm magas 9 cm vastag lapradiátorok: nappali 125 cm vendégszoba 70 cm (ez dupla vastagságú), háló 120 cm étkező 60 cm konyha 40 cm szélességben a fürdőben meg törölközőszírítós radiátor van betéve. A radiátorok elvileg nem levegősek, átmelegednek teljes felületükön.

Beállítom mondjuk 21 foka a nappaliban lévő termosztátot, megy a fűtés felfűt 21,5-ig majd leáll. Ez eddig rendben is lenne, csak ami engem zavar, hogy kb 20-30 perc múlva jéghideg lesz minden radiátor. A nappali viszonylag tartja a meleget, mert ott vagyunk, ott megy TV számítógép ilyenek, de a háló, ami sarkon van így gondolom emiatt jobban hül, lehül 17 fokra rövid időn belül. Éjszaka csak úgy "nem fagyunk meg" ha magasra veszem a termosztátot így viszont egész éjjel fölölsgesen fűtöm a teljes lakást.

Sajnos egykörös a rendszer, a radiátorok szabályozásával nem sokra memntem. A fogyasztásom viszont télen egy hónapban így 2-300 m3. Ha trükközök, leveszem a fűtést ha nem vagyunk itthon, kicsit fűtögetek csak mikor itthon vagyunk és inkább csak este megy akkor 100-200 m3 a havi fogyasztás.

Kérdés: van egy nyomásmérő és egy túlnyomástartály a rendszeren. Mennyinek kellene lennie az alapnyomásnak ha nem megy a fűtés (ez most 0,8), és mennyire kellene felmennie ha felfűti a rendszer a vizet (1,1-re megy fel)? Hogy érdemes beállítani a hőfok mennyi legyen a kazánon mikor felfűti a vízet (jelenleg 65 fokig fűti ha jól mér)?

Mert lehet hogy kellene még vizet tolni a rendszerbe, vagy állítani a kazánon hogy tovább melegítse a vizet, de nem akarok minden info nélkül bele piszkálni, az előző lakónak így üzemelt.

Köszi előre is

halaloszto Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58098

egy csomo olyan van.

 

vajk

Előzmény: KalásziM (58097)
KalásziM Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58097

  Más !

 Kérdezem van  e olyan falirózsa - nem kémény

hez, hanem viz és fűtéscsőhöz ami két részből áll, tehát útólag a cső és falcsatlakozás csúnyaságát takarni  lehet ?

KalásziM Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58096

 Valószinű tényleg a füstcső van túlságosan benyomva.

Azt viszont nem értem miért lényeges az, hogy ki javasolta a vascsövet ? Nem mindegy ?  A lényeget leírta  átmérő 200 és a falvastagság 8 mm, habár ez itt abszolute érdektelen, minél vastagabb annál tovább tart.

 Hogy milyen anyagból van az is érdektelen , az anyagra csak a fontoskodó kéményseprők kérdeznek rá, mintha valami közük lenne hozzá.

  Mindig a korr. acélon lovagolnak !!

Előzmény: morgen66 (58094)
tonnni Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58095

Ok, köszönöm!

Akkor holnap szerelő!

Előzmény: maciszaki70 (58093)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58094

B.Ú.É.K. mindenkinek.

 

A kazán 40 kw ezzel nem lehet probléma.

Kéménynél lehet valami.

 

Hogy van bekötve a kazán a kéménybe?

 

A kémény tisztító ajtaján tegyél be egy tükröt,nincs e esetleg benne valami pl. a kazánbekötő 

cső nincs e nagyon betolva.

 

Esetleg egy fotót dobj fel a bekötésről.

 

A kéménybe beépített vascsövet ki javasolta?

 

Próbáld meg még a kéményes fórumba is feltenni a kérdésed.

 

Ha megvan a megoldás légyszives tájékoztass bennünket,jó pap is holtig tanul.

Előzmény: Kemenyes65 (58087)
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58093

Várhatolag tönkrement a termoelem, vagy az örláng tulkicsi és nem éri el az örlángot mert elszemetesedet és ezért kicsi.Esetleg a termomágnes ment tönkre de ennek kicsi az esélye.

Előzmény: tonnni (58089)
cucu Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58092

Hívd a Táltos irodát! Szellem elengedéssel ők foglalkoznak! :)

BÚÉK!

Előzmény: tonnni (58089)
true75 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58091

nekem 160as kéményem van 9,3 méter magas 2hónapos

abba akkora huzat van hogy begyújtáskor meggyújtom a papír szélét és már dübörög is az egész kazás

én a helyedben a kényény tetején mérnék(méretnék egy normális kéményseprővel) egyet, illetve megnézném, hogy a kazán fém kéménye mennyire van beletolva a tégla kéménybe, mert ha az koppanásig neki van tolva a kémény belső falának akkor se tud távozni a füst

 

Előzmény: Kemenyes65 (58087)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58090

Szerintem magas!

Elég, ha 1,0-1,2 baar a nyomás hideg víz mellett (0,7 alatt már nem működik).

 

Nálam egy rendszeren van az Ariston egy vegyes kazánnal és puferrel. Akkor van a rendszerben 2,0 baar nyomás, amikor a közel 1 köbös pufferem teteje és közepe 80 C feletti.

 

Előzmény: Locksmithvill (58088)
tonnni Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58089

Sziasztok!

 

B.U.É.K Mindnekinek!

 

Ma reggelre arra lettem figyelmes hogy a konyhában lévő konvektor elaludt. A hőmérséklet állító (nem tudom mi a pontos neve, talán szelep) az ki volt húzva mintha szándékosan leállítottam volna, próbáltam visszakapcsolni de semmi. Az a gyanús hogy a hőmérséklet állíto az hogy tudott magátol kihúzódni, valami rugó eltörhetett?

Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata vagy aki tudja mi lehet a baj írja le legyenszíves.

 

Köszönöm

Locksmithvill Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58088

Üdv!

 

Érdeklődnék:

Nemrég szerelték be Ariston CF24 típusú gázkazánom.

 2bar jelenleg az üzemi nyomása, normális e vagy csökkentsem vissza 1-1,5bar-ra?

 

 

 

Kemenyes65 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58087

Tisztelt Fórumozók!
 Segítséget szeretnék kérni fűtéssel kapcsolatban. Kissé hosszú lesz, előre is elnézést kérek. Kétszintes családi ház (földszint, tetőtérbeépítés) alapterülete 180 négyzetméter, átlagos belmagasság, műanyag nyílászárók, 50 cm-es poroterm tégla falazat, tetőtérbeépítés fafődém szigetelve. Ezt csak úgy mellékesen írom itt az elején, mivel később ezzel nem is akarok foglalkozni, mivel a problémám tárgya a kazán hőleadása, ill. hő le nem adása, aminek valószínűsíthetően  a kéményem az oka. Új építésű lakóház, új kazán, új szerelvények, csövek stb, tehát a szokványos "vízköves a kazán, a rendszer, elkormolódott a kémény,stb," szóba sem jöhet, mivel,az első begyújtástól rosszul üzemel. A kazán 7 tagos VIADRUS, a kémény a pincéből kezdődően a tűzfalon kivezetett, kisméretű téglában elhelyezett 200 mm- es belső átmérőjű 8 mm vastagságú acélcső, hossza 10,5 m. A vascső és a tégla között perlittel kiöntve. Őszi és a jelenlegi párás időben a begyújtás nehézkes, gyakorta visszafüstől. Az égés külső hőmérséklettől, és páratartalomtól, légköri nyomástól függetlenül csúnya, szerintem nem megfelelő mivel egyenetlen, kapkodva, szaggatottan tőrténik felmelegedett rendszer esetében is. Száraz (1-2 éves) szín alatt tartott cser és tölgy fával tüzelek, nyers fával nálam lehetetle lenne.  A begyújtástól számított 30 perc szükséges ahhoz hogy csak a kazánban 55 C fokra emelkedjen a hőmérséklet, ezután kapcsolom be a keringtető szivattyút(Grundfos 25/50) 1-es fokozatba, és látványosan esik vissza a hőmérséklet 40 c fokra, ami az egész tüzelés alatt jobb esetben valamikor felmegy újból 55 fokra, gyakorta nem. Ez még nem is zavarna, de a lakásban a radiátorok felső harmada nevezhető melegnek, alatta mintha nem is lenne, teljesen hideg ilyen vízhőmérsékletnél. 2-es vagy 3-as szivattyúállásnál még elszomorítóbb a helyzet. Fűtési idényben 10 köbméter fát tüzelek el, próbáltam már mindenféle módon tüzelni, levegőellátás változtatása, folytás, szivattyút később kapcsolom be, (80-90fok), a lakásban max. 22 fok, többet nem tudok elérni, a jelenlegi puha időjárási körülmények között sem, pedig egész nap megy a kazán. Hideg időben -10 alatt az éjjel-nappal folyamatos tüzelés mellett a 20-20,5 fok megállít. Próbálkoztam jó minőségű szénnel is de semmivel sem volt jobb, a szén nem bír benne égni, izzani, úgy ahogyan kellene. 4 évet szenvedtem már fával, 1,5 évet szénnel, sokmindennel próbálkoztam eredménytelenül. A kémény kazánnal ellentétes oldalán van, egy sparhett bekötésére kialakított csatlakozás, ritkán használtam, de próbálkoztam azzal is, hogy ezen keresztül falslevegőt adtam a kéménynek,számomra meglepő módon semmilyen változást nem tapasztaltam, se jobbat, se rosszabbat. Kipróbáltam egyidőben adtam a kéménynek falslevegőt az előbb már említett sparhett csatlakozáson kívül a kémény alsó és egyetlen kormolónyílásának eltávolításával (több napon keresztül), semmilyen változás. A kazánon az égési levegőt nem tudom normálisan beállítani, mert vagy csak üszkősődik a fa, feketedik és nem ég, vagy hatalmas lángokkal ég el amelyekben nem kékes szín, hanem az erős kék szín a meghatározó, a fa közelében. Parázs állapotban gyakorta látom a kémlelőnyíláson, hogy a tűztér egybefűggő kék lángtenger, csak éppen ez sem a kazán hőfokán sem a lakás hőmérsékletén nem érzékelhető. Egy rakat leégése beállítástól függően 1-től 3-3,5 óra alatt történik meg. Ettől huzamosabb leégési időt (4-4,5 órát) csak -10 fok alatt tudok elérni, de tartva a gyorsabb leégés melletti hőmérsékleti értékeket. Természetesen használok huzatszabályzót, kipróbáltam anélkül is de még talán rosszabb volt. Van gázkazánom is, 35 kw-os, a vegyes tőkéletlenkedése vitt oda hogy ezt a teljesítményűt vegyem. Most már tudom, tapasztalatból, 24 kw-os is simán elvitte volna. 5 évet fűtőttem gázzal, akkor sohasem fáztam, azt sem tudtam milyen az idő odakinn még ki nem mentem. Hónapokig le sem mentem a pincébe, azt sem tudtam van-e fűtésem, egyáltalán nem kellett semmivel sem foglalkozni. Tudom hosszú voltam, elnézést kérek érte de úgy gondoltam ezek az infó fontosak, a megoldás megfejtéséhez. É már-már kezdem feladni, rengeteget agyaltam rajra, aztán találkoztam ezzel a fórummal és gondoltam biztosan lesznek olyan segítőkész emberek akik okos dolgokat mondanak, amiből reményeim szerint megoldódik a problémám. A kéményseprőkkel többször próbálkoztam, hagy ne mondjak inkább semmit, megvan a véleményem.  A sors fintora, hogy 15 évcen keresztül tűzoltó voltam, nagyon sok kacifántos dolgot megoldottunk a csapattal, de úgy tűnik saját magamon nem tudok segíteni. Az előttünk álló,nyilvánvalóan nehéz, 2012-es esztendőben kívánok minden Fórumozónak és Családjának jó egészséget, békességet, nyugalmat, szeretetteljes otthont adó meleg családi fészket.

nixon70 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58086

BÚÉK!!!!!

JAMIE222 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 58085

Végül is a fúvókát békén hagytam, fémtiszta, nem volt miért piszkálni.Viszont a termoelem tartóján hajlítottam, most a termoelem vége ér bele az őrlángba, halványan izzik.Korábban a végétől 1-1,5cm re nyalogatta az őrláng, lehet hogy így nem funkcionált rendesen.

Egyenlőre jónak tűnik, ha holnap ilyenkor is gond nélkül műxik, akkor vélhetően megoldottam.

Előzmény: sjohn (58054)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58083

nekem az előző lakásomban nem volt szűrő

ott eldugult a mosógép gyári szűrője, mert nem foglalkoztam soha vele

amikor világított rajta az elzárt csap ikon akkor néztem mint hal a szatyorban

elzártam a sarokszelepet- cső leteker- sarokszelep megnyit- víz jön- mi lehet a baj

cső visszateker- mosógép hátulján leteker- sarokszelep megnyit- víz folyik(csak épp nem megfelelő nyomással)

bevallom eltelt egy kis idő mire rájöttem, hogy mi lehet a baj

Előzmény: sjohn (58080)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58082

OK. Én is megnézem mi lett hét év alatt.

Előzmény: true75 (58081)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58081

nekem a napokban van betervezve a 2 hónapos takarítás

holnap teszek fel képet, hogy mi van a szűrőben

Előzmény: sjohn (58079)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58080

Ja, és a karos csaptelepek is bírják...kop, kop, kop.

Előzmény: sjohn (58079)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58079

Specko én 7 éve csináltam a vízrendszert szűrős sarokszelepekkel, és bár szégyenlem még nem kellett egyiket sem kimosni.

Előzmény: true75 (58078)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58078

ez nem verseny

szerintem pillanatnyilag a bejövő oldali szűrőnél nincs jobb alternatíva

Előzmény: sjohn (58077)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58077

De, de, de...győztél:-))

Előzmény: true75 (58076)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58076

nem, de a bojlerből érkező melegvizet is szűrni kell

vagy azt szerinted szűri valami?

vagy az nem érintkezik a csappal?

Előzmény: sjohn (58075)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58075

Csak hidgvízre?

Előzmény: true75 (58074)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58074

egész pontosan 11db van

Előzmény: sjohn (58073)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58073

Kb. hány sarokszeleped van?

Előzmény: true75 (58072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!