Keresés

Részletes keresés

tucatnyi Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53773

tölds fel a rendszert mondjuk 2 bárra zárd el a kazán elöremenöjét és visszatéröjét.Várj monjuk két napot aztán a kazán szar akkor a kazán nyomásméröje leesik. Ha a rendszered ereszt akkor a nyomásmérö tartja a nyomást de ha a renszert rányitod a kazánra akkor esik le a nyomás.

Van egy beretta höcserélöm használt ha kell eküldöm de csodák nincsenek.

üdv .ÉN

Előzmény: mormogi76 (53769)
morgen66 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53772

Írd be a Google-be és a képeknél megnézheted.

 

Áttoló karmantyú a hivatalos neve, úgy is ismerik mint áttoló idom.

Előzmény: NeomatiK (53771)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53771

Sajnos nem tudom, mi az az áttoló idom , meg a tokos kialakítás.

Előzmény: morgen66 (53768)
morgen66 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53770

Szia!

Kazán alatt ha vannak elzárók,akkor töldsd fel 2,5 bárra a kazánt és zárd el a golyóscsapokat,

így megtudhatod hogy a kazánban vagy a fűtési rendszeren van a probléma.

 

Ha ezt már megcsináltad akkor storno.

 

Arra ügyelj hogyha a kazánba biztonsági szelep van beépítve, az ne fújjon le.

De ezt már biztos tudod.

Előzmény: mormogi76 (53769)
mormogi76 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53769

Azt csinálja hogy feltöltöm a rendszert az óra szerint 2,5 bárra 3-4 nap alatt le esik 0 bárra. Már elzártam a radiátorok elmenő-visszatérőjét hátha az pofázik bele de az sem. Kibasznám szívesen ha volna pénzem másikra. Nem áll tócsa sehol

Előzmény: tucatnyi (53753)
morgen66 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53768

Szia!

Veszel egy áttoló idomot,ennek mind a két vége tokos.

 

Fürdőben álltalában a mosdó szifon 32-es.

 

 

Előzmény: NeomatiK (53763)
Lacivill Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53767

Talán ebben a méretben is létezik dupla tokos közdarab.

Előzmény: NeomatiK (53762)
morgen66 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53766

Szia!

Levegővel is jó csak nehezen lehet észre venni rajta a hibát.

Hogy hány bárral nyomd meg az attól függ,hogy hány báros a biztonsági szelep.

Ha ki van szerelve akkor a biztonsági szelep duplája szerintem kihozza a hibát.

PL. 2.5 báros a biztonsági 5 bár biztos kihozza.

De először csak 3 majd 4 bár szerintem ki kell hogy hozza,5 bárt inkább ne nyomjál bele.

 

Egy példa Remehe kazánt szereltünk fel,ott meghatározta a gépkönyv,hogy max. nyomás 4 bár.

Előzmény: mormogi76 (53749)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53765

PVC a cső. Végig műanyag az egész.

Előzmény: Törölt nick (53764)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53764

Ha azt a csövet elvágog - krómozott valami - akkor sehogy. Lehet kapni külön darabban is.

Előzmény: NeomatiK (53763)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53763

Sziasztok.

 

Fürdőben a mosdó szifonját cserélném ki, de az elvezető cső (40-es külső átmérőjű) csatlakozása menthetetlen. Tehát valahol utána el kéne vágnom. Ha elvágom, hogyan tudom bekötni a szifon elmenőjét?

NeomatiK Creative Commons License 2011.07.10 0 0 53762

Sziasztok.

 

Fürdőben a mosdó szifonját cserélném ki, de az elvezető cső (40-es külső átmérőjű) csatlakozása menthetetlen. Tehát valahol utána el kéne vágnom. Ha elvágom, hogyan tudom bekötni a szifon elmenőjét?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53761

Köszi a segítséget!

 

Tehát akkor FÉG C-12HE, gázcsőhöz semmi engedély ha nem hegesztem, és próbáljam a helyi FÉG-es márkaszervizessel beköttetni! Jól értettem?

 

Szellőzés az meg lesz oldva korrektül, sőt párezerért szeretnék egy CO-riasztót is feltenni.

 

A hely, ahol ennyi, az a Kazánwebáruház, a pontos linkje az előző hozzászólásomban....

Addig nem rendeltem meg természetesen, amíg nem hallottam a véleményeteket...  ...amúgy egy-két hónap múlva esedékes a dolog, de a légbeejtőket már megrendeltem.

Előzmény: Zoltanuss (53752)
tucatnyi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53760

nem tévedsz igazad van de......

 

Előzmény: Zoltanuss (53756)
Dunit Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53759

 Üdv !

 Most kb. másfélhónap üzemszünet után begyujtottam volna a kazánomat  /karban tartás / .  Hát kellet vagy 5-7 percet várni,  mire sikerült.

 Hová lett a gáz a csőből ??

 Mennyi idő a természetes ??

Lacivill Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53758

köszi

Előzmény: tucatnyi (53755)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53757

 Viszont én is a Fég -re szavazok !!

Előzmény: tucatnyi (53754)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53756

 Nem én kérdeztem, de szerintem inkább a hőcserélőt.

 Az égéstermék lecsapódásának a mechanizmusa : először a kémény felső része,  majd jön szépen lefelé. Ha kellően nem meleg, akkor előbb éri el a hőcserélőt , sőt mivel az hűtve van,  ott történik a lecsapódás - előbb utóbb galyra megy, hacsak nem valami extra anyagból van. A saválló talán birja azt a kis savas valamit.

De lehet tévedek.

Előzmény: tucatnyi (53754)
tucatnyi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53755

FOGELNOT

 

Előzmény: Lacivill (53750)
tucatnyi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53754

höcserélö anyaga számodra mindegy ! A réz höcserélö jobb hövezetö!

A kondenzátum neked inkább az égöt fogja zabálni!

A Fég tipus mellet voksolnék!

Előzmény: Zoltanuss (53752)
tucatnyi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53753

ha a viz nem megy el a rendszerböl akkor nem lukas a höcserélö akkor ez csak kondenz viz.

Viszont a BERETVA az egy nagy szar amibe folyamatossan höcserélö kell 35-40 ezerért.

Ha rám halgatsz megszabadulsz ettöl a szeméttöl!!!!!!!!

Előzmény: mormogi76 (53747)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53752

 

"a gázcső helyzete nem egyezik meg, azt rövidebbre kellene vágni, a végére menetet készíteni, majd egy rövid flexicsővel bekötni."

 

 Hát rövidebbre vágatod, rá menet és bekötteted.

 

 A gázcsőnél csak hegesztéskor írják elő az óra levételt - állítólag károsodik.

 Az engedélyekről ! Gyakorlatilag egyik szolgáltató se engedélyez, hanem egy láncolatnál egy előző véleménye alapján véleményez - egyik sem hatóság.

 Tehát az új berendezésnél a GMBSZ szerint terv nem lell. Itt !

 Van viszont az un.  garanciális gyártó általi beüzemelés ez a feltétele a garanciának (még egy egyszerű gáztűzhelynél is ).

 Viszont a garanciális beüzemelő kéri/kérheti a kéményseprő szakvéleményét, sőt az eph -t is.

 A kéményseprő meg szakvéleményt csak méretezés és rajz alapján ad ki.

 Így ez az út nem megy (tartja mindenki a markát a biztonság álságos szlogenje mögé bujva - magyarul mindenki lefedezné magát egy esetleges baleset esetére ).

 Tehát kell keresni egy olyan szakembert, aki felteszi neked a készüléket , ért a beüzemeléshez és azért sajátmaga is meggyöződik a biztonság  feltételeiről.

 De ennek is ára van .

 És így természetesen garanciád nem lesz !!

 Más nem történhet azonkivül, hogy kizárnak a szolgáltatásból. (habár ennek jogosságát is vitatni lehet ). max.szerződés szegés esete állhat fenn.

 Tehát a légutánpótlásnak meg kell lenni, gáztömören kell szerelni, a kémény eleve jó - igaz a seprők ragaszkodnak a  véleményhez - pénz áll nekik a házhoz - gyakorlatilag a semmiért, nem árt ha van EPH. És végül  ha rámegy a régi készülék doboza hát ráteszed azt és mondod van egy 17 éves cirkód.

  Azzal nem próbákoztál, hogy a fég szervíz feldobja azt a kazánt ?

 Egyáltalán hol vetted,hol ilyen ólcsó ??

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53751

Kazános topicban már kérdeztem, de ide is beírom, hátha segít valaki.... (pár napja én nyűglődtem a kazánommal, és most megy a képfeltöltés is. Összefoglaltam, pontosítgattam az eddigieket. Bocs a hosszúságért... )

 


13-14 éves, lepusztulófélben lévő első generációs (még semmi elektronikát nem tartalmazó) FÉG C-12 típusú kéményes, csak fűtő kazánomat kellene lecserélnem,
 a lehető legolcsóbban valami hasonló teljesítményű, kéményes, takarékosabb típusra (lángmoduláció 4-12kW között, elektromos gyújtás, stb.)
A falikazán egy kb. 13-14 éve alucsővel kibélelt, 5 m magas (a füstcsonktól 3 méter), 130mm átmérőjű sima falazott kéménybe van bekötve, egy 130/100 mm szűkítőn keresztül.
A fűtés 3/4"-os csövei és a 1/2"-os gázcső teljesen mereven csatlakozik a kazánhoz, sehol nincs flexibilis csőszakasza. A kazán az épület középén található, a konyha belső falán (ott az egyetlen kémény, ugye...).
A HMV ellátás külön tárolós gázbojlerrel történik, a kazántól távol, a fürdőszobában, az tökéletes és gazdaságos is.> A lakás összterülete 62 nm, átlagos belmagassága mindössze 2,3 m. Az összes ablak apránként mind 1,0-s hőszigetelt műanyag ablakra lett cserélve.  A falak anyaga a ház háromnegyed részén 55-60 cm vastag döngölt, ún. vert fal, a maradék egy negyedén vályog + bontott kisméretű tégla kombináció, kb. 35 cm-es vastagsággal. A falak nincsenek szigetelve, a padlásra viszont tavaly terítettem olcsó, akciós 10 cm vastag kőzetgyapot paplant, alul-felül fólia közé.
A radiátorok DUNAFERR lapradiátorok, mennyiségük bőven elegendő, a 75/65/20 fokra számított leadott összteljesítményük meghaladja valamivel a 12 kW-ot.
Amit én saccolgattam, még a legnagyobb hidegben sem volna szükség 5-6 kW-nál többre folyamatosan, így kb. 40-50 fokos stabil előremenő vízhőmérséklettel is ki lehetne fűteni a lakást. Hőigény: nappal és éjjel 20 fok, este 17.00-től 22.00 óráig 22-23 fok. (Most is így van beállítva a termosztát)
Két kazántípust néztem ki a legolcsóbb csak fűtő kazánok közül:

1., FÉG C-12HE (az utolsó betű nagyon fontos, ez az elektronikus, lángmodulációs kivitel jele): 4,8 - 12 kW, ez bruttó 121.500,- forint. A felszerelési méretei, a vízcsövek helyzete tökéletesen megegyezik a jelenlegi kazánéval, csak "fel kell dobni" a helyére, a jelenlegi merev csővezetékekre. Illetve majdnem: a gázcső helyzete nem egyezik meg, azt rövidebbre kellene vágni, a végére menetet készíteni, majd egy rövid flexicsővel bekötni. Hőcserélője rozsdamentes anyagból van, tehát az alacsony tervezett vízhőfok miatti esetleges kondenzációt is bírnia kellene. Erre külső hőérzékelő is köthető a moduláció szabályozásához.
http://www.kazanwebaruhaz.hu/termek.php?product=feg_c-12he_c-12he
2., JUNKERS CERACLASS ZS 12-2KE:
4 - 12 kW, ez most akcióban mindössze 99.900,- forint.
http://webshop.szatmari.hu/oscommerce/product_info.php?cPath=144_27_58_65_152&products_id=803
A fűtési paraméterei teljesen megegyeznek a magyaréval, viszont semmilyen csatlakozási és felszerelési mérete nem stimmel, tehát nem csak a gázvezetéket, hanem a fűtési előremenő és visszatérő csöveket is vagdosni / hajlítgatni kellene hozzá. Erre külső érzékelő nem köthető, a modulációt "menüből" kell beállítani (de akkor nem sok értelme van...) A letölthető katalógusa
http://www.kazanwebaruhaz.hu/letoltesek/Junkers/hasznalati_kezelesi_utasitasok/Junkers_Ceraclass_12-2_DH_KE_Szerelesi_utmutato.pdf
szerint ennek viszont réz hőcserélője van, a tartósan alacsony előremenő vízhőmérséklet kerülendő a kondenzáció veszélye miatt.
A kérdéseim a következők: Ti melyik típust választanátok, a fentiek, és az engedélyeztetés / átalakítás díjai, munkaigénye, stb. szerint?
Esetleg milyen más (nagyon olcsó, de megbízható, tartós) típust?
Milyen bejelentési/ ngedélyeztetési stb. kötelességeim vannak egy ilyen készülékcserénél, kik felé, és mennyi ezek díjtétele?
A gázcsövet elvileg hegesztés nélkül hozzá lehetne alakítani a "szükségletekhez": gázcsap elzárása, a vezeték másik gázkészülék felől (gáztűzhely) történő "kiszellőztetése" után fűrésszel rövidebbre vágva lehetne rá menetet vágni (a fali bilincs feloldása után), biztosan engedne 3-4 centi mozgást a cső. Így már lehetne flexibilis tömlővel, vagy hasonlóval az adott kazánhoz alakítani.
Így kell-e engedély a gázszolgáltatótól?
Az alucsővel bélelt kémény megfelel-e a jelenlegi előírásoknak úgy, hogy a kazán teljesítménye azonos marad a régivel?
A GMBSZ 2011-et végigrágtam (97 oldal, nem semmi!), de sokkal okosabb nem lettem. Illetve arra rájöttem, hogy ha teljesen új eljárás szükséges, akkor tuti nem felel meg semmi sem; mindjárt ott bukna a dolog, hogy komplett tervdokumentáció szükséges, annak elkészíttetésére, engedélyeztésére meg nincs egy vasam sem.
Azzal tisztában vagyok, hogy a nyílt égésterű kazán légellátásához (mivel szigeteltem az ablakokat), nem zárható kivitelű "légbeejtőkre" van szükségem, ezek megvásárlása és beépítése (2 db AERECO EMM 916) folyamatban van.
 http://www.aereco.hu/page/data/product/inlet/emm,%20emf/pdf/EMM,%20EMF.pdf
A 2 db együttes légszállítása még "zárt" állásban is fedezi ezen típusú kazánok légszükségletét.
Szóval jön a kérés: tudnátok-e nekem abban segíteni, hogy az egész műveletsort a legolcsóbban, de korrektül, az előírásoknak megfelelően le tudjam zongorázni? Sajnos a pénz nem vet fel, de a kazáncserét már nem szeretném a következő évre elodázni...

Lacivill Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53750

Kis segitséget kérnék, le kéne cserélnem 1 db lapradiátort. Szeretnék ugyanolyant venni, de nem tudom milyen a márkája.  A végében NN felirat látszik.

mormogi76 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53749

Igen kerestem melegítés közbe csöpögést de nem találtam. Kompresszorral jó ha lepróbálom,illetve hány bárral próbáljam? Köszi a segítséget

Előzmény: morgen66 (53748)
morgen66 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53748

Szia!

Ha már szétszedted szerintem nyomáspróbázd le és csak utánna szereld visza.

Nagyon kicsi forrasztási hibát vagy lyukat csak így veszel észre.

Kondenzvíz,azt csak működés közben látod , de gondolom ezt már megvizsgáltad.

Előzmény: mormogi76 (53747)
mormogi76 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53747

szétszedtem a Beretta ciao kazánt így néz ki a hőcserélője de lukat nem látok rajta van valakinek tippje mitől lehet. A kiegyenlítő tartály nem lukas esetleg lehet kondenzvíz?

nap50 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53746

Akkor majd számolj be róla ha kaptál erre engedélyt.

Előzmény: KalásziM (53745)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53745

 Ki mondta ,hogy engedély nélkül lenne ?

 ki mondta, hogy nem szakember végezné ? És a legfelső emeleten van , így a, a fűstgáz felfelé áramolva már senkit se zavar, igaz a por valóban le felé hullik.

 De majd megoldjuk !!

 

 Az épület bizony felrobbanhat ha  szakszerűtlen a gázvezeték bontás, de főleg ha a vissza állítás szakszerűtlen !

Előzmény: nap50 (53744)
nap50 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 53744

Ugyanmár engedélyekkel kinlódni. Nem érdekli, hogy az alatta lévő ablakán bemegy a por, a felette lévőket meg kicsit elbóditja, netán megöli a kiáramló gázzal. Mivel a gázhoz is hozzányúl akár fel is robbanhat az épület.

Ki törödik ilyen apróságokkal.

Előzmény: Wattocsak (53743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!