Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55853

Hááát a miénk régebbi....alapból 1fok és átállíthatod 0,5fokra a hiszetrézist :-)))

 

Amúgy ajánljatok már olyan termosztátot, ami :

napi/heti programozású

0,2 fok a hiszetrézis

ÉS

a nappali éjszakai hőfok KÖNNYEN átállítható/változtatható. Akár negatív irányba is!

 

Mert ezen:

temp gomb megnyom

kiválaszton hogy nappali vagy éjszakai

és a kiválasztott gomb nyomkodásával CSAK emelni lehet a hőmérsékletet.

Tehát ha csökkenteni akarom , akkor körbe kell "tekerni"(felmenni 28-is, majd 0tól felmenni ameddig akarom) ...:-(  és csak úgy lehet alacsonyabb hőmérsékletet beállítani mint a korábbi.

Előzmény: nemnyaralo (55851)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55852

akkor a kijelzett hőfokra nem nagyon hagyatkozhatsz  ilyen "mérésekkor"   :-)))

 

Előzmény: kingoftailor (55849)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55851

Úgy rémlik hogy 0,1 °C-onként mér, de csak 0,5 °C-onként jelez. Talán alapból 0,5 °C a hiszterézise, de mintha (asszem padlófűtéshez javasolják:) át lehet állítani 0,2 °C-os hiszterézisre. Így előfordulhat a lentebb vázolt helyzet, hogy fűt, noha a kijelzett értékek szerint nem kéne neki. Mindez valahonnan 3 év távlatából dereng, nem biztos hogy helytálló.

Előzmény: joevagyok68 (55847)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55850

Tegnap egy szakboltban azt mondták, ha alacsonyra veszem a hőfokot, akkor elkezd kondenzálni és szétmarja a kazánt a savas lecsapódás.

Előzmény: joevagyok68 (55848)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55849

Szintén egy ilyen computherm "büszke" tulaja vagyok.

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (55847)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55848

Mintha régebben azt írták volna valahol, hogy a nem kondenzációs kazánok, ha modulációs tartományban üzemelnek, az nem biztos, hogy olyan jó hatással van a hatásfokra.

Mert akkor már megváltozik a gáz-oxigén aránya....vagy valami ilyesmi....

De lehet hüleség...

Bár lehet szummában még mindig jobb, mintha ki-be kapcsolgatna  és a belobbanások még szarabbak hatásfok szempontjából...:-)))

 

Előzmény: kingoftailor (55846)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55847

Szobatermosztátod hogyan jelzi ki a hőfokot, milyen felbontásban.

 

Mert nálunk "gagyi" computherm  0,5 fokos hiszetrézissel, fél fokonkénti kijelzéssel, megteszi azt, hogy:

21,5 okra van állítva +-0,5fokra kapcsol, kijelző 21,5 fokot mutat, de közben már bekapcsol, kéri a fűtést.

 

Előzmény: kingoftailor (55843)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55846

Reggel ez nagyon jól látszott.

 

Lézeres hőmérővel méregettem a kazánból kijövő csövet.

 

Amikor felment a vízhőfok 70 fölé (71,6), akkor elkezdte csökkenteni a lángot.

Az lett az eredménye, hogy visszaesett 68-69 fokra a vízhőfok és utána nem változott.

 

Persze nem méregettem túl sokáig.

Előzmény: kingoftailor (55845)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55845

Nem.

 

Beállítottam az előremenő vizet 70 fokra. A visszatérő, annyi amennyi.

 

Ha eléri a víz a 70 fokot akkor lemodulál, hogy azt tartsa, tehát csökkenti a lángot.

 

Csak akkor kapcsol le, ha termosztát leállítja.

Előzmény: Koczkás*** (55844)
Koczkás*** Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55844

 

Ezt a 60/40-et és 70/45-öt úgy érted, hogy be van állítva a hőfokszabályzó a cirkón, és ha eléri a 60 illetve 70 fokot az elmenő akkor

 

 lekapcsolja a lángot és csak a keringtető megy, majd ha visszahűlik újra megy  aláng?

 

 

Előzmény: kingoftailor (55841)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55843

Fél 10-kor még előlről nem süt be a nap a nappaliba.

 

Tiszta sor, hogy 3 mérés kellene minimum a pontos különbség értékeléséhez.

 

Viszont már hajnalban (5:40-kor) is hasonló volt a produkciója a fűtésnek. Akkor 1,4 köb fogyott 1 fok hőmérséklet emelésre.

 

Csak azért vártam meg, egy olyan időpontot, amikor ugyanúgy fél fokot kell emeljen, hogy jobban össze tudjam hasonlítani.

Előzmény: joevagyok68 (55842)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55842

Ez a "délelőtt" mennyire volt délelőtt.

Sütött már akkor a nap? 

Lehetett benapozás ?

Ez a 2 mérés azért nem biztos, hogy reprezentatív felmérésnek vehető :-))))

Előzmény: kingoftailor (55841)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55841

A 24-es is a látokörömbe került, de nem tudtam dönteni (eddig).

 

Viszont a fűtési hőmérséklet dilemmám eldőlt. :-)

 

Tegnap este a 0,5 fok levegő hőmérséklet emeléshez 1,36 köbméter gáz fogyott el, amikor a vízhőfok 60/40-re volt beállítva.

Ma délelőtt ugyanerre 1,05 fogyott úgy, hogy a vízhőfok 70/45 volt. Gyorsabban fel is fűtött.

 

(Mérés pontatlanság a termosztátnál lehet.)

 

Persze ez a nagy hiszterézist nem oldja meg. Valamiért bízok az öntanulóban. (szoftverfejlesztő vagyok). :-)

Előzmény: M63FUN (55836)
NRZ Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55840

Vegyes rendszereknél sokkal bonyolultabb a szabályozás, nekem tisztán radiátoros van, nem is tudok beleszólni. De ha visszaolvasol, ami nem kevés időt igényel :), szinte minden évben szóba kerül ez a probléma és ötletek is vannak a kivédésére.

Előzmény: Catman (55835)
NRZ Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55839

Nálam ez a jelenség azért nem jelentkezik, mert a mostani enyhének mondható időben úgy működik, hogy az épület éjszaka nincs fűtve, tehát off állásba kapcsolom, aminél 15 fokra van a határolás beállítva. Éjszaka csökkent 1 fokot a belső hőmérséklet és a termosztát egyszer sem kapcsolt be. Itt működik mellettem 2 termosztát is, állandóan hallom, illetve látom, hogy mit csinálnak. Jelen pillanatban is így van, mert kb. dél körül fogom bekapcsolni, mert délután kell majd a magasabb hőmérséklet.

Tehát az amit írsz, biztos úgy van, de nálam ez nem jelentkezik, a más üzemelési mód miatt. Ha manuál állásban használom, akkor meg fix értéken megy, nem állítgatom.

Előzmény: mackalac (55834)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55838

Én meg arra lennék, kiváncsi, hogy tényleg akkora probléma az, hogy "akár 1 fokkal" is túllendül a hőmérséklet ?  :-))

 

És mi van akkor ha olyan szobába süt be a nap ahol mondjuk pont nincs  termosztát ÉS padlófűtés van ?

Vagy mondjuk a konyhába - ahol szintén padlófűtés van - ÉS oda biztos nem rak az ember termosztátot, főzöl levest, vagy használod a sütőt !

 

Mi van akkor ?   :-)))

Tényleg akkora probléma ez.

 

Előzmény: Catman (55835)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55837

a 200 nyilván 300 de egészen pontosan 313 ft ami kerekítve 315. 

Előzmény: M63FUN (55836)
M63FUN Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55836

NE a rev 17-ert válaszd (ha rám hallgatsz) érdeklődtem, a rev 24 kb 200 ft-al drágább (16250 ft - 16563 ft)

de nemcsak hétköznap/hétvégére hanem minden napra külön programozható.

ha most nem is érdekes ez a különbség, ki tudja egyszer még az lehet. és ugye 300 ft kb egy bkv jegy.........

 

egyébként meg külön számolunk azért hogy elültetted a bogarat a fülembe, és most termosztátok "kell"

vennem :-)))))

Előzmény: kingoftailor (55812)
Catman Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55835

Sziasztok, olvasva titeket elgondolkoztam en is egy ilyen ontanulo termosztaton. Nalunk a nappaliban + konyhaban padlofutes van, a 3 szobaban + furdoben pedig radiator, es nalunk is az van, hogy joval (akar 1 fokkal) is tulmelegszik a haz a beallitott ertekhez kepest (computher q3 termosztattal). Akinek van ontanulo termosztatja, es hasonlo futesi rendszere, attol kerdeznem, hogy mennyire tudja tartani a beallitott homersekletet egy ilyen termosztat? Es korulbelul mennyi megtakaritas erheto el ezzel?

 

Mondjuk ennek a futesi rendszernek van egy masik hatranya is. Mivel a termosztat a nappaliban van, ahol padlofutes van, ezert ha bezarjuk a szobak ajtajat, akkor a szobak nagyon lehulnek, mire a futes megint bekapcsol (mivel a padlofutes lassan adja le a hot). Erre gondolom az lenne a megoldas, ha termosztat hoerzekeloje a szobaban lenne. Namost milyen hatassal van egy ilyen ontanulo termosztatra, ha egyszer a nappaliban, egyszer pedig a haloban van az erzekeloje? (Nem tudom, van-e olyan, aminek kulon hoerzekeloje van, vagy az egesz termosztatot kell hurcolni?)

mackalac Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55834

Nekem a tapasztalataim a következők:

 

"Az aktivált Szivattyú járatás Szabadság módban is működni fog."

Nem lehet kiiktatni a "szivattyu védelem" módot. amíg elem van benne,csinálja. Honeywell-es mérnök et. szerint ez ilyen.

 

 

 

Nem igaz a "12.00-kor egy percre zárja a relét, amennyiben ez nem történt meg az előző 24 órában."

 

próbáld ki: manual módban állíts be 22 fokot,s amikor eléri és kikapcsol , vedd vissza a kívánt szobahőt 18-ra. ugye,nem kellene bekapcsolnia pár órán át...

vegyél egy könyvet (laptopot) a kezedbe  és olvasgass kicsit leülve a termosztát mellé.

 

és egyszer csak... bekapcsol (szép hangos a reléje) csak úgy ,megy 45 mp (vagy 1 perc) majd ki. ülj ott egy órát és számold...

 

 

mackalac

 

Előzmény: NRZ (55833)
NRZ Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55833

Nem tudom miről beszélsz, mert ez a szivattyú járatás mód:

Szivattyú járatás
A Szivattyú járatás aktiválásával a termosztát 12.00-kor egy percre zárja a relét, amennyiben ez nem történt meg az előző 24 órában.
Az aktivált Szivattyú járatás Szabadság módban is működni fog.
Állítsa a telepítői menü 2. csoport 5.

 

Ha a ciklusidőben történő minimális időre gondolsz, akkor meg:

Minimum bekapcsolási idő: Ciklusidő 10%-a (min. 1 perc), 2-től 5 percig állítható

....ez meg nem 45mp.

Nálam sosem volt még 1 percnél rövidebb. Az is csak ilyen enyhe időben fordul elő.

De ha a Te rendszerednek elég a ritkább ciklusidő, akkor az időzítővel való ignorlás jó megoldás.

Előzmény: mackalac (55832)
mackalac Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55832

Nekem is ez 907-van, és mint írtam lentebb, baromi idegesítő ez a "szivattyú védelem program" . milyen finom is amikor bekapcsol a kazán + szivattyuk 45 mp-re azután ki,tök feleslegesen, hiszen nincs valós fűtés igény. egy órában belül 3x minimum. de ha akarod akár 12x??

 

ezt védtem ki egy időzítővel ami 1 percnél rövidebb "fűtéskérést" ignorálja.

 

mackalac

 

 

Előzmény: NRZ (55829)
NRZ Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55831

Szinte minden termosztát kétpont kapcsolású, mint írtam, kivéve az OpenTherm szabályozást.

A ciklusok száma úgy állítható, ahogy leírtam, a ciklusok fűtési időtartamát a processzor számítja ki.  Tehát egy hideg rendszert elindítva a ciklusok átfedik egymást, folyamatosan fűt, amikor  közeledik a kikapcsolási időpont, akkor lekapcsol előtte és figyeli, nehogy túllendüljön a rendszer. Amikor már beáll a normális fűtési ciklus, akkor minden 10 percben annyit kapcsol be, amennyi a kívánt hőmérséklet tartásához kell.

A kondenzáció megakadályozása nem a termosztát feladata, a visszatérő hőmérséklet visszakeverésétől függ, amit majd a szakértők elmagyaráznak.

Előzmény: ANONYMOUS (55830)
ANONYMOUS Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55830

Ezek a ciklusok nem azt jelentik,hogy ennyiszer végez számitást egy orán belül és dönt,hogy kell-e kapcsolni, nem pedig bekapcsolást?

Engem zavar a ki-be kapcsolgatás és ezáltal a "hideg" viz,kondenzáció ami nem kondis kazánnál nem  oyan jó.

Előzmény: NRZ (55829)
NRZ Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55829

Persze, hogy kapcsolgat. Beálítható, hogy hányszor kapcsoljon be 1 óra alatt: 3; 6; 12x. Gázkazánokra a 6x-ost ajánlja a gyártó, tehát 10 percenként, 12 ciklust villamos fűtés esetére.

Így annyira melegszik fel a víz, amennyire szükséges.

A kazánjaim nem alkalmasak az Opentherm vezérlésre, ami már nem kapcsolgatással oldja meg, hanem a lángmagasság szabályozásával. Azokhoz másfajta termosztát szükséges, illetve a kazánnak is ilyen vezérléssel kell rendelkeznie.

Itt van az Opentherm rövid leírása:

http://www.futesuzlethaz.hu/opentherm.php

 

 

Előzmény: ANONYMOUS (55828)
ANONYMOUS Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55828

Viszont cserébe ki-be kapcsolgat, nem?

Sokszor kapcsol kis időre igy fel sem tud melegedni a viz a rendszerben.

Előzmény: NRZ (55804)
tavidir Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55827

Sziasztok!  Egyik kedves ismerősőmnek a Vaillant  zárt égésű kazánja az F33 hibaüzenetet írja ki. volt kint kazános, kitisztitott valamiket, erre a problémára azt mondta, hogy nézessük meg a kéményt.  4 éves a kazán, eddig semmi problem nem volt a kéménnyel. Mi okozhatja még ezt a hibát? Esetleg a füstérzékelő? A kazán amúgy azt csinálja, hogy felfűti a vízet 40 fokra, aztán lekapcsol( a keringető nem), és újragyújt . És minden  kezdődik elölről .

 

 

Mielőtt kihívnánk valami profit horrorért, szeretnék tisztán látni.  Üdv!!

ANONYMOUS Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55826

Nem rádiós, igy nem olyan egyszerű közelebb rakni.

 

Igen azt értem és természetesen visszafel is ugyan ez.

Ez a termo tizedes felbontású viszont cserébe rohadt lassú:-)

 

 

Előzmény: halaloszto (55799)
Jena307 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55825

Sziasztok, érdeklődnék most került be egy 61fokos kazánvédő a vegyeskazánhoz.

Amit tapasztalok, hogy stabilan beáll a kb61fokra a kazán, és hogy gravitációsan szépen megindul a víz a kazánvédőn keresztül, viszont ami nem tetszik, hogy mintha csökkent volna az emelőmagassága a szivattyúnak, vagyis nem akarnak melegedni a távoli radiátorok alja. Ötletek, vagy ez így rendben van csak mostmár lassabb lesz az átmelegedés?

Még egy kérdés a 61 fokos kazánvédő miatt hány fokra állítsam a csőtermosztátot? Mert ahogy nézem gravitációsan a kazánon belül a kazánvédőn keresztül szépen megindul a víz.

A cél üzemi hőfokra kb az a 61fok, ha ennél melegebb, nem lehet megmaradni bent.

Amit tapasztalok a kazán belselye már is szárazabb nem az a fényes kátrányos színű.

 

NRZ Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55824

Visszaolvasva látom, hogy félreérthetően fogalmaztam, mert nekem nem a külső időjárás érzékelő miatt kellett ezt vennem, hanem amiatt, hogy a  termosztát és a hőérzékelője nem egy helyiségben van. Közösségi helyiségben mindenki piszkálná a termosztátot.

Előzmény: kingoftailor (55819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!