Keresés

Részletes keresés

Infomaker Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51395

Ez nem X2 Kermi (abban van valami okosság:) ) hanem egy normál, dunaferrnek kinéző verzió.

 

Hát nem tudom kiszámolni sajnos, de valahol 1600-1800W körül lesz saccra a hőigény, mert egy 2KW hősugárzó már sok, 1KW meg kevés, (mint ahogy írod, nagyjából ennyi  amostani radiátor is).

 

Mekkora legyen az új radiátor? :)

Előzmény: Törölt nick (51394)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51394

Nekem ugyanekkora szobát a Dunaferr DK 600 90 cm-es könnyedén kifűti, 22-23 fokon.

(Határoló szerkezetek: 2 külső fal: U=0,22, födém: U=0,17, 1 db 120*150 ablak Ug=2,8)

Ne saccolás alapján helyezz fel nagyobb radiátort. A két konvektorlemezes Kermi X2 táblázat szerint 55/45 fokon 1100W-ot tud leadni. A szoba hőveszteségét ki tudod számítani?

Előzmény: Infomaker (51393)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51393

Na meglett a hiba, el is bukott a teszt...

 

A sima radiátoros szoba hiába csak 12 m2, hiába van 38+5centis fal, hiába a plafonon lévő 20 centi gyapot, egyszerűen KICSI benne a raidátor.

Most ott van a termosztát, és 55 fokos vízzel egyszerűen nem tudja kifűteni!

 

1 óra alatt nőtt fél fokot a szoba hőmérséklete, (19.5ről 20 fokra) pedig egy 140*60 centis KERMI , "22" típusű radiátor fűti, 55 fokos előremenővel.

Létezhet, hogy ennyire szar a szoba szigetelése? :(

Két külső fala van, és két földigablak, amik 40 centi szélesek (1.1es)

 

A többi ugyanilyen "külső" szobanem ennyire hideg, érdekes, pedig ez déli fekvés, bér tény, hogy ez lógi ki a legjobban a házból.

 

Mekkorával tegyek nagyobb radiátort? Plusz egy méterrel?

Előzmény: Infomaker (51391)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51392

Küldj egy részletes elgondolást.

A címem publikus.

Előzmény: netinfo (51388)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51391

Na teszt indul, átraktam a termosztátot, fojtókon visszavettem a padlós helyen. Óraállást felírtam :)

 

Mennyire árt  akeringetőnek, hogy csak pár kör van, ami átenged éppen?

Előzmény: halaloszto (51384)
fogltomi Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51390

Melyik cég gyárt álló radiátorokat hol találok ilyeneket?

papesz28 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51389

Szia

 

Írj egy e-mailt és akkor szivesen segítek, vagy a honlapon, vagy privátot, nemcsak gépészetre, hanem kompletten , minden szakmára !

 

üdv

Előzmény: netinfo (51388)
netinfo Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51388

Kedves Fórumozók!

 

Egy budapest lakást szeretnénk teljes mértékben felújítani (víz-gáz-fűtés-villany). megbízható szakembereket keresnénk. Tudtok esetleg vkit - vkiket ajánlani?

 

Köszönöm előre is!

 

*dog* Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51387

Szia, én is ilyen készüléket szeretnék venni, Viessmann Vitopend 100-W  24 kw-os turbós fali kazánt, és alatta 120 literes tárolót.Kiszolgál 2 szinten 5 embert?Tudnál ajánlani hogy hol vetted és ki vitelezte ki?Köszi:maria44@citromail.hu-ra elküldenéd?

Előzmény: Satriani (2041)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51386

Szóval akkor a padlós részen lehet termofej ugye? (még ha torlót fojtom akkor is) Csak hogy ne legyen ott túl meleg.

 

Erre már csak a következő sévdcsavar miatt is szükség lenne:

 

A hideg sima radiátoros szobában (ahova a termosztát menne), szóval az ehhez a szobához menő csövek a folyóspadlóban mennek, ami mivel sűrűbben lesz fűtve (mert pont a hideg szobához mennek), jól fel fog ez a padlórész melegedni, és ez pont a nappali mellett van.

(remélem, érthető :))

Előzmény: halaloszto (51384)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51385

Ez a visszatérő korlátozó jól hangzik! Ehhez a felső szelepnek milyennek kell lennie? Maradhat sima szelep tökig nyitva? Vagy lehet ott termofej, hogy ne fűtse feleslegesen 21 fok fölé a szobát?

Előzmény: halaloszto (51384)
halaloszto Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51384

1. eleg lehet siman zarni a torlon a padlosban. a hideg ido van/meleg ido van nem szamit, mert a termosztatos radiatoros szobaban ugye nem lesz termofej, ha kint hideg van az a szoba hamarabb hul, igy surubben inditja a kazant. 

 

2. danfossnak meg masnak is van olyan termoszelepe, amit "visszatero korlatozo" nak hiv. arra valo, hogy beteszed a radator visszaterojebe a padlo ele, es annyira fojt, hogy elegge lehuljon a radiatorban a viz mielott a padloba megy. tehat ha a radiatoron atszambazik a 80fokos viz, akkor nem engedi a padloba, hanem lelassitja annyira az aramlast hogy mondjuk 40 fokos legyen mire a radiatorbol kijon. aztan ha tul hideg jon a radiatorbol, akkor nyit kicsit, ettol gyorsul az aramlas, es melegebb jon.

 

vajk

Előzmény: Infomaker (51382)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51383

Még valami!

 

A szobákban igazából olyan 60-65 fok előremenő kéne, de a megtekert padlós radiátoros köves helyiségenél elég lenne 45 fok is.

Állítsak be 60 fokos előremenőt, és a padlós rész torlóin vegyek vissza?

Előzmény: halaloszto (51381)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51382

Aham! erre már gondoltam.

És mit tegyek, hogy ne legyen túl meleg a padlósban, tegyek oda termofejeket?

Azért kérdezem mert ha fixen zárom a szelepeket, akkor gondolom nem mindegy a zárás mértéke nagy hidegben és jobb időben.

 

 

Előzmény: halaloszto (51381)
halaloszto Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51381

a hiba nem ott van ahol keresed. 

 

a padlofuteses szoba idoallandoja nagy. egyszeruen sokkal lassabban hul es lassabban is melegszik mint a tisztan radiatoros. ezert ha egyutt kapcsolgatod a futesuket, a radiatorosban mindenkeppen nagyobb lesz a hoingadozas mint a padlosban. ha most a padlosban van a termosztat, es +-0.5fokot tart, akkor a radiatorosban lesz +-2 fok, es az szar. 

 

vidd at a termosztatot a radiatoros helyisegbe! igy ott mindenkeppen meglesz a +-0.5 fok, a padlosban meg lesz +-0.1. raadasul a padlo homerseklete is egyenletesebb lesz, mert surubben fog keveset futeni.

 

vajk

Előzmény: Infomaker (51379)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51380

Igen, szerintem a torlón zárj, amíg felül meleg nem lesz, alul meg langyos (hogy azért a padlóba is jusson egy kevés), így nem fűtöd túl a követ.

Előzmény: Infomaker (51379)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51379

szóval lehet, hogy ha a torlót zárom, a raidátorba bejövő víz valahogy átrétegződik?

 

De elmondom a fő gondom:

Ahol kő van, és meg van tekerve a visszatérő a kőlapok alatt, ott a visszatérő miatt langyos lesz a padló, és marhára tartja a meleget. Ezért aztán a termosztát fűtés után 3 óra múlva kapcsol be csak újra :(

Közben meg jól kihűlnek a tisztán radiátoros szobák.

 

Gondoltam elzárom a kőpadlós helyiségek torlóit majdnem teljesen, így aztán egységes lesz a meleg a házban.

Előzmény: nemnyaralo (51377)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51378

Persze, a kizárás is hasznos funkció, de a torló igazából a térfogatáramok beállítására szolgál, míg a termofej/kézikerék a konkrét helyiséghőmérséklet alapján újabb tényező.

 

A kérdésed újra átolvasva eredetileg a mi-dönti-el-hogy a radiátor-mindenhollangyos-vagy-alulhideg-felülforró, szerintem erre az alábbi magyarázatom a megoldás. Ha mégsem, akkor kijavítanak :-).

Előzmény: Infomaker (51376)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51377

Ezen már én is sokat gondolkodtam, szerintem pofonegyszerű a megoldás: a torló lent van, a szelep fent. És ezt nem viccből írom! A radiátor ha lapjára fektetve lenne, sztem nem lenne különbség. Azért működnek másképp, mert rétegződik a víz! A meleg fent van.

 

Ha a torló majdnem le van zárva, akkor mindig csak a lehűlt víz tud távozni, ezért a radiátor teteje forró is lehet, míg az alja akár szobahőmérsékletű! Ez tutira így van! Ha a szelep majdnem le van zárva, de a torló nyitva, akkor egyenletesen"átöblíti" a meleg víz a radiátort, valahogy az egész radiátor egyenletesen lesz a szelep nyitásának mértékében meleg vagy kevésbé meleg. (ez csak elmélet, otthon termofejes az összes radiátorom, az az egy meg, amelyik nem, nem szoktam állítgatni.)

Előzmény: Infomaker (51369)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51376

Na akkor csak összejött a megoldás :)

 

1: Tehár el lehet zárni alul felül, így le lehet akasztani a radiátort, vízleeresztés nélkül. (értem)

2: A torlóval beállítom a max átfolyást, aztán a termofej akár tökre is nyithat, ha úgy tartja kedve, akkor is lesz alul rajta fojtás

 

Akkor tehát ennyi a szerepe, megnyugodtam :)

wartburger Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51375

a thermoszelep a levegő hőmérsékletét érzékeli

Előzmény: cucu (51372)
wartburger Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51374

jól gondolkozol teljesen mindegy, hol szabályzod a radiátort, az eredmény ugyanaz, kisebb lesz a hőleadás

Előzmény: Infomaker (51361)
smith Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51373

De ettől függetlenül a visszatérő ágba is kell valami, mert ha kilukad a radiátor, akkor alul-felül el kell tudni zárni.

 

Ez igaz, csak Infomaker a szabályozás kérdéséről kérdezett, nem a kizárásról!

Előzmény: cucu (51372)
cucu Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51372

Ebből az következik számomra, hogy a termoszelepes megoldás bizonyos értelemben eqvivalens a torlós megoldással. Ha belegondolunk, van is benne valami, hiszen a termoszelep a radiátoron van, így az azonnal érzékeli amikor a radiátor eléri a beállított hőfokot és lekapcsolja azt. De ettől függetlenül a visszatérő ágba is kell valami, mert ha kilukad a radiátor, akkor alul-felül el kell tudni zárni.

 

Előzmény: smith (51370)
nszethi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51371

Én ökörfajzat ezt úgy gondolnám, hogy alul a torlóval beállítom a radiátoronként szükséges maximális átfolyási mennyiséget, aztán felül a thermofejes nyugodtan xarakodhat végállástól végállásig, mert mikor fullra kinyit, akkor sem "rohan át" a víz a radiátoron, csak annyira, amennyire az adott radiátornak szüksége van.

 

Mint említettem, lehet hogy vakon vagyok, de én erre használom, mint a mosogató alatt a sarokszelepet is. Beállítani "fixen" a maxot. :-)

Előzmény: Infomaker (51369)
smith Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51370

Ha a torló teljesen nyitva van, akkor a melegvíz átrohan a radiátoron és majdnem ugyanaz a hőmérsékletű melegvíz fog visszajutni a kazánhoz, márpedig azt nem akarjuk melegíteni, azt a gáz melegíti...:) 

 

Ebből ugye a végén a szmájlit kell komolyan venni? :-O

Nekem nincsenek torlók a radiátoraimon, viszont termoszelepek igen.

Nem rohan át a meleg víz rajtuk...

 


Előzmény: cucu (51346)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51369

Pedig mégiscsak ugyanaz a lentebbi jellemzők alapján..

 

Hiába jön be nagyobb csövön, mégsem tud több bemenni  mint ami kimegy, mert megnőne a radiátor, érted. A csőméret így aztán mindegy szerintem.

Előzmény: cucu (51368)
cucu Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51368

Mert a kettő nem ugyanaz. Az alsóval beszorítod a melegvizet, miközben felül nagyobb csövön áramlik befelé.

Előzmény: Infomaker (51367)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51367

Na hát akkor érted mit nem értek :)

 

Ugyanannyi folyik át ugyanannyi idő alatt ugyanazon a radiátoron, ugyanazon bemenő hőmérséklettel.

MIért nem mindegy mégis, hogy fent zárom el félig vagy lent?

 

hát ez a dilemma.

Előzmény: cucu (51365)
NRZ Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51366

Ha nem lenne mindegy, akkor nem gyártanának előbellítású szelepeket, vagy felhívnának a figyelmet erre az ellenmondásra. De szó sincs erről sehol.

Előzmény: Infomaker (51363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!