Keresés

Részletes keresés

kapanyél1 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51333

Nem hivatalosan sem szabad nagyon nagy a baleseti kockázat. Egyébként nem nagy ügy nyitottra átalakítani, szerintem megéri és ugyanúgy működik a rendszer.

Előzmény: Shotq (51316)
fogltomi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51332

A cserépkályha nem halott,az utobbi egy évben kétszer volt átrakva ugyanis ezzel akartam központi fűtést csinálni, de ez az ötlet behalt.Ha meg kazánnal nyomatnám a fűtést akkor nem szeretnék egyszerre két helyen tüzelni(kazán,cserépkályha).

Köszi a hozzászólást!

üdv

Előzmény: nixon70 (51330)
nixon70 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51331

Nab@sz:-))))

Előzmény: nixon70 (51330)
nixon70 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51330

Hali!

900/300 (33,DKEK)ami 3 soros növelt fűtőfelületű tud 75/65-ös fűtővízre 20°C-os helységhőmérsékletre 1237W-ot leadni.

A kettő 2474W,ami egy nagyon-nagyon jól szigetelt házba talán elég.

Ráadásul nem járatos mérettartomány,tehát az ára sem lesz kevés.

A cserépkályha teljesen halott?Nem érné meg átrakatni?

Előzmény: fogltomi (51328)
nixon70 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51329

Hali!

900/300 (33,DKEK)ami 3 soros növelt fűtőfelületű tud 75/65-ös fűtővízre 20°C-os helységhőmérsékletre 1237W-ot leadni.

A kettő 2474W,ami egy nagyon-nagyon jól szigetelt házba talán elég.

Ráadásul nem járatos mérettartomány,tehát az ára sem lesz kevés.

A cserépkályha teljesen halott?Nem érné meg átrakatni?

Előzmény: fogltomi (51328)
fogltomi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51328

"Ilyet kérdezni"???

 

Ne haragudj, hogy én ilyen tudatlan vagyok.Direkt azért kérdeztem tőletek, mert ti értetek hozzá.Én nem.

Sokszor ezért volt bajom a házépítés alatt mert ha kérdeztem valamit ami nekem nem egyértelmű, akkor a "mester" majdnem, hogy leba....tt.

 

Azért köszi a segítséget!

Előzmény: Zöldár (51327)
Zöldár Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51327

 Helló !

 Mondod csak felfelé van hely a radiátoroknak.

 Nálam pl. 1 m ( 1000 mm ) magasak a radiátorok és kb. 16 tagosok, ha jól emlékszem 1,2 kW -ot tudnak leadni (bizonyos hőfokon ).

 A másik probléma : ha a radiátorok magasságát változtatod , a csőkötések miatt már szerelői (lakatos) tevékenység is kell.

 Tehát a radiátort  teljesítményileg lehet sokféleképen változtatni  (nővelni ): így a tagok számával , a magassággal sőt még  azegymás mögötti duplázással is. 

 

 

 "Mekkora álló radiátorra lenne szükségem?"

 Ilyet kérdezni ?

 De a válasz :  3.5 kW, amit az izlésed szerint összebütykölhetsz !!

Előzmény: fogltomi (51325)
nszethi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51326

Vinyisztó.

 

Szóval a sárga, de nem kéne. Zártra nagyon nem. Biztonsági hőcserélő nélkül meg végképp nem. Lefúvószelepek nélkül meg már nem is mondom, mert ez amit felraktál képen?! 3/4, vagy 1"

Tudjuk, minden nagyon jó, meg figyelek. Elég 1x nem figyelni, és még a szomszéd házának se lesz teteje.

 

Ha visszaolvasol a vegyestopikban, akkor úgy február elején volt egy kartácsnak nagy élménye. Ő is figyelt. Az volt a malac, hogy a huzatszabályzó kirepült a helyéről hátrahagyva a menetet, mielőtt a sparhét távozott volna a födémen át. Persze neki sem volt vészhűtése, amit még négyzetre emelt egy kedves Alpha 2 tipusú szarsággal.

 

Rendes szerelő egyszerűen megtagadja.

 

1L vízből 1600L gőz lesz. Mikor zárt rendszerben felforr a kazán azon a nyomáson, már lesz vagy 120 fok. Aztán ha visszaesik a nyomás mert valahol megnyílik a rendszer, akkor egyszerre válik gőzzé az a laza 50-60L ami a kazánban van. Egy rúd dinamittal szerintem jobb játszani.

 

Előzmény: Shotq (51316)
fogltomi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51325

Hello!

55nm-es nappalim van, konyhával együtt.Egy légtér.A két szembenlévő sarokban van két db 600/400as radiátor, meg van egy cserépkályha is.Na most ezzel a 3 fűtőegységgel akartam ezt a légteret kifűteni, de a cserépkályhás story beszart!

Az lenne a kérdésem, hogy ha ezt a két kicsi radiátort lecserélném 2 db állóra(ugyanis csak felfele van hely), akkor ki tudnám fűtteni ezt az 55nm-ert?Mekkora álló radiátorra lenne szükségem?A ház amugy jol szigetelt és idén kivülről is kap majd szigetelést.

Köszi.

Üdv

nixon70 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51324

A fagyállót hogy gondoltad?Szvsz felesleges.

A csőátmérő függ attól,hogy a padlód indirekt,vagy direkt,ha indirekt ,akkor 26-os kell,ha direkt,akkor nagyobb dimenzió.

Lézeressel mértem 9mm-es polifoamban átvezetve 80cm mélyen 0,2°C hőveszteséget kb olyan távon,amit Te szeretnél.

Előzmény: Törölt nick (51296)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.22 0 0 51323

"Igen igen azt tudom, hogy hivatalosan nem lehet vegyestüzelésű fűtést zártra építeni, de hát...:)"

 

"Meghalni könnyű.

  Élni! Az nehéz!"

 

XXI. századi irón-ista, aránylag ismert

Gázkészülék szerelő

Előzmény: Shotq (51316)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51322

Ezt a lakást adtam fel -átmenetileg- egy hegyvidéki nagyon kényelmes családi házra.  Költségeim jóval nagyobbak, de a klíma kárpótol.

Előzmény: kapanyél1 (51321)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51321

Még csak annyit adalékként,hogy nekem Pesten van egy 52 nm-es panel lakásom,amely   kívül le van szigetelve. A lakásban állandó 22 fok meleg van, (távfűtéses)  középső lakás és költségmegosztó alapján számláznak. A legmagasabb számla alapdíjjal együtt nem haladja meg a 16 ezer forintot.  Ezzel csak azt akarom mondani,hogy a legolcsóbb fűtés a távfűtés, ha nem az utcát fűtik.

Előzmény: papesz28 (51320)
papesz28 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51320

Nyáron viszont a legmelegebb, ott soha nem jó:)

 

 

Előzmény: kapanyél1 (51319)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51319

Természetesen Társasházban nem tudsz mit tenni, mert az amúgy is leghidegebb legfelső szinten,ahol a födém rosszúl szigetelt a ház közösségnek kell állni a számlát,hogy legalább a födémet le szigeteljék, de az alattad lakóknak az nem érdeke. Ezért marad az,hogy a te nagyobb költségedre fizetnek ők kevesebbet. Ez a legfelső szint hátránya sajnos.

Előzmény: Downunder1 (51315)
papesz28 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51318

komoly kis kazán:)szép

 

A sárga ha jól láttam az van a kazánhoz a legkozelebb, bár az előremenőbe jobb lenne:)

 

A nyomásmérős bizti az korrekt

 

a tágtartály pedig meg fel van annyira nyomva amennyire kell

 a rendszert nyomás alá helyezéskor nyiss ki mindent,és ha ki légtelenítettél, nyomd fel 1bar-ra, járasd , mig levegőt hallasz a rendszerben , és utána állítsd be újra a nyomást, mert valószínűleg fog esni, és utána már zárhatod a köröket , csak ügyesen

 

mág egy jó tanács,nem tudom mennyire mondták el, vagy tudod,de vízet mindig csak kihűlt kazánra engedj, mert nem szereti a forró kazán a hidegvizet:)

 

Remélem mineden kérdésre tudtam válaszolni, aztán hajrá:))

 

 

Előzmény: Shotq (51316)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51317

Aljzat, födém, lábazat,  dupla fal között nikecell, nyílászárók stb.  minusz 19 foknál ami itt északon nem ritka ennyit fogyaszt.  Átlagosan 6.5 m3.

Hozzáteszem,hogy a gáz fűtőértéke nagyon ingadozó. Így van ez még akkor is, ha szakértők ezt megcáfolják. A szomszédom szigetelés nélkül fele házban dupláját fogyasztja.

Előzmény: Pompiere (51314)
Shotq Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51316

Köszönöm a sok segítséget!!!

 

 

Így néz ki a szerkezet:

 

Kép 1

 

Kép 2

 

A sárga vagy a piros pöttyre bárhova beiktathatom a tartályt?!

 

Ez a biztonsági szelep gondolom jó lesz.

Szivattyú az van, mivel az emeletre csak így tudtam feljutatni a meleget :D

A 25L tartály még nem is olyan drága, azt hiszem benevezek egyre!

 

És ha leválaztom a gázkazánról a vegyko kazánt akkor a tágtartályt, hány bar-ig kéne töltenem?

 

Igen igen azt tudom, hogy hivatalosan nem lehet vegyestüzelésű fűtést zártra építeni, de hát...:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: papesz28 (51310)
Downunder1 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51315

Köszi a válaszokat, akkor ezek szerint reális ez a napi 10 köbméter... Lehet megfontolandó lenne  a szigetelés.

Előzmény: kapanyél1 (51313)
Pompiere Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51314

Szigetelésre viszont  kb 4 millát költöttem saját kivitelezésben.

 

Milyen szigetelés ez, hogy ennyibe került?

Nálam 115 nm-re 8,5 m3 a fűtés úgy, hogy folyamatosan 21 fokra van állítva. A víz 55-60 fokos. A szigetelés csak öt centi. Öt évvel ezelőtt sajnos még csak az dívott. Ja és ez utóbbi csak 250-be került.

Előzmény: kapanyél1 (51313)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51313

Rosszul szigetelt ház esetén bizony ilyenek az értékek.  Nálam 95 nm-en napi 8 m3 a leghidegebb időben, fűtési szezon átlagában pedig napi 6.5 m3 a fogyasztás  40-45 fokos vízhőmérsékleten.  Szigetelésre viszont  kb 4 millát költöttem saját kivitelezésben.  Ez is rettenetesen drága, de ingyen ebéd nincs.

Az idén akarok kondi kazánra cserélni, de az sem tud megtérülni.

Előzmény: Downunder1 (51311)
papesz28 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51312

Ez az összeg nálunk úgy néz ki , hogy 56m2 két szint sorházrész, mellettünk két oldalról szomszédok, 3 konvektor, 20-22°C. és csak fűtésre 27.000Ft

 

A 150m2-es házak általában szigeteltek, ha nem akkor 50-70.000Ft-osszámlák is összejöhetnek, szóval legfelül , főleg ha a tető nem szigetelt, vagy normálisan nem szigetelt, akkor ez egy elég reális szám , főleg HMV-t+főzést + fűtést összevetve:(

Előzmény: Downunder1 (51311)
Downunder1 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51311

Kedves gázhoz értők! :)

 

Szerintetek mennyire reális/normális, hogy egy 60 négyzetméteres, 70-es években épült 4 emeletes tégla társasház felső szintjén lévő lakás a téli hónapokban (november-február) 300-320 köbméter gázt fogyaszt havonta? Főzésre és vízmelegítésre is használjuk a gázt  persze, de nyáron ennek csak kb a tizede a fogyasztás, szóval főleg a fűtés dobja meg az értéket.

 

A hőmérséklet 20-21 fok között ingázik a szobákban, éjszaka és munkaidőben 19 fokra levesszük. A nyílászárók újak, kazán is új (Junckers).

Elég ijesztő, amikor arról olvas az ember, hogy 150 négyzetméteres családi házak fogyasztanak ennyit a leghidegebb hónapokban.

Előzmény: CiluHS (50687)
papesz28 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51310

Ha már kikérted véleményem , ami megtisztelő, akkor elmondom, hogy én hogyan csinálnám:)

 

Vegyes kazán, "T"-vel levéve a biztonsági (2,5-3bar), aztán tágtartály és úgy max a golyós, kazánt soha nem szabad úgy lezárhatóvá tenni hogy a golyós,és a kazn közé nem teszel biztonsági berendezést, nyomás mérő órának van hely a kazánon elvileg, ha nincs akkor egy újabb "T"és már van:)

 

a gáznál benn kell legyen a tágtartály,biztonsági, tehát ha elzárod sincs baj , viszont ha csak a gáznál van szivattyú, akkor a vegyihez is kell:(

 

a tágtartály mérete, általában egy ilyen rendszernél a 25l-es szokott lenni

 

 

összességében nem biztos hogy olcsó lesz de legalább biztonságos

 

Amúgy a hazai szabványok szerint hivatalosan nem lehet vegyestüzelésű fűtést zártra építeni

Előzmény: Shotq (51309)
Shotq Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51309

Azt hiszem megfogadom a tanácsod!

 

A gázkazán tuti nem indul be mivel ki van kapcsolva, a szivattyúk egy csővezetéken vannak, azt hiszem (az a nevük) előre menő be vannak kötve!

 

 

Most néztem milyen ,,olcsók" a tágtartályok!

 

Viszont mekkora kéne? Elég a legkisebb is vagy picit nagyobb kéne?

 

12 literes zárt tágulási tartály fűtésre 5700 ft

18 literes zárt tágulási tartály fűtésre 7100 ft

25 literes zárt tágulási tartály fűtésre 7900 ft

A gázkazánba gondolom, nincsen túl nagy!

 

 

Bekötése meg gondolom a kazán közelébe egy szabad csődrabba vagy végre rádobnám, T idom meg golyóscsap és elég is nem? Vagy kell még valami?

Ha bedobok egy tágtartájt a golyós csapok maradhatanak a megszokott állapotba nem?

 

Vagy akkor már válasszam őket külön?

Csak akkor kell a vegyko körre még pluszba egy nyomásmérő+biztonségi szelep is?

(Viszont akkor a gázkazánt teljesen kizárhatom!)

 

 

Előzmény: papesz28 (51308)
papesz28 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51308

Elvileg elégnek kéne lennie, a gáz is indul ennyivel, de attól függetlenül egy tágtartály nem ártana a vegyes körébe is, és akkor nem lenne ilyen probléma,nem kéne töltögetni, és nem lehet belőle baj

 

Ugye lehet még olyan probléma is hogy ha ne adj Isten két szivattyú van a rendszerben és véletlenül együtt menne, hogy ne dolgozzon egymással szembe, lehet a szaki betett egy visszacspó szelepet,és ha mondjuk elzárod a visszatérőben majdnem a golyóst,akkor a visszacsapóval szemben már nem tud tágulni a víz

 

Én raknék bele mégegy tartályt, de innentől már nem az én döntésem:)

Előzmény: Shotq (51307)
Shotq Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51307

Szia

 

Az a kérdésem, hogy van-e a vegyes körében tágtartály, mert ha csak a gázkazánban van , az kevés,főleg ha még a gázt ki is zárod gyolyóssal, hogy azon keresztül ne menjen a vegyi kazán hője, mert akkor semmi tágtered nincs ,és természetes , hogy lefúj, és örülj , hogy nem robban:((((

 

A 2 készülék egy körön van, és ugye a gázkazánban van tágtartály, a vegykóhoz külön nincs!

A gáz nincs kizárva golyós csappal, mert ahogy valaki már írta akkor tuti bumm lenne!

Annyi van, hogy a hőt ne veszítsük el ami a vegyesből jön, hogy a gázkazánnál az egyik golyós csap cirka 70% el van fordítva (a másik golyós csap ugye nyitva) így megmarad a tágtartály és a hőt nem gázkazánba nyomja!

 

A töltögetés meg abból adódig, hogy nem mindig minden nap van egyformán felfűtve a rendszer, ha folyton 10C lenne kint akkor nem nyomnám ki, de amikor bejön egy kicsit tartósabb hideg akkor ugye egész nap lassacskán pakolva van a fa így jobban felmelegszik a rendszer viszont lassan elpötyögi a vizet!

És cirka 0,8bar (hidegen) amig leesik a nyomás, ami után akárhogy fűt az ember már nem tudja annyira felfűteni a rendszert, hogy kinyomja a szelepen!

 

Ezzel kapcsolatban vagyok dilemmába, hogy kell-e nekem ennél nagyobb nyomás a rendszerbe mint 0,8bar vagy használhatom így is!

 

Remélem érthető! :D

papesz28 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51306

Ismerem a rendszereket, nálunk nincs is probléma, nagyon jó és alkalmazható sémák

Előzmény: gmkiev (51305)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51305

http://www.edilkamin.com/ita/doc/menu.swf

 

Valahogy így kötözd öszevissza :)))) oszt akkor nem fújatod le naponta.

Előzmény: papesz28 (51304)
papesz28 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 51304

A cirkoval csak ősz elején pár hétig fűtünk, utána csak fával!

 

Azért kérdezem, mert van egy ördögi körforgás, kb. 3 hetente mindig utántöltünk a rendszernek, rendszer feltöltve hidegen 1,5bar, elkezdünk fűteni kazánnal, felmegy a nyomás a rendszerbe 3-3,5bar-ig ekkor ugye elkezd a túlnyomás szabályzó csöpögni, cirka 3 hét alatt annyi kicsöpög belőle, hogy lemegy a nyomás 0,8-0,9bar-ig viszont alá már nem megy!

 

Ebből gondolom , hogy elzárja, mert a biztonsági biztos benne van, de ha csak egy keveset használja a gázt,és utána fa, akkor hogyan lehet hogy 3 hetente a fűtés miatt tölteni kell?

 

sztem ez volt a logikus, de lehet hogy rosszul gondolkodom,és a Te verziód a valós, de akkor is a tágulást semmi nem veszi fel

Előzmény: joevagyok68 (51301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!