Keresés

Részletes keresés

jancsiii Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53150

Nekem a legnagyobb bajom a rosszindulattal van.

Az egész mizéria azzal kezdődött,hogy panaszkodni mertem az ellenőrzést végző szakemberekre kiket emiatt majdnem kirugtak.

A történet röviden:

Volt egy varrodám,kimentek ellenőrizni a gázrendszert,én külföldön voltam az ott lévő vezető mondta,hogy 2 nap múlva jöjjönek vissza.

Erre leszerelték a gázórámat ami tényleg az enyém ,volt mert nekem kellet megvenni.Mikor erre rájöttek visszahozták és ledobták a kapuba!Mindvégig arogánsak,fenyegetőzők és bunkók voltak.16eft szerelési díjat és 20eft kötbért akartak úgy ,hogy még bent sem jártak az épületbe!Ezt megpanaszoltam és így azóta én vagyok az üldözendő tag!

-lakásomba kikötik a gázt a vacak tervrajzuk miatt,hozzáteszem előtte 2x jártak nálam ártíráskor és óracserekor.

-kikötik a másik ingatlanomba a gázt mert "meg volt bontva a kazánkémény" amiről nincs bizonyítékuk meg mert tudom,hogy nem volt megbontva,nem értem!

-ki mennek a másik ingatlanomra rendőrség,tűzoltóság,katasztrófa védelem kiséretében mert "robbanás veszély áll fenn"!!!Ezen az ingatlanon és a két szomszédoson még gázcsonk sincs!!!!

-majd egy órával később eljönnek a lakásomra a rendőrséggel (mivel rájöttek,hogy az előző helyen nincs mit nézni) és azt veszem észre ,hogy kamerát dugdosnak a kerítésen befele és nézik a gázcsonkukat amit ők dugóztak és plombáztak le "közveszély okozásának gyanúja" miatt.

-üres portáról kiásták egyik délután a gázcsonkot mert "valaki" azt mondta,hogy a földalatt illegálisan van vezetve a gáz és mivel nem tudtak bemenni így oldották meg. Majd mikor kihívtam őket,hogy nézzék már átt azt a kurva portát,minek vezetném én a gazosba a gázt és látták,hogy nincs semmiféle cső a válaszuk ez :De mostmár nem teszik vissza csak ha kell,de lehet,hogy fizetni kell majd érte!!!

És ezek után keljen nekem gáz?

Mi felénk volt egy fogyatékos kéményseprő de mióta kirugták semmi baj nincs a fűtéstechnikával:).

Előzmény: Zoltanuss (53149)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53149

 Hát elég sok szar ember dolgozik úgy általánban a szolgáltatóknál.

 Az , hogy nem egyezik a valóság és a terv  - előfordulhat ,de szerintem a biztonság azért a fontosabb.

 Konkrét példa :

 

 úgy 11 éve egy szolgáltatónál - annak egy munkatársánál készítteem egy gáztervez - privátban - annak rendje módja szerint kifizettem, ők leellenőrízték lepöcsételeték. Ok. majd 2 hónapmúlva asok herce hurca miatt ( főleg akéményesek szarkodtak , majd leírom ) gondoltam elmentek kéményesek a picsába nem kell nekem kéményes cirkó .

 Vissza a tervezőhöz előadom jó nekem a konvektor is.

 Mondja nem problém elő az egyik tervemet, ott előlete lemeszeli a cirkót, és egy máshelyre berajzolja a parapet konvektort.

 Aztán ez alapján  lett kivitelezve ellenőrizve stb. Már 11 éve. Azóta van egy érvényes pecsétes tervem a cirkóra és egy érvényes pecsétes a parapetre. Ennyi, a kéményről majd máskor.

Előzmény: jancsiii (53126)
Semiperm Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53148

Ez valami sima MNG. Netes hirdetésben találtam elég jutányos áron. Ránézésre a doboza alapján valami régebbi darab lehet, ami talán valahonnan megmaradt. De lehet hogy tévedek.

Ilyen:

 

Előzmény: papesz28 (53145)
Semiperm Creative Commons License 2011.05.18 0 0 53147

Bőven. De ha így is megszaladna, huzatszabályzó lezár, biztonsági hűtőkör bekapcsol. (De még erre nem volt példa.)

Előzmény: rferi (53144)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53146

Elhiszem. Akkor marad a c24-ből bontott szivattyú,mert az van még?

Előzmény: rferi (53143)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53145

Honeywell-MNG az nem rossz:)))

Előzmény: Semiperm (53142)
rferi Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53144

Én azért azt a kérdést is feltenném, hogy ha megszalad a vegyeskazán, és lezárnak azok a szelepek, akkor a maradék radiátorok eléggé le tudják-e majd hűtenia forró vizet, hogy ne forrjon! ?

Előzmény: Semiperm (53138)
rferi Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53143

Ekkora vízszállítás szerintem baromi sok

Előzmény: jancsiii (53139)
Semiperm Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53142

Értem. Akkor ez lehet nem járható út.

 

3/4-es szelep menne egyébként föl. Csak a belsejét nem tudom mennyire szűkül le, mennyire fojt.

A Siemensnek láttam vannak ilyen megnövelt m3/h értékű termosztátos szelepei, csak azok elég drágák.

Amit olcsón tudtam volna szerezni, az valami MNG szelep. De arról semmilyen adatom nincs.

Előzmény: papesz28 (53141)
papesz28 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53141

sajnos, lefolyt ha nagyobbat teszel azért javít a helyzeten

http://portal.d-eg.hu/index2.php?option=com_content&task=view&id=605&pop=1&page=0&Itemid=50
ezekből a feketét használtuk, elég jó "hatásfokkal", az egyenes jobb lehetőség:)

Előzmény: Semiperm (53138)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53140

Köszi, megpróbálkozom vele.

Előzmény: papesz28 (53137)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53139

Mivel az én szívattyúm régebbi ezért egy táblázatban meg találtam a mai megfelelőjét ami az alábbi paraméterekkel rendelkezik:

 

 

Telep: Standard szivattyú
1 Nedvestengelyu szivattyú
Wilo TOP-S 50/7 3~ PN 6/10
átkapcsolható fordulatú
Nedves tengelyu keringeto szivattyú csobe építéshez.
Hoszigetelo burkolat sorozatkivitelben.
3 beállítható fordulatszám fokozat.
Hálózati csatlakozás 1~ 230 V, 50 Hz
(P2 = 180 W-ig) vagy 3 ~ 400 V, 50 Hz
Szivattyúk 1~ motorral: blokkolási áram álló P2 = 90 W-ig ill.
P2= 180 W teljes motorvédelemmel WSK tekercsvédo
érintkezokkel, az SK 602/SK 622 Wilo kioldókészülékkel
összekötve.
Szivattyúk 3~ motorral: blokkolási áram álló P2 = 90 W-ig, üzem
jelzo lámpával és elektronikus forgásirány ellenorzéssel
P2 = 180 W-tól beépített teljes motorvédelem leoldó elektronikával,
üzem és zavar jelzo lámpák, feszültségmentes gyujto zavarjel,
elektronikus forgásirány vezérlés.
Csatlakozás a Wilo-Display-Modul számára (opciós tartozék
kibovített funkciókkal és PLR interfésszel a GA épületautomatika
számára).
Szürkeöntvény ház, üvegszál erosítésu muanyag járókerék,
krómacél tengely, grafit siklócsapágy.
Szállított közeg : Víz, tiszta 100 %
Térfogatáram : 22,00 m3/h
Szállítómagasság : 4,50 m
Megengedett üzemi homérséklet : -10 °C ... +130 °C
(rövid idore 140 °C)
(Display-Modullal összekötve
+ 20 °C ... + 110 °C)
Üzemi / névleges nyomás : / NNY 10
Áramnem : 3~400 V / 50 Hz
Teljesítményigény P1 (max) : 0,625 kW
Fordulatszám (max.) : 2800 1/min
Védettség : IP 44
Csocsatlakozás :NÁ 50 / NNY 10
Gyártómu : Wilo
Típus : Wilo TOP-S 50/7 3~ P

 

 

 

 

Előzmény: rferi (53135)
Semiperm Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53138

Gravitációs fűtési rendszerben használhatóak termosztatikus radiátorszelepek?

 

A helyzet, hogy a vegyes tüzelésű kazán gravitációsan megy. A csövek 2"-ossal indulnak és folyamatosan vékonyodnak 3/4"-ig. A kazán elég mélyen van, elég jó huzata van a keringő víznek. A rendszer legvégén pl egy kis lemezradiátor van, még abban is teljesen jól megfordul a víz.

A gázkazánunk szivattyús üzemmódben megy.

A probléma, hogy ha vegyessel jól befűtünk, a vegyes tüzelésű kazán utáni első két szobában meg kell sülni, míg a többi helységben érezhetően hűvösebb van. Ha gázzal fűtünk, ez pont megfordul, mert a gázkazántól nézve ez a két szoba ven a legtávolabb.

Manuálisan nyitni-zárni a radiátorszelepeket, nem túl komfortos megoldás.

Így arra gondoltam, hogy elgalább ebben a két szobába raknék fel termosztátos szelepeket.

A kérdés csak, hogy az ilyen szelep alap esetben (teljesen megnyitva) nem folyt túlságosan le a gravitációs áramlásnak?

 

Köszönöm előre is a segítségeteket.

papesz28 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53137

Mekorra tágulási tartály kell rá minimum?

 

Számold össze , hogy mennyi vized van/lesz a rendszeredben,és szorozd meg 0,07-tel, akkora , vagy attól nagyobb tágtartály kell

Előzmény: jancsiii (53114)
maszibmw Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53136

Sziasztok !

 

ZV80-as vízszintes ( padlóra menyezetre falra vízszintesen szerelhető ) Hajdú villanybojlert hogyan lehet leüríteni, ha télre használaton kívül akarom helyezni ?

 

Köszi Jani

 

 

rferi Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53135

akarom mondani a 30 köbméter per órát

Előzmény: rferi (53134)
rferi Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53134

Szerintem inkább a 80 köbméter per órát benézted.

Az még egy kútszivattyúnak is elég rendes.

Előzmény: jancsiii (53132)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53133

Nincs miért megbocsátani, szíved joga, ha nem kell a gáz. Megértem.

 

Csak hülyeségeket nem kell terjeszteni.

 

Az általános iskolában már tanítják, hogy a gáz+levegő=ROBBANÁS. Ergo nem kevernek semmilyen levegőt a gázhoz, más gázt sem, mert azok drágábbak, mint a földgáz. Ennyi, ettől eltekintve egy koszos, rosszul beállított gázkészüléknél tényleg úgy tűnik, hogy nehezebben melegít, télen, amikor a bejövő víz hőfoka (nálam) akár 9 fok is lehet nehezebben melegszik, mint nyáron amikor 17 fok (most annyi). Vagy amikor a cirkó hőcserélőjét nem takarítják rendszeresen, stb,.....

Valamint nem mindegy, hogy a vezetékben magyar gáz, vagy orosz gáz érkezik éppen. Fűtőértékben van 1-2MJ köztük.

 

Én is szabadulnék a gáztól, de nem lehet, most még nem.

Előzmény: jancsiii (53125)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53132

Köszönöm válaszod!

Szerintem a szívattyú nagy oda de lehetséges,hogy benéztem valamit a táblázatokban,a pontos típusa wilo s 50/80 n hátha ismered.

Előzmény: rferi (53130)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53131

Fel tettem 1-2 szakmai kérdést egy szakmai topikban és senkinek semmi köze hozzá ,hogy miért nincs nálam gáz,ezért bocsáss meg ha nem írok erről kisregényt!

Külömben: 1994-ben bekötöték a gázt az ingatlanomban amit 2004-ben vásároltam és 2010-ben leellenőriztek,egy olyan tigáz álltal kihozott tervrajz alapján amin 4 féle csőterv van feltüntetve ,külömböző színekkel ezen az ingatlanom ,amiből 3 le van satírozva és az egyik lesatírozott az ami nekem volt!!!!!!!!!!!!!!!!! Ezért kiszabtak 200 ezer kötbért amit meg kifogásoltam majd kértem a gáz visszaállítását. Majd eljutottam oda,hogy a bár szerették volna visszaállítani a gázt miután be lettek perelve, de már nem kértem .............. és még sok sok pont.

Igen van egy rakás ingatlanom és azokból élek. Mindegyikért keményen megdolgoztam és ebben látom a fantáziát és az itteni lehetőséget. És igen ,hihetetlen de van olyan ,hogy ennek ellenére nincs pénz,sőt ha nincs pénz olyankor még azt a kicsit is elviszik azok az ingatlanok.Jelenleg nem tudom hasznosítani őket így össze kell húzni a gatyát.Bár nem dicsekvő szándékkal írtam de akár dicsekedhetnék vele!

 

Ha már mindenki megtudakolta a személyes dolgaimat akkor válaszol valaki a szakmai kérdésemre vagy esetleg meséljem el,hogy hogyan dugom az asszonyt,hogy teljes legyen a kép a tágulási tartály méretének meghatározásához?

 

 

Előzmény: gmkiev (53129)
rferi Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53130

Szóval a szivattyúról:

3köbméter óránként, az = 30000l/h = 8 l/sec.

Ha ennyi vizet ki akarsz kergetni a kazánból, akkor érdemes kiszámolni, mennyi energia kell ezen mennyiség megmelegítéséhez.

1l víz 1°C emeléséhez kell 4,2kJoule energia azaz 4,2kWsec

8 liternél ez 32kWsec. Ha a kazánban csak 10 fokkal akarod keringetés közben emelni a hőmérsékletet, akkor ahhoz 10x ennyi, azaz 320kWsec kell, ezt pedig egy 320 kilowattos kazán képes leadni egy másodperc alatt.

Szóval az a szivattyúadat vagy rossz, vagy az kurvanagy szivattyú oda.

Előzmény: jancsiii (53114)
gmkiev Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53129

"-Tavaly nyáron kikötötték a gázt mert nem passzolt a tervrajzukhoz az én rendszerem."

 

Tudod ez egy olyan (valótlan) kijelentés, mint mikor a "BAR" listás adós arra hívatkozik, hogy 1 napot késett a befizetéssel.

A pénztelenséget sem értem, mivel a következő megnyilatkozásodban a többi ingatlanodról írsz. nem tom, ez most panasz vagy dicsekvés.

Én mindenesetre megválnék a soktól és tartanék egy takarosat.

 

Előzmény: jancsiii (53120)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53128

Köszönöm a válaszokat és kérdéseket,bár okra nem mentem vele,de se gond majd kitapasztalom.

jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53127

Biztos igazad van,de idáig nem volt gond vele (3éve).

Előzmény: KömKel (53124)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53126

Még ha folytatnám ,hogy a többi ingatlanomon mit műveltek,gusztustalan banda akik azt hiszik magukról,hogy ők a hatalom.

Előzmény: Pitylogós (53123)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53125

Bocsáss meg a költői tulzásért! DE GÁZ NEM KELL!!!

Előzmény: Blue_Sky_007 (53122)
KömKel Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53124

Nem akarok beleugatni, csak a háttérben szoktam olvasni ezt a topicot, de megakadt a szemem:

"-a ház 60-as vályog belül drivitolva az ablakok a nyáron cserélődnek,tavaly meg kivoltak szilózva :)"

 

A vályogfal gyönyörűen fel fogja venni az őszi-téli párát, és a téli hidegben szétfagy a francba, mivel belülről nem kap száritó hatást, lévén a "belső drivit" minden hőt belül tart.

 

Erre mondta anno a tanárom a belső kontra külső szigetelésre: melyik jobb? Ha magadra terited a télikabátot, vagy ha megeszed?

Belső hőszigetelést csak igen komoly páratechnikai számitások után szabad tenni, mert a tartószerkezet (fal) károsodik. Nem feltételes mód (károsodHAT), hanem károsodik.

 

Ráadásul a pára le fog csapódni a belső hőszigetelés és a vályogfal között. Ez tovább nedvesiti a falat és penészedést, dohosodást okoz.

 

A megoldás az lenne, hogy számitás után kivülre felrakni annyi hőszigetelést, ami ellensúlyozná páratechnikailag a falat...

Előzmény: jancsiii (53120)
Pitylogós Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53123

aj, ez nem hangzik túl jól :(

Előzmény: jancsiii (53120)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53122

a gáz nagyrésze csak levegő, egy nyanvadt fazék víz felforralása is egy örökké valóság ,tehát ha lenne gázom akkor sem kellene.

 

Ha ez igaz lenne, nagyon hamar felrobbantál volna. Tipikus hozzá nem értők urbanlegendje.

Előzmény: jancsiii (53120)
jancsiii Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53121

Részletesen nem szeretnék nyilatkozni. De ha tenném is akkor kb.: így nézne ki ..............,........................, és a ......................, meg azt a .........................., sz..........................!!!!! XD!

Előzmény: KalásziM (53119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!