Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2011.06.01 0 0 53305

Tévedés azért nem kizárt.

A Calor-ok fele már herélt, a KV 6 szinte mindegyik.

Ha termoelemesek akkor van biztosítás, ha bimetálos akkor biztos hogy nincs.

Előzmény: C20NE (53304)
C20NE Creative Commons License 2011.06.01 0 0 53304

Nincs! Egyszerű mint a faék, abban sem vagyok biztos, hogy van égésbiztosító ami figyeli nem aludt-e el a láng. Én is ilyennel vettem a lakást ( FÉG vízmelegítő+CalorII ) Kis gondolkozás után kidobtam és csak a vízmelegítőt hagytam az addigra kibélelt  kéményben. Van gyerek , nem kockáztattam...

Előzmény: Émile (53302)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.01 0 0 53303

Ez természetesen a Calor II.

A bojlert ha megírod, hogy V4, vagy KV6, akkor azt is leírom.

KV6 = az oldalán fekete bakelit tekerentyű

V4   = az elején pieso+ oldalirányba tologatható kütyü.

Előzmény: Émile (53302)
Émile Creative Commons License 2011.06.01 0 0 53302

  

Köszönöm !

 

 Akkor ez a klasszikus fég készülék begyújtási szisztéma ?

 Ez most a vízmelegítőre vonatkozik avagy a Calor II -re ?

 Gondolom inkább a vízlelegítőre.

 Kiskazánnál :  csap kinyit , megvárom még feltöltödik a rendszer gázzal, nálam 2 perc, majd benyomon az gombot, örlángot megygyújt, tartom (nálam 35 secig ) ekkor már  üzemkész állapotban van , majd  szivattyú inditja a főégőt és a víz kering körbe -körbe. A vízmelegítő csak annyiban más  a víz nem körbe megy,  hanem ki a lefolyóba.

 ja és a  vizforgását vagy a termosztát vezérli melegítőnél meg a csap nyitása.

 De ami van a kalorral ?

 még testközelben soha nem voltam vele.

 

 Tény régi darabok, de az elmúlt másfél hónapban 4 ilyen párosba is belefutottam . Vízmelegítő és kalor közös - kb. 110  - 120 -s csövön a kéménybe.

 A kalorraól . !!Az egyik ismerős mondta összel begyujtja és tavasszal leállítja. De  nincs valami automatikus leállítás, mint a "komolyabb"  konvektoroknál ??

Előzmény: gmkiev (53301)
gmkiev Creative Commons License 2011.06.01 0 0 53301

1, gázvezeték gázcsap kinyit

2, berendezésen lévő kezelő gomb 0-ról I.-re fordít

3, gyufát meggyűjt

kezelő gomb tengely irányban betol

4, gyufa (égő) a kis nyíláson betart

5, égő meggyullad

6, a kezelő gomb folyamatosan nyomva tart 15-25 sec.-ig

7, kezelő gomb elenged (a berendezés teljes terhelésen ég)

8, a kezelő gomb elforgatása a II.- állásba (berendezés kis lángon ég)

9, elzárás. A kezelőgomb elforgatása a 0.-a állásba.

10, nyárra a gázvezetéken lévő csap lezár

 

(értesíteni az iparművészeti múzeumeot a remek lelet fellelhetőségének helyéről!):))))

Ennyi.:))))

 

Előzmény: Émile (53300)
Émile Creative Commons License 2011.05.31 0 0 53300

 Helló !

 Miért nem kérdezed meg a főbérlőt ?

 Mellesleg gondolom nem albérlet, hanem sima bérlet, de a bérbeadót akkor is meg lehet kérdezni !

 

 

  Viszont az én problémám hasonló.

 

 Csakhogy nem bérlet lesz,  hanem sima lakásvétel. Itt is az a probléma, hogy van a fürdőben egy sima vízmelegítő és mellette  egy azonos gázcsőre csatlakozó un. calor (tán II. ) fali melegítő ). Talán Fég gyártmány . Valahogy a szemlék során ennek üzemelésére /bemutatására  nem került sor.

 

 Mondván már fűteni nem kell -, de uram bocsá ' melegvíz elvileg mindig kell. Na mindegy.Mivel nem ismerem ezeket a készülékeket , ha valaki megmondaná, hogyan kell üzembe helyezni , megköszönném.

 És még az lenne a kérdésem  - igaz e , hogy ezeket a falimelegítőket nem lehet szabályozni ? Hogy működnek egyáltalán ??

 

 Őrláng csak van ??

Előzmény: rkozma (53290)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.31 0 0 53299

 Szerinted fűstcsövet keres ??

 Nekem van 'raktáron"  inséges időkre 105 -ös - 109 -es  egyenes- és könyök idom egyaránt !!

Előzmény: rferi (53293)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.31 0 0 53298

 Szia ! 
 El kell , hogy keserítselek !

 

 

 "fehérre  zománcozott  vaslapot ( cirka 2m X 50cm  kéne )? Jó  lenne , ha  nem  gyulladna  föl  a  105 éves  örségbeli  házam , mivelhogy  a felújításakor  a  melósok  azt , amit  valaha  valahol"

 

 

 Ilyen sehol nem fogsz kapni !

ű

 Viszont megoldás ezer féle.

 

 Pl. régen árultak olyan un. azbeszt hőárnyékolót, valószinű már ilyet se kapsz a kereskedelemben. Talán valahol elfekvőt.

  És a legelegánsabb megoldás :

 

 vásárolsz alu. lemezt,  abból csinálsz egy hőtükrőt,  a házad nem gyullad fel _ és még szíp fényes a kályha mögötti rész. Vagy 5 cm -rel  előrébb húzod a kályhát.

 Anno régen még úgy 35 éve az olajkályhák fénykorában  az olaj tartály és a tűztér egymástól való távolsága kb  5 - 8 cm volt - mégse robbant soha. Miért ??  Mert a kettő között volt egy dupla árnyékoló lemez !

 Ja , hogy tudjátok az olajkorszak (fűtésre ) nálunk röpke 30 év volt csak !!

 

 Nagyjából 65 -től 95 -ig  !

Előzmény: venuto (53289)
rferi Creative Commons License 2011.05.31 0 0 53297

A HMV teret két-három évente.

A savazást hagyd ki, kilukad.

Ha nincs benne aktív anód, tegyél bele!

Előzmény: kod1111 (53296)
kod1111 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 53296

Van egy 100l-es indirektárolóm, ezt mennyi időként érdemes takarítani, vízkőteleniten, savaztatni     (7 éves).

nixon70 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 53295

Ez is az lesz,ha megtalálja a tolvajt.:-))))

Előzmény: zizizuzu (53294)
zizizuzu Creative Commons License 2011.05.31 0 0 53294

Az igazi spajszer piros. :)

Előzmény: Törölt nick (53291)
rferi Creative Commons License 2011.05.31 0 0 53293

Szerintem ilyet már sehol, azért lopták el :(

Amit még el tudok képzelni, hogy vidéki, jól felszerelt gazdaboltokban kell kereskedni, ott még ismerik a zomácos füstcsövet is, amit Budapesten jóformán lehetetlen beszerezni.

Előzmény: venuto (53289)
rkozma Creative Commons License 2011.05.31 0 0 53290

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Albérletbe köültöztem, és a fürdőszobában egy VAILLANT típusú fali vízmelegítő adja a melegvizet.

Egyszerű kérdésem volna: hogyan kell ezt bekapcsolni?

Rákerestem a neten, a típusa talán a VAILLANT atmomag pro 10-0, vagy ehhez hasonló a kinézete.

Az elején van egy kis kémlelő nyílás, alatta egy nagy gomb, az alatt egy kisebb gomb, legalul a burkolat alatt pedig az a gomb, ami a szikrát adja.

Szikra van, azt megnéztem.

 

KÖSZÖNÖM!

 

Robi

 

 

venuto Creative Commons License 2011.05.30 0 0 53289

    Kedves  Tik .

 

Lehet , hogy  csak  félig  tartozik  ide  az , amit  fogok  írni , dehát  itt  vannak a  legokosabb  embörök , no , meg  aztán a  Lakatosműhely  nevű  topik kihalt  , sajna . Tehát : hol  tudnék  venni  a Kalor  175A  nevű , még  a  háború  előtt  gyártott ( s felújított )  vaskályhám  mögé egy  fehérre  zománcozott  vaslapot ( cirka 2m X 50cm  kéne )? Jó  lenne , ha  nem  gyulladna  föl  a  105 éves  örségbeli  házam , mivelhogy  a felújításakor  a  melósok  azt , amit  valaha  valahol  a  VIII.  kerületben  a  Dugonics (?)  utca  környékén  egy  telephelyen  vettem , s  a  kályha mögött , a füstcső  mögött volt , ellopták . 

Köszönöm  a  válaszaitokat .

venuto

Infomaker Creative Commons License 2011.05.30 0 0 53288

Nekem is baxi kondis van, nincs vele gond 2 éve. Sőt a családban van 2db Westen, azok is hibamentesek 3, illetve 5 éve.

 

(tudom, a minta kicsi)

Előzmény: Huntemann (53281)
BearGOD Creative Commons License 2011.05.30 0 0 53287

Jelenleg minekünk egy idopri 80L-es gázbojler van + az egyedi fűtést egy fég c24es szolgálja ki. 

A kazán nem egy spórolásra alkalmas szerkezet, de a lakás szerencsés elhelyezkedésének köszönhetően 17 fok alá nem nagyon megy télen a hőmérséklet.

Nade engem az érdekelne, hoyg erre a kazánra rá lehetne kötni egy 70-80 literes indirekt tárolót? és ha igen akkor ennek mik a feltételei? A kazánt nem károsítja hogy ennyire kevés mnnyiségű vizet kell keringetnie?

 

A hozzászólásodból ítélve 17 perc felfűtés gyorsnak hangzik nagyon, jelenleg a teljesen kifogyasztott bojlerünk ezt a teljesítményt sajnos majd 45 perc alatt hozza. A hőmennyiség persze gondolom akkoris ugyanannyi, de sztem hatásfokban a mostanihoz képest sokszorta jobb.

 

Tudom, google a barátom, de amiket találtam nem midnen kérdésemre adtak választ.

 

Üd: BearGOD

Előzmény: rferi (53276)
zozomax Creative Commons License 2011.05.30 0 0 53286

Hát, köszi , ez is egy megfontolandó ötlet. Bár eddig mg sosem hallottam erről, most hirtelenjében utánanéztem. 

Mondjuk ez sem egy olcsó... Jól értem ezeknek a működését, hogy fűtési szezonon kívül is képes a fűtési gázkazánt felhasználva fűteni a vizet? 

 

 

Előzmény: gmkiev (53274)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.30 0 0 53285

Nem.

Előzmény: robert 1980 (53284)
robert 1980 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 53284

üdv. olyan kérdésem lenne h frissen vásárolt házban egy kémény nélküli gázbojler van(idropi 120). jó állapotban van viszont ebben a formában nem szeretném használni. megoldás az ha a füstgáz kivezetője ami ugye a légtérbe engedi az égésterméket ki van vezetve a falon kívülre egy rácsos/nem lamellás!/ kivezetővel? üdv.

ANONYMOUS Creative Commons License 2011.05.29 0 0 53283

Pl. Bosch Gaz 3000 W OW jobb?

Nem igazán szánddékoznák 150fölött költeni rá a többi meg már böven fölötte van.

Előzmény: sjohn (53275)
Émile Creative Commons License 2011.05.29 0 0 53282

 helló !

 még mindig nem reagáltál a 8 pontos téziseidre füzött megjegyzésekre .

 Huntemannválasz | megnéz | könyvjelző 2011.05.26 17:10:37 © (53230),

 pl. egy sima készülék cserénél miért kell kémény tervező ??

 hiszen az a kémény már megvan sőt az esetek  99  % jól is működik,erről a kéményseprő papírt is ad mindig évente garantálja ( ???  ja ez így nem igaz ) de kifogást nem talál  !!

Előzmény: Huntemann (53281)
Huntemann Creative Commons License 2011.05.29 0 0 53281

Baxi készülékeivel semmi baj nincs!

A kedves ügyfél úgyis ,vagy a szerelője tanácsát kéri ki, vagy a saját feje után megy, pl: neten talál valami jellemzést jó és rossz véleményeket stb. Énis így vagyok vele, ha a házamba szerelőt hívok, akkor több ajánlatot is kikérek!



Pl:

Olyat is meséltek nekem ismerősök, hogy a tulajdonos saját elhatározásából vett 100nm2 at.  házra 35kw Ariston gázkészüléket.

Mérnök kiszámolta, hogy a lakás hőszükséglete max 12kw. Kicsit ugye tulméterezett, és 500gurigába került, és a gyártó még a külső érzékelőt sem adta hozzá, sőt a csepegtető készletet sem, feltehetően a gyártó hibája, hanem a boltnak, szépen zsebrevágták!!

Nos ezek után senki várja el , ha az emberek másfele is érdeklődnek!

Ugyanaz mint a kocsi

80'-90' között mindenki wv golfot akart venni, persze voltak japán autók is meg stb...... az nem volt jó!

Amit diktál a piac...

Nem ide való: Nekem  ,,Nagy német márkájú autóm is volt" majdnem idegességembe, a Himalájáról legurítottam volna, felgyújtva legszívesebben!

Előzmény: sjohn (53275)
oldember Creative Commons License 2011.05.29 0 0 53280

Igen, ismerve a körülményeket szinte teljesen biztos, hogy Lengyelországból jön, de végülis egy Finn-Német termék. 

Ismervén a németek hozzáállását  (no, nem a mostani egyre elkutyulódókat !!!) én annak ellenére megbízom e termékben, hogy a lengyeleknél készül. Végül is a technológia német. ;-)

Előzmény: papesz28 (53279)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 53279

Köszönöm a pontos utánajárást, akkor nem volt olyan rossz az infóm, mert hozzánk, nagy valószínűséggel a lengyelektől jön:))))

 

Amúgy tényleg elég meggyőző

 

 

Előzmény: oldember (53277)
oldember Creative Commons License 2011.05.29 0 0 53278

Engem meg győzött! = Engem meggyőzött!

Előzmény: oldember (53277)
oldember Creative Commons License 2011.05.29 0 0 53277

Purmo egy kis település közép-nyugat Finnországban. 1952 -ben három barát egy mezőgazdasági szerszámokat gyártó kisüzemet alapított. Három év múlva a Purmo-Produkt nevű gyáruk teljesen leégett, ami miatt a cégalapítók a közeli Jakobstadba helyezték át gyártó üzemüket, melyet továbbfejlesztettek.  Az 50-es évek végén Purmo-Produkt egy helyi kis radiátorgyártó céget vett át, és így megkezdődött a zord Skandináv éghajlaton nélkülözhetetlen Purmo márkájú lemezradiátorok gyártása. A korai 70-es években Purmo-Produkt a Rettig vállalatnak részévé vált. Radiátorok gyártását korszerűsítették és gépiesítették. A 70-es években a Purmo radiátorok a skandináv sikerekre való tekintettel megkezdik piaci szereplésüket a kontinentális Európában, elsőként Németországban. Ezt követően a Rettig cég folyamatosan nyitotta meg kereskedelmi képviseleteit Európa szerte.

Jelenleg a Purmo lemezradiátorokat Finnországban, Németországban, Angliába, Lengyelországban és Belgiumban is gyártják, ahonnan több mint 20 országba kerülnek. 

A Rettig lengyelországi gyáregysége jelenleg Európa egyik legmodernebb robotizált gyártósorral rendelkező acéllemez lapradiátor gyára. Termékeinek több mint felét az európai és távol keleti piacra gyártja, melyek közül kiemelnénk Angliát, Magyarországot, Balti államokat, Oroszországot, Csehországot, Romániát, Szlovákiát, Ukrainát, Japánt és Kínát.

 

Engem meg győzött!

Elégé bizalomgerjesztő! Nem?

Előzmény: papesz28 (53271)
rferi Creative Commons License 2011.05.29 0 0 53276

80 literes indirekt bojlerünk van.

13 perc alatt lesz tele forróvízzel.

Sosem fogy ki, mire az egyik megtörölközik, és elhagyja a fürdőt,a másiknak megint ott a teli tartály.

Átfolyósra sosem cserélném.

Előzmény: zozomax (53273)
sjohn Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53275

Különös érzéked van ahhoz, hogy a legsz@rabbakat megtaláld.

Ha már költesz, költsd el mondjuk, Boschra, Wolfra, stb.!

Előzmény: ANONYMOUS (53270)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53274

Akkor tégy a meglévő falikazánodhoz egy 300 L.-es indirekt tartályt oszt jónapot.

 

Előzmény: zozomax (53273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!