Keresés

Részletes keresés

kendu Creative Commons License 2011.03.21 0 0 52004

A végösszeg a kettő között kb 8 rugó plusz egy délután, mert az elnettért el kell autóznom a praktikerbe, ami innen több mint 50 Km. Ebből a 8 ezerből kijön egy szelep?

Előzmény: papesz28 (52003)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 52003

tipusban nem sztnélek befolyásolni:)))

az a Te döntésed lesz, meg persze az Asszonykáé

 

nagy különbség amúgy nincs legalábbis ár érték arányban, viszont az Ellnet-hez adják a biztonsági szelepet is, a gorenje nem tudom hogy mit ad , de azt érdemes még megkérdezni

Előzmény: kendu (52002)
kendu Creative Commons License 2011.03.21 0 0 52002

Igen azóta tanakodtunk asszonykával, hogy vendégek ittalvásakor, meg nagytakarításkor azért kevéske a 80 liter. Ígyaztán lehet, hogy a 120-asok maradnak versenyben. Ebben az esetben viszont az Elnett 120lityis típusa és a gorenje között kell választani. Árban a gorenje a nyerő. 

Előzmény: papesz28 (52001)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 52001

teljesen igazad van kell a felfűtés, csak nem mindegy hogy milyen sűrűn, elég hetente egy felfűtés, de ha mindig, akkor meg kell védjem joevagyok68 kellégát, hogy akkor szétkapja a vízkő a bojlert:))), ez persze terület függő is, vagy ha van vízlágyító a rendszerben akkor természetesen az már nem akkora probléma:)))

 

Előzmény: kendu (51999)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 52000

Igényesebb szerelők mindegyike óckodik az olasz cuccoktól (nem csak cirkók, hanem csövek, fittingek, szaniterek,egyebek tekintetében is).

 

Nem szívesen kötözködöm, de azért ilyen megfogalmazásoktól tartózkodnék, attól hogy vki olasz cuccokat használ, attól még lehet igényes:)))

Mi pl. 5rtg csőből szint csak és kizárólag Valsírt használunk (és igényesnek tartom magunkat) beépített WC-ből szintén, falba szerelt csaptelepből is, hisz ezek klasszikusokkal olcsóbbak, mint egy Geberit, vagy egy Hansa, vagy hasonló, és mivel jártunk kinn olaszban a gyárban , láttuk hogy milyen minőségi tesztek folynak és elég meggyőző volt:)))

Pl:

- WC tartály hónapokra gépre rakva, megtelt-ürit-megtelt-ürit....több ezerszer

- cső ill. fitting, közel 80bar-nál durrant szét , és az extrém hőmérséklettől sem "sirdogált"

 

és még vmi hozzá, azt nem akarom mondani hogy egyedüli módon ( mert azt nem tudom, viszont más cégnél még nem olvastam) nekik van gázhoz 5rtg idom és cső

 

egyértelműen vannak rossz minőségűek is, de általánosítani nem lehet, ez bármely márkánál megesik, hogy vannak rossz szériák, és nem mellékes, hogy hogy az eladott termékek hány %-a rossz, hisz van amiből eladnak 10e db-ot, és abból rossz 100, vagy csak 1000-t és abból rossz 100:)))

 

Bocs , hogy betámadlak, de engem is szoktak legalább így tudjuk, hogy elolvasnak minket:)))), ez is egyfajta törődés:)))

Előzmény: Törölt nick (51985)
kendu Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51999

Na, más helyzetekben meg pont az kell, hogy néha magasabb hőfokon menjen. Gondolok itt a baktériumok okozta büdös vízre. Egyébként meg békés megye. Nem tudom milyen a víz.

Előzmény: joevagyok68 (51998)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51998

Az a 80 fok azért meggondolandó....

Ha jó kemény a víz felétek,  lehet több vízkövet termelne a bojler mint melegvizet...:-))

Előzmény: kendu (51997)
kendu Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51997

Urak!

Sajnos villanybojler cserére kerül a sor nálunk és nem tudom milyenek a mai készülékek.

Ami szóba jöhet:

http://www.muszakistore.hu/gorenje-literes-elektromos-bojler-p-8719.html

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/elnett_ensh_80_elektromos_bojler/?id=191759

http://www.kazanwebaruhaz.hu/termek.php?product=ariston_3200399_pror80v18k

Mint látható a legjobb ár/érték arányban a gorenje áll, meg az elnett. A tároló kapacitás ne zavarjon meg senkit, jelenleg a 120 literes öreg rossz bojler 60 fokra van állítva és bőven kiszolgál (jó azért odafigyelünk), így gondolom, hogy a 80 literes 80 fokra állítva szintén elég lesz.

Kérdésem a minőségre, megbízhatóságra vonatkozna. Melyik a jobb? Mennyire nehézkes ezekhez alkatrészt szerezni, esetleg mennyire kompatibilisek a legelterjedtebb alkatrészekkel?

Wullff Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51996

Szervusztok, ilyen kapcsolókat meg hasonlókat a Baross utcában van egy mindenféle háztartási géphez való alkatrészt árúsító bolt, már majdnem az Orczí térnél az is a nevük, Orczy Háztartási Gépek és Alkatrész Áruháza és Szervize
1086 Budapest, Baross utca 125.

Üdv

FF

Előzmény: joevagyok68 (51990)
Émile Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51995

 Persze hogy nem ugyan az , a kazáné kissé bonyolultabb !

 De : mind a kettőt  egy un. hivatalos beüzemeltető végezheti el - a garancia miatt. Amúgy bármely engedélyes gázszerelő !

 De ezt már leírtam.

És akkor a hivatalos tűzhely üzembehelyezésemről.

 3 éve meguntam a régi jó karancs mit tudom én milyen tűzhelyet - 2 évvel előbb volt sütő égésbiztosító csere - korrekt áron.

 Majd a főző lángok kezdtek makrancoskodni - nehezen stabilizálódtak - sokáig kellett nyomni.

 Gondoltam megjavítatom. Felhívok egy cédulás szerelőt - mondom mi a baj. Hát az annak elenére, hogy látta volna a dolgot mindent akart cserélni - felső csap, leszálló vascső, flexi bekötés és mondja eddig 19  600 ft - az égésbiztosítónál még nem is jártunk. Mondom, köszönöm.

 

 Mástól aztán megtudtam  - égésbiztosítót nem is érdemes cserélni, annyira össze van sülve  a szerkezet.

 

 Jó, vettem egy új  - 'luxus ' tűzhelyet,  elektrolux.  Had ne mondjam mennyivel tud többet, tény lényegesen többet tud.

 Na kihozzák a készüléket, beviszem kicsomagolom és megrendelem a hivatalos - vagy mondjuk úgy szerződött beüzemelőt.

 harmadnap ki is jön , leszereli a régit , kivisszük és a helyére, de kb. 15 cm -rel előrébb az újat. Az előírásoknak megfelelően már az un. inoxcsővel szereli, kipróbálja  (nekem nem ajánlja fel, hogy tán én is ) és már adminisztrál is. Közben lesem , hogy kerül a helyére a tűzhely, eddig még korrekt a hangulat. Gondoltam, ha végez az adm.- val, majd ő vagy ketten helyre rakjuk. És mondja majd helyre tohatom én, de most még nem lehet ? Akadályozza a lejövő cső. Tehát részéről itt vége a munkának.

 Tovább adminisztrál és kérdez :  gázóra szám, más készülék ? Én meg nézek, kérdem minek - egyébként mind itt van a szeme előtt  ( csak egy szerencsétlen cirkó, más semmi ). Én meg spekulálok, hogy akkor miért is nem kerül a helyére az tűzhely. Ő meg tovább kérdez : más készülék ?? Kérdem : lát és egyáltalán köze ?  Ha ment volna még valahová cső, tán jogos lett volna, de egy gázszerlő tán csak tudja  a készülék gázcsőről táplálkozik. És akkor borult ki a bili mikor nagy kegyesen megemlíti, akkor eltekintr attól, hogy körülnézzen a lakásban.

 innem már csak a fizetés volt hátra, az az 12760 ft leszámolva és kikisértem.

 Na de minek az internet és az email ? De előbb hát hogy is megyhelyre az  a tűzhely , tény csak úgy nem ! le kellett szedni a felhajtható fedlapot ( 3perc alatt rájöttem) de még így sem. a leszálló csövet 3 cm.rel jobbra tolni. Ehhez ki egy bilincs tipli és 3 cm -rel arréb. Az egész műv nekem laikusnak max egy félóra volt - rutinosnak nyilván ennyi se.

 Ok. gondoltam felejtsük el a mókát. Aztán másnap csak nem akar begyulladni az a vadi új tűzhely - várok a leírt 15 sec. helyett a dupláját, semmi. Na itt pipa lettem. Ment a mail  a fönökhöz és előadtam ezt, sőt  a nem helyre tevést és hogy kákát keressek a csómóm megemlítem, hogy a tömörség vizsgálat se volt szakszerű. Így volt, nem spray -jel hanem egy más módszerrel. A lényeg : elzárja az összes csapot - ráengedi a gázt és ő így csinálta, ha 10 sec után sistereg akkor tömör a rendszer. Na mindegy szerintem meg kell legalább egy percet várni - ha nem többet.

 A főnök aztán másnap kiküld egy másik fiatal szerelőt (igaz a helyretétellel már elkésett, de le sprayzte a kötéseket és meg mutatott egy trükköt. A begyulladáshoz lökögetni kell a gombokat - valóban, úgy néha 5 sec alatt is begyulladnak az égők.

 Aztán még felajánlottak  + félévgarit, szerencsére nem kell,  jó a tűzhely.

 és a fiatal ember azóta 3 megrendelést kapott tőlem.

 Tehát : az üzembehelyezés fontos szakemberrel  végeztetni. Igaz minden készüléket gáztömörre gyártanak, kipróbálják és beszabályozzák.

 

 De a szállítás és  raktározás közben bármi történhet. Pl. megsérül, elveszti a gáztömörségét stb.

 És a szerelőnek ilyenkor kell meggyőzödnie az egyébb körülményekről - lev. utánpótlás stb.

 Ja és a készülék tömörségre gyors tesztnek tényleg jó a nyomás alá helyezés - csakhogy arra nem 10 sec kell szerintem, hanem lényegesen több. És a habvizsgálat is kell !!!

Előzmény: Törölt nick (51985)
kendu Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51994
Igy van, nalam minden be van relézve. Végülis egyetlen relével vezérlem a gázt és a vegyeshez a szivattyút, csak a relé különböző lábaira kell kötni az egységeket. A relé maga egy ezres volt meg a foglalat 400ft.
Előzmény: Jena307 (51987)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51993

BINGOO   :-))

ezaz köszi

540160 kódú, az ára 1887+áfa..

Előzmény: gányolo (51991)
sjohn Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51992

City Therm?

Előzmény: joevagyok68 (51990)
gányolo Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51991
Előzmény: joevagyok68 (51990)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51990

Naszóval ilyen csak 120 fokig mér...

http://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=2053

Nem jut eszembe a cég neve, de a lángőrös autó is onnan viszi/veszi a dolgokat....pont ott volt amikor én vettem

Na még gondolkodom, hogy hol :-)

Előzmény: joevagyok68 (51989)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51989

az általam ajánlott az váltóérintkezős..

Előzmény: Jena307 (51987)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51988

Keress olyat, hogy kapilláris termosztár

Én dobozolatlanul valami 1900ft körül vettem, és bedobozoltam  ...120 fokig mérőt keress....

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=104519001&t=9173884

Ilyennel kapcsoltatom a kazán előrét és a puffer felső alapján a gáz<>puffert

Hogy mekkora a hiszterézise nem tudom, de jóval kisebb (pontosabb) mint a csőtermosztátoknak...

 

Ha megbontod a lemezburkát a celsiusnak,  be tudod dugni az előremenő vagy a gyári hőmérő környékére.

 

Most nem ugrik be a cég neve.....

Előzmény: Jena307 (51981)
Jena307 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51987

És azt hogy oldottad meg, hogy ugye a csőtermó az váltó kapcsolós tehát pl 60foknál kapcsol be, a bojlertermo meg pl 60foknál kapcsol ki, tehát ellentétesen működik, tettél be egy váltó relét???

Előzmény: kendu (51982)
Jena307 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51986

Köszike ez jónak tűnik, a szigetelést fel tudom bontani, ígyszerintem be tudom rakni egyszerűen :)

Előzmény: kendu (51982)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51985

Az olasz cuccokról legalább tudjuk, hogy olasz. Így van és ebből következik,  hogy már azt is tudjuk, hogy valószínűen sz@r. Amúgy a Vaillant gyártása szerintem még német, az összeszerelése történik a szlovákoknál, ha jók az információim.

 

Még valami, inkább bízom meg egy német licenszben még akkor is, ha nem ők gyártják le és rakják össze, mint egy olasz cuccban.

 

Igényesebb szerelők mindegyike óckodik az olasz cuccoktól (nem csak cirkók, hanem csövek, fittingek, szaniterek,egyebek tekintetében is).

 

Visszatérve a tűzhely bekötésekre:

 

1: egytűzhely bekötés nem ugyanaz, mint egy cirkóé

2: én nem lepődöm meg a tűzhely beüzemeléseknek, ugyanis nálunk 1000éve a kispofa lágyforrasztással akarta bekötni a tűzhelyet, sőt, sok olyan helyen voltam már, ahol sikerült is a laikus megrendelőt "átverni" vele.

pajaci Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51984

A tűzhely garancipapírján lévő környékbeli gázszervíz végezte a "munkát".

Azóta sem láttuk az ürgét, mint ahogy írtam.

Előzmény: gmkiev (51983)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51983

Mert nem vered ki a pasasból (perse csak átvitt értelemben) hogy alkalma sem legyen másokat is átejteni. Gázszerelői igazolványt pl.: kértél tőle?

Előzmény: pajaci (51974)
kendu Creative Commons License 2011.03.21 0 0 51982

Nekem nem szigetelt a kazánom, tehát nekem könnyű volt a dolgom:

Vettem egy mezei bojlretermosztátot. Az érzékelőjét, (vagy mifene az) ráragasztottam a kazán oldalára egy darab összehajtott alufóluával letakartam, majd mindezek fölé egy darab hungarocellbe bevágtam az érzékelőnek egy kis csatornát és lefedtem vele. Tökéletesen kapcsol már 3 éve.

Előzmény: Jena307 (51981)
Jena307 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 51981

Sziasztok tudna valaki ajánlani egy tuti csőtermosztátot, pl. merülő hüvelyes vagy mittom én, ami fent van sima 3éves siemens, már vagy 4-szer b@szott bekapcsolni, még jó hogy csináltam egy vészkapcsolót ami megkerüli a csőtermót, direktbe kapcsol.

Ha nem 95fok körül kapcsolna az autók vízgombája már biztos beraktam volna egy olyat, szerintem százszor megbízhatóbb mint ezek a csőre bilincselhető vackok.

Az is jó lenne ha valakinek lenne ötlete hogy minek a hőfokkapcsolóját lehetne beaplikálni, akár megrelézve.

Celsius kazánom van, így nincs gyárilag kialakított hely a merülőhüvelyesnek, hanem szét kellene darabolni a rendszert a kazánnál, hogy valahova beépítsem, egyáltalán ha van értelme a merülőhüvelyesnek, ha megbízhatóbb mint a sima, mert ha ugyanolyan gagyi akkor hozzá sem fogok, hanem akkor keresek megoldást a digitális hőfokmérés kapcsolásra.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.20 0 0 51980

Ehhez képest kolléga Ivvel hegesztette a saját gázcsövét bár üzembehelyeztette a készülékét. De nem is hegesztő. Lebukott de a szaki nem foglalkozott vele.

 

Én meg nem is helyeztettem üzembe.

Előzmény: Émile (51972)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.20 0 0 51979

Tehát akkor nem a készülékkel volt gond hanem ökör a szakember.

 

Sajnos saját szakmámban is az a tred hogy ertsél mindenhez amiből az fog következni hogy huje lesz az ember mindenhez.

Előzmény: Törölt nick (51978)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.20 0 0 51978

Nekem magyar van, és egyáltalán nem ajánlanám senkinek, nem is a minőség, hanem a "support" miatt. A gyártó jogosan megköveteli, hogy az ő beüzemelője állítsa be, majd indítsa el a kazánt első alkalommal. Ez megtörtént, majd üzemelés közben időnként elviselhetetlenül sípolt. Pár héttel később a beüzemelő másodszori próbálkozásra elhárította a sípolást, onnantól dübörgött. Harmadszor már ki se jött, mert elfoglalt volt, ígérete szerint talán 4-5 hónap múlva tudott volna időt szakítani rá.

Másik szervizes füstgázelemző műszerrel megállapította, hogy intuiív alapon történt a gáz-levegő keverék arány beállítása, ez volt a problémák oka, a kézikönyv szerinti beállítás óta működik a dolog.

A gyártó ennyit fűzött hozzá: előfordulnak anomáliák a szakemberekkel, egyéb intézkedést nem tett, külön kérésre se vizsgálta ki az esetet.

Előzmény: Törölt nick (51975)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.20 0 0 51977

Nincs Magyar, csak itt szerelt.

Előzmény: Törölt nick (51975)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.20 0 0 51976

ha minden igaz akkor a viessmann-okat még mindíg a németországi Allendorf-ban gyártják.

(ha már nem akkor köveket kéretik ölesztve küldeni)

Előzmény: gmkiev (51970)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.20 0 0 51975

Én meg azt mondom "magyart" kell venni mert negyedannyiert lehet alkatrészt szereni hozzá és olcsó pénzért javitják.

Előzmény: gmkiev (51970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!