Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52082

Külső hőcserélő a megoldás erre a problémára ;)

Előzmény: kendu (52079)
Lacivill Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52081

Értem én, hogy vannak anyagi lehetőségek, de a cirkó minimum 10 éves beruházás. Sokba kerülhet ha most 30-50 ezret sporolni akarsz.

Az is biztos, hogy bármelyik márkáról fogsz érdeklőni mindegyiket fogják szidni, és dicsérni is::-)

Ennek ellenére a megbizhatóság, és a készülék ára nagyobb valószinűséggel egyenes arányban van.

Előzmény: kendu (52074)
bzsolti73 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52080

Te már csináltál ilyet? És a fütéskörből venné a melegvizet vagy hogy?

Előzmény: Törölt nick (52078)
kendu Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52079

a bojlerbe több helyen belekapott a rozsda kívül is, tehát csiszolás és festés után nem elképzelhetetlen ez sem. Ez is távolabbi terv, de terv...

Egyébként abba hogyan lehet höcserélőt tenni?

Előzmény: Törölt nick (52076)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52078

Nézd, ha bele nem is lehet tenni, de a fűtési körbe simán szerelhető váltószelep.

 

Boylerek megfelelő kötéssel alkalmasak indirekt tároló funkcióra.

 

Úgyhogy alkalmas lesz melegvíz készítésre, és a boyler pedig a tárolásra!

Előzmény: bzsolti73 (52077)
bzsolti73 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52077

Sziasztok.

A kérdésem az lenne mint laikusnak, hogy a fég 10-24-be lehet e tenni motoros váltószelepet? Tehát alkalmassá lehetne tenni melegvíz előállítására indirekt tárolóval?

Sima gázbojler alkalmas indirekt tárolónak?

üdv

Mert cserélni kell benne a hőcserélőt azért gondoltam hátha van valami megoldás.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52076

tág.tartály megadja magát, folyamatos leállások, ilyenek dolgok... volt már panel cserés is...

 

Én ugyan nem vagyok ennek a kategóriának a híve, mint ahogy már más topikokban is leírtam, de szerintem egy Aristonnal jobban járnál...

 

 

És mi lenne, ha meghagynád a villanyboyleredet és használnád, mint indirekt tárolót?

Előzmény: kendu (52075)
kendu Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52075

Mesélj! Erre kíváncsi vagyok. A korábban említett Ariston és Baxi szerinted megbízhatóbb ennél a kis juniornál?

Milyen problémákkal találkoztál?

Előzmény: Törölt nick (52070)
kendu Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52074

Ja és elfelejtettem: gagyi. Épp ezt kérdezem: gagyi? 

Ne hasonlítsuk a kétszer annyiba kerülő készülékekhez, csak saját kategóriájában. Egyértelműen xar? Árban jó, szerelő szerint jó, akinek van az is meg van a berettákkal elégedve. Kétségtelen, hogy nagyon kevés van belőlük mifelénk. Tehát vélemény kevés van róluk. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek 7-8-10 éves berettája van.

Akár sikerülhet egyszer a berettának is jó kazánt csinálni, nem? Vagy akkor még nem jött el ez az idő?

Előzmény: Lacivill (52068)
kendu Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52073

Tudom, hogy lassan pisil a csap az átfolyós esetében, de nincs módomban egyszerre takarékos és kényelmes rendszert összehozni. Egyelőre a takarékoskodás a legfontosabb és majd 1-2 év múlva meglátjuk mi lesz a kényelemmel. 

Legalább az asszony amikor hagyja folyni a zuhanyt, akkor nem folyik el annyi víz.

Előzmény: Lacivill (52068)
kendu Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52072

Hát ez hosszú. Rossz a gázkazánom, rossz a villanybojlerem. Van vezérelt áramom és nem is akarok szakítani végleg a villanybojlerrel, de ha úgy vesszük, pénzem sincs, tehát a legolcsóbb megoldást keresem, ami MOST kisegít minden tekintetben. Tehát most kell meleg víz, ha lehet minél takarékosabban, az pedig a gáz. Legalább 40 rugót bele kellene fektessek a villanybojlerbe és akkor még mindíg nem állok a fűtési résszel sehogy. JELENLEG ezt a 40 ezret be tudnám osztani jobban is, mondjuk kijön belőle egy kombi kazán szerelési díja, sőt, lehet még egy-két alkatrész is belefér. Ezzel van meleg vizem is és a következő szezonra van (a mostaninál sokkal, de sokkal) jobb fűtésem is. Nagyon fontos, hogy a befektetéssel spóroljak hosszú távon, ez pedig egy új, takarékos készülékkel érhető el.

Aztán, hogy 2 év múlva mi lesz, majd meglátjuk. Lehet veszek egy villanybojlert megint, lehet, hogy indirekt tárolót. Lehet, hogy megszokjuk addígra az átfolyós dolgot.

A lényeg, hogy lehetőleg olyan dologba fektessem be a pénzt amivel takarékosabb lehet a fűtés és a hmv készítés.  Sajnos úgy kell megtervezni az egészet, hogy minél hamarabb visszahozza az árát.

Előzmény: Törölt nick (52067)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52071

Az a légtelenítő természetesen működik (automata)...

 

Hát, így nehéz lenne megmodani, de a törölköző szárítón ki kellene jönni az összes levegőnek, főleg, hogy az a legmagasabb pont....

 

 

Én erőteljesen szerelési problémára gyanakszom a leírtak alapján :(

Előzmény: vérpisti (52061)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52070

A Juniorral nekem mint szerelőnek csak negatív tapasztalataim vannak... :S

 

Inkább már egy Aristont ajánlanék....

Előzmény: kendu (52062)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52069

Ha egyedul van nem annyira. Mi rendszeresen kádban döglünk igy ott nem veszélyes. ;)

Előzmény: Lacivill (52068)
Lacivill Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52068

Úgy akarod megvenni a készüléket, hogy eleve sejted, hogy gagyi?!

Aki tárolós bojler után kombival folytatja az nagyon csalódni fog a vizmennyiségen.

Előzmény: kendu (52066)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52067

Fene tudja. Miert is ragaszkodsz te a kombi cucchoz ?

Előzmény: kendu (52062)
kendu Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52066

Igen, halla az ember jót is, rosszat is róla. Ez a Junior nem egy régi termékcsalád, ígyaztán nincs is tapasztalat igazán vele.

Az az igazság, hogy nem nagyon tudok várni, mert a gázkazánom elég régóta készül meghalni. Ez még nem is lenne baj, most tavasz-nyár tekintetében. A rossz hír, hogy a bojlerem is kezd meghalni. Ígyaztán összehoznám a kettőt.

Akkor esetleg egy ranglétrát lehetne állítani? A következőkből: Beretta Junior, Ariston BS, Baxi Mainfour. Ezek ugye termékcsaládok, mindegyikben van kéményes és turbó is, ezt még nem döntöttem el. Holnap jön a szerelő megbeszélni a részleteket. 

Nem egy utolsó szempont az sem, hogy nyitott rendszer marad a vegyes kazán miatt és papíron a Beretta indul legkisebb víznyomással. Meg az ára is a legjobb itt nálunk.

Csakhát a megbízhatósága...?

Előzmény: morgen66 (52065)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52065

Ha csak erre van pénzed és cserélni akarod akkor rajta.

Vagy várj még összejön a pénzed egy drágábbra.

Szerintem nem a legrosszabb márka.

De kinek a pap .............................

Előzmény: kendu (52062)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52064

Ha la van szigetelve a lakás és jók az ablakok akkor lehet hogy érdemesebb volna gondolkozni

egy kondenzációs kazánban.

Persze ha nem nagy gond az új kémény kialakítása.

Előzmény: kingoftailor (52056)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52063

Nálunk is..

 

SD Ecosy(2007) ..

 

Lehet sd betegség...:-)

 

Én főleg azóta hallom, hogy a tárolóhoz beraktunk 1 visszacsapót(mert a kazán alatt a pinecében lévő tárolóból gravitációsan visszakeringett a meleg...

 

Az újabb 2008-as ecosy gépkönyve már ír légtelenítési funkcióról:

 

 

 

0 = légtelenítés funkció kikapcsolva (üzemi beállítás).

 

1 = légtelenítés funkció bekapcsolva.

 

2 = ürítési funkció aktív (a 3-járatú szelep középhelyzetben).

 

 

A funkció 14 perc id

ő tartamra aktív.

 

A készülék 7 percet m

 

 

 

 

 

 

űködik fű tési üzemmódban , és 7 percet tartályf

ű tésen, ha NTC van.

 

 

A szivattyú működése: 20 mp BE (On) és 10 mp KI (Off) 7

 

percig.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezt az üzemmódot a 0 érték megadásával tudja leállítani.

 

 

 

A miénk még ezt nem tudja szerintem

 

 

 

Az a furcsa, hogy tartály fűtésről visszakapcsolva sima fűtésre, hallani,hogy megy el levegő a radiátorok felé(tehát elvileg valamikorra magától lelégtelenedne, talán), de a radiátor légtelenítőkön még soha nem tudtam kiengedni levegőt....

 

 

 

A tiédben milyen anyagú hőcserélő van?
Az ecosyban SiAl...nem lehet, hogy az alu-vas-réz kombináció miatt "gázosodik az indirekt körben lévő víz" és az nem tud eltávozni onnan könnyen ??

 

Hát ezt  jól széttördelte (mármásodszor), a tököm írja le újbóllll:-(

Előzmény: vérpisti (52023)
kendu Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52062
sajnos úgy néz ki, hogy csak Beretta Junior kazánt tudok venni. Vélemény?
vérpisti Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52061

A kazán szivattyúján nyitva van a légtelenítő kis kupakja, az már úgy működik magától ?

Autómata légtelenítőt max a radiátorra lehetne tenni mert minden cső az aljzatba megy, vagy most akkor elbaxták a csövezést ?

A fürdőszobai radiátor a legmagasabb, na annál nem volt meleg eleinte a teteje, onnét jött levegő ha kitekertem a légtelenítőjét, de már csak víz jön, és a kazánból még mindig hallom a buborékot :(

 

Előzmény: Törölt nick (52060)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52060

Hát, ez érdekes.

 

A készülékben ugyan van légtelenítő, de azért szoktunk belerakni még minimum 2-t.

 

Mondjuk, van olyan rendszer, ahol mikor megindul a szivattyú, akkor néha a radiátorok nagyon kluttyognak, még nem sikerült belőle kiszedni a levegőt, de ott súlyos szerelési problémák vannak. :S

Előzmény: vérpisti (52059)
vérpisti Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52059

Fűtés van rendesen szerintem, de még nem lakunk ott, új az egész redszer, csövek, radiátor, kazán.Mostanába szeretnénk költözni mert nagyjából megvagyunk a felújítással.

A radiátorok a végükig melegek, azokba nem hallom "csörögni" a levegőt csak a kazánba.

-Autómata ? gondolom légtelenítő, olyan nincs.

-Hurok ? azt nem tudom mi.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (52032)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.23 0 0 52058

elvileg úgy néz(ne) ki egy aktív higroszabályozott szellőztető, hogy a szobában (előszobában) ilyen légbevezető van, és valahol a lakás túlsó végén hogy meglegyen a kereszthuzat pedig ventillátor (ha esetleg van sima kémény az is megteszi de az nem az igazi) nálam 2 szobában légbeeresztő van és a konyhában és fürdőben (mint 2 párás gócpont) ventik. 1 szabályozható páraérzékelős venti alapesetben kb 8 000 ft-tól indul, vagyis nem egy fényűző luxuscikk. kérdés hogy miért kell(ene) neked ez a légbeeresztő (mert igazából ez légbeeresztő és nem szellőző) penész komfort vagy milyen szempontok miatt gondoltál rá. egyébként http://www.torzsasztal.hu/Article/showArticle?t=9115260

itt szoktuk tárgyalni a gyakoralti tapasztalatokat ezügyben

Előzmény: Törölt nick (52055)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 52057

Ez is jó megoldás.

Azért vagyunk itt hogy mindenki elmondja a saját ötletét.

Nyugodtan "ugasson"mindenki akkor jó egy fórum ha sokan beleírnak.

Előzmény: M63FUN (52054)
kingoftailor Creative Commons License 2011.03.22 0 0 52056

Sziasztok!

 

Szeretném korszerűsíteni a gázfűtésünket egy esetleges gázkazáncserével.

 

A jelenlegi paraméterek:

  • Gázkazán Thermotéka 25 1996-os beüzemeléssel
  • Vascsövek
  • Lapradiátorok (10db)
  • 125nm-es ház
  • A melegebb fekvésű oldalakon 8 centi szigetelés, a hideg oldalon 12
  • Álmennyezettel csökkentett belmagasság 2,9 méter
  • Gipszkarton felett 10 centi üveggyapot

Alternatíváim esetlegesen:

  • FÉG C-18HE fali kéményes fűtő gázkazán
  • Ariston CLAS SYSTEM 24 CF fali kéményes fűtő gázkazán
  • Padlás szigetelése

A jelenlegi kazánunk gond nélkül üzemel (kop-kop).

A szigeteléssel lecsökkent a gázfogyasztásunk 2700 m3-ről 1900 m3-re.

Ezen szeretnék faragni még esetlegesen. Mi a véleményetek a dologról?

Jó lenne megtalálni a legjobb ár/érték arányt is. Érdemes egyáltalán lecserélnem a gázkazánt?

 

Számításaim szerint a házunk hőigénye kb. 14KW.

 

Előre is köszönöm a jótanácsokat.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 52055

Hogyne szabadna, erre én nem is gondoltam.

Előzmény: M63FUN (52054)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.22 0 0 52054

hát a konyhába nem pont ez a szellőző való!

oda inkább páraérzékelős ventillátort tennék, már ha szabad beleugatnom.

ezek szobába valók penészedés ellen. ha a konyhában engeded be a levegőt és máshol ki akkor remek kaja szag lesz mindenfelé. egyébként a fényképen a 2 szellőző ugyanúgy néz ki, vagyis csak élőben lehet látni hogy zár a lamella (nálam van 2 db)

Előzmény: Törölt nick (52053)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 52053

Köszönöm, ezt értem, csak nem tudtam hogy nem mind "automata", azt hittem a "Higroszabályozású" jelenti azt hogy nyílik-csukódik, de jól gondolom, hogy ezek szerint a "Zárható" jelenti azt? Vagy a zárható az azt jelenti hogy kézzel bezárom és elmegyek otthonról.
Ne haragudjatok hogy itt kérdezem,  de nem találtam erről leírást. Olvastam a honlapot is de ott minden úgy van megfogalazva, hogy minden szép és gyönyörű. Én meg azt tapasztalom hogy ömlik be a hideg. A cirkónak kell a levegő, az ok, de a másikat a konyhába tenném, pára ellen és nem látom ez mennyivel jobb annál ha fúrunk egy lukat a falra és ráteszünk egy rácsot.

 

Előzmény: Törölt nick (52052)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!