Keresés

Részletes keresés

xtl Creative Commons License 2011.10.08 0 0 55645

Mi a véleményetek az Airfel radiátorokról, és a Luxor szelepekről? Kb. milyen minőségi kategóriának számítanak? Köszönöm.

tanca1 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 55644

Üdv!

Véleményetek szerint ezen távolságok és paraméterek figyelembevételével mely radiátor bekötési mód lenne a legoptimálisabb, épeszű anyagi határokon belül?

Minden radiátorhoz termosztátszelepet szeretnék tenni, a kazán sima turbós fűtőkazán lesz.

 

Tanca

Wattocsak Creative Commons License 2011.10.08 0 0 55643

NEM!!

Biztos szedtél már szét olvadó biztosítékot. Abban egy nagyon vékonyka szál van, mégsem jutna eszedbe a tűzhelyet riasztó kábellel bekötni, pedig a biztosítésk a riasztó vezetéke kb egyforma méretű.

Előzmény: pajaci (55642)
pajaci Creative Commons License 2011.10.08 0 0 55642

A hőcserélőnek 3/4-es a csatlakozása, abban a furat 16mm-es.

Nem felesleges a vastag cső, ha itt úgyis leszűkül a keresztmetszet?

Előzmény: joevagyok68 (55641)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 55641

"hogy maradok a 18-as rézcsőnél.

Vegyestüzelésű bekötéséről van szó."

 

Vegyestüzeléshez ?? 

A 18-as réz is kevésnek tűnik !!

Nem tudom mekkora a kazán csatlakozója (6/4"-2"), de egyből nem illik nagyon leszűkíteni !

22-es, vagy 28-as réz inkább

Az ötrétegű pedig a hőmérséklet miatt nem nagyon jöhet szóba! (legalábbis a kazán közvetlen közelében )

Előzmény: pajaci (55639)
Zoolka Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55640

"hogy amikor felmelegíti a beállított hőfokra a rendszert, akkor lekapcsol mint aki jól végezte dolgát. "biztos,hogy reagál a beállításra?Próbáltad már a minimumon mennyire melegíti a vizet?Lehet nem is reagál csak a hőhatároló tilt le benne  azért kapcsolgat ki be.Nekem tavasszal is ezt csinálta vagy féltucat szaki látta,a véleményük sokminden volt.

Előzmény: -=galus=- (55630)
pajaci Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55639

Annyi jót, és szépet hallottam már ezekről az ötrétegű csövekről, azonban amikor a mai napon megláttam, hogy a 18-as cső csatlakozójában körülbelül 5-6 mm-es a furat, akkor úgy döntöttem, hogy maradok a 18-as rézcsőnél.

Vegyestüzelésű bekötéséről van szó.

smith Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55638

Hőcserélők:

http://webshop.szatmari.hu/oscommerce/index.php?cPath=144_183

 

Cseréje 20e? Már a kiszakaszolás meg a négy hollandi le és fel?

Nem rossz óradíj! :-)

Előzmény: tomi271 (55635)
C20NE Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55637

Comap Sudopress idomokat vettem, Henco csővel. Azt hallottam, nem szokott vele gond lenni. Illetve az átmenő falikorong az Henco, mivel Comap-ot éppen nem tudtak szállítani. Kompresszor, 100-as nyomásmérő óra, csövek -egyebek előkészítve, nyomáspróba után kiderül, mennyire gondosan csináltam. A gondom, hogy csak jövőre lesz kazánom és a fagy előtt ki kell majd fújnom a vizet, amit a nyomáspróbához betettem, valahogy a csövekből....( vagy öntök utánna fagyállót :-)

Előzmény: Wattocsak (55627)
mackalac Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55636

Van hidrováltód? lehet állítani a min. max. vízhőt a kazánon?

 

nekem volt (van) egy hasonló (ua) jelenség.  hamarabb megfordul a hidrováltóban a víz,mint ahogy a szivattyu képes "elvinni".

 

 

ezért építtem egy kis időzítőt. ahogy megjön a jel a fali termosztáttól, beindítja a szivattyukat és 1 percig járatja. ez idő alatt garantáltan jó hűvős lesz a víz és a kazánnak lesz ideje visszamodulálni a lángot, h ne fusson túl a  vízhő, és kapcsoljon le a kazán.

ha 1 perc után még mindig kéri a fűtést termosztát,akkor indítja a kazánt...

 

ezzel kivédtem az idióta honeywell termosztát "szivattyú védő" programját is ami egy órába 4x beindítja őket (vele együtt  a kazánt) 45 mp-re. (nem lehet letiltani...)

 

a kazán egy SD isotwin condense F35 (min. 38C max 52C)

 

mackalac

 

tomi271 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55635

Sziasztok!

Ma volt nálam egy fűtésszerelő és egy hőcserélőcserére (padlófűtésnél, nagyobbra kell cserélni) valamint a radiátorok beszabályozására 20e-20e összesen 40e Ft munkadíjat mondott, plussz 30e az új hőcserélő.

Mivel fogalmam sincs ezen a területen az árakról, erről kérnék véleményt. Rendben van, sok, kevés?

 

Köszönöm előre is!

icrup Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55634

Nekem eddig mindig 1,5 baron volt és semmi probléma nem jelentkezett.

Vagy nem tudok rola,hogy az azért volt:-)

Előzmény: Vasing-ton (55629)
icrup Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55633

Ha nincs 0,8ra töltve mi történhet, nem működikhelyesen a szivattyú, ez mit jelent?

 

A tágulási aljátol kell mérni a rendszer  legmagasabb pontját?

Előzmény: maszibmw (55620)
-=galus=- Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55632

Hogyan kellene működjön normális esetben? Ha jó a termosztát akkor képes kisebb lánggal "melegen tartani" a rendszert és keringetni? Mert én arra gondoltam, hogy így kellene működjön... ?

Előzmény: nixon70 (55631)
nixon70 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55631

Akkor szvsz a kazántermosztátod a ludas.

Előzmény: -=galus=- (55630)
-=galus=- Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55630

Áramlás az van szerintem. Itt az a baj, hogy amikor felmelegíti a beállított hőfokra a rendszert, akkor lekapcsol mint aki jól végezte dolgát. A szobai termosztát érzi, hogy nincs még elég meleg a szobában, a kazán meg kikapcsolva, ezért indítja a kazánt, az elkezd fűteni; de mikor kb 2-3 másodperc múlva beméri a vízhőfokot és rájön, hogy a rendszerben max hőfokon van a víz, lekapcsol... És ez megy folyamatosan amíg a szoba fel nem melegszik, és a termosztát nem indít többé...

Mitől lehet ez??

Előzmény: nixon70 (55602)
Vasing-ton Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55629

Már feltöltöttem 1,5 bar-ra, mert be kellett langyítanom egy kicsit a családnak. Lehet ebből probléma?

Előzmény: maszibmw (55620)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55628

en sem ketelkedem benne hogy semmi baja nem lesz, de az esetek tobbsegeben semmi plusz kuzdest nem igenyel a falra tenni a koteseket. 

 

vajk

Előzmény: C20NE (55626)
Wattocsak Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55627

Az, hogy kötést nem teszünk a padlóban az a régmúlt előírása, beidegződése. Sőt akkor még a padlóban vezetett cső is eretnekségnek számított. Ma meg a falban nincs is cső minden a padlóban hald és ez olyan természetes. Jókat somolygunk amikor azt olvassuk, hogy a vonat előtt lovas futárnak kell menni kürttel jelezve, a vonat jöttét.

Tehát csak nyugodtan tedd bele a kötést, de azért ne a leggazdaságosabb:-) anyagokat használd.

Előzmény: C20NE (55626)
C20NE Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55626

Mostanában sok szakival beszéltem erről, mert a házban amit felújítok 2 kötést nem tudok máshová tenni mint a beton alá, mindegyik - a gyártó képviselőjével együtt- azt mondta, ha szakszerűen van elkészítve és a nyomáspróba rendben van, nyugodtan be lehet tenni a beton alá is. Igyekszem nem oda tenni, feltalálták már az átmenő falikorongot is, de néha van úgy, hogy muszáj...

Előzmény: halaloszto (55625)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55625

jahogy az idom volt rozsdas?

 

aki kotest tesz a beton ala, az meg is erdemli. 

az 5reteguben pont az a poen, hogy eleg olcso es hajlekony ahhoz, hogy minden kotest a falra tegyek, az aljzatban ne legyen egy sem.

 

vajk

Előzmény: H.Zoltán (55622)
H.Zoltán Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55624

ez lehet értem mire gondolsz.Ez a megközelités nekem anno mondjuk nem foglalkoztatott de igazábol boltba se senkit .De most hgoy így irod azér ez sanszos.

Előzmény: C20NE (55623)
C20NE Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55623

Mert a talajpára a hideg csövön vált ki a melegen sosincs párakicsapódás.

Előzmény: H.Zoltán (55622)
H.Zoltán Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55622

Egyértelműen nem tudok mutatni olyat viszont melette a melegvíz oldalon meg nem volt semmilyen rozsdásodás pedig melette volt.szóval relytély de én még mindig anyaghibára voksoltam akkor is és most is.mégegyszer mondom nem tom elötte ki szerelte mer én amit te írtál kpe csővel vinném földbe.De ez egy fürdőszobába volt aminek feltörtem járólapját és alatta 4 cm beton után jött a föld rögtön ahol található volt ugye az idom.

Előzmény: C20NE (55621)
C20NE Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55621

Várj! Az ötrétegűt nem fektetik földbe, így a példa helytelen kivitelezést mutat és nem anyaghibát! Mutass nekem betonban rozsdásodó acélt vagy vasat! Oda KPE cső kellett volna műanyag KPE idomokkal.

Előzmény: H.Zoltán (55617)
maszibmw Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55620

"A Fég cirkó tágulási tartályának a nyomása 1,2 bar-ra van gyárilag állítva. A használati utasítás szerint 1-1,2 bar-ra kell feltölteni a rendszert vízzel, viszont az itt olvasottak szerint legalább 1,5 bar-ra kellene. Akkor most mi az igazság?"

 

Ahogy már régebben szó volt erről, a következőt csináld:

 

Mérd meg a kazán ( és így a benne lévő tágulási ) pontjától a rendszered legmagasabb pontját. ( pl felső légtelenítők )

Minden méterre számolj 0,1 bart. Ehhez az értékhez adj hozzá 0,3 bart, és erre állítsd be a tartály levegőoldali előfeszítését egy nyomásmérő segítségével. ( vízoldal üres !!! )

Majd ezt követően feltöltöd a rendszert, és hideg állapotban 0,3 barral magasabbra töltöd, mint az előfeszítési nyomás a tartályban.

 

Példa: ha 5m a rendszermagasságod, akkor 0,5 + 0,3 = 0,8 barra töltöd levegővel a tartályt, és 1,1 re töltöd a rendszert hidegen.

 

Arra figyelj, ha kicsi a rendszermagasságod, akkor is legalább 0,8 ra töltsd a tartályt, és a rendszert pedig 1,1 re. Ez a szivattyú helyes működése miatt kell.

Előzmény: Vasing-ton (55583)
H.Zoltán Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55619

Ezzel msot nem azokat az embereket szólom le akik maguknak csinálnak dolgokat.hanem arr akarok kilyukadni hogy ha valaki neki áll valaminek azt elötte tanulmányozza tanulja meg minden hogy mit hova épit be stb.mer tényleg ha valaki érti ezeket a dolgokat azt korrekt szereljen csak.csak a hirtelen hgoy én most neki állok ennek és ennek  és igazábol fogalma sincs mivel szereljen csak az árat nézi meg mi mennyi.

Előzmény: H.Zoltán (55617)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55618

a rozsda az vasoxid. az otreteguben nincs vas. ott rozsda csak akkor lesz ha viszel.

 

vajk

Előzmény: H.Zoltán (55614)
H.Zoltán Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55617

Igen ez igy van.Én ezzel tisztában vagyok.viszont találkoztam ilyennel és sima egyszerű kis háznál a vizrendszer volt szerelve  semmi extra egy fürdőszoba wc-vel és egy konyha  .Semmi extra hidegviz oldalon a földbe rohadt el.és nem egy hanem két idom a másik nem eresztett csak rozsdásodott .boltba ugyanigy értetlenül álltak helyzet elé.idom márka aminél tapasztaltam comap press idom.A szerelést elötte nem én csináltam de akkor is nem a szereléssel volt ugye baj hanem a comap idom anyagával. és a javitást végeztem csak én.szal ezért mondom hogy tény lenne nem rozsdásodna de azér a gyakorlatba vannak mindig érdekességek.jó a hegesztett müanyagnál meg figyelni kell nem szabad tul nyomnni  melegitéskor a készüléken mer akkor befele peremezödik összehegesztéskor ami cső szüküléshez vezet vagy rosz esetbe a viz útját zárja el.És akik ezeket a dolgokat nem tanulják tapasztalják meg gyakorlatuk nincs meg és neki állnak vizet szerelni vagy fűtést hgoy spóroljon ami érthető  én ettől függetlenül se támogatom.tanácsokat persze ad az ember de nem rendelkezem olyan jó tapasztalatokkal azok után a szerelések után amiket pl csak ugy egy magán személy csinált.jó ennek itt msot semmi köze a témához csak érdekességként .pl az oldható kötés falba.hát ez vagy 50-et láttam ilyet.és töbsége be vallja hgoy igen ezt én csináltam még 4 éve fürdő felújitáskor.

Előzmény: gabrielke (55615)
C20NE Creative Commons License 2011.10.07 0 0 55616

Egyetértek! Az aluminiumon kialakuló oxidréteg, csakúgy mint  a rézen, védi a későbbi korroziós hatásoktól mint egy bevonat. Amit Zoltán rozsdásnak láthatott az a présgyűrű lehetett, ami , ha jól tudom, rozsdamentes acél. Normális minőségű szerelvény nem rozsdásodik, pláne nem betonban, vagy a beton alatti szigetelésben, ahol már nem nagyon illik jelentős párának lennie.

 

-szerintem!-

Előzmény: gabrielke (55615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!