Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54991

Nincs valami ragasztó-tömítő helyette? Persze olyan, aminél a csőkötést nem csak fűrésszel vagy vágótárcsával lehet bontani.

Előzmény: halaloszto (54989)
alázógyík Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54990

Köszi, ez részletes volt. :))

Sacc/k.b. így nézegettem én is.

Csak 1 dolgot nem értek. A mostani kazán ahol van a kéményen, és a tetőn a kivezetése között van. max. 3m, de lehet annyi sincs. Hogy lenne ez 300K?

 

Előzmény: Zoltanuss (54986)
halaloszto Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54989

loctite 55 teflon zsinor.

 

vajk

Előzmény: NeomatiK (54988)
NeomatiK Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54988

Sziasztok!

 

Csőkötéshez van valami tömítőcucc, ami a kóc+faggyút kiváltja? Nem szeretnék ezzel bíbelődni. Valami ragasztóra gondoltam elsősorban, de jöhet más megbízható megoldás is. Ami fontos, hogy ivóvíz (hideg, meleg) vezetékezésére is kell, meg fűtési rendszerre.

Zoltanuss Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54987

 Neked és az érdeklődőknek szólt !!

Előzmény: alázógyík (54985)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54986

 

 Szánj rá minimum egy millát !!

 Megéri ?

 Figyú a lakás még nem a tiéd !

 Ki kéne először talán próbálni !!

 

 már csak ezt is figyelembe véve :

 

 Anyagiakat/pénzt figyelembe véve természetesen, mert abból sajna sok nincs.

 

 Mert valószinű, hogy csak zárt égésterűt "engedélyeznek"

 Ennek ajárulékos költségei meg elég tetemesek.

 

  "Milyen összegekben lehet számolni?
"

 

 Jó kérdés ,  egy előzetes kölség becslés :

 eltakarítod a jelelegi rendszert :

 25 eft ( habár ha van egy flexed sk. is megcsinálhatod.), 

 

megveszed a kazánt 180 eft - kondenzációsnál több min. egy 100 -aassal,

 A kémény ki bélelteted  -300 eft,

  Ha kémény seperő jónak minősíti a bélelést 40 eft,
 

 Egy tervezővel megtervezteteted a gázt 40 eft, ha a fűtési részti is az  pusz 15 - mással még több.

 Fejből csinálgatni kockázatos - habár ha szerencséd van még sikerülhet is.

 A villany rendszert hozzáigazítatod az új,  modern kazánhoz - EPH minimum kell, esetleg még FI relés áramkör is,  50 -80 eft,

 Ha kész a terv  és a szolgáltató jóváhagyja, kezdheted a gázrendszer építetését és a vizrendszerét is .

 mennyi lesz :

 500 -600 eft minimum.

 ja és aztán még üzembe is kell helyeztetni ,  egy  20 -as min.

 és eztán a lakást helyre állítazni - javító kőmíves és festő munka.

 Amit kihagytam azt megcsinálod magad, az a prémium !

 

 Hasonló cipellőben járok,  én naiv azt hittem , hogy  a régi üzemelő fűtést rendbe hozatom - lett volna egy 40 -50 eft, de a gázvezeték 'szelelt', ami nem játék, így lebontottam és a mókát,  amit leírtam  csináltatom.

 hol járok ,

 az államtitok  - még !!

 

 Tehát gondold meg , hogy belefogsz é !!

 de előbb vedd meg a kéglit és próbáld ki !!

 Magát a kéglit és ezen belül a fűtést is !!

 Ahogy látom - túlléptem az 1,1 millát !!

 Nálad !!

alázógyík Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54985

Sziasztok!

Elég sokat visszaolvastam, csak 1-2 tippet szeretnék kérni tőletek, hogy mit ajánlotok, mire lenne érdemes elköltenem csilliárd sok forintomat.
Adott egy 60nm-es lakás, ami hamarosan a mienk lesz.
Külön kazánok biztosítják a melegvizet ill. a fűtést. Egy Junkers van a fürdőben, ill. van külön kamrában a gyűjtőkéményre kötve egy régi FÉG nyílt égésterű kazán.
A lakásban 4-5 db régi alu.  radiátor van. Ezek vascsövön vannak csatlakoztatva a kazánhoz, melyek "ízlésesen" hol a mennyezet alatt, hol a fal közepén vannak elvezetve.
A lakás 2. emeleti, zárószintes. Szigetelve, és minden nyílászáró is cserélve lett.Tető és a kémény elég közel van. :)
Milyen új kazánt kellene beépíten? Nyíltat, turbós kombikazánt?
Cserélni kellene a csöveket? Padlót nem szívesen bkombiontanánk a 2 szobában, ott egész jó parketta van. Falba lehetne vésni?
Vagy ki mit ajánlana? Mi lenne a legideálisabb fűtési megoldás? Anyagiakat/pénzt figyelembe véve természetesen, mert abból sajna sok nincs.
Milyen összegekben lehet számolni?
Ez lesz az első lakásunk, nem szeretném, ha a mester emberek, akiket még nem választottunk ki, ennek tudatában áraznák be a melót/anyagot.

nemnyaralo Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54984

Igen, orbitális jellegű túlfogyasztásnál el szokták fogadni a csőtörés tényét, és bár a vízdíjat általában nem, de a csatornadíjat el szokták engedni, hisz az elfolyt vízből nem lett szennyvíz. És ugyebár a csatornadíj > vízdíj, így több mint a felét esélyes hogy nem kell kifizetni.

Előzmény: halaloszto (54982)
wapdigit Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54983

üdv

 

fűtéskorszerűsítés előtt állok.az már biztos,hogy a nyílt égésteres álló kazán egy hasonló de fali cirkóban valósul meg mivel a kémény bélelésre már nem marad keret.így a turbós és kondenzációs kazán kilőve.

illetve az itt olvasottak alapján megúszok egy csomó járulékos költséget mivel az égéstér marad nyitott és az ÉTI T35-ös 35kw-os kazánját cserélem nyitott égésterű 24 max 30kw-ra.

viszont szeretnék egy min. 100L-es indirekt tárolót is mellé mivel a nappali árammal működő boylert is szeretném kiváltani.ezt viszont jó lenne egy olyan indirekt tartállyal megoldani amire később napkollektor is köthető lenne.nem tudom van-e már valakinek ilyenben tapasztalata.

egyáltalán megéri-e foglalkozni a napkollektor rendszerbe helyezésével illetve milyen kazánt és tartályt lenne érdemes beszereznem?

annyit már tudok két hőcserélős kellene...

eddig a saunier duval kazánjait és komplett napkollektor rendszereit nézegettem mert gondolom teljesen kompatibilisek lennének egymással.de a pénz források most csak a tartályt engednék meg sajnos.

halaloszto Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54982

Nekem volt ismerosom, akinel par eve hasonlo tortent. Szepen kerelmezte hogy engedjek el, es asszem a felet vagy hasonlot el is engedtek.

 

vajk

Előzmény: Job Less (54973)
almirena Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54981

kérvényezd, hogy vegyék figyelembe. Az átalányhoz meg egy csomó papír kell, friss tulajdoni lap pld, az állatok száma (Budapesten is), az autók száma, a lakásban élők száma stb, önkormányzati nyilatkozat (Most mesélte a kolleganőm, szerencsére nem saját tapasztalat)

Előzmény: Job Less (54973)
Job Less Creative Commons License 2011.09.08 0 0 54980
Ellopják a vízórááát? Ki lehet az a hülye aki vízórát lop? Tartok tőle, hogy ezt nem hinnék el, nem túl életszerű :)))
De egy ilyen esetben is a plomba sérül, ami büntetést von maga után a vízmű szabályai szerit, legalábbis ezt olvastam valahol. Kérdés lehet az is, hogy ilyen esetben mennyi lehet az a bünti.
Előzmény: gmkiev (54975)
Lacivill Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54979

Mert akkor ha van 1 jegyzökönyved a vizcsőtörésről akkor csatornadijat nem kell befizetned. Ezek szerint ez mind vizdij.

Előzmény: Job Less (54978)
Job Less Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54978
Szia! Nincs csatornám. Ez miért lényeges?
Előzmény: Lacivill (54976)
morgen66 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54977

Vízvezetékre azért ne tegyünk már gázcsövet.))))

Lényeg ivóvíz vezeték lehet Kpe vagy horganyzott,ami a földbe kerül most erről van szó.

 Részemről a Kpe-t javasolnám.

Előzmény: soldy53 (54962)
Lacivill Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54976

csatornád van?

Előzmény: Job Less (54973)
gmkiev Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54975

Jelentsd be hogy ellopták az órát, ebben az esetben csak átalányt + az órát fizeted. És még a csatorna díj is megmarad.:)))))

Előzmény: Job Less (54973)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54974

a Vaillant az nekem az igazi kakukktojás. volt munkatársam rengetegett szívott egy kombi kéményes darabbal (kb havonta állt meg, normálisan javítani sem sikerült senkinek 3év szenvedés után cserében végződött az ügy) de ugye soha semmi sem olyan hogy nem lehet belőle kifogni egy vackot. én ugye most bosch/junkers felhasználó vagyok és elégedett. haveromék volt a referencia ahol kb 5-6 éves már a kazán. nyilván egészen más véleményen lennék ha az enyém is ócska lenne. itt fórumon én is olvastam több embertől hogy nem jók. viszont szüleimnél / haveroméknál a junkers bizonyított. így eddig én nem bántam a váltást ( másfél éves Demrad-ot váltott, vagyis nem volt magasan a mérce)

a kérdésedre a konkrét válasz: a Vaillant az egyetlen a listámon, amiről ugyan eléggé negatív a tapasztalat (nyilván amiről én tudok), de elgondolkodnék a vásárláson ennek ellenére. a többinél ez nem kérdés részemre.

viszont fenntartással fogadd mások véleményét. ez csak 1 fórum, nem tudni kinél mi a szempont, illetve a szokásos gond is előjön: fűtésszerelő vadul ajánlgat egy típust mert szerinte az jó. aztán átadja a rendszert és az életben nem látod többé. de ő elmondja hogy már 20 helyre rakott olyat és de jó. a tulaj meg esetleg otthon örjöng. (haverom pont így járt egy népszerű kazánfajtával, gari lejárta után 2 hónappal besz@rt, szerelő jött, nézte 27 000 a javítás. hát tessék nekiesni. erre kiderült hogy az alkatrészre alig 3 hetet kell várni. szerencsére tavasszal történt, de mondta nem tudja mit tett volna mondjuk decemberben.....)

Előzmény: vakegér789 (54971)
Job Less Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54973

Sziasztok!

 

Csőtörésünk volt a vízóra akna után, a földben lévő csővezetékben  történt a kár. A nagyobb baj, hogy a törést legalább 1-2 hónapig nem vettük észre, csak amikor már a földet kimosta, ezért nagyon megtekerte a vízórát. Számításaim szerint, kemény százezres tételek lehetnek a számlán, a következő leolvasás után :(

Van valakinek valami jó tanácsa ilyen esetre? Vízműveknél ki lehet valami kompenzációt sírni?  vagy  kár az időért, mert nem engednek el semmit a számlából?  

Nagyon vacak helyzet ez, hátha tudtok valamit tanácsolni, mit tegyek.

Émile Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54972

 Van benne valami amit írsz !

 

 Készülék cserénél - legyen az akár egy gáztüzhely -kell a MEO.

 Igaz  tűzhelynél a MEO jogosultságot a szolgáltató átruházza az un. üzembehelyező szerelőre.

 A kazáncserénél  pedig nem engedélyek vannak, hanem egymásra épülő müveletek láncolata.

 Terv csak akkor nem kell,  ha azonos a készülék tipusa és teljesítménye és gondolom a gázvezeték nincs megbontva, átalakítva.

 Viszont van egy okoskodó,  aki mindig beleköp a levesbe  : ez a kéményes. Ő igaz csak szakvéleményt készít - jó pénzért, de ezért semmit nem csinál. Más csinálja a rajzot,  a méretezést stb , azaz más faszával veri a csalánt.

 És még valami : a készülék csere alatt mindenki az újkészülék cseréjét érti.

 Ennek van u.n. kijelölt üzembehelyezője, aki  adja a garanciát   Ő meg ragaszkodik a kéményes papírhoz.

 

 

 De hol van az tiltva, hogy a nagynéném alig használt gázkészülékét felszeretessem??

 

 Természetesen hozzáértő szerelővel, aki gáztömören szerel, tisztában van a gázkészélékek használatának fizkai szabályaival , nyilván csak akkor szereli fel ha ezek a feltételek adottak,  és nem holmi papírokat gyüjtöget.

 

 Most lesz egy per, ami tárgya az e körüli vita. Bizonyos mohó  monopol szereplők ellen !!

 

 

 PB. palack cseréhez kell é MEÓ ??  

 

Az is gázkészülék !!

Előzmény: gyiapaci (54953)
vakegér789 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54971

Vajon a Vaillant a tiltólistádon van-e?

Előzmény: M63FUN (54967)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54970

Akkor ezek szerint nekem hazudtak személyesen! ( Vagy mi? ) Bár őszintén szólva nem értem mi érdekük lett volna ebben.

Előzmény: C20NE (54969)
C20NE Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54969

Akkor a weboldalukon hazudnak! ( Vagy mi? )

 

idézet:

 

Németországban készül

A Vitopend 100 a Viessmann egyik legjelentősebb terméke. Mivel a Viessmann gyártástechnikában nem tesz különbséget termékei árfekvése alapján, a Vitopend 100 kazánok a Németországban található allendorfi gyáregységben készülnek, a legmagasabb termelési minőségben. Made in Germany - garancia a minőségre.

Előzmény: Törölt nick (54968)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54968

A Vitopend 100-at tuti hogy ott gyártját.

Előzmény: M63FUN (54967)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54967

a viessmann tuti nem gyárt semmit törökországban. a junkers-ről meg könnyű lebeszélni, mert sokat adtak el, ergo több meghibásodás is. kérdés fajlagosan hogy állnak (én sem tudom, csak költői)

nekem is van pár márkám, amit sok helyre szerelnek de soha meg nem venném. pedig csak 1-2 ócska készülékből van a minta, mégsem kockáztatnék vele. és van közte nagyon népszerű sokat dícsért márka is.

Előzmény: Törölt nick (54965)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54966

a gázcső is szétfagy. szóval nem értem miért kéne gázcső. egyébként ha emlékezetem nem csal (remélem) KPE csőben is van gázra alkalmas csak az sárga csíkos és jóval drágább. de ugye ha fagyás van a vasbetont is szétfeszíti a víz/jég nemhogy egy csövet..........

Előzmény: soldy53 (54962)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54965

Annak idején nekem is a Viessmann ezen modellje volt a lehetséges másik aletrnatíva. Sokat vacilláltam, hogy melyik legyen. Végül azért döntöttem a Wolf mellett, mert annak nem csak a neve német, hanem német gyártósoron is készül. Míg a másik Törökországban. De egyébként többször beszéltem a Viessmann központjával is. Talán Törökbálinton van, ha jól emlékszem. Ott nagyon készségesek voltak és minden műszaki jellegű kérdésemre is azonnal korrektül tudtak válaszolni.

Ezt a Boscht (Junkerst) is nézegettem, de arról itt a fórumon beszéltek le.

Előzmény: M63FUN (54932)
Lacivill Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54964

Ha 30 éven keresztül nem fagyott szét, akkor hőszigeteléssel együtt most se fog szétfagyni.

Előzmény: soldy53 (54954)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54963

"Ha kétpont vezérlésű, de komoly termosztátod van...": Siemens REV 24

 

"Lehet, hogy viszonylag alacsony előremenő érték van neked beállítva, és amikor a kazán elindul, nagyon hamar eléri ezt a hőfokot, és kikapcsol, mielőtt modulálni tudna."

 

Nem. Nem a kazán kapcsol le, hanem a termosztát, ami ugye független az előremenőtől meg a kazántól, mert nem kétirányú a kommunikáció, mint az e-busnál. Hallom, hogy kattan a termosztát és lekapcsolja a kazánt. Utána két percmúlva megint kattal bekapcsolt, egy perc múlva megint ki.

 

Ez a Wolf cgg 1k 24 egy nagyon "buta" szerkezet. A felahasználó nem tud sok mindent álítani rajat. Van egy melegvíz tekerő és egy fűtővíz tekerő és kész. Ennyi az összes állítási lehetőség.

A fűtővizet 8-as állásig lehet föltekerni. Nálam úgy 7-ig épphogy elszenved 50-55 fokon. Ha 7 fölé tekerem, akkor nagy nehezen eléri a 60 fokot, de drasztikusan nő a gázfogyasztása is. 60 fok fölötti előremenőt még soha nem produkált. Így is elmegy havi 500m3 gáz egy 100m2-es házra, ami sok.

A teljesítménnyel lehetne játszani, sőt nagyon sok mindent lehetne állítani még azt is, hogy a tekerőn az egyes számok, hány foknak feleljenek meg. De hogy az alapértelmezett paraméterket meg lehessen változtatni, kell hozzá egy Wolf BM-szabályozó modul. A szerviz is ezzel állítja be első beüzemeléskor, (jobb helyeken). Ez viszont valami 60000Ft+áfa a legolcsóbb helyeken is.

Anélkül viszont nem sok mindent lehet rajta állítani.

 

Az ötleteket azért köszönöm és hogy próbálsz segíteni. :)

Előzmény: maszibmw (54955)
soldy53 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54962

morgen66 & M63FUN kössszi az ötleteket! Esetleg valami jó erős gázcső nem jöhet szóba vizvezetékként?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!