Keresés

Részletes keresés

docsi2 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51556

Nagyon köszönöm az infókat,még csak most tájékozodom az egészben. Családi házban lakom és erre az egészre kivitelezőt keresekmind a kazánra, és a kéményre is. A cső valószínű,hogy fog kelleni,de még nem tudom.  A kazánon lévő cső 125/80-as méretű. Ezek szerint ezt meg lehet csinálni 100/60-osból is gondolom olcsóbb.

Előzmény: Törölt nick (51555)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51555

Te hol vettél hozzá indító idomot, mikor a Szatmárinál azt mondták, hogy nincs hozzá? :)

Előzmény: KömKel (51554)
KömKel Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51554

Nekünk is ilyen van.

Én Brilon-t vettem hozzá. Inditóidom 20e, közbenső méteres darabok 10e, tetőkivezetés 20e Ft volt hozzá. Van még egy bontatlan méteres szakasz csövem, ha kell (féláron :)).

 

Egyébként gázterv, kéményegyeztetés, kéményátvétel, gázmeo, EPH jegyzőkönyv. 100e Ft-ot számolj ezekre, ha mindent hivatalosan akarsz intézni...

Előzmény: docsi2 (51552)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51553

Szia!

 

Többféle füstcsőből szerelhető.

Akár Tricoxból is.

A készülékek általában 30-40 métert tudnak, tehát ha levonod a két könyököt (ami 2m), akkor még 28-38 métert lehet függőlegesen építeni.

Nem tudom budapesti avagy pest megyei vagy-e ( főgáz, tigáz a szolgáltatód ), de készülék cseréhez és egyebekhez kéményseprő kell, gáz terv, gáz MEO.

Árakat személyes megtekintés után tudok mondani / írni.

Tudomásom szerint 60/100-as a füstcsöve, indító idom nincs hozzá, de tisztító idomot még kell belerakni.

 

Családi házban laksz vagy lakásban?

Előzmény: docsi2 (51552)
docsi2 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51552

Sziasztok !

 

Szeretném segítségeteket kérni,hogy vásároltam egy Westen Star Master 240Fi

típusú kazánt.Egyáltalán ez mlyen készülék? Ehhez a kazánhoz milyen típusú füstcsöveket lehet használni, van-e ehhez a típushoz gyártott csövek/pl-az IGC csövek megfelelőek?/ A telepítési leírásban nem világos, a kazán a kéményfal mellett lesz elhelyezve, és 4m-t jelöl meg a forduló részekre, egy 90 fokos és egy 90 fokos a a kéménybe való fordulást amit úgy értelmezhető, hogy 2 métert kell levonni a négy méterből. A két méterhez még jönne 3,7 méter egyenes rész. 80/125 csővel ez megoldható, vagy csak szétválsztós 2x 80-s csővel oldhatómeg a füstcsövezés.  Az egyenes csőrészre nincs távolság megadva. Ez mennyi lehet. Egy C21-es helyére kellene telepíteni. Mennyi díja lenne kb a kazáncserének iszapleválasztó beépítésével eggyütt,valamint egy másfél méter hideg- melegvízcső kialakítással. Ha tudna valaki ezekre válaszolni azt megköszönném.

Üdvözlettel

  docsi2

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51551

Gondolom az egész fűtésed nyitott rendszer.

Azonban remélem arról tudsz, hogy a mai cirkók, mind zárt rendszerűek?!

 

Tehát a kettőt valahogyan össze kellene hozni, hogy mind a kettő működjön, ugyanis van olyan cirkó ami 1bar nyomás alatt el sem indul, tehát nyitott rendszeren egyáltalán nem működik.....

Előzmény: kendu (51549)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51550

komolyan van egy vegyi kazanod? es hogyan mukodik? ismersz masokat is akiknek van?

 

meg lehet nezni?

 

vajk

Előzmény: kendu (51549)
kendu Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51549

Egy ősrégi hőterm gázkazánom van a vegyi mellett és szegénykém a végét járja. Ezért idén radiátorcsere és ha Isten is megsegít akkor még a fűtési szezon beállta előtt új kazán, vagy ha nem sikerül akkor jövő ilyenkor.

Előzmény: Törölt nick (51547)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51547

óóóóóóó... és most csak vegyes kazánnal fűtesz vagy van cirkód is? :O

Előzmény: kendu (51546)
kendu Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51546

Hát a tágulási tartály nem gond, fent van a padláson, meg nyitott is marad a rendszer a vegyes kazán miatt.

Előzmény: Törölt nick (51542)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51545

Ahogy az előzőben írtam, a Baxit nem ismerem, csak hallottam róla, és eddig csak jókat, hát te sem változtattál ezen :) Bár, te elfogult vagy :D

AMúgy a Viessmann, a Sanuier Duval, Buderus és hasonló cégek, inkább állókazánba jók.

Pontosítok, állókazánban világbajnokok. Csak ugye látták, hogy mennyire keresettek a fali készülékek, ezért elkezdtek azt is gyártani, amúgy csak állókazánt gyártottak.

De kérem, mindenki maradjon meg a maga szakterületén. Az előbb említett gyártók az állókazánoknál, a Vaillant, Junkers a fali gyártásnál ( Mondjuk utóbbi kettő nem is gyárt álló kazánokat ) :)

Előzmény: Törölt nick (51543)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51542

Sok féléves Beretta meg Ariston cirkót cseréltem meg javítottam már. Előző m.helyemen folyamatosan azokat raktuk és majdnem mind sz*r volt. Azért nem vesznek sokan Junkerset vagy Vaillantot, mert amíg egy Vaillant turbós ára 240.000.- ( bruttó vásárlói ) ( Junkers hasonló áron, talán picit drágább ) addig az Ariston csak 140.000.- Azért 100.000.- szerintem eléggé nagy érv :) Baxiról is csak hallottam, állítólag jók, többet nem tudok róla mondani. Mondjuk ez volt az egyetlen m.helyem, ahol ilyen cirkókat ( Ariston, Beretta ) raktunk, illetve a duval semia-val voltak még gondok, minden más helyen "sznob" megrendelők voltak és áldoztak + 100.000.-et egy cirkóra :D

Mellesleg a legnagyobb bajuk, hogy gyenge bennük a tág.tartály és be kell rakni egy kiegészítő tág tartályt a fűtési rendszerebe. ( természetesen azért nem 1év után )

Ellenben egyik ismerősömnek Beretta kéményes cirkója van már vagy 6-8 éve, állítása szerint semmi baja, pedig mint tudjuk a kéményes készülékek rosszabbak és kényesebbek is, mint a turbósak.

 

Tehát véleményem szerint olcsóbb most rááldozni egy 100.000.-ast mint cserélni, szenvedni, szervizeltetni, stb.

 

 

Előzmény: kendu (51540)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51541

Vagy nem...ha felfelé megy, akkor évi 7200 Ft Budapesten...

 

Előzmény: Törölt nick (51532)
kendu Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51540

Köszönöm a tanácsokat!

Kéményseprő jönni fog, mert van vegyes kazánom is.

Köszi mindenkinek!

 

 

Egyébként mi a baj az általad említett készülékekkel? Nagyon sok embernek van Ariston, meg Baxi is az ismerettségi körömben. Vailant meg tán senkinek nincs. Persze ettő lehet jő, de nem tudok tapasztalatot gyűjteni róla.

Előzmény: Törölt nick (51535)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51539

hát, igen... drága dolog a kémény bélelés és nem is kötelező, bár, a kéményseprők 100%-a kötelezővé teszi, nagy különbség... legalábbis legutóbbi bennfentes információim szerint, de hát nekik is meg kell élni vmiből :D  mondjuk mostmár semmiféle oldalkivezetést nem engedléyez a főgáz, talán a parapetes konvektort :)

Előzmény: Törölt nick (51538)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51537

Oldalfali kivezetést már lehetetlen szabályosan megcsinálni :D

minimum 5m-re kell legyen a telekhatár és 10m-en belül nem lehet lakóépület :D

hát, gondolom a házadon csak van kémény. vagy lakásban laktok?

Előzmény: Törölt nick (51536)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51535

Így látatlanba, helyismeret nélkül nehéz tanácsot adnom, ellenben a duval fali készülékeket felejtsd el!

Vagy Vaillant vagy Junkers.

És az olasz gagyikat is felejtsd el Beretta, Ariston, stb.

Megúszod az évenkénti kéményseprőt, HA kevesebb, mint 3méter a füstcsöved :)

3méter fölött kéményseprő szakvélemény kell az építéshez is, illetve minden évben bekopog :)

Előzmény: kendu (51528)
rferi Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51533

BKV-val elérhető kéne legyen, se kocsim, se semmi egyéb.

És persze ég a ház, vagyis gyorsan kéne!

Előzmény: Törölt nick (51531)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51531

Vecsésen tudok klingeritet ha az jó :D azt mondjuk nem, hogy milyen vastag, de ott tudok....

Előzmény: rferi (51529)
rferi Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51529

Kedves Urak!

 

Segítsetek légyszi!

 

Szükségem lenne táblában klingeritre, kb 1,5-2mm vastagra, Budapesten.

Tud valaki lelőhelyet, mert én kifogytam az ötletekből, és sehol sem kapok.

kendu Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51528

Nézd, egyelőre mindent nézek. Próbálom kitalálni az azonos összegbe kerülő rendszerek között a legjobbat. Tehát a kazanwebaruhaz.hu árukínálatából szemezgetve olyan 250-300 ezer körül vannak a beépített tárolós turbo kombi kazánok és ugyanebben a kategóriában, de mégis picivel olcsóbbak a kéményesek. 

pl.:

http://www.kazanwebaruhaz.hu/termekek.php?category=beepitetttarolos3 -kéményes

http://www.kazanwebaruhaz.hu/termekek.php?category=beepitetttarolos2 -turbo.

 

Ebben az árkategóriában nem tudom, hogy össze lehet-e rakni egy indirektes rendszert.

Példa a fűtő kazánra:

http://www.kazanwebaruhaz.hu/termek.php?product=ariston_3300225_classystem15ff -turbo

http://www.kazanwebaruhaz.hu/termek.php?product=baxi_baxecofour114_baxiecofour114 -kéményes

Példa a tárolóra:

http://www.kazanwebaruhaz.hu/termek.php?product=saunierduval_09591900_sdk75 -kissebb

http://www.kazanwebaruhaz.hu/termek.php?product=saunierduval_09592000_sdk100 -ugyanaz kicsivel nagyobb.

 

Ez ugye eddíg ár szerint az utóbbit hozza ki győztesnek, de még kell a váltószelep, meg Isten tudja mi hozzá, tehát a végösszeg szerintem hasonló lenne. Viszont itt több a szerelni való is és a helyigény is, tehát itt megint a beépített látszik előnyben lenni.

Egyébként az a fél kád víz nem rossz! Szerintem mióta élek nem engedtem tele a kádat magamnak. 

 

Előzmény: Törölt nick (51525)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51526

hatasfok kulonbseg minimalis.

 

az indirektesnel nincs plusz szivattyu, mert a tartalyban levo csokigyo olyan mint egy plusz radiator. a rendes szivattyu, ami a radiatorok vizet forgatja forgatja a vizet azon is. (csak egy szelep hogy amig melegvizet csinal a radiatorok ne menjenek es forditva)

 

a hocserelon nincs veszteseg. egyaltalan, a veszteseg fogalma itt nem ugy mukodik mint elsore tunik.

 

pl az indirektesnel a legnagyobb veszteseg az, hogy a tartaly feluleten hot ad le, tehat hul benne a viz. nade azt a lakasnak adja le. ez telen nem veszteseg, nyaron meg veszteseg es meg szar is hogy fut.

 

vajk

Előzmény: kendu (51524)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51525

Válaszolván nekem feltett kérdésedre, elég a sima fűtő készülék is, mivel a fűtésed előremenőjét, illetve visszatérőjét kell a tároló hőcserélőjére kötni.

Abba igazuk van, hogy megtölti a kád vizet a 60l beépített tárolós is, de a 60 kb fél kád víz, tehát a másik 60 litert átfolyós üzemben fogja szolgáltatni.

Egy szivattyú teljesítménytől függően fogyaszt.

Fűtési rendszerekbe 50-es 60-as szivattyúk vannak.

 

Amúgy ha napkollektort szeretnél, akkor olyan tárolót kell választanod, ami tudja a szolárt is, tehát vagy két beépített hőcserélője van vagy lehet még hőcserélőt beépíteni vagy van rajta annyi csonk, hogy a tárolón kívüli hőcserélő beépítése megoldható legyen.

 

Amúgy küldhetnél vmi linket vagy képet, hogy milyen indirekt tárolókban gondolkodsz?!

Előzmény: kendu (51524)
kendu Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51524

Köszönöm a választ!

És azt nem tudod esetleg, hogy milyen hatásfokok vannak a két rendszernél?

Esetleg plusz energiafelhasználás valamelyiknél? Mondjuk az indirektesnél gondolom kell egy szivattyú, meg a tartálynak is kell áramellátás a hőfokszabályozáshoz. Ez ugye fogyaszt. Gondolom a hőcserélő is valamennyi veszteséggel dolgozik. 

Szóval ha a komfortérzet mindkettőnél jó akkor le lehet vezetni, hogy melyik adja olcsóbban a melegvizet?

Előzmény: halaloszto (51523)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51523

a beepitett tarolosok amint elkezded hasznalni azonnal futik is a vizet. 

 

megprobalom kifejteni:

 

az atfolyosnak ket baja van, ami harom

 - ido kell amig elindul a lang es atmelegszik a belseje a cuccnak, ennyivel kesobb jon a melegviz

 - a viz homerseklete fugg/valtozik a csap nyitottsagatol fuggoen, a vizaramtol. a modernebbek ezt egesz jol megoldottak

 - korlatozott a vizaram amit adni kepesek, altalaban 14-18liter/perc amire papiron kepesek. ez zuanyozni jo, kadat temposan tolteni mar kevesbe, egyszerre ket csapot kiszolgaltni meg keves. 

 

a belso tarolos 

 - mivel van neki raktaron melegviz, az elso problema kilove

 - mivel a kimeno viz egy tartalybol megy, ahol ha eppen most van is melegites, a meglevo keveredik a frissen melegitettel, nincs zavaro homerseklet ingadozas. plusz ahogy a tartaly nelkulieknel az okos lang szabalyozas ezt megoldotta, itt csak meg jobb lett

 - a keszulek tovabbra is csak mondjuk 16l/perc-et tud, de a raktaron levo 60literbol pl tiz percre ki lehet egesziteni ezt 22liter/perc-re, ami mar sokmindenre eleg. 

 

vajk

Előzmény: kendu (51522)
kendu Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51522

Igen? Na, ez is érdekel. Szóval nem úgy működik, hogy ha kifogyott az a 40 vagy 60 liter víz, akkor várni kell pár percet, hogy újra felmelegítse?

Előzmény: Törölt nick (51521)
kendu Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51520

Ahogy elnézem a kollektor árakat, nem mostanában lesz ilyenem. Mondhatnám, hogy 10 éves tervbe nemigen fér bele.

Előzmény: halaloszto (51519)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51519

ha nem szandekozol napkollektort telepiteni, akkor nem kell tul nagy tarolo. hiszen a gzakazan barmikor nagyon gyorsan ujramelegiti.

 

vajk

Előzmény: kendu (51518)
kendu Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51518

Hátööö, én a kazánwebáruház.hu-n nézegetem az árakat, szigoruan csak tájékozódás céljából, de ott azt látom, hogy az álló kazánok aránytalanul drágábbak a fali kivitelnél. Nem tudom, miért?

De most jobban megnézegettem a fali tárolós turbo kazánokat, hát nem nagy durranás. A 60 literes FÉG kazánok elég jónak tünnek, de ennyi pénzért ki lehet hozni egy turbó fűtő kazánt plusz egy indirekt tárolót legalább kétszer annyi tárolókapacitással.

Egyébként amennyiben az indirekt tárolót választom melegvíz termelésre, van értelme a kombi kazánnak? Vagy elég egy sima fűtő kazán?

Sajnos hely szűkében vagyok, a padlón csak egy készüléknek van hely, ezért valószínüleg fali kazán és álló tároló lesz.

Előzmény: Törölt nick (51516)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51517

Csatlakozom joevagyok68-hoz.

 

A padlástér lehet hideg a szigetelés hiánya miatt is ( erről nincs információm ), illetve a gond forrása a kis méretű radiátorok is lehetnek (amennyiben radiátoros fűtésed van).

 

Mi lenne a kazán/cirkó csere oka?

Fali vagy álló kivitelűre gondoltatok?

 

U.i.: amennyibe egy immergas vagy egy buderus tároló kerül annyiért már kapsz nagyobb térfogatú tárolót is olcsóbban. Nem igen tudom az anyagi határokat ( mondjuk a buderus és az immergas tároló között nem nagy az áreltérés ), de ha több infom lenne, akkor lehet, hogy inkább egy nagyobb indirekt tárolót javasolnék, mintsem egy márkásat.

 

 

Előzmény: *dog* (51510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!