Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53274

Akkor tégy a meglévő falikazánodhoz egy 300 L.-es indirekt tartályt oszt jónapot.

 

Előzmény: zozomax (53273)
zozomax Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53273

Tudom, hogy a hőtárolósból jobban lehet megfelelő hőfokú vizet ereszteni, de engem zavar hogy folyton kifogy. 120 liter nekünk kevés, mind szeretünk dagonyázni, az utolsónak már nem jut normális melegvíz.

Előzmény: gmkiev (53272)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53272

Ne tedd! Ha hőtárolós bojlert adod fel egy átfolyósért? Hááááát!!! Sok "örömöd" lesz benne.

Komfort + egy szál sem.

Előzmény: zozomax (53269)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53271

Én úgy tudom, hogy a Purmo az lengyel gyártmány

Előzmény: oldember (53263)
ANONYMOUS Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53270

Sziasztok.

 

Milyen turbos kombi kazánt ajánlanátok?

Ezeket nézegettem,de lehet más is ha hasonlo kategoria.

Saunier Duval Semia F24

Baxi Mainfour 24F

 

Baxi FOURTECH 24F

Ariston Clas 24FF

 

köszi


zozomax Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53269

Köszi, hát vennék én újat szívesen, csak hát a "kedv" ugye.... de azért meggondolandó valóban hogy inkább más projekt csússzon, ez meg legyen új készülékkel megvalósítva. Viszont gondolom újra is csak akkor van gari ha teljesen szabályosan van beüzemelve... Hát , itt sumákolásra készülök, mert jelenleg a meleg vizet külön hőtárolós gázkészülék adja és igazából azzal van a bajom, az miatt cserélném a sima cirkót kombira, ami átfolyósan adja a melegvizet. 

Azt meg gondolom már a korábbi postokból, hogy akkor terv, meg pecsét meg minden ami kell ahhoz, hogy még drágább legyen... 


Szóval azt gondoltam egy fűtésszerelővel szépen felrakatom és annyi....

Előzmény: Zoltanuss (53251)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53268

 Huntermann olvtárs  Huntemannválasz | megnéz | könyvjelző 2011.05.26 17:10:37 © (53230) 8 pontos összeállításából ha mind nem is de  a fele biztos !

Előzmény: BearGOD (53266)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53267

 helló !

 Mond neked tényleg ez a legnagobb probléma ?

 Ez egy méretelen csőszakasz. Persze minden lehetséges, csakhogy a móka nagyon sokba kerülhet.

 Elvileg ide kell egy terv, aztán  talán nemcsak, egy hanem több gázórát is le kellene szerelni, aztán Meó és még amit ilyenkor  a hatóságnak magátképzelő szolgátató észre vesz - felülvizsgálja az egész lakás gázrendszerét, különféle dolgokat ír elő.

 

 Olvasd a villanyfűtés nevű topikba a bjanoss 1668 -as panaszait, majd megtudod kivel állsz szemben.

 Vegyél egy csinos Ikeás  szekrényt ,  még az összerakás előtt 'megműtöd' és eltakarod azt a randa csövet.

 És el ne felejtsd műbizonylatot kérni róla !!

 Lehet, hogy  a kéményseprők majd kérik ezt is !!

 

 Ja mintha itt is lett volna  valami csevely - pedig ott csak egy egyszrű gázkészülék csere volt - gyakorlatilag egy elzáró utáni  készülék csere, de valaki ott is  8 pontból álló cselekvés sorozatot írt le ( ami azért vitatható) az efféle műveletekről, de nálad ez valószinű bekövetekezne.

Előzmény: BearGOD (53266)
BearGOD Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53266

Értem én, hoyg ezek a lakások honann és miként kerültek a lakossághoz vissza.

Az, hoyg eltakarni mennyire lehet, nemtudom, de vagy vezsek egy szekrényt és kivágoam szekréyn oldalait éa a hátát csakhoyg elférjen a cső, vagy pedig oylan szekrényt veszek ami aláfér de akkor meg ott csúfoskodik a cső.

 

És valjuk meg, nem egy szép dekoráció, ráadásul az a csőszakasz nem is enegm szolgál, sőtt nem is az alattam vagy felettem lakót.

 

Engem az érdekelne, hogy a szolgáltatóval vagy valahogyan fellehet-e helyezni ezt a plafon közelségébe, vagy megoldani úgy hogy ebben a magasságban (vagy akár más magasságban) a csőből egyenest a szomszéd felé elvinni és ezt a csőszakaszt megszüntettetni.

 

Meg persze, hoyg ez nekem mennyibe fog fájni, mert gondolom nem lesz olcsó mulatság, mégha nem is az én csövem, csak nálam foglalja a helyet...

 

üdv: BearGOD

Előzmény: KalásziM (53265)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53265

 Csak ennyi a probléma ,  ?,

 

 Anno ezek mind bérházak voltak. Régen, nagyon régen még vállakozók építették, üzemeltették ( a rosszemlékű háziúrak, háztulajok akik a dolgozók vérét is szívták, így tanultam  ). Majd a dolgozónép a tulajdonába vette .  Jó nem úgy államosítottak mint  a gonosz nyugaton (ott is államosítottak néha  - pénzért ).

Nem nálunk egyszerűeen elvették  - ezt más helyeken rablásnak nevezik.

 De még ez is bocsánatos bűn lett volna, ha gondos gazdák kezébe kerültek volna ezek a javak.

 Szóval  aztán a dolgzó nép gyermekei kiutalásképen megkapták ezeket a lakásokat, mint a csokit a jó gyermekek.

 Persze nem mindenki. Ki kellett érdemelni a tanácsi bérlakást.

 Tény a lakbér nem volt sok. Egy 50 m2 -es városi pl. budapesti lakás bérleti díja kb.  5kg hús árával volt egyenértékű.

 Végül is a dolgozók megérdemelték a szerető állam gondoskodását ( rabolt holmiból könnyű volt ).

 Aztán valahogy a nagy kisérlet nem vált be.

 90 -től elkezdték privatizálni ezeket az eleve bérházi lakásnak  épült lakásokat.

 Megint tény : olcsón adták.  Éppen a napokba futottam bele lakástúráim során egy nagy körúti még viszonyla jónak mondható nagy házban egy lakás     esetében - 55 m2 és 92 -ben  az akkor már önkormányzat 1.3 millióért adta a  benne lakónak. És a kedvezmények miatt csak a felét kellett kifizetnie. Egyesek úgy mondták szarért- húgyért eladták .

 

 Ja a gáz : hát amikor gázosították ezeket a házakat  ( ezeket még anno városi gázzal, majd aztán földgázzal  )- akkor még  nem a lakás tulajok laktak benne , az hogy egy egy cső átmegy a lakáson, kit érdekelt ???

 

 Egyébként azt a vizszintes csőszakasz eltakarni semmiség.

 

 Ha egyáltalán szabad !

 

 Egy másik topikban panaszkodott éppen anapokban egy topiktárs , hogyan megszívatta az egyik gázszolgátató, mert el merte takarni a konyha szekrényével a gázcsövét !!

 Jó barkácsolást !!

Előzmény: BearGOD (53261)
csiriz Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53264

 

"Léteznek olyan műszerek, amikor kinyitod a csapot lekövethető a víz útja a falban."

 

Egy ismerősöm azt mondja, hogy az ilyen mérés létezik, de nagyon drága. Tényleg így van? Ha hívok egy szerelőt, hogy felszereljen mellékvízmérőket, és ki akarjuk deríteni, hogy hol mennek a falban a vízvezetékek, akkor a költségekre rájön még sok plusz költség a kimérés miatt?

Előzmény: Törölt nick (52192)
oldember Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53263

Köszi!

 

Sokat számított volna, ha a boltban  legalább ennyi infót kapok. 

 

Sajnos még azt sem tudták megmondani, hogy honnan származik!

Igaz az nem a Szatmáriban volt, de  még olyan választ is kaptam, hogy:

- Valami olaszgyártmány lehet!

Persze azóta már tudom , hogy ez nem igaz!

Kereskedelem, Óhhhh! Kereskedelem!!!

 

ui: Már tudom, hogy a Purmót kell megvennem!

Előzmény: papesz28 (53255)
oldember Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53262

Nem sok mindent tudok "kifejteni", mert én sem tudtam meg semmit.

A Szatmárinál 2 fajta radiátor volt akkor amikor érdeklődtem. 

A Maximus és a Purmo.

A Maximusra eleve nem mondtak jót. (hogy finom legyek!!!) Ezt így azonnal kizártam!

A Purmoról meg nem tudtak felhasználói információt adni! Magyarul: arra kérdeztem rá, hogy a vásárlóktól(szerelők és magánszemélyek) milyen visszajelzést kaptak.

Na, most hogy csak én fogtam ki egy tájékozatlan és érdektelen eladót vagy tényleg fogalmuk sincs hogy mit árulnak azt nem tudom.

Tény, hogy sem rábeszélni, sem lebeszélni nem akartak a radiátor vásárlásra(ról)!!! 

 

Ennyit tudok mentségemre felhozni bíró úr!   :-)))))

Előzmény: gmkiev (53254)
BearGOD Creative Commons License 2011.05.28 0 0 53261

Sziasztok!

 

Gázvezetékkel kapcsolatos kérdésem lenne.

 

Nemrég vásárolt lakásomban az előszobában helyezkedik el a gázmérő. Ez rendben is van, de amint az előszoba bútorok kipakolásánál észrevettük, körülbelül 90cm-es magasságban egy szépséges colos, vagy másfél colos (netudom pontosan milyen) cső jön ki ami olyan másfél méter vizszintes hossz után befordula  szomszéd felé. Gondolom innen van megtáplálva az ő gázórája.

 

Kérdésem az, hogy ez így korrekt? Nem lehetett volabn a sarokban futó gázgerincről egyenesen a fal felé menni? Nálam kell hogy a szomszéd gázcsöve tekeregjen?

Értelmes előszobabútort nem lehet vásárolni így, mert mindegyiket vagy megszabdalni eklla  cső miatt, vagy pont alámegy és elég undorítóan néz ki az ezerszer átfestett vastag cső.

 

Van esély a szolgáltatót rávenni hogy oldja meg másképp? A szomszéd engem nem igazán érdekel (tudom, hogy társasház de ne én szívjak 100%ban a szomszéd miatt), ha kell neki gáz az én lakásomból akkor nem az a legésszerűbb, hogy engem azzal ne károsítson? Esztétikailag és logisztikailag ez így egy kudarc.

 

Kép a dologról:

 

X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53260

Nem lakom arrafelé, csak mint tudjuk az épületgépészet kicsi és belterjes, ha valaki fingik egyet azt mindenki érzi előbb utóbb... :) Amúgy a veszprémi régi csapat már csak nyomok szintjén létezik, a Balázs átfigyent a Martba, talán üv is lesz belőle (vagy a Márkból, aki Gienger-es volt régebben), azóta az értelem szikrája eltávozott abból az üzletből... :D A pápaiak (gondolom a kiskeresekre gondolsz) tényleg korrektek, csak szivatják őket központilag...

Előzmény: papesz28 (53259)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53259

csaknem környékbeli vagy?:)

 

amúgy rájuk gondoltam, de amúgy nem is baj hogy nem mentünk oda, mert van nekünk jobb dolgunk is:))))))))))))))

 

a pápai Szat-csapattal vagyunk elég jóban , ők legalább a szerelőkre odafigyelnek, a veszprémiek közül is ismerek a régebbi csapatból egyeseket, de mióta átkerültek az új épületükbe,egy kicsit mintha magasabban látnám az orrukat:)))

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (53258)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53258

háááát... a Szatyi alapkoncepciója az oszd meg és uralkodj, ez szinte az öszes szinten megtalálható, lásd:

kisker-nagyker (amikor például a kisker bolt konkurense hamarabb és jobb áron megkapja a cuccosát Jászberényből, mint a saját boltjuk)

kisker-kisker (ez általában annyira nem jellemző, de előfordul (pl: veszprém- "pöcsmann")

kisker-kivitelező, (a kiskerekben pedig a központi direktíva miatt az akciók során jobb árat kap a "marinéni", mint a kivitelező, no emiatt sok helyről ki is koptak, a végfelhasználók pedig a sok akció miatt szinte csak akkor vásárol, a többi időszak pangás... persze az okosabb boltvezetők próbálják fogni  kivitelezőket, de nem ez a jellemző...)

 

a Veszprémber vagy Szer-re gondolhatsz, aki kiadta 5 alvállakozónak, többek között a pöcsmann apjának is?

Előzmény: papesz28 (53257)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53257

a Szatmárival egyetlen egy baj van csak sztem, az hogy azt vettük észre, akármelyikhez mentünk az ország több pontján,hogy a szerelőknek nagyobb "hatalmuk" és megbecsülésük van , mint a vevőknek, ez sztem elég rossz üzletpolitika, a tudáshiány is mondjuk jelen van az biztos:))))

 

OFF

Kolontár - Devecser----- ez egy érdekes téma

mi rettentő szivesen mentünk volna segíteni a lakás nélkül maradt embereknek, be is férhettünk volna a lakópark projektbe, de az hogy egy nagy beruházó lehúzzon minket, a saját javára, az erős:(

mert nem mindegy, hogy akár ingyen segítesz egy rászorult hontalan családon, vagy még több pénzt teszel egy vállalkozás amúgy sem szűk költségvetésébe

ON

 

 

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (53256)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53256

az tuti! :))

 

érdekesség, hogy a Devecser-Kolontár ügyben a lemezáras Purmot kiütötték a Dunaferrel, kazánban meg a 80K-s Quasar nyert, karöltve az Aristonnal... D-ÉG-Szatmári 1:1... :)

 

A Szatmári eladóira nem jellemző a hatalmas szakmai hozzáértés és a motiváció, emiatt lehetett a végfelhasználó kollégának hiányérzete...

Előzmény: gmkiev (53254)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53255

Mi raktunk fel pár Purmot már a Dunaferr-t árban is veri, és már minőségben is.

 

Én ha választanom kellene a Purmot mondanám:)

 

Jah és nem utolsó sorban, azt még megemlíteném ,ha az árakat nézed, azt is nézd meg , hogy az árban a tartó benne van-e, mert a purmonál pl benne van

Előzmény: oldember (53253)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53254

"Purmot és kérdeztem is róla, de a válasz nem volt meggyőző."

Kifejtenéd mit is jelent ez?

Mert ezekben a boltokban gyakorlatilag meg sem említenek más tipust.

Előzmény: oldember (53253)
oldember Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53253

 

Valóban valami hasonlókat tapasztalok, most hogy jobban belemásztam a témába. 

A Dunaferről is már hallottam a "jókat"!

A Szatmárinál nézegettem a Purmot és kérdeztem is róla, de a válasz nem volt meggyőző. Talán mert ők sem ismerik igazán?

Mindenesetre mielőtt kérdeztem a "kosárba" ideiglenesen a Purmo volt betéve! Annak ellenére, hogy sokat nem tudtam meg róla.

Az általad említett Vogelt meg, itt a környéken még nem is láttam boltban. Valamelyik weboldalon nézegettem csak. 

Köszi a részletes hozzászólást és segítséget. 

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (53252)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53252

talán még a Szatmári által forgalmazott Purmo lehet még jobb minőségű megoldás, általában az összes nagyobb épületgépészeti cégnek van saját radiátormárkája, amelyek beszerzésénél legfőképpen a jó ár volt a domináns (tudjanak egymással versenyezni) a minőség másodlagos, a D-ÉG által  forgalmazott Dunaferr már csak a nevéből él, a minősége csapnivaló, ráadásul már csak a készletek vannak, a gyár bezárt, a raktáron levő mennyiségnek is van kettő szintje: szar és a kqva szar... (a nagyon jó ár itt duplán gyanús)

itt már csak a meggyőződés dönthet, ettől a szinttől kezdve nagy csodákat nem kell várni, persze lesznek majd akik szerint igen, de ezt mint már említettem a elköteleződés (mondjuk valamely kereskedő cég iránt) és az egyéni meggyőződés dominál...

Előzmény: oldember (53250)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53251

 Hát csatlakoznénk a G. javaslatához. Én kazánban cirkóban használtat nem vennék, amúgy hive vagyok a használt cuccoknak, de ez talán kivétel. Sőt felrakni is csak akkor raknám fel ha az előző pont olyan, mint a kapott használt.

 A használt műszaki cucok kora lejárt - tán ajándékba egy mosógép, egy gáztűzhely még elmegy, de cirkó és egyéb kazán  nem igen - van ott elég baj az újakkal is.

 Az más ,hogy az én 19 éves fég cirkóm még jól birja az ipart, a strapát.

Előzmény: zozomax (53247)
oldember Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53250

Köszi az infót!

Néztem a Vogelt és bizony oda kell valaki "benfentes" mert érdekes áraik vannak.

Esetleg más típus(ok), ami még számításba jöhet és még minőségileg is elmegy?  

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (53249)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53249

ha szigorúan az ár-érték arányt nézzük, akkor akármilyen meglepő, de a Vogel lesz a befutó... (csak szerezz valami csókot, mert a kedvezményeik tekintetében /a listaárból/ bazi nagy eltérések lehetnek)

Előzmény: oldember (53242)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53248

Vegyél újat. Az akármilyen, akkor is jobb mint egy "uraságtól levetett"!

Előzmény: zozomax (53247)
zozomax Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53247

Hallihó,

 

Gondolkozom egy használt kéményes kombi cirkó vásárlásán. Tudtok mondani ajánlott, illetve nem ajánlott típust? 

 

Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53246

 Na visszajöttem -tettem egy kört !

 Tehát ne tőlem kérdezd ezeket  - Hunterman olvtársunk szedte  8 pontba a tudnivalókat. Igaz keveri az egyszerű készülék cserét a bonyolultabb, tehát nem egyszerű cserével, amikor nem sima, azonos jellegű és teljesítményű készülék csere van - hanem  pl. egy nyilt égésterűt egy kondenzációs cserélnek  le .

 

Igen ilyenkor kell terv, meg sok egyéb most nem részletezném. Az ő észjárása szerint egy eccerű tűzhelycserénél is végig kéne ezeket a mókákat csinálni.

 Amúgy tényleg ha  a gáztűzhelyt egy másik helyiségbe helyeteted át, akkor valóban kell terveztetni. Ha a vezetéket elvágják , hegesztik stb stb. meg a többit is.

 Ezért ezt is inkább feketén végeztetik el.

 Mondom / írtam,  ez az óralevétel nekem is feltünt, de még hogy leveszik, az hagyján, de hogy el is viszik - és vajon hová ?

Tán csak nem Rómába ??

Előzmény: Törölt nick (53245)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 53245

de nekem a csonk ott van a cirko mellett, a végén golyóscsap azt követően flexi cső.

 

elzárom a csapot a flexicsövet meg le, uj at fel.

 mért kéne heggeszteni bármit is?

 

 

Előzmény: Zoltanuss (53244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!