Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2011.07.14 0 0 53830

Ha _minden_ kötés menetes, akkor gyakorlatilag is kivitelezhető az, hogy a készülékektől visszabontva az óráig, minden menetet újrabandázsolnak megfelelő anyaggal.

De ettől még mindig csak egy sokévtizedes korú rendszered lesz, raffiázott kötésekkel. Ha rendesen megcsinálják, akkor nem fog ereszteni.

Előzmény: Zöldár (53829)
Zöldár Creative Commons License 2011.07.14 0 0 53829

 Köszönöm, de a mérésen már túlvagyok .A mérésre a legjobb műszer az óra. Ez 18 liter /nap.

 Az az igazság ez a rendszer még a városigázasból lett valamikor átalakítva - legalább 20 -25 éve. A  nagy átmérőből itélve, meg a menetes kötésekből

 A házban kb.  3 éve volt teljes gázcső csere - ez jön az óráig.

 Onnan mennek a csővek - elég sok a menetes kötés.

 

 Tehát  : keresni kéne a szivárgás helyét és azt javítani - vagy az egész rendszert cserélni hegesztett acélcsőre vagy rézcsőre ?

 Elvileg ez engedélyköteles, de létezik e olyan megoldás, hogy elhagyjuk a hegesztéseket és sajtolt rézcsővel csináltatjuk ?

 

 

 Amúgy a  szogáltató ellenőrzése elég felűletes. Amikor kijött az ürge átvenni,  kitért ugyan a menetes kötésekre - elmondta, hogy kiszárad(hat)nak a tőmítések (amit én is tudok már régen ) - azt persze nem mondta - csak a kenderkóc - megnézni viszont nem nézte meg, se a rendszert,  se a készülékeket.

 Csak írta : konvektor, tűzhely vízmelegítő, oszt jónapot.

 Vagy van olyan , hogy szétbontják a csöveket, aztán újra építik a megfelelő tömítésekkel. ?

 A lakás nov.-. ben lesz használva, addig van idő bőven.

 

 Vagy van olyan ,hogy érzékeny műszerrel megállapítják a szivárgás konkrét helyét és  csak azt javítják ??

Előzmény: gyuri1947 (53825)
gmkiev Creative Commons License 2011.07.14 0 0 53828

Hívj fel.

Előzmény: Peter atyuska (53827)
Peter atyuska Creative Commons License 2011.07.14 0 0 53827

Kivitelezőt keresek egy budapesti zugloi tetőtéri lakás teljes fűtés korszerűsítésére a jelenlegi régi kombi gáz kazánt cserélném le kondezációs kombira a szükséges infókat e-malben megküldöm akit érdekel munkavégzés ideje 2011 08 06 –tól 2011. 08. 21.-ig lévő időszakban.

gmkiev Creative Commons License 2011.07.14 0 0 53826

A módszer egyszerű. Végy egy gázszivárgás ellenőrző műszert, 80-280 ef-ig, oszt megméred. Nem egy nagy mutatvány. Ha nem akarsz venni, hívj lyat akinek van. Sok ilyen van.

Előzmény: Zöldár (53824)
gyuri1947 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 53825

Kedves Zöldár!

 

A gázszivárgás keresés mikéntjét az ezzel foglalkozó cégek (pl. a földgázelosztó társaságok) belső minőségbiztosítási utasításai tartalmazzák.  Én ilyen helyen dolgoztam cca 42 évet, így mondhatom, hogy az elosztók szerelői rendelkeznek olyan érzékeny metánészlelő műszerekkel, melyek már 5-10 ppm (milliomod térfogatrész) földgáz jelenlétét is ki tudják mutatni a levegőben.  Persze emellett használják a habzószeres ellenőrzést is, a kettő megerősíti egymást illetve az eredményt.

A 200 m3-es házra vonatkozó számításod elvileg jó lenne, de a gyakorlat más: a kis szivárgásból származó földgáz is össze tud gyűlni veszélyes koncentrációban egyes helyeken, pl. egy helyiség menyezete alatt. Az is igaz, hogy a gáz szagosítóanyagát orral már egészen kis koncentráció esetén is érezni lehet, nem véletlen szagosítják a földgázt. 

Mindenesetre nem árt egy gázszivárgásjelző készülék a házban. A minőségi készülékek általában hálózati áramellátásúak (adapterről mennek), és 10 k Forint felett kezdődik az áruk. Néhány évvel ezelőtt volt hazai gyártású is, ha gondolod, segíthetek megtalálni.

 

Üdv. Gyuri 

Előzmény: Zöldár (53824)
Zöldár Creative Commons License 2011.07.14 0 0 53824

 Találtam 2 féle GMBSZ -T is.

 Van a legújabb,  a hatályos és az elődje. Az egyik 2008-as,  a másik 2011 -es.

 Kiváncsi voltam vajon mit takar az 5 évenkénti ellenőrzés.

 Ime az előzőből a melléklet 8. pontja sorolja fel így :

  

8. sz. melléklet
Csatlakozó vezetékek és fogyasztói berendezések ellenőrzése
Jelen szabályzat által előírt ellenőrzések során, a csatlakozó vezeték és fogyasztói berendezés létesítéskor hatályos műszaki-biztonsági előírások teljesülését kell vizsgálni.

8.1. Törvényben előírt időszakos műszaki biztonsági felülvizsgálat
8.1.4. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során ellenőrizni, dokumentálni és értékelni kell a fogyasztási helyen felszerelt gázfogyasztó készülékek:
- gyártmányát,
- típusát,
- gyári számát,

Gázfogyasztó készülékenként ellenőrizni kell a készülék:
- rögzítését,
- tömörségét szivárgás ellenőrzéssel a készülék elzárót is beleértve,
- biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét,
- bekötés megfelelőségét, (gumitömlő, tömítés)
- az elektromos bekötés szabályosságát, földelés, EPH meglététét,
- égéstermék elvezető cső szabályos kivitelét, rögzítését,
- égési levegőellátás biztosítottságát,
- égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét,
- a hőcserélő állapotát megtekintéssel,
- az égő állapotát, égés egyenletességét,
- csatlakozási nyomás megfelelőségét, és az előírásnak megfelelő égőnyomást,
- gázterhelését (ha a fogyasztói berendezés mérőjével megállapítható),
- hatásfokát műszeres méréssel, (indirekt mérés)
- koncentrikus égéstermék-levegő csővel szerelt „C” típusú készüléknél az égéstermék csőszivárgás mentességét műszeres vizsgálattal, (CO2 mérés)
- környezetét (éghető anyag, bútor közelsége, építészeti átalakítás miatti nem megfelelőség)

8.1.5. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során elvégzett hatásfokméréshez legalább kalibrált mérőműszert kell használni.
A jegyzőkönyv:
- első példánya a tulajdonosnál marad (az épület energetikai audit részeként kezelve)
- második példányát a felülvizsgáló köteles 10 évig megőrizni.

8.1.6. A csatlakozó és/vagy fogyasztói vezeték vonatkozásában ellenőrizni kell:
- a vezeték elhelyezésének előírások szerinti megfelelőségét,
- a vezeték és tartozékainak állapotát: alkalmasságát, működőképességét, karbantartottságát, rögzítését, korrózióvédelmét,

 

.

.

.

 Ebből speciál engem csak az általam kivastagított érdekelne és főleg, hogy milyen módszerrel mérik vagy csak befújják ??

 A hatályosnak mondott GMBSz viszont nemes egyszerűséggel nem is folalkozik a témával  ,

csak kijelenti kell  - kell  - kell.

Zöldár Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53823

 Igen egy tervező, de nem írta , hanem csak mondta !!

Előzmény: morgen66 (53822)
morgen66 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53822

 De ettől függetlenül javaslom , hogy szerezzék be a gázérzékelőt.

 

Ezt ki írta?

Tervező?

Előzmény: Zöldár (53821)
Zöldár Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53821

 

 

 Amúgy pont egy ilyen air -tonik légbeeresztő is be van építve  + van 7 db rosszul záródó ablak.

 Közben átolvastan vagy   6 db. különféle értekezést a légcserével kapcsolatban - hát duma elég sok van,  konkrét számok semmi.

 Kivéve ezt

 

 

"A gázkészülékek égési levegőjének pótlására a típusválasztékban külön említést érdemelnek a rögzített, illetve páraérzékelővel kombinált, de növelt minimum léghozamra állított (10Pa nyomáskülönbség mellett 11 m3/h. léghozam) nyílászáróba vagy falátvezetéses módon beépíthető légbevezető elemek, melyek a kéménybe kötött vagy nem kötött (pl. EMM-916, EFA-581, EHA-753, EHA-755, EHT-957, EHT-022, EFT-026 típus) gázüzemű készülékek biztonságos működését biztosítják."

  

  

  tehát ha feltételezzük, hogy tudja az a légbeejtő a 10 m3 /órát, akkor  24 óra alatt 240 m3 levegő jön be (nyilván annyi is megy ki) azaz már ez több mint egyszeres csere. De ehhez hozzászámolhatjuk még a természetes légcserét is, azt is vegyük egyszeresnek - tehát a  2x-es légcsere megvan, azaz 400 m3 levegő mozog 24 óra alatt. Ebbe a 400 m3 levegőbe kerül a 18 liter gáz. Ez a koncentráció 18/ 400 000, ami elhanyagolható.

 De ettől függetlenül javaslom , hogy szerezzék be a gázérzékelőt.

 És hogy miért 2 m3 az érték. Hát a lakás geometriájából 200 légm3 -es,

 a metán alsó robbanási határértéke 5 tf % és a biztonság miatt ennek csak a 20 % -a engedhető meg, az meg 1 tf %.

 Vagyis ha valaki egy 200 m3 -es lakásban főz - elalszika  gáz akkor 10m3 gáznak kell  a lakásba áramolnia, hogy  szikránál robbanjon.

 De  valamikor nem voltak égésbiztosítós készülékek,   gázrobbanás meg azért ritka volt , annak ellenére, hogy bizony nem egyszer előfordult a gázömlés. Az a 10m3 gáz tetemes mennyiség,  annyit főzésre  majd egy hónap kell mire  elhasznál egy normál háztatás




Előzmény: morgen66 (53820)
morgen66 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53820

2m3 gáz a megengedett

 

Ezt ki allitja vagy hol van leírva?

 

Lényeg  megfelelő szellöztetésen van.

http://www.air-tonic.hu/

Ajámlom mindenki figyelmébe ezeket a termékeket,minden gázszolgáltató elfogadja.

 

Ne vegyetek olcsó gázérzékelőket.

 

 

Előzmény: Zöldár (53818)
morgen66 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53819

Ha tesznek rá nyomásmérő órát,látni fogod van e probléma.

Előzmény: torcika (53814)
Zöldár Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53818

 Köszönöm szives válaszod !

 Habár ez valami virtuális kereskedés, nem a világom. Egy nagyobb víz-gáz kereskedésben vajon kapok ilyen műszert ?

 

A probléma : egyik ismerős fél a gázrobbanástól. Kiderítettük, hogy naponta 18 liter gáz
 valahol elszivárog. Ilyen kis szivárgást habbal kiszürni lehetetlen ( vagy igen ? )

 

 Ez nyilván a lakás légterébe megy.

 Az okosok azt mondják, hogy a födgáz a következő alsó és felső robbanás értékü :

 

 Néhány anyag ARH-ja és FRH-ja:
metán 5-15 térfogatszázalék és a megengedett érték ennek  20 % -a azaz 1  % -a.
 Így mivel ez a lakás 200 lm3 - es  így  2m3 gáz a megengedett, ami  itt  2000 /18 = 111 nap múlva érné csak el  - ha nem lenne természetes légcsere, Az vajon mennyi ? Na majd annak is utána nézek.

 Viszont  szép szép ez a műszer bemutató  - csak éppen azt nem írják  - mikor jelez.

 

 Akkor a teendő ?

Előzmény: nixon70 (53815)
gmkiev Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53817

Bemész egy kereskedésbe és veszel egy 25, vagy 50 cm.-es csövet és azt vágod el. Ha a 100.-ból vágsz nem tudod össze illeszteni.

Előzmény: zordonC3 (53816)
zordonC3 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53816

még mindig kandalló témánál vagyok leragadva.

 

amiket rendeltem a lemezkandalló mellé: 1m, átmérő 150mm füstcső, 1 db 150-es könyökelem, 1 db fali csatlakozó  hüvely, illetve 1 db füstcső rózsa.

 

Azt ugye tudom innen a fórumról hogy nem jó ha a füstcső belóg a kéménybe (tilos).

 

Az alábbi bekötési rend megfelelő (lentről fentre) kandalló felső bekötés, 1m füstcső, könyök be a falba a hüvelybe és köré fedésként füstcső rózsa?

 

Azt szeretném megkérdezni vki szakitól hogy a könyökelem és a fali hüvely közé még kell egy 10-20 centis csőszakasz? Mert ezzel nem számoltam, nem rendeltem... vagy a könyököt általában direktben a hüvelybe végződtetik feltéve ha a kandalló a faltól csak kb 10 centire lesz elhelyezve? (nem tudom a szabvány méreteket)...

 

Azért fontos ez mert ha kell plusz cső akkor a méteresből kell levágnom de azzal csökken a függőleges szakasz ergó nagyobb lesz a hőveszteség.

nixon70 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53815
Előzmény: Zöldár (53805)
torcika Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53814

morgen66: Újra meg fogják csinálni a nyomáspróbát vízzel.

Mondjuk mivel már rajta van a 10 centis szigetelés, marhára nem fogom látni, ha a T idomnál ereszt :-/

Előzmény: morgen66 (53800)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53813

Még az jutott eszembe, hogy PVC padlót ragastanék a lemezre, Akkor a lyuk nem látszik és festeni se kéne, csak alapozni.

A kérdés, hogy nagyon szarul nézne ki?

NeomatiK Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53812

Vna itt ár

 

http://rwbautech.hu/images/arlista/wedi.pdf

 

kádépítő elem 180*60

13400Ft

 

Na ez nem olcsó :)

 

Ha a csiszolás, festés marad, akkor csak remélni tudom, hogy ha lyukad a lemez, akkor nem az ives részén.

Előzmény: joevagyok68 (53809)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53811

Köszi az ötletet. Az árát tényleg jó lenne tudni. Erre a Wedi lemezre még burkolni is kell?

 

Árban azzal kéne versenyre kelni, hogy a meglévőt megcsiszolom, alapozom, lefestem. Kb 2-3 órát rá kéne ráfordítanom. Viszont annyira rozsdás helyenként, hogy ha luk lesz rajta, akkor azt nem tudom hogy lehetne javítani. Illetve tudom, csak akkor lemezt szabogatni, ragasztani, gittelni is kéne. Szerencsére a lukadás már a csiszolásnál kiderülne.

Előzmény: joevagyok68 (53810)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53810

Most nézem van "előregyártott" kádburkolójuk is.

http://rwbautech.hu/termekek/wedi/wedi-epitlemez/#6

 

 

Mondjuk most nézem az elvárásaid :

OLCSÓ

GYORS

 

a 3 együtt nemnagyon fog menni :-))))

Előzmény: NeomatiK (53808)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53809
Előzmény: NeomatiK (53808)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53808

Ismertek valami jó és olcsó és gyors megoldást fürdőkád elé burkolatként? A régi festett és helyenként rozsdás lemez kiváltására kéne. Kapni ilyet készen?

beneakos Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53807

Sziasztok!

 

Van egy 1,5 éves Saunier Duval kombi kazánom, tökéletesen működik. Viszont arra gondolotam, vajon a hőcserélőt nem kellene-e már átnyomatni valamilyen vízkő eltávolító készülékkel. Szüleimnek a kazánját már kétszer is "vízkövezték". Bár nyomáscsökkenést nem tapasztaltam, de gondoltam érdemes lenne. Szerintetek érdemes elvégeztetni?

 

Köszönöm.

C20NE Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53806

Szenzort már láttam alkatrész katalógusban, tehát abból szerintem építenek műszert is...

Előzmény: Zöldár (53805)
Zöldár Creative Commons License 2011.07.13 0 0 53805

 Üdv. !

 Olvasgatom a CO érzékelő műszerrel kapcsolatos kérdéseket.

 Az én kérdésem az lenne ,  földgáz-  konkrétan metánérzékelő van-e kereskesdelmi forgalomban, találkozott e valaki vele ?

 Korábban az iparban alkalmaztak ilyent - szimatnak nevezték !!

C20NE Creative Commons License 2011.07.12 0 0 53804

Én az adottberendezés közelébe tettem. A CO biztosan ott keletkezik és a meleglevegő rögtön viszi magával az amúgy is könnyű gázt fölfelé. Az egy jó kérdés, hogy egy nyitott lépcsőházban vajon elszökik-e a fölső emeletek felé. Szerintem egy része biztosan, de a készülék közelébe a megfelelő magasságba telepített érzékelőnek jeleznie kell ha baj van. Ha nagyon zavar tegyél a lépcsőház tetejére is egyet....

Előzmény: zordonC3 (53801)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 53803

Igen,felmegy.

http://www.villanyszaklap.hu/cikkek.php?id=171

Ezt olvasd el,vagy guglizz tovább.:-))

Előzmény: zordonC3 (53801)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 53802

Min.180cm,vagy annál magasabbra tedd!!!

Előzmény: zordonC3 (53798)
zordonC3 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 53801

igen, összekevertem a széndioxiddal köszi a kiigazítást. apropó több szintes háznál hol gyűlik? Felmegy a lépcsőházban az emeletre? (most viccen kívül)

Előzmény: C20NE (53799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!