Keresés

Részletes keresés

Shoterq Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55048

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, adott az alábbi kuckó (a piros helyre kerülnek a radiátorok, a kék kocka pedig egy kandalló lesz 14kw-os) azt szeretném megoldani ha bedurrantunk a kandallóba ne 30C legyen a lakásba!

Ismerősöm danfoss gáztöltetű termo fejeket tanácsolta!

Vegyek arra a helységben lévő 4 radiátorra szelepeket vagy nem jó az elgondolás?

Vagy elég csak a nappaliban lévő 2 radiátorra?

 

 

 

Valamint vettünk egy Beretta Mynute J 24 CSI (kombi) készüléket, a boltba a szakinak mondtam, hogy 120L indrekt tároló lesz rákötve ahoz megfelelő készüléket adjon! Hétvégén beszéltem a gáztervezővel és mondta, hogy ahoz ez a készülék nem jó!

Kérdésem, hogy ebben a felálásban jó ez a készülék vagy teljesen rosszat adott? Most kinek van igaza?

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55047

Nálam is van egy 30 lemezes hőcserélő. A szakik először egyenáramba kötötték be, mert állították, hogy úgy hatékonyabb a hőcsere. A külön kérésemre megfordították ellenáramura. Le lett mérve, hogy jobb. Lényeges, drasztikus különbség tényleg nem volt, de az kiderült hogy ellenáramban lehet nyerni pár fokot a radiátoros kör előremenőjében, ugyan olyan kazánköri előremenő esetén. De mindenesetre így is jó nagy hőlépcső van a két előremenő között.

Előzmény: kinsky (55025)
halaloszto Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55046

a sima turbos + egy kis egyhocserelos tarolo a ketto kozott lesz, es legalabb kulon-kulon cserelheto ha valamelyik beszarik. ha kethocserelos nemannyira kicsi tarolot veszel, akkor meg napkollektor is kotheto ra.

 

vajk

Előzmény: tanca1 (55045)
tanca1 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55045

Ez igaz! Viszont egyturbós, tárolós kazán 280Eft-tól indul addig egy sima turbós+villanybojler 170Eft-tól. Azért a 110 Eft lényeges eltérés.

Ezért kérdeztem, hogy van e számottevő különbség a két variáció között. Most elsősorban a fizetnivalóra gondolok.

Előzmény: ZoeCsokvaomány (55044)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55044

A tárolós gazdaságosabb és komfortosabb is főleg 4 személy részére.

Előzmény: tanca1 (55038)
Émile Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55043

  

 Nekem van ilyen is, olyan is !

  Van pl. egy elekthermax, Pápa, 36 éves és mig mindig viszi az ipart, 10 literes , javítás nélkül.

 Aztán van egy hajdú, 7 éves, jól működik, 5 literes !!

 Ja és volt egy tót gyártmány,  tatramat, hát az nem bírta sokáig, 2 x egy évig, mind a két alkalommal  a tartály és a csatlakozásnál lukadt ki, vagy 15 éve, azóta is a falon van, mivel csicsás, tükrös, Ilenek a tótók !!

Előzmény: kinsky (55036)
tanca1 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55042

és mekkora az a mikrotároló?

5l, 20l, 50l ??

Előzmény: gabrielke (55040)
kendu Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55041

Köszönöm a választ!

Lehet benne olyan alaktrész ami nagyon hangos zörgést okoz?

Előzmény: halaloszto (55039)
gabrielke Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55040

Igazán egyik se jó megoldás, de ha muszáj akkor az átfolyós kazán esetleg mikrotárolóval (a nagy tároló gázüzemnél felesleges).

 

Előzmény: tanca1 (55038)
halaloszto Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55039

bypass: amit a neve mond, az eloremeno es a visszatero ossze van kotve egy csovel. esetleg van ezen egy szelep, amivel allitani lehet. vagy egy speci szelep, ami homersekletre, vagy nyomasra nyit.

 

az egyik szerepe hogy a hideg visszaterohoz meleg eloremenot kever, igy amig a lakasbol 20 fokos viz jon, addig sem 20 fokos viz megy a kazan egerster-hocserelojebe, mert nem tesz neki jot. a masik, hogy ha minden radiatoron elzart a termofej, akkor is legyen hol korbemenjen a viz.

 

vajk

Előzmény: kendu (55037)
tanca1 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 55038

Valaki tudna nekem erre a kérdésre érdemben válaszolni?

Adott egy felújítás előtt álló 90nm-es családi ház, 4fővel.

Melyik a hosszú távon gazdaságosabb, konfortosabb?

 

- villanybojler (kedv. árammal) + turbós kazán

- kombi-turbós kazán (átfolyós)

- kombi-turbós kazán, melegvíz tárolóként rákötve a bojler (term. ebben az esetben a bojler nincsen áram alatt)

 

 

Várnám a jó tanácsokat! :)))

 

Üdv, tanca

Előzmény: morgen66 (55031)
kendu Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55037

A turbó kombi kazánoknál mi pontosan a bypass? 

Egy ilyen kazánom van és a hmv közben elég hangosan működik, de biztosan a víz oldalról, mert amikor néha 1 másodperc különbséggel kapcsol a ventilátor és a többi rész, akkor a ventilátor tökéletesen halkan működik. Aztán beindul a többi része a kazánnak és jön vele a hang is...

Azt tudom, hogy valami visszahűtéssel kapcsolatos a bypass, vagy nem?

kinsky Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55036

Nekünk 5L-es hajdu (pult alatti) van, 7éve üzemel, meg vagyunk elégedve vele. Gyolrsan felfűti a vizet és ugye hőtárolós (ha jól emlékszem 1500W a fűtőszál). Alkatrész ellátása megoldott a mai napig. A hőkioldó szokott kimenni benne 2 évente. Lehet kapni más gyártmányt is, de arról nincs infóm.

Előzmény: Törölt nick (55035)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55035

Üdv Jóemberek!

Szerintetek mosogatóhoz átfolyós vízmelegítő, vagy ez a kis 5 l.-es tárolós bojlerecske a jóbb. Ha az utóbbi, akkor melyik fajta?

kinsky Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55034

Pont így van bekötve, ahogy leírtad. A próba sajnos elmaradt, közbejött egy váratlan dolog. Holnap délelőtt próba. A kazán oldalt átnézem nincs-e dugulás. Lefotózom a bekötéseket, és a szivattyú potos tipusait leírom. Köszönöm a hsz-eket! További szép napot mindenkinek!

Előzmény: smith (55027)
tanca1 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55033

Ez egy 90nm hasznos alapterületű cs. ház, 4fő

Előzmény: morgen66 (55031)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55032

Te otthon is ilyen telhetetlen vagy? :-)

Előzmény: morgen66 (55030)
morgen66 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55031

Kis lakásnál és egy két főnél az átfolyós.

Ha már bojler a kazán elé,hát akkor már meggondolnám a tárolós kazánt.

Előzmény: tanca1 (55029)
morgen66 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55030

Szerintem egy két jól exponált kép többet segítene a diagnosztizálásban és a távgyógyításban.

 

Ez így igaz,de egy megfelelően méretezett rajz is megtenné.

Előzmény: Wattocsak (55028)
tanca1 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55029

Sziasztok!

 

Egy meglévő (régi) ház teljes felújításánál melyik a gazdaságosabb, konfortosabb megoldás melegvíz készítésére:

Villanybojler (kedv. árammal) vagy kombikazán. A kombikazánnál a pénz miatt a tárolósat kihúztam a listámról, csak az átfolyósban gondolkodom. Az átfolyósat esetleg úgy összerakni hogy egy bojler legyen a tárolója.

Ami még fontos lehet: egy fürdőszoba lesz.

 

Melyik a jobb, észszerűbb megoldás?

 

Köszönöm, tanca

 

 

Wattocsak Creative Commons License 2011.09.10 0 0 55028

Hát erre én is kíváncsi vagyok. :-)

A baj az, hogy a hőméréskletekből nehéz következtetni a működésre. Itt azért érdekes lenne a szivattyúk nagysága. Ebből lehetene következtetni a tömegáramra. A kazán körön mért 70/38C höfoklépcső 32 Dt-je nekem "kicsit" soknak tünik, különösen úgy, hogy nincs hőmérésklet korlátozó a rendszerbe. Ebből az jön ki, hogy ha a kazánt rendesen megpakoltad volna, akkor könnyen túlmelegedhetett volna. Ha a kazánköri visszatérő 70 fokos, akkor 100C fölötti az előremenő, ami nem mondható üzemi hőmérsékletnek. A 70C visszatérő pedig könnyen előfordulhat ebben az időben próbafűtéskor.

 

Én arra tippelnék első körben, hogy a kazánkörön a keringtetett vízmennyiség kicsi. Mitől lehet? Bármitől. Szennyeződés maradt a csőben, visszacsapó nyelve nem nyit teljesen, kicsi a szivattyú teljessítménye, -bár szerinte ez kizárt- valami nagy fojtás lehet a rendszerben.

Szerintem egy két jól exponált kép többet segítene a diagnosztizálásban és a távgyógyításban.

Előzmény: kinsky (55022)
smith Creative Commons License 2011.09.10 0 0 55027

Ha a kazán előremenő az S1-en lép be és az S2-n lép ki, akkor a fűtésköri visszatérő az S3-n kell belépjen és az előremenő az S4-en kell távozzon.

Lehet játszani még azzal is, ha a két csatlakozó páros eltérő keresztmetszetű, de kapásból meg nem mondom, itt mi a jobb elrendezés.

Előzmény: kinsky (55025)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.10 0 0 55026

Erre az egész végkimenetelre én is marhára kiváncsi leszek. Jómagam is majdnem ilyen megoldást csináltam. Aztán féltem, hogy a hőcserélőnél nem fog átlépni megfelelően a teljesítmény a kazánkörtől a radiátorkörbe. Inkább zártra tettem az egészet jól bebíztosítva. Így a meleg tuti, hogy elmegy a kazánból a radiátorokba.

Előzmény: kinsky (55025)
kinsky Creative Commons License 2011.09.10 0 0 55025

Honnan tudom ellenőrizni, hogy jól van bekötve a hőcserélő? Neten nem találtam pontos bekötést. A légtelenítést lecsekkolom holnap mindenkép. Lesz akkor egy ujabb felfűtés, próba a szivattyú sebesség változtatással. Ha változatlan a rendszer akkor megcserélem a hőcserélőt. Mintha írták volna más gyártmányú lemezes hőcserélőnél, hogy ugye két féle képp lehet bekötni, az egyik módon a HMV, a másik módon padlófűtés. Köszi a hsz-eket! További szép napot!

Előzmény: smith (55023)
morgen66 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 55024

Légtelenítési probléma is lehet,az automata légtelenítőkön nehezen légtelenedik le a rendszer.

A szivattyú nem tudja keringtetni a vizet a rendszerbe,az ok hogy 1,2 a nyomás de lehet benne levegő.

 

Próbáld meg a szivattyút az 1-es fokozatba kapcsolni ,így lassab a keringési sebesség.

 

Várjuk a  visszajelzésed.

Előzmény: kinsky (55022)
smith Creative Commons License 2011.09.10 0 0 55023

Rosszul van bekötve a hőcserélő?

 

Előfordulhat. Ha nem ellenáramban sikerült kötni, az jelentősen rontja a teljesítményét.

A másik, hogy a szivattyúk beállításával is lehet játszani

A vegyeskazán ugye eleve nem szereti, ha hideg a visszatérője. Ha nincs keverőszelep a körében, akkor legalább a szivattyú beállításával kellene arra törekedni, hogy melegebb legyen a visszatérő.

Előzmény: kinsky (55022)
kinsky Creative Commons License 2011.09.10 0 0 55022

Szevasztok! Az alábbi problémával találkoztam a fűtés rendszeremben. Előtte leírom a rendszert. A meglévő falikazános, lapradiátoros gázfűtésemet kiegészítettem egy 30kW-os nagy égésterű kazánnal (szalma). A kazán alkalmas lenne zárt rendszerre, de inkább a biztonság kedvéért nyitottra alakítottuk ki. Tehát beépítésre került egy szivattyú, 2db lengőnyelves visszacsapó, Alfa Laval 30kW-os hőcserélő. A zárt rendszerben a hőcserélő elé lett beépítve a szivattyú, tehát a visszatérőbe. A szivattyú a hőcserélőbe nyomja a vizet, köztük 0,5m távolság van. Van beépítve még közöttük egy nyomás mérő óra és egy biztonsági szelep. Stabil 1bar a nyomás, levegő mentes (van 6db automata). Hidegen meg lett mozgatva a víz, a visszacsapók jól vannak betéve. A kazán is szivattyúval van rákötve a hőcserélőre. A kör hossza olyan 2m. A kazánon lévő termosztát kapcsolja be a 2db szvattyút és kapcsolja le a gázkazán termosztát vezetékét. Próbafűtéskor jött elő az alábbi gond. Papírt égettem a kazánban (még jó hogy nem szaplmát). Felfűtött rendesen, bekapcsoltak a szivattyúk. A kazánból 70fokos viz ment a hőcserélőbe, a hőcserélőből kb 38fokos ment vissza a kazánba (kézzel meg lehetett fogni). A hőcserélőbe a zárt rendszer belépő vize olyan 22fokos lehetett, de a kimenő alig észrevehetően emelkedett. 2 óra mulva volt olyan 32fokos. A nyomásmérő 1,2bar-t mutatott. A kazán nagyon lassan hült vissza. Valami nem jó. Rosszul van bekötve a hőcserélő? Vagy a szivattyú van rosz helyen? Grundfos mind a kettő szivattyú 3 sebességesek. Mi lehet a baj? Tudtok segíteni? Válaszotokat előre is köszönöm!

gmkiev Creative Commons License 2011.09.09 0 0 55021

Független. Moduláció abban az esetben is van, ha szobatermosztát nélkül használod.

 

Előzmény: icrup (55019)
icrup Creative Commons License 2011.09.09 0 0 55020

Szoval ugy értettem, hogy ha nem a saját termosztátjával amire azt irják,hogy modulálos használom akkor is modulál?

Előzmény: icrup (55019)
icrup Creative Commons License 2011.09.09 0 0 55019

Sau duvalosoktol (vagy aki tudja) kérdezném,hogy a lángmodulácio független a termosztáttol?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!