Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54965

Annak idején nekem is a Viessmann ezen modellje volt a lehetséges másik aletrnatíva. Sokat vacilláltam, hogy melyik legyen. Végül azért döntöttem a Wolf mellett, mert annak nem csak a neve német, hanem német gyártósoron is készül. Míg a másik Törökországban. De egyébként többször beszéltem a Viessmann központjával is. Talán Törökbálinton van, ha jól emlékszem. Ott nagyon készségesek voltak és minden műszaki jellegű kérdésemre is azonnal korrektül tudtak válaszolni.

Ezt a Boscht (Junkerst) is nézegettem, de arról itt a fórumon beszéltek le.

Előzmény: M63FUN (54932)
Lacivill Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54964

Ha 30 éven keresztül nem fagyott szét, akkor hőszigeteléssel együtt most se fog szétfagyni.

Előzmény: soldy53 (54954)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54963

"Ha kétpont vezérlésű, de komoly termosztátod van...": Siemens REV 24

 

"Lehet, hogy viszonylag alacsony előremenő érték van neked beállítva, és amikor a kazán elindul, nagyon hamar eléri ezt a hőfokot, és kikapcsol, mielőtt modulálni tudna."

 

Nem. Nem a kazán kapcsol le, hanem a termosztát, ami ugye független az előremenőtől meg a kazántól, mert nem kétirányú a kommunikáció, mint az e-busnál. Hallom, hogy kattan a termosztát és lekapcsolja a kazánt. Utána két percmúlva megint kattal bekapcsolt, egy perc múlva megint ki.

 

Ez a Wolf cgg 1k 24 egy nagyon "buta" szerkezet. A felahasználó nem tud sok mindent álítani rajat. Van egy melegvíz tekerő és egy fűtővíz tekerő és kész. Ennyi az összes állítási lehetőség.

A fűtővizet 8-as állásig lehet föltekerni. Nálam úgy 7-ig épphogy elszenved 50-55 fokon. Ha 7 fölé tekerem, akkor nagy nehezen eléri a 60 fokot, de drasztikusan nő a gázfogyasztása is. 60 fok fölötti előremenőt még soha nem produkált. Így is elmegy havi 500m3 gáz egy 100m2-es házra, ami sok.

A teljesítménnyel lehetne játszani, sőt nagyon sok mindent lehetne állítani még azt is, hogy a tekerőn az egyes számok, hány foknak feleljenek meg. De hogy az alapértelmezett paraméterket meg lehessen változtatni, kell hozzá egy Wolf BM-szabályozó modul. A szerviz is ezzel állítja be első beüzemeléskor, (jobb helyeken). Ez viszont valami 60000Ft+áfa a legolcsóbb helyeken is.

Anélkül viszont nem sok mindent lehet rajta állítani.

 

Az ötleteket azért köszönöm és hogy próbálsz segíteni. :)

Előzmény: maszibmw (54955)
soldy53 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54962

morgen66 & M63FUN kössszi az ötleteket! Esetleg valami jó erős gázcső nem jöhet szóba vizvezetékként?

C20NE Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54961

Sziasztok!

 

A Comap Sudopress idomokról mi a véleményetek? Henco csőhöz szeretném használni. Milyen préspofa kell hozzá? ( TH? )

vakegér789 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54960

Igen, pontosan így vagyok én is. A tisztességes, lelkiismeretes munkáért igazán nem sajnálom a pénzt, ami jár az jár, de a lehúzást, a gányolást nem bírom. arról nem is beszélve, hogy műszaki dolgokban teljesen hülyének néznek, mert nő vagyok, de óriási tévednek, mert nemcsak jó érzékem van hozzá, de igencsak fel szoktam készülni ha néha szerelő hívására kényszerülök. Később - úgy vettem észre - általában megváltozik a hozzáállásuk és többnyire a terveim szerint alakulnak a dolgok. Utálom magam ezért a paranoiás alaposságért, de nagyon a fogamhoz kell verni a garast és nekem többheti, sokmindenről való lemondást jelent amikor kicsit "vastagabban fog a ceruza" a kelleténél.

Előzmény: Törölt nick (54959)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54959

Passz, én csak egy "fogyasztó" vagyok, aki lehetőleg olcsón, lehúzások nélkül, de korrektül  és biztonságosan szeretné megúszni a fűtéskorszerűsítést, ezért vagyok itt is, és ezért próbálok mindenfélének utánanézni a neten.

Előzmény: vakegér789 (54958)
vakegér789 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54958

Köszönöm, így már értem. Lassan alakul a kép, lehet, hogy mégis tudok kéményest kéményesre cserélni, minden cécó nélkül?

Mi a vélemény, tapasztalat erről a kazánról? 

Vaillant atmoTEC plus VUW 240/3-5 XE fali kéményes kombi gázkazán Jelenleg ez az első számú jelölt (amásodik: ennek a pro változata) figyelembe véve a lakóhelyem (vidék) szerelési-beüzemelés-szervíz lehetőségeit.

Egyébként meg köszönöm mindenkinek az eddigi tanácsait, megjegyzéseit!

Előzmény: Törölt nick (54952)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.07 0 0 54957

KPE csövet szoktak manapság fektetni a kertbe, igaz min 70 cm mélyre. ez kb. egy ásónyomnyi különbség.

nem érdemes a mélységen spórolni, ez már bevált módszer (persze ha 700 méter hosszú a nyomvonal.........)

Előzmény: soldy53 (54954)
morgen66 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54956

A fagyhatár 80cm ez alatt nem fagy el a csöved.

Ha ez felett akarsz vezetéket vezetni,csak szigeteléssel tudod megvédeni.

Előre szigetelt cső létezik,de baromi drága.

50-es csöbe beleteszed a vízvezeték csöved minek?/elfagy mint ha nem volna rajta semmi/

 

1.leszigeteled a csöved de duplán.

2.a csőre teszelel ektromos fűtőszálat+ szigetelést.

Előzmény: soldy53 (54954)
maszibmw Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54955

A gyári szabályzó sem csinál mást, mint előírja a épp szükséges pillanatnyi előremenőt ( folyamatosan ) , és ennek függvényében modulál a kazán, szintén az előremenő pontos betartásának függvényében. Ha kétpont vezérlésű, de komoly termosztátod van ( nekem Honeywell CM927 ), akkor a termosztát az időablakok vezérlésével fogja a kellő hőigényt előállítani, és teljesen más időablakot alkalmaz 16 ról 21 fokra, mint 20 ról 21 fokra. Az előremenő állítható manuálisan, de külső hőmérő segítségével, előre meghatározott jelleggörbékkel is.

Nálam amúgy nem alkalmazható a gyári termosztát, mivel többzónás, zónaszelepes rendszerem van.

De a lényeg: A kétpontossal is gyönyörűen modulál a kazán.

Kizártnak tartom, hogy a Wolf ne tudná ezt. Ha ez így van, az elég szomorú lenne...

Még egy probléma lehet ha ki be kapcsolgat 0-100% között:

Lehet, hogy viszonylag alacsony előremenő érték van neked beállítva, és amikor a kazán elindul, nagyon hamar eléri ezt a hőfokot, és kikapcsol, mielőtt modulálni tudna. A Vaillantnál erre van egy beállítási lehetőség, ez pedig nem más mint a "Fűtési részterhelés".

Itt beállítható a kazán maximum működési terhelése, a teljes modulációs tartományon belül. Ez alapesetben a maximumon van. ( 24kw-os kazánnál 24 kw. ). Az általad leírt probléma alacsony előremenő választása, és igen túlméretezett kazán esetében fordulhat elő. Próbáld megnézni nincs e ilyen beállítási lehetőséged, és vedd vissza a kazán teljesítményét. Így alapban erről a lemodulált teljesítményről fog indulni, és ha kell, onnan még majd tovább modulál, ahelyett hogy ki be kapcsolgatna.

 

Jani

Előzmény: Törölt nick (54928)
soldy53 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54954

Jó estét!

Segítség kellene aki már látott ilyet.

Vizvezetéket cserélnék a kertben. Eddig egy vascső simán a földben volt 40-50 cm. mélyen de 30 év alatt elrohadt. Most 50mm-es pvc védőcsőbe tennék valami fagyot jól tűrő vezetéket. Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e ilyen vezeték, vagy 40-50 cm-en eleve reménytelen a fagytűrés? Mivel télen is használnám, ezért kellene üzembiztosra csak éppen a talaj tiszta köves...

Kössszi! 

 

gyiapaci Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54953

Nem akarnék vitába szállni senkivel, de azért ez így nem állja meg a helyét..

 

"- kombi kazánt csak kombi kazánra cserélhetsz külön engedély nélkül, de ezt is csak akkor, ha a teljesítményed azonos marad, vagy csökken; továbbá ha a gázrendszerhez semmilyen mértékben nem kell hozzányúlni. (A készülék előtti elzárócsap után már "azt csinálsz amit akarsz")."

A készülék előtti elzárócsap után az igazolvánnyal rendelkező gázszerelő csinálhat bármit (hivatalosan). De készülék cserét is le kellett jelenteni a gázművek felé eddig is. Viszont a múlt héten szembesültem a gázműveknél a következővel: készülékcsere esetén is MEO-t kell kérni, vagyis "szakfelügyeletet". Persze nem ingyé.. Tök jó, hogy mesterlevéllel rendelkezem, de a gázművek nem hiszi el, hogy meg tudok húzni egy hollandert.. Ez kérem Magyarország.. Nem tudom eddig ki jelentett be készülék cserét, de gondolom most majd még kevesebben fognak..

 

Ja, és a CO riasztóra én nem merném rábízni az életem, még ha a kéményes cimbik bagóért adják, akkor se..

 

 

Előzmény: Törölt nick (54952)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54952

Azonos működési elvű:

- nyitott égésterű kéményest csak ugyanilyenre

- turbóst csak turbósra

- kondenzációst csak kondenzációsra;

 

azonos rendeltetésű:

- csak fűtőt csak fűtőre

- kombi kazánt csak kombi kazánra cserélhetsz külön engedély nélkül, de ezt is csak akkor, ha a teljesítményed azonos marad, vagy csökken; továbbá ha a gázrendszerhez semmilyen mértékben nem kell hozzányúlni. (A készülék előtti elzárócsap után már "azt csinálsz amit akarsz").

 

A gázbekötésre nem jó a korábbi flexibilis gumitömlő, csak a Gebo, illetve a "nyújtható" fém gégecső. Nekem ennyit mondtak a gázosok, kéményseprők, illetve itt ezeket szedtem össze.

Eddig még működik a dolog. Ma voltak a kéményseprők, holnap vagy holnapután jönnek a szerelők beüzemelni.

 

Ha hőszigetelt nyílászáróid vannak és nyílt égésterű a készülék (vagy bojler, vagy van gáztűzhelyed, esetleg páraelszívóval, akkor meg meg kell oldani a légellátást korrektül.)

 

Ja, és a kéményseprőktől bagóért lehet venni Honeywell CO-riasztót, 6 év jótállással (bruttó 8.600,- ft volt, szintén mai beszerzés)

 

 

Előzmény: vakegér789 (54949)
ANONYMOUS Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54951

Dobnál egy mélt?

kérdeznék valamit.

Előzmény: Törölt nick (54943)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54950

már ahol ezt elő lehet adni :-))

én társasházban lakom, ahol egyszerre volt minden bélelve. nem sokra mentem a parapettel amit az előző tulaj okosan nem papírozott le fillérekér........ (hogy hogyan vezetett félre a helyi kéményész aki végül zsebrerakta a vállalkozótól a 20 ropit az külön megérne egy pár sort)

nem nehéz kiszúrni a tetőn hogy 1 kémény nincs bélelve. úgyhogy bélelve lett.

vakegér789 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54949

Köszönöm, jó kis cikk, holnap mégalaposabban áttanulmányozom. Újabb kérdésem van, ezt már máshol is láttam, hogy " a legfeljebb azonos teljesítményű, azonos működési elvű,  azonos rendeltetésű,  és a készülékek osztályozása szerint azonos alcsoportba tartozó" Az azonos teljesítmény ill. rendeltetés rendben van. Mit jelent pontosan az azonos működési elv és az azonos alcsoport? Pl ha kéményesről turbósra váltok, az már másik működésű elv? illetve, ha kéményest másik kéményesre cserélek, azonos teljesítményűt persze, akkor is előfordulhat, hogy pl másik alcsoportba tartozik? Primitív kérdések bocs, de ha szabály az szabály, akkor legalább lássak tisztán.

Előzmény: Törölt nick (54945)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54948
Előzmény: Törölt nick (54947)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54947

Lehet, de működik!

 

Az enyém a cikkben említett 2. példa: Fég C-12-t most cseréltem szintén kéményes C-12HE-re, és nem kellett gázengedély, az üzembehelyező szerelő csak egy 4 éves kéményfelülvizsgálatot kért (mindez ma történt), meg be kellett bizonyítanom a légellátás elégséges szintjét: hőszigre cseréltem az ablakokat.  3 db olcsó francia Nicole légbeeresztőt szereltem  fel a 3 gázkészülék melletti ablakokra (tárolós gázbojler, gáztűzhely és kazán). Harmadannyiba kerültek, mint az Aereco, de műbizonylattal rendelkeznek (igaz, nem magyarul... )

Előzmény: gmkiev (54946)
gmkiev Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54946

Ez egy "szódavíz" szabályzat. Ugyanis ha a gázos szakemberek főemberei, csak negyadannyira lettek volna olyan jól lobbizók, mint a kéményészek főnökei, akár normálisan is folyhatna a szakmunka. Igaz, a fenenagy hatáskörükkel a kéményészek nem élnek.

Visszaélnek!

Előzmény: Törölt nick (54945)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54945

Nem régen volt ebben a topicban, de bemásolom, mert érdemes elolvasni:

http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=1111

Előzmény: vakegér789 (54938)
gyiapaci Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54944

Az a turbós készülék működése, amit írtál.

 

A GMBSZ értelmezése:

"égéstermék elvezetés mesterséges" - ez annyit tesz, hogy ventilátor van a kémény tetején.

 

"vagy az égési levegő hozzávezetés a helyiségben túlnyomással biztosított." - ez pedig azt jelenti, hogy a kazántérben túlnyomást biztosít egy külön ventilátor. Reteszelni pedig úgy kell, hogy a ventilátor leállása esetén a készülék ne tudjon működni.

 

 

 

 

Előzmény: KalásziM (54939)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54941

egy maffia az egész. pénzt akarnak. ez tiszta sor. sajnos akkor neked kell döntened. a turbós jobb mert nem fogyasztja a lakás levegőjét, és a kazán sem szedi fel a lakásból a port. ez tény. viszont akkor neked kéménybélelés/osztott rendszer is kell az pedig nem olcsó. onnan szedik le a pénzt. nálam konkrétan 20 000 ft kenőpénzt kellett adni a helyi kéményseprőknek (ezt a kéményépítő vállalkozó tejelte le), mert ők eröltették rám a turbós kéményt. (hja másik kerület illetékes pesten bemérni és jóváhagyni a turbós kéményt, és ez is megtörtént ha jól emléxem ez +27 000 ft volt, ezen felül kellett leadni a sápot). hát nem tudom szép dolog a garancia, de lehet hogy ennyire azért nem érdekelne. mert első blikkre még legalább 100 pénz lesz a kémény is. az meg már háromnegyed kéményes kazán.........

de persze ha teheted valóban a zárt rendszer jobb. egyébként azon kívül hogy nagyon fájt a pénztárcám, nem bántam meg a zárt kéményt. (egyébként ebben a zsarolós rendszerben pont az a baj, hogy most ott marad egy modern 15-20 éves kazán,mert mindenképpen nagy költségbe akarják verni a felhasználót, aki így nem cserél  és nem lesz  egy mai modern kazán amin őrláng sincs mert kitalálták hogy az nagyon veszélyes lenne...... de a régi az baromira nem veszélyes csak az új.)

morgit nooooooormáááááááááális?!

magyarország én így utállak.......

Előzmény: vakegér789 (54938)
vakegér789 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54940

Áááá ... én már nem értek az ilyenekhez. Azért a készülék "csere" vagy (újonnan történő) "elhelyezés" tényleg nem ugyanaz. Na ennek holnap utánanézek. Viszont ezt a mondatot egyszerűen nem is értem: "

Mindkét megoldásnál a gázfogyasztó készülék működését a fenti feltételek meglétéhez reteszelni kell."

Előzmény: KalásziM (54939)
KalásziM Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54939

 Ehhez :

 "égéstermék elvezetés mesterséges vagy az égési levegő hozzávezetés a helyiségben túlnyomással biztosított."

 

 

 Nem teljesen így van. A levegőt a ventillátor szívja tehát az nem túlnyomás, hanem depresszió.

 Viszont az égéstermék túlnyomásos  - ezért ha jobban belegondolunk nem is biztos, hogy annyira biztonságos !!

 

 A lényeg kivűlről szívja a levegőt ( depresszió ) és zárt csövön kifújja ( túlnyomás ) !!

 

Előzmény: vakegér789 (54938)
vakegér789 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54938

Eddig legalább 4 hivatalos területi beüzemelővel beszéltem, különböző márkákról van szó, meginterjúvolva őket, hogy mire figyeljek még a választás előtt, nehogy utólag ne legyen jó valami. Vázoltam, hogy a jelenlegi fég-24-es (fürdőszobában van, alukéményes kivezetéssel) cserélném – ugyanilyen kéményes típusra. Mind azt mondta kapásból, hogy „jaj, azt már nem lehet, lakáson belül már csak zárt égésterű engedélyezett.” meghogy a … „gyártói előírások... stb.” és hogy ő ugyan nem üzemeli be, mert az már nem szabályos. Volt aki azt mondta, csak nyilatkozatot kér a kivitelezőtől, ha találok egyáltalán valakit, aki megcsinálja” Most akkor mit tehettem volna? Egyrészt el kell hinnem a szakembernek, amit mond, másrészt, meg ha egyszer kijelenti, hogy nem és kész, akkor nem tudok mit csinálni, akár igaza van akár nem, mást nem találok 100 km-es körzetben. Próbáltam utána nézni azért, ezt találtam. Idézet a GMBSz-ből, innen http://gmbsz.hu/?q=node/54/#4.1.1.

 

4.2.4.1. A készülékek elhelyezésére vonatkozó általános előírások

„B” típusú, a helyiség légterétől nem független épületek huzamos emberi tartózkodásra szolgáló helyiségeiben és az azokkal légtér-összeköttetésben lévő mellékhelyiségekben az alábbiak szerint helyezhető el:

  1. a B14, B22, B23, B32, B33, B44 B52, B53 típusú készülékek (lásd a 7.4. sz. mellékletben) az alvás céljára is szolgáló helyiségek, valamint az "A" és "B" tűzveszélyességi osztályba tartozó helyiségek kivételével elhelyezhetők, ha differenciál presszosztáttal rendelkeznek,

  2. a B11, B12, B13, B21, B41, B42, B43. B51 típusú készülékek (lásd a 7.4. sz. mellékletben) épületek huzamos emberi tartózkodásra szolgáló helyiségeiben és az azokkal légtér összeköttetésben lévő mellékhelyiségekben nem helyezhetők el kivéve, ha az égéstermék elvezetés mesterséges vagy az égési levegő hozzávezetés a helyiségben túlnyomással biztosított. Mindkét megoldásnál a gázfogyasztó készülék működését a fenti feltételek meglétéhez reteszelni kell. „ Na most akkor mi van? A kéményseprők azt mondták, ez tigázos dolog. A tigáznál kb ugyanazt mondták, hogy már csak turbósra lehet cserélni. Kész, ennyi. Lehet, hogy mégis menne simán a kéményes? 15 éve semmi baj vele, még élek, viszont garanciát, normálisan beüzemelt készüléket akarok minden bonyodalom nélkül.

Előzmény: M63FUN (54936)
vakegér789 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54937

Hát ez az! Ez egy: Wolf CGG-1k-24  ára br.175eFt

ld előzmények:

kérdésem 54918,

Zsolt válaszai 54924 és 5

Előzmény: Dunit (54930)
M63FUN Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54936

akkor most kérjünk a közösségtől is segítséget. nemrégiben kiderült hogy a kéményesek megint variáltak így nem vagy 100%-ban naprakész (sajnos)

de nálad nem új telepítés lesz így mehet fel sima kéményes készülék is !! csak teljesítményben nem lehet nagyobb mint a korábbi készülék. ha minden igaz gázosoknak közük sincs hozzá. elvben egy kéményes ellenőrzés kell. (de őszintén megmondom, ha ismersz olyan szakembert a bekötésre akinek jó híre van = nem gányol, nem akar alufóliából, meg kerti slagból meg mittomén miből kéményt fabrikálni akkor kb nem foglalkoznék vele.) érdekes nálam turbós a cucc de nem kértek a garihoz kéményes papírt. (nem bántam, spóroltam kb 28 000-et emiatt)

szóval amikor a turbóst eröltetik lakótérbe, akkor az csak új telepítésre vonatkozik, nem pedig meglévő kazán cseréjére ! (gondold el a sok gázkonvektort akkor mire cserélnék le)

valaki bólintson rá írásban nem akarok hülyeséget mondani ! thx!

Előzmény: vakegér789 (54935)
vakegér789 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54935

Kösz a tippet. Legelőször én is Viessmann-t néztem - és még nincs elfelejtve -, de annyira reménytelennek tűnt összehozni mindent (hol veszem meg, ki szereli fel*, ki üzemeli be, szükség esetén ki javítja stb.) hogy inkább lemondtam róla. A területi képviselő, akitől teljesen konkrét árajánlatot kértem, határozott rendelési céllal, a második mailemre sem válaszolt. Az egyik beüzemelőnél csak a kiszállási ktg majd 20eFt, pedig csak 40 km-re van, közben meg persze hogy elő van írva az évenkénti szakszervízes karbantartás, már ha garanciát akarok. Egyébként a Wolfnál és a Buderusnál is hasonló a helyzet, meg szerintem mindegyiknél.

 

* a mostani kéményes helyett turbós lehet már csak bennt, emiatt viszont mindenféle tervek, engedélyek kellenek + kéményátalakítás, szóval nem csak feldobjuk a falra és kész.

 

Na meg ez az ipx4 vagy 5 dolog! Mivel a kád mellett-felett van, számomra egyértelműen a 2-es zónában, egészen mostanáig úgy nézett ki, ide csak ipx5 védelmű mehet csak. Legnagyobb csodálkozásomra a jobb márkák készülékei csak ipx4-esek, jóformán csak pár olyan készülék maradt ipx5-ös, amilyeneket semmiképp nem akartam. Szerencsére pár napja-hete megváltozott a tigáz előírás, állítólag már mehet ipx4-es is, de ez is csak aug.28-tól van fenn a lapjukon.

 

Komolyan mondom, inkább már arra kezdek hajtani, hogy valahogy kipofozzák ezt a régi fég-et, annyira kezd elegem lenni ebből az egészből. Attól tartok, kifizetek a készülékre + sok lehúzásra vagy 300-350-et, a gázszámlám ugyanakkora marad, és 2-3 év múlva jönnek a bajok az új készülékkel, mert „gagyit” vettem.

 

Egyébként most ezeket nézegetem:

 

üdv.vakegér

Előzmény: M63FUN (54932)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 54934

Kalapács+véső

Kéményseprőnek ne mutogasd

Ha van nyílt égésterű kazánod, akkor jól gondold meg a páraelszívó használatát

Győződj meg róla, hogy egyik szomszéd sem kötött rá semmit, és ha netán ikerkémény lenne, akkor nem is szivárog át a másik kürtőből a füst.

 

Előzmény: rododen (54933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!