Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50188

A padlóba küldött víz hőmérsékletét pl. egy termosztatikus keverővel lehet lejjebb vinni.

Ez a visszatérő hidegebb víz hozzákeverésével tudja a szokásos 30-35 fok körüli előremenőt produkálni.

ESBE-nek is van ilyenje. Persze kelleni fog a kevert körbe egy plusz szivattyú.

Előzmény: Catman (50183)
keleti123 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50187

Szeptember óta működik nálam mindhárom szobában ARIFEL vagy mi a neve azt hiszem 10év garit adnak rá. Má atapasztalatom nincs, az egyik kattog, de mint lentebb megtudtam miért. Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50186

Korábban már kérdeztem, hogy normális-e a váltószelep hangos kerregése egy új kazánnál, de érdemi válasz nem jött.

Csináltam róla egy videót, amin nagyjából lehet hallani mit produkál. Ez a valóságban olyan hangos, hogy ma éjszaka is többször felébredtem rá mikor ki-be kapcsolt a kazán. A képen a bal alsó sarokban lévő fényes kerek alaktrész a váltó. Ha figyelmesen nézitek, még látható is, hogy megmozdul az egész szerkezet, miközben zörög.

0:06-nál indul a kazán és kb 1:14-nél áll le ugyanolyan kerregéssel. (Közben nincs emmi érdekes rész a videón.) Ennek így kell működnie?

kendu Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50185

Sziasztok!

Voltam ma fűtés szaküzletben. Érdeklődtem a lehetőségeim iránt, hogy a gyerekszobába milyen radiátort tegyek a jelenlegi 150 centis radal helyére, hogy jó legyen. Aki esetleg nem olvasta az elmúlt napokban a topicot, néhány részlet:

-17m2, 48m3-es szoba

-150 centis radal radiátor

-kettős: gáz, vegyes tüzelésű fűtés

-vascsövek többségében colosak és annál is vékonyabbak.

-minden része a lakásnak jó meleg, kivéve ezt a szobát, kb 1,5 - 2 fok eltérés.

Szóval mondta csávókám, hogy dunaferr és valami török márkájú lapradiátorai vannak. Egyébként valaki ha ismeri írhatna pár szót ez utóbbiról, valami 'A' betűvel kezdődő neve van és mellesleg egy az egyben olyan, mint a dunaferr lapradiátorok. Szóval csávókám azt mondja, eddíg mindenki meg volt elégedve a törökkel is, ezért bátran meri ajánlani. 1,2mm-es acéllemez radiátorokról van szó, de sajnos nem tudom mennyi garit ad rá.

Lényeg a lényeg, gyorsan csinált egy számítást a leendő radiátorom méretét illetően, ami elsőre 180x60-asra jött ki, majd jobban megnézve az árlistát a 2 méterest kezdte el javasolni, mivel az 1400 forinttal drágább csak. A dologhoz szorosan kapcsolódik, hogy 60-65 fokos előremenő vízzel számoltunk, mivel gáz használatakor többnyire ennyit ér el a kazán. Ennél feljebb nemigen megy, mert a szobatermosztát lekapcsol.

Namost: nem sok egy csöppet ez a méret a fent említett szobába? Én személyszerint a 180 centiset is sokallom, nemhogy a 2 métereset! DE mivel a következő 5 éves tervben esetleg kondenzációs kazán is szerepel, talán a 180 felé hajlok egy kicsit.

Ezt a török csodát 29 ezerért mérik, a 2 méteres társát pedig 31 ezerért (persze kerekítve, mert a különbség kb 1400 ft,mint azt már említettem). Szó se róla, nem tartom drágának, de vajon jóféle-e? És kell-e nekem ekkora?

Mi esetleg a túlméretezés előnye, hátránya? Mondjuk a hely nem számít, van bőven, a pénztárca nem feneketlen, de nyílik, ha megéri. Szóval, kompromisszumokra kész vagyok, de vajon tényleg szükség van rá?

Cartagena Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50184

kösz a választ. Megnéztem.

A WC alatti szinten két csô fut össze. Nekem nem világos az aktuális WC.t melyik drenálja, az egyik meredeken ferdén belefut a másikba (az függôleges). Gondolom az utóbbi az ejtôvezeték, max 1 méterrel van a WC mögöttez utóbbi

Aztán ez a függôleges eltûnik a földbe és nem tudom kitalálni merre megy.

 

A lakás sorházi lakás, több szintes, egyforma lakások vannak egymás mellett.

 

Előzmény: kapanyél1 (50171)
Catman Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50183

Nem vagyok biztos benne, hogy szet van valasztva, de utananezek. Hogyan kellene egyebkent szetvalasztani, milyen lehetosegek vannak? Es miktol fugg?

Előzmény: smith (50182)
smith Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50182

Szét kellene választani a két rendszert.

A "hogyan" erősen a rendszered részleteitől függ.

Padlóba  már a 40 fok is sok, de az a radiátoraidba valszeg kevés lesz.

Előzmény: Catman (50178)
nixon70 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50181

Hali!

Szét van választva a padlófűtés a radiátoros fűtéstől valamilyen formában?

Előzmény: Catman (50178)
nixon70 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50180

Hali!

A fali tartó és a radiátoron lévő akasztó közül kieshetett egy kis műanyag alkatrész,azt kell pótolni.(amúgy a hőtágulás miatt kattog)

Előzmény: keleti123 (50174)
halaloszto Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50179

nincs ebben nagy tudomany. a viznek annyi a dolga hogy elvigye a hot a kazanbol a radiatorba. ha tul lassu, akkor nem birja elvinni (azzaz eltudna, csak tul nagy homersekleten), a kazan tulmelegszik es lekapcsolgat. ha tul gyors, akkor nincs semmi, kicsi homersekletkulonbseggel el tudja vinni ugyanazt a hot es kesz. kicsit tobbet fogyaszt arambol.

 

vajk

Előzmény: azistenit+1 (50173)
Catman Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50178

A labamnak egesz kellemes volt :), igazabol ezert sem tunt fel, hogy tul magas a viz hofoka... De a kerdes meg mindig az, hogy mennyire allitsam? Jo a mostani 50 fok, vagy tekerjem meg lejjebb? Az alacsonyabb hofok gazfogyasztas szempontjabol is elonyosebb?

Előzmény: smith (50177)
smith Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50177

Márhogy a padlóba is 55-65 fok?

Uhh.

Nem csak a csempének, a lábadnak se fog jót tenni hosszú távon.

Előzmény: Catman (50175)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50176

Ha az anyagiak lehetővé teszik akkor vegyél szintenként egy kazánt. Igazából az jelentene megoldást a problémára. :-)

 

Előzmény: planner555 (50168)
Catman Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50175

Sziasztok,

 

Adott egy D-Eg Euro kombi cirko kazan, a nappali-konyha-furdoben padlofutes, a szobakban radiatorok. A kerdesem az lenne, hogy milyen vizhomerseklet lenne a megfelelo ehhez a rendszerhez? Eddig a kazan "automata" mukodesi modban volt, ami azt jelenti, hogy 55-65 fok kozott valtoztatta a vizhomersekletet. Azonban valoszinuleg emiatt nehol eleresztett a csemperagaszto, es most kopognak a csempek. Most levettem 50 fokra a kazant, de nem tudom, nem sok-e ez meg mindig a csempeknek...

keleti123 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50174

Helló!

Biztos pofonegyszerű a válasz, de mivel én sajna nem tudom. Miért "kattog" a radiátor, az egyik szobában. Új rendszerről van szó, szeptember óta üzemel. 21 fokra van beállítva a fűtés éjjel nappal. Ki tudna segíteni valaki a válasszal. Előre is köszönöm a választ.

azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50173

És ha teljesen fullon megy? Az okozhat gondot? Gondolok arra, hogy gyorsan átmegy emiatt a radiátorokban a víz. Bár akkor meg az alja is ugyanolyan forró volt, mint a teteje.

 

Előzmény: halaloszto (50169)
ja nyugi Creative Commons License 2011.01.04 0 0 50172

Kérdésem lenne!

 

Adott a 2 colos rendszer. Cirka 50 éves. Akkoriban, meg jelenleg is hagyományos kazánnal fűtők.

A hagyományos 4 tagos kazánnal való fütés esetén tulajdonképpen elviselhető a nagyszobánk hőmérséklete.

A hasonló teljesítményű ÉTI 25 esetén a szoba szinte hideg. Tulajdonképpen a keringési sor legtávolabbi pontja.

A szilárd szén-fa fűtés esetén a keringés gravítációs, gáz esetén keringető szívattyús. A csőszerelő szaki akkoriban, lehet, hogy takarékossági, vagy egyéb okból, úgy épitette ki a rendszert, hogy a nagy szobában, nincs felső elosztó vezeték, hanem a másik szobából a falat körülbelül 1, 4 magasságban áttörve a felső két colos vezetéktől 3.5 , méterre fordul meg a melegviz, úgy, hogy 35 tagos öntött vas radiátoron haladna keresztül. A leágazásnál természetesen a másik szobában van egy 10 tagos radiátor, ami ontja a meleget, Nyilván a kisebb ellenállás irányába történik az áramlás. 


Vajon ha, áthozatom a felső két colos csövet a nagy szobába, és azt ágaztatom le, az nagy mértékben javítja a nagyszoba fűtését?

Van valamilyen előírás, tapasztalati érték a gravitáció fűtés esetében, mely szerint a radiátor hány méterre lehet a felső csőtől, külön levezetés nélkül radiátorba elvezetni, jelentős teljesítmény veszteség nélkül?

 

Üdv:

Józsi 

kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50171

Az a kérdés,hogy mennyire van az ejtővezeték,vagy az akna?  Mert az a rongy már a csőben landolt.

Előzmény: Cartagena (50170)
Cartagena Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50170

Sziasztok

Szôkenô kérdésem lenne...

Sajnos sikerült leküldenem a vécén egy kisebb rongyot (kb 20x 20 cm-est)

 

Még nincs dugulásra utaló jel de gondolom ez csak idô kérdése. Vagy van rá esély hogy magától leúszik?

 

Lehet (érdemes) valamit tenni most? Hívjak duguláselhárítókat holnap? Könnyebb /olcsóbb kihalászni amíg nincs konkrét stopp a lefolyóban?

 

Én saját kezeimmel próbáltam benyúlni érte, ameddig elértem semmit nem találtam.

 

Help me.....

 

 

halaloszto Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50169

akkro kiprobalhatod hogy kisebbre veszed. ha nem kapcsolgat tole a kazan, akkor jo. 

 

de egyebkent csodat ne varj tole, erdemben nem valtoztat semmin, max a villanyszamlan havi par szaz forintot.

 

vajk

Előzmény: azistenit+1 (50166)
planner555 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50168

Sziasztok!

 

A ház  200-250 négyzetméter között van, tehát a 40-es kazán több mint elég.

Én is úgy gondolom, hogy a legjobb megoldás egy külön kis 12 Kw-os kazán lenne, de annak elég magas lenne a költsége. Ráadásul, ha a régi 40-es FÉG bekrepál akkor cserélhetjük azt is.Mondjuk akkor ahelyett elég lenne egy 24 Kw-os is. Egyébként szerintetek mennyibe kerülne egy 12 Kw-os kéményes kazán beépítése, engedélyeztetése úgy cakli-pakli(mondjuk a kazán 130 000 Ft-os költségén kívül)? A régi mellé mehet le a pincébe?

Előzmény: Wattocsak (50165)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50167

"Ez egy meglehetősen empírikus szakma."

 

Nem a konkrét problémáról,hanem a szakmáról volt szó, nem?

Előzmény: KalásziM (50161)
azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50166

A legnagyobb radiátor alja a langyos, a kisebbeké majdnem olyan meleg, mint a teteje.

Előzmény: halaloszto (50164)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50165

Ebben igazad van, de lehet, hogy az a ház nagyobb mint a mienk. Neki 40 kW kazánja van nekünk 35 kW 370 m2-re. Náluk csak három rész különálló működését kell megoldani míg nálunk 4-5 más más időpontban fogyasztót, teljesen más igényekkel rendelkezőt kellet összehangolni. 

Tehát ebből következik, hogy 4 az kevesebb mint 3. :-)

 

Előzmény: KalásziM (50162)
halaloszto Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50164

tedd legkisebbre. ha tokhideg marad a radiatorok alja, es/vagy a kazan nem kepes folyamatosan menni, allandoan ki-be kapcsolgat (10-30 masodpercenkent), akkor tedd nagyobbra.

 

vajk

Előzmény: azistenit+1 (50163)
azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50163

Az emelőmagasságot, vagyis a szívattyu sebességét, mennyire érdemes állítani? Gondolom minnél lassabban megy, annál több idelye van a víznek átadnia a hőjét a radiátornak.

http://auto-motor.vatera.hu/grundfos_ups_15_50_keringeto_szivattyu_187902056.html

ilyen szívattyúm van 3 fokozatú, a legkissebben 2,5 méteres emelőmagasségot tud, és 1,2 m3-at. A rendszerem egy kis 50nm-es lakás, lemezradiátorokkal, kb 40 liter vízzel.

KalásziM Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50162

 Azért itt csak egylakásról van szó (igaz 3 generációs), nem az egykazánról menő társasházról !!

Előzmény: Wattocsak (50160)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50161

 Na ja !!!

 De itt már ki van építve a rendszer  !!

 Milyen elméletre gondolsz  !

 Tűzeléstechnikai ??

 Áramlástani ?

 Hőtechnikai méretezésre ?

 Elektronikai szabályozásra ?? 

 

 

Soroljam  ??

Előzmény: kapanyél1 (50158)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50160

Szerintem minden helyiségben kellene egy új kazán az lenne a tuti. :-)

Azért a sok szerelő megkeresése után talán üdítő változatosság egy tervezőt megkérdezni, hátha van valami jó ötlete:-)  

 

Félre a tréfával.

A házunk kicsi társasház, meglehetősen eltérő igényekkel, és hőleadókkal. Van benne lapradiátor és 45 tagos öv radiátor is. A rendszer ágyúcsövekből áll, régen gravitációs volt. Az épület háromszintes.

Felhasználók is elég változatosak. Lakások 2 db ebből az egyik legutolsó szinten, dolgozó pár 1/2 8-kor elhúznak a gyárba 6 körül vissza (ezek vagyunk mi). Másik lakás a szuterénba. Meghatározhatatlan időbeosztással. Mellettünk a felső szinten kozmetika hektikus nyitva tartással (szeretik a meleget) Alattunk a középső szinten óvoda reggel 6-kor nyit és este 6-kor zár. Ők is szeretik a meleget ezért a fűtési szezon nálunk kb egy hónappal tovább tart mint normálisan.

Mindehhez egy kazán társul. A radiátorokon időprogram szerint működő szelepek. Az óvoda hétvégén csökkentett fűtéssel megy, nálunk a fűtés vissza van véve napközben. Ráadásul az óvoda a két ünnep között (16C levéve a fűtés) zárva vannak, mi meg akkor vagyunk otthon. Nálunk a lakásban baromi nagy ablak van a nappaliban. Ha kisüt a nap az egész lakásban leáll a fűtés, az szuterénba meg dönget, mivel az a túloldalon van.

Amióta sikerült a szabályzást összehoznom (megvetetni) azóta béke van, és kellemes meleg. Nincs túlfűtés, és a fogyasztásunk is csökkent valamelyest. 

Előzmény: planner555 (50154)
cucu Creative Commons License 2011.01.03 0 0 50159

Kézi radiátor? Nyilván felhúzható, mint az orosz borotva...:)

Előzmény: KalásziM (50157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!