Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51365

Mert nem így van. Nyilván nem lehet így, hiszen más lesz a tulajdonsága.

Előzmény: Infomaker (51363)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51364

sőt a két verzióban még az áramlási sebesség is ugyanaz..

Előzmény: Infomaker (51361)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51363

Na hát ez az, amiért elvileg mindegynek kell lennie, hogy fent fojtom el félig, vagy lent!

 

De mégsem mindegy...

Előzmény: NRZ (51362)
NRZ Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51362

Pontosan.

Előzmény: Infomaker (51361)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51361

Legutolsó próbálkozásom a kérdésem leírására:

:)))))

 

Egy kört ha nézel:

 

Felső félig zárva, alsó nyitva,

vagy fordítva: Ugyanannyi melegvíz folyik át az adott körön ugyanannyi idő alatt, ezért ugyanannyi meleget kell, hogy leadjon!

cucu Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51360

Szerintem értem, lelki jellegű gondod van a fizikával...:)

 

Nézd, ez egy áramlásról szóló folyamat amikor is a radiátor csapdába ejti a melegvizet...:) Erre rájött az ember és azóta így csinálja, függetlenü attól, hogy érthető mindenkinek vagy sem. Valószínűleg elöbb rájöttünk, aztán jött hozzá a tudományos magyarázat.:) Minden esetre mégegyszer mondom, hogy a megértéshez tudni kell a bemenő átmérőt, a hőfokot, a radiátor belső kialakítását valamint a kimenő átmérőt. (Szerintem) Nem beszélve a többiről, úgymint vezetékek, kazán, szivattyú.

Előzmény: Infomaker (51357)
NRZ Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51359

És mi van az előbeállítható radiátor szelepekkel? Ott a torlót nyitva kell hagyni teljesen és csak a szelep szabályoz.

Előzmény: cucu (51354)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51358

Á hagyjuk az egész témát a fenébe, egyszerűen nem tudom leírni, mit nem értek :(

Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51357

Már azon fliózok, hogy valahogy felhívlak, és elmondom a dolgot mert nem érted mi a gondom :))

Előzmény: cucu (51355)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51356

Persze elfogadom, és köszi a segítséget, hátha még valaki megpróbálja megértetni velem :)

Előzmény: cucu (51354)
cucu Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51355

Felfogható egy szívókörnek, ami elszívja a meleget a rendszerből, majd egyúttal le is adja máshová. Úgy kell beállítani a két szeleppel, hogy minél több meleget halmozzon fel, ezáltal minél többet tud leadni a környezetének.

Előzmény: Infomaker (51353)
cucu Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51354

Értem a problémádat, de erre azt tudom mondani, hogy fogadd el, hogy így van.

De szerintem ott fogható a kérdés, hogy vastagabb csövön jön be és keskenyebben távozik és eközben lesz ideje felmelegíteni a radiátort.

Előzmény: Infomaker (51353)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51353

Máshogy kérdezem :)))

 

Hogyan torlódik fel a melegvíz a torló fojtásával, ha a radiátor nem gumiból van, nem tud megnőni? ha rendszer szintjén nézzük az adott kört, akkor ugyanannyi víz jön be és megy ki mindkét esetben, és ez a vízmennyiség a radiátoron hűl le.

Előzmény: cucu (51351)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51352

Értem én de mégsem! (ne bántsatok! :) )

 

Van 20 liter forróvizem, elkezdem önteni:

 

A verzió:

 

Elzárom félig a felsőt, alul nyitva: Nem bír, csak lassan befolyni a radiátorba, értem.

 

B verzió: (ez az érdekes!!)

 

Alul zárom el, és felül nyitva:

Ugyanúgy nem bír csak lassan befolyni, mert a már eleve benne lévő hideg víz csak lassan folyik el előle az útból!

 

A végeredmény ugyanaz: Nem bír befolyni a melegvíz, csak lassan.

 

na hát ezt a különbséget nem értem én.

 

 

Azt persze értem, hogy illesztéskor jó, hogy egyik másik radiátor közelebb vagy távolabb van, itt világos, hogy lehet játszani velük.

Előzmény: cucu (51351)
cucu Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51351

A torlóval "illeszted" a radiátort az egész rendszerhez.

 

A bemeneti ágon érkezik a melegvíz folyamatosan, ez pl. fél collos, alul meg egy leszűkített résen próbál eltávozni, ez tovább tart, így feltorlódik a melegvíz a radiátorban.  A két szelepnek jól kivehető a funkciója, hiszen a bemeneti beengedi az általunk beállított mértékben a melegvizet, a kimeneti pedig igyekszik minél tovább bent tartani a már bentlévő melegvizet a radiátorban.

Tehát ha csak a bemenetit tekered lejjeb miközben a torló nyitva van teljesen, azzal nem a fenti szituációt éred el.

Előzmény: Infomaker (51347)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51350

Nem csak azért van a torlószelep, hogy ha tökre kinyit a termofej, akkor is maradjon a körön fojtás? Mert ha csak ennyi akkor értem.

joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51349

"pufferral (legalább 1m3), ami legalább 1 napig el tudja látni a lakás fűtését"

Mekkora is az a lakás?

Hőszigetelt?

Leghidegebb időben mennyi gáz fogyott naponta?

Előzmény: Törölt nick (51335)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51348

Máshogy kérdezem, hátha érthetőbb :)

 

ha a felső szelepet veszem vissza, akkor is adott idő alatt ugyanannyi melegvíz jut a radiátorba, mintha az alsót veszem ugyanennyire vissza nem?

Előzmény: cucu (51346)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51347

Köszönöm, olvastam, de még mindig nem értek valami:

 

Ha elzárom a torlót, és felül nyitva, attól még ugyanúgy _lassabban_ jut be felül is a víz, mert nem tud több bejönni, mint ami kimegy :)

De ha csak felül zárom vissza, akkor ugyanúgy lassul az adott kör.

 

Lerajzolom :)

 

Az R a radiátor, a "o" a két szelep:

 

___o___R___o___

 

Miért nem mindegy hogy a jobb oldalit vagy a bal oldalit zárom visszább? (nem zárom el teljesen!!!)

ha a radiátor egy lufi lenne, amiben felfújódik a melegvíz, ha elzárom a torlót, akkor érteném.

 

De mindegy melyiket zárom, eleve kevesebb víz jut a körbe, ezzel együtt a radiátorba..

 

Elfogadom, hogy ez a jelenség, de nem értem mitől van :(

Előzmény: cucu (51346)
cucu Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51346

Ha ténylegesen zárásra használod, akkor valóban nincs köztük különbség. De ha csak tekergeted, akkor van! A torlóval azt éred el, hogy -megfelelően beállítva- a radiátorban feltorlódik a melegvíz, így a radiátor betölti a szerepét és melegíteni fogja a szobát. Ha a torló teljesen nyitva van, akkor a melegvíz átrohan a radiátoron és majdnem ugyanaz a hőmérsékletű melegvíz fog visszajutni a kazánhoz, márpedig azt nem akarjuk melegíteni, azt a gáz melegíti...:)

Röviden ennyi, de olvass vissza, sokszor volt már erről szó, ha ez így nem lenne érthető.

Előzmény: Infomaker (51345)
Infomaker Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51345

Segítsetek kérlek egy dilemmám megoldásában!

 

Nem tudom megérteni a normál radiátorszelep és a torlószelep (alsó) elzárása közötti különbséget :(

 

Odáig jól gondolom ugye, ha a felsőt zárom, és az alsó nyitva, akkor lanygsoabb lesz a radiátor, és egyenletesen langyos; ha csak az alsót zárom, akkor a radiátor teteje forró marad, de az alja viszonylag hideg lesz.

 

Na de miért van ez?

 

Úgy gondolkodtam, hogy ha felül zárom, lassabban fog keringeni a víz, a radiátorba bejut a forró, és ott kihűl. Ha alul zárom, akkor ugyanez.

Mégis mi a fizikai magyarázata a különbségnek a két verzió között?

Fontos, hogy nem a körök közötti nyomás vagy sebességkülönbséget akarom csökkenteni!

 

A cél az, hogy azokon a körökön, ahol a visszatérő meg van tekerve a kő alatt, ott a radiátor forró legyen ugyan, de a visszatérő langyos legyen. (mert most túl meleg a kő, nagy hőt tárol, miközben a nem megtekert szobák meg hidegek)

 

Jólgondolom, hogy a torlókon kéne a megtekert visszatérős részeken zárnom?

 

köszi! :) 

Zöldár Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51344

 Tőlem ugyan lecserélheted az összes radiátorodat , sőt a csöveket is.

 ja azt monták : kevesebb víz, kevesebb gáz.

 Érdekes.

 Vannak a régi un. nagy vízterű fűtési rendszerek(még az etázs korból ) Itt kb. 600 - 700 lirer víz van a rendszerben.

 A modernek a kisvízterű fűtések, olyan 60 -100 liter vízzel.

 nade az 700 liter víz is és a 60 liter víz is a házban van. Hova szökne a hő ?? Egyébként is secko jedno  ez a víz mennyiség. A háztömege a lényeg a maga 200 tonnájával. Az tartja a hőt !!

 A szakik persze hogy konkrétumot nem tudtak mondani, szerintem egy reménybeli munka miatt etetnek.

Előzmény: CSOCSI01 (51343)
CSOCSI01 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51343

de most volt nálunk szak ember nézni a cirkót 2 is és csak mind kettö azt mondja hogy persze kevesebb vizet melegitesz kevesebb gáz fogy de konkrétumot senki nem tudott mondani  hogy itt ott cserélték mennyi pontosan meg a szigeteléshez kapcsolodik  még kerités kapu épités is  a radiátor csere viszonylag egyszerübb müvelet

Előzmény: Zöldár (51340)
Zöldár Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51342

 Azzal se igen lehet energiát megtakarítani. Tény hogy a zárt rendszerek a modernebbek, de más okból alkalmazzák.

Előzmény: CSOCSI01 (51337)
Shotq Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51341

 

Köszönöm a segítsége és a tanácsot mindenkitől!

 

 

 

A sárga pöttyel jelölt csővégre lesz rákötve!

 

2,5bar-os biztonsági szelep, és egy 35L tartályt vettem!

 

Igen azt tudom, hogy a hideg vizet nem szereti a kazán!

 

 

 

 

nszethi

 

Ha visszaolvasol a vegyestopikban, akkor úgy február elején volt egy kartácsnak nagy élménye. Ő is figyelt. Az volt a malac, hogy a huzatszabályzó kirepült a helyéről hátrahagyva a menetet, mielőtt a sparhét távozott volna a födémen át. Persze neki sem volt vészhűtése, amit még négyzetre emelt egy kedves Alpha 2 tipusú szarsággal.

 

Igen tudom (tudjuk), hogy nem játék, de attól is függ ki mivel fűtt, mi raklappal annak meg nincs olyan nagy fűtő értéke! Rádobok 2 kockát, meg a lécet és kész, azzal 1 max. 1,5 óráig elvan a rendszer! Utána megnézem a nyomást és amikor már picit visszább esett megint rakok rá! Tehát nincs megpakolva és inkább többször dobunk rá kevesebbet!

Biztonsági szelep eddig is volt és ezután is lesz!

 

kapanyél1

Nem hivatalosan sem szabad nagyon nagy a baleseti kockázat. Egyébként nem nagy ügy nyitottra átalakítani, szerintem megéri és ugyanúgy működik a rendszer.

 

Sajnos nyitottá már nem lehet tenni mivel a legmagasabb pontjára képtelenség tartályt rakni, mert a 2. emelet tetőtér, és a fűtés csövei a mennyezett felett lettek elvezetve, oda max. 1-2 literes ,,flakon" fér be!

Előzmény: papesz28 (51318)
Zöldár Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51340

 Mivel még új vagy ezen a néven - és korlátozott a kérdezési lehetőséged , válaszolok még a majd másfél hónapos kérdésedre :

 

 

"Helló olyan kérdésem volna van egy 120 nm es házunk szertném lecserélni a régi radiátorokat és 1.5 -2 colos csöveket vékony rézcsöre és lap radiátorra aki csinált már ilyet irja meg mennyi  megtakaritás érhetö el, most ilyen hidegbe 18-21 m3 megy el állandó 22 fokon"

 Most is ilyen hideg van mint akkor.

És ne cseréld le a radiátoraidat ill. a csöveket.

 

 Azzal megtakarítást nem érsz el. Kidobsz egy csomó pénzt (persze ha nem teccik meg lehet ezzel ideológízálni a cserét, de akkor se igaz.

 

 Inkább szigeteld a házat !!

Előzmény: CSOCSI01 (51337)
CSOCSI01 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51339

ugyanugy megya nyitott is mint a zárt????????????

 

Előzmény: enginer (51338)
enginer Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51338

Nem.

Előzmény: CSOCSI01 (51337)
CSOCSI01 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51337

Helló

 

Az volna a kérdesem a fütési rendszerem  nyitott és ha ezt  lezárnánk akkor hatékonnyabb lenne a fütési rendszerem és nkevesebb gáz fogyna

 

110nmes ház szigetelés nélkül

nszethi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51336

1 köbös tartály nem fogja ellátni a házat 1 napig. Nekem 800kg-nyi ballaszt van a kazánon, ezzel vadhidegben áthidal 10 órát, ilyen enyhe időszakban akár 16-ot. Nekem a fő cél az volt, hogy a vegyeskazánnal ne kelljen kínlódni, mert ha 60 fok fölé ment meg lehetett dögleni otthon. Cél elérve, gáz meg nem sok fogy.  A ház szigetelt, 72m2 körül.

Előzmény: Törölt nick (51335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!