Keresés

Részletes keresés

Isti betyár Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53186

Az már megvan hozzá, csak az összekötést hogy lehetne megoldani.

 

 

És még egy kérdésem lenne, hogy mondjuk 90 vagy hasonló nagyságú műanyag cső nagyobb tekercsekben, ami 5 bart is bír, milyen árban lehetne és milyen típus?

Nem igazán fűtésszerelő kérdés, de gondolom dolgoznak itt sokan hasonló csövekkel.

 

Előzmény: halaloszto (53185)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53185

haat ez nem kispalya

 

18m3/h az bele sem merek gondolni mekkora szivattyu, meg mekkora kut.

 

vajk

Előzmény: Isti betyár (53184)
Isti betyár Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53184

Üdv!

 

Szeretnék csinálni egy műanyag csőből lévő elosztót locsoláshoz, aminek a végét lehetne állítani a 3. kiömlési és egyben utolsó nyílásnál 1 és 6 méter között.

 

A kép csak szemléltetés lenne.

 

A háromszögeknél 1"-os külső menetes csövet kéne becsavarni, ami max. 10 centit lógna ki.

 

Kérdésem az lenne, hogy ezt az elosztót kizárólag műanyagból vagy hasonló anyagból (PE, PVC...) hogyan lehetne összerakni, úgy hogy minél kevesebb költségbe legyen.

És ha az egész fix lenne, akkor azt hogyan lehetne összehozni még?

 

Mekkor átmérő kell ennyi vízmennyiséghez? 300 liter/perc vízmennyiség 3 baron. Most ha a végén nem pont 0,1-0,3 barral kevesebb az sem baj.

 

morgen66 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53183

Szia!

Ez egy padlófűtési osztó,tehát öt kör padlófűtéshez ötös osztó kell.

A radiátorokat ebbe nem tudod belekötni.

A radiátoros körnek vagy kölön osztót teszel vagy osztó nélkül kötöd le őket.

Előzmény: Jena307 (53174)
Masgas Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53182

Elvileg bírnia kell az aktív anód horgany alumínium ötvözet nagy horganytartalommal.

A hajdú elektromos boilerekben a cekász burkolatcsöve is réz  és abban sem bántja a rezet.

Itt az a kérdés hogy a bolier palástja fogja e bírni a rezet, mivek ennek a csőhüvelynek a felülete nagyobb mint a fűtőszál a hajdúkban.

Szerintem a vörösrézzel sem lesz baj gondolom gyorsan be fogja vonni a horgany, vagy ha már hegyesztettsz horganyoztasd le egyúttal.

Bár ha biztosra akarsz menni akkor sárgarézből csináltasd a hüvelyt.

Előzmény: bigedy (53179)
mormogi76 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53181

Üdv

 

Beretta ciao kombi kazánhoz keresek rendszer feltöltő csapott a mienknek letörték a szárát tud valaki akár használtan is? Köszi

papesz28 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53180

kérdések:

- biztonsági vagy kombinált?

- ha nem kombinált van-e visszacsapó szelep?, ha nincs és kicsi a hálozati nyomás akkor a hálózat felé tágult idáig is, és azért nem csöpögött 

- hideg ágban van elvileg a tágtartály?

 

ha jól van bekötve a tartály tehát a hideg oldalra, akkor nem is melegethet, mert csak a hideg vizzel van kapcsolatban

 

mivel egészen mélyre nyúlik a hideg csonk, és a meleg víz a tetején van ezért csak a hideg viz kerül a tágtartályba

 

de ha olyan a tartályod hogy alul belép a hideg és felül lép ki a meleg, akkor is ez a helyzet:)

Előzmény: bzsolti73 (53178)
bigedy Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53179

Kb 8 éves Electrolux 100 literes bojleremet vjzkőtelenítettem. A fűtőszálak egy hűvelybe mennek bele, nem érinkeznek közvetlenül a vízzel, így hibátlan állapotban vannak. Ami tönkre van menve az maga a hűvely.Miután lesavaztam kiderült nem érdemes visszarakni, mert nem bírná soká, kilyukadna. Nagy nehezen találtam újat a de 28 000 e Ft. Van egy jó lakatosom aki rézcsővel kiheggesztené, de felmerült a kérdés, hogy a rézcső, meg az anódrúd bírják e egymást??

 

 

bzsolti73 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53178
Üdv Szakik!
A kérdésem az lenne, hogy indirekt tárolóhoz ami ariston 100 literes lett kötve 5 literes tágulási tartály, mert a biztonsági szelepmnem csöpögött felfűtés alatt.
Viszont felfütés alatt után nem érzem melegnek a kis tartályt akkor most hová tágul a víz???A szelep bent maradt a tartály után van.
gyuri1947 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53177

Helló Kiss45!

 

Szerintem érdemes kondenzációs kazánban gondolkoznod, mégpedig én a Thermo...Inka 24K tipust ajánlom, amit most nagyon jó áron (230 kFt körül-alatt) lehet megvenni.  Én a családban már 2 házban is lecseréltem a régi gázkazánokat erre a tipusra, és nem bántam meg. Nagyon korrekt a szabályozása, a melegvíz hőmérsékletét is pontosan a beállított hőfokon tartja, és 16 liter/perc melegvizet tud adni. Az igaz, hogy saját pp idomaiból szerelt (bélelt) kémény kell neki, ami nem kevés pénz, de ha a parapet kivezetés feltételei adottak, akkor nem olyan vészes. Ezt a kazánt nem ajánlom az emeletre felszerelni, mert kicsit hangos (jobb helye van a pincében).  Viszont az áráért vele adják a külső hőfokszabályozó szenzort is, így a fűtővíz hőmérsékletét a fűtési igényhez alakítja. A hagyományos kazánokhoz képest 11-15 % -kal kevesebb gázzal tudsz fűteni. Nem probléma a régi radiátoros rendszer, nálunk mind a két házban lapradiátoros fűtés van (egyik helyen kis padlófűtéssel vegyítve), és gond nélkül működik minden, főleg ha még hőszigetelést is kap az épület. 

Javaslom, olvass bele a kondenzációs kazános  és a kéményes topicba is, akkor több információd lesz.

 

Üdv. Gyuri   

Előzmény: Kiss45 (53166)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53176

Nem fűtőszál melegíti a vizet, hanem 1 (2, több) belső hőcserélő (egyszerűbb esetben csőkígyó). Így egyszerűen tudsz akár napkollektorral, gázkazán előremenőjével, kézrátétellel, stb. vizet melegíteni.

Előzmény: Kiss45 (53175)
Kiss45 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53175

Mit is jelent az a "indirekt" bojler?

Előzmény: rferi (53171)
Jena307 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53174

Sziasztok Giacomini R557(http://www.technovie.hu/radiator/r557lap.htm) keverő szabályzó osztó-gyűjtő rendszert szerelt már be valaki, nemrég raktam be ide egy tervrajzot, kérdezősködtem itt-ott és ezt ajánlották. vegyes kazán, 3kör radiátor lenne és 5kör padlófűtés. Kérdés ebbe az osztó gyűjtő rendszerbe be van e kötve a radiátor vagy a radiátorhoz menő előremenőből van lekötve egy ág ennek az osztógyűjtő rendszernek, tehát hány körös kellene az 5körös padlófűtéshez, öt körös mert a radiátor nincs belekötve vagy 8körös mert bele van kötve???

rferi Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53173

Kösz a helyesbítést, akkor még jobb, ez biztosan elég egy akkora házra, nem?

Előzmény: C20NE (53172)
C20NE Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53172

A neve: ETI25 a teljesítménye: 29kW

Előzmény: rferi (53171)
rferi Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53171

Ha jól tudom az ÉTI 25 az 25 kWattos, tehát sztem megfelelő egy ekkora házhoz.

A gáz kontra villany: MJ-ban (megazsúlban) mérve a nappali villany éppen háromszor annyiba kerül mint a gáz. Éjszakaiban csak másfélszeres a viszony.

Tehát mindenképpen drágább a villany.

Az indirekt tárolós nagyon jó megoldás, ha nagy tárolót veszel, és olyat, amiben két fűtőkör van, akkor később arra a második fűtőkörre mehet napkollektor.

Ez sajna nagyobb beruházás persze.

Én éppen a hetekben alakítottam át a régi indirekt tárolós bojlerrendszeremet hagyományos villanybojleresre, de úgy, hogy egy külső hőcserélővel a cirkó melegíti a vizet a bojlerben.

A külső hőcserélővel úgy tűnik a  pár napnyi tapasztalat alapján, hogy a régi - direkt erre a célra készült - bojlernél is jobb lett a fogyasztás. Ez kicsit durva szerintem, de ez van.


Viszont azzal a kazánnal csak kicsit macerásan tudsz indirekt bojlert fűteni, mert arra az nincs felkészítve, és külső váltószelep, meg némi vezérlés kel majd hozzá. A bojlert ui. nagyobb hőfokkal kell fűtteni, mint a lakást, és persze olyankor a radiátorok felé nem mehet a kazánvíz.

Előzmény: Kiss45 (53166)
rferi Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53170

Nem ismerem a ház topológiáját, nem tudom mi valósítható meg, de én a tágulási tartályt feltenném az eresz fölé, hogy a túlfolyója is magasabban legyen annál, és oda kötném ki.

Ha neadjisten megindul a kazán, és tolja ki a forróvizet magából, a kinti hideg fémeresz gyorsan lehűti, és levezeti gond nélkül, nem tesz kárt semmiben. Nálam is a padláson van, oldalkifolyó kivezetve a tetőn kívülre.

Előzmény: jancsiii (53169)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.20 0 0 53169

Köszönöm segítőkész hozáállásod,megfogadom tanácsod! Esetleg a tartály elhelyezésének magasságára tanács?

Előzmény: rferi (53165)
Zöldár Creative Commons License 2011.05.19 0 0 53168

 Mint előttem is írták  - kár azt a kazánt kidobni. Én ugyan teljesítményre nem ismerem , de feltételezem az egy 20 -25 kW körüli. Ekkora a  leendő házhoz bőven elég.

Előzmény: Kiss45 (53166)
morgen66 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 53167

Szia!

Hát ezt nehéz így megitélni,helyszinen jobb lenne,de amit tudok segítek.

-Két éve üres a rendszer,nyomáspróbával ellenőrizhetö hogy milyen károk keletkeztek,

 de a későbbiekben adódhatnak belőle problémák.

-Az anyagiaktól függ hogy kicseréled-e a kazánt,ha jól működik és megfelelő szigeteléssel

 szerintem is elbírja még a ráépítést.

-Kondenzációs kazánhoz nagyobb radiátorok szükségesek,tehát a meglévő radiátorokat is

 lehet hogy cserélni kell.

-Melegvizet a mai álláspont szerint gázzal a legoptimálisabb előállítani,persze ha van pénz napkollektorra

 akkor megfontolandó.

-Szerintem tárólós a jobb megoldás melegvíz ellátásra,a felmelegített vized nem fog kihülni.

-Megfelelő szabályzás tudja már mikor kell elindítani a kazánt , hogy mire hazaérsz legyen melegvized

 meg megfelelő fűtésed.

 

A legolcsóbb megoldás marad minden az alsó szinten,a felső szintre felraksz négy v öt radiátort

átfuratod a födémeket minden radiátornál és rákötik a meglévö rendszerre.Persze ezt a helyszinen

ellenőrizni kell hogy megoldható-e.

 

Talán ez elindulásnak elég infó.

 

Ha Bp.hez közel lakol helyszinen többet tudnék javasolni.

 

 

Előzmény: Kiss45 (53166)
Kiss45 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 53166

Sziasztok!

 

Nagy gondban vagyok, nem tudom, hogyan kellene a fűtésrendszert átalakítani.
Adva van egy ház (alapterület kb 70 m2), meglevő fűtési rendszerrel, ETI 25-ös gázkazán a pincében. A radiátorok 2 éve leszerelve állnak, a csővezetékből a víz leengedve. (Vajon nem ment tönkre az gész rendszer az miatt, hogy a csőrendszer és a radiátorok belseje is ennyi ideje érintkezik a levegővel?
A házhoz most tetőtér beépítés készül, ami megnövelné a területet kb 50 m2-el, és a falak is (B30-as tégla) kőzetgyapotos szigetelést fognak kapni. A melegvizet jelenleg villanybojler szolgáltatja.
Vajon érdemes a kazánt kicserélni? (20 éve jól működik, állítólag a tetőteret is elbírná)
Ha kicseréltetnénk, akkor érdemes kondenzációs kazánt venni? (Ekkor ki kellene béleltetni a kéményt (ami kb 6 méter).
Csak radiátorok vannak lent. Hogy fent mi lesz, az még nincs eldöntve. (Legyen padlófűtés?) Radiátoros fűtésnél is van értelme a kondenzációs kazánnak?
A melegvizet olcsóbb gázzal előállítani, mint villany bojlerrel? Még sose volt gázbojlerem, de úgy gondolom a leggazdaságosabb megoldás egy átfolyós rendszerű vízmelegítő jelentené. A problémám az, hogy a kazán jelenlegi helye és a fürdőszoba viszonylag messze vannnak egymástól. (kb 10 méter vezeték kellene a kazántól). Llehetne gázzal tartályban melegíteni a vizet, és azt keringetni a vezetékben, de ez azért nem szimpatikus, mert így állandóan kb 120 liter vizet kellene melegen tartani úgy , hogy mondjuk csak este vagyok otthon. Egész nap feleslegesen fűteném a vizet. Nem beszélve a keringető áramfogyasztásáról, és a keringetés közben lehülő vízről.
Arra is gondoltam, hogy esetleg a tetőtérben levő fürdőszobába tennék egy átfolyós vízmelegítőt, hátha az több melegvizet képes előállítani, mint egy kombi kazán.
Ha viszont ez nem igaz, akkor lehetne az is, hogy a lenti kazánt kidobnánk, és fentre vennénk egy turbós, kombis kondenzációs kazánt, és onnan menne a fűtés is, és a melegvíz is. Annak rövidebb kémény kell mint a lentinek (hiszen a tetőtérben van), és mindkét fürdőszobához közel van. (Viszont akkor a gázt fel kell vinni, terveztetni, engedélyeztetni)
Kérdés, hogy az elbír-e két fürdőszobát? Gazdaságos-e vele a fűtés?
Egy fűtésszerelő szerint ez nagyon nem lenne jó. Be lehetne ugyan ezt kötni, de nagyon gazgaságtalan lenne a fűtés vele, mert a jelenlegi rendszer úgy van kitalálva, hogy a pincéből indul ki az egész csőrendszer, tehát csak onnan lehet betáplálni a melegvizet ahhoz, hogy ne kerüljön túlságosan sokba a fűtés. De mivel nagy a távolság a leendő kazán és a mostani betáplálási pont között, ez nagyon nem szerencsés. (kb 15-18 méter?) Vajon tényleg olyan sokat számít az a gázszámlánál, hogy a csővezeték hogyan van kiaalakítva?
A felső szinre a fűtést elegendő egyetlen csövön felvinni, vagy sokkal jobb lenne úgy megcsinálni, hogy minden szobában átfúrni a födémet, és így kb 4 helyen menne fel a fűtésvíz?
A meglevő 20 éves acél radiátoraim mellé vehetek alumínium radiátort?
Esetleg létezik olyan gázkazán, ami fűtésre 25 kw-os, de nem csak 11 liter/perc melegvizet tud előállítani?

Az átfolyós vízmelegítők több vizet képesen előállítani, mint azok a készülékek, amik fűtenek is?
Bocsánat a sok kérdésért, de nagyon tanácstalan vagyok.

rferi Creative Commons License 2011.05.19 0 0 53165

Na az sokkal jobban hangzik.

Mivel eredetileg kábé ugyanakkora teljesítményű kazánhoz való, a vízszállítása is megfelelő lesz.

Előzmény: jancsiii (53146)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53164

ránézésre elég szűknek tűnik a szeleptestnél:)), sztem egy kicsit az is

Előzmény: Semiperm (53162)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53163
Előzmény: Semiperm (53148)
Semiperm Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53162

Sőt, amit mutattam 1000Ft/db lett volna termofejjel együtt + postaköltség, amennyiért eljön hozzám. Ennyiért tényleg ajándék lett volna, de ennyi kidobni való pénzem sincs, ha nem jó.

 

A Siemensnek is vannak nagy Kv értékü szelepei. http://www.siemensbolt.hu/category.php?id_category=25

Ezt már nézegettem korábban. Nem tudom milyen lenne...

Előzmény: M63FUN (53161)
M63FUN Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53161

az oventrop-nak vannak ilyen rendszerre szelepei,én axiálisat vettem hozzá való visszatérővel kiskeráron termofejjel  10 160 ft / garnitúra áron bp-n

szerintem ez annyira nem vészes, persze tudom hogy a sima kvs értékűhöz képest kb dupla ár :-((

Előzmény: Semiperm (53138)
Semiperm Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53160

Köszi a segítséget, de egyelőre elpanolva a dolog.

Azt a szelepet, amiről mutattam képet, csak találtam aneten, ebből jött az ötlet. De tervezem a fűtési rendszer teljes átalakítását, felújítását, csak némi pénzmagot kell hozzá gyűjtögetni.

Tavaly előtt lecseréltem a vegyes tüzelésű kazánt, tavaly a gázost. Majd a soron következő a csövek, radiátorok lesznek. Jó lenne lecserélni ezeket a közel 30 éves öntöttvas radiátorokat. Gázfűtésnél 50/30°C mellett nem túl hatékonyak. Vegyessel bedurrantva 90/70-re persze elkezdenek élni, de a gáz mellett sem szeretnének fagyoskodni.

Előzmény: morgen66 (53159)
morgen66 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53159

Szia!

Ez aszthiszem jó lenne neked.

http://futestechnika.danfoss.com/xxTypex/27237_MNU17394686_SIT35.html

 

Ha valami kérdésed van mindenben segítenek.

Előzmény: Semiperm (53138)
Lasermouse Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53158

Akkor jól sejtettem hogy hibát találtam mátrixban.

 

210 literes tarályhoz 2 literes tágulási van rakva.

 

Tegnap kipróbáltam a melegvízkészítést (50 fokra állítottam) és jó sok víz kicsepegett a tágulási alján.

 

 

Előzmény: Masgas (53155)
morgen66 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53157

Szia!

Megmondom őszintén nem tudom,de talán itt megnézheted vagy a szervizesük megmondja.

http://www.hajdurt.hu/_data/VFS_ec4a15e97fa6f7fd9af61e50227dfaf9.pdf

 

www.hajdurt.hu

Előzmény: maszibmw (53136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!