Keresés

Részletes keresés

kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50139

Én is csak a gimnáziumban tanultam a fémek atomos szerkezetéről a kémia nevezetű tantárgyban,nem kell hozzá egyetem.  De valóban, nem kell ahhoz magasszintű anyagismeret hogy a munkádat kifogástalanul el tudjad végezni, elég ha tudod,hogy milyen anyagot mivel szabad és mivel nem. Azt viszont akkor nem illik kétségbe vonni. De ha azon állításokkal vitatkozni akarok,akkor muszály mélyebben is megismernem, mert akkor ugye mire alapozom az ellenkezőjét? Csak mert valahol hallottam? Meg,hogy azt tapasztaltam?  Egyszer ezt tapasztalok, másszor pedig mást. A tapasztalat is lehet változó, egyszer igaz, másszor meg nem. Sőt, még a tudomány is változó, de vannak állandó törvényei.

Szerintem ezt a vitát itt most le is zárhatjuk.

 

Még valami: ezeket nem rád vonatkoztatva értettem.

Előzmény: papesz28 (50118)
enginer Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50138

"ha elolvasod"

 

Hirtelen nem találom, hogy mire gondolsz.

Előzmény: azistenit+1 (50136)
zizizuzu Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50137

Hello!

 

Szeretném kérdezni hozzáértőktől, hogy életképes-e az alábbi radiátor+5rétegű "rendszer". Laikus vagyok :)

 

http://picasaweb.google.com/101030391561412329885/Futes#5557692711890828226

 

A gázcirkó alatt egy T idommal ágaztatnám ketté egy 20-3/4"-20 -al. A legnagyobb szobák előtt lévő radiátoroknál szűkíteném 16-ra. A fűtéscsövek cirkóhoz kötését ráhagyom szakemberre, bár ha nem kell hozzá speciális ismeret, megoldanám azt is sk. Gondolok itt keringetők, iszapleválasztók, szelepek beépítésére. A radiátorokra termoszelepeket akarok tenni. 

Ja a csöveket a falon vinném, kulcsos roppantókkal. Tudom, hogy nem lesz szép, de ez adott most. 

 

A cirkót sem tudom még milyen legyen, gáz-turbó, ez biztos. Olyan 120-150e lenne most rá. Tud valaki ajánlani egy megbízható típust ebben az árkategóriában?

 

Na, jól kikérdeztem magam. Előre is köszönöm :)

azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50136

enginer:

Ezek alapján, ha elolvasod, mit mondasz arra, hogy megoldódott a levegősödési probléma ugy, hogy 2 bar fölé, 2,1-re töltöttem a rendszert.

enginer Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50135

Ügyfélszolgálatukról nem tudok nyilatkozni, "kovács józsi"-ról még annyit se!

Amúgy meg a mai "FÉG"-eknek szinte semmi közük a régi hírnevű készülékekhez!

Amikor utoljára láttam "új" FÉGet közelről, abban tisztán olasz technika volt, de idén nyáron még FÉG klimákat is láttam felszerelve (állitólag nagyon jó árban vannak).

 

Így csak tippelnék, hogy a tipusjelzésükben a Z betü továbbra is a ZÁRT égésterűt jelenti, mint régen.

Olyan meg, hogy "ionizációs  gyújtású" szerintem nincs, hanem inkább ionizációs lángőrzés akar az lenni.

Előzmény: venuto (50101)
KömKel Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50134

Saját hülyeségéből tanul az ember :D

A poén az, hogy a mosogépnél véstem ki először, utána rájöttem, hogy elég lett volna csak újratömiteni az idomot. 

Két hónap múlva a kádnál kezdett el szivárogni, de nem jutott eszembe a mosógépes-szivás, ész nélkül kivéstem azt is :]

Előzmény: enginer (50130)
enginer Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50133

"(csak hogy a vésést megmagyarázzam)"

 

Így már OK, de én akkor sem véstem volna, mert azt a "köztes idom"-ot is kilehet tekerni vésés nélkül. :)

Előzmény: KömKel (50129)
zetecR Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50132

Köszi, azért ez már sokkal könnyebben emészthető.

 

A tágulási tartályban 1.3 bar van, kb ugyanannyi, mint a rendszerben.

 

Viszont van, amit nem értek: a visszajövő vízhőmérséklet nem sokkal alacsonyabb, mint az elmenő.

Ráadásul a kazán (C12) gyakorlatilag folyamatosan megy, felfűt kb 60 -ra, kikapcsol, közben utókeringtet, vissza engedi a hőfokot 53-ra és újra bekapcsol.

Nem tudom, hogy ez normális működés-e.

 

 

Előzmény: Ltom069 (50098)
venuto Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50131

Szerbusz .

A  Masgas azóta megadta  a válaszokat , mostmár csak azt kérem , hogy  Te is borzadj el attól , hogy mit is írtam (,mert  meg kellett írnom ) , hogy milyen ügyfélszolgálatisa  van  a konvektoros fégnek :  50101 .

 

hello . Venuto

Előzmény: enginer (50127)
enginer Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50130

Nos, ha azért kibontottad (vésted) az idomot, akkor megérdemled! :D

Előzmény: KömKel (50126)
KömKel Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50129

Ja és a házilagos falfűtés miatt nálam a vakolat vastagabb lett, kellett mindenhová egy köztes idom, annál szivárgott.

(csak hogy a vésést megmagyarázzam)

Előzmény: KömKel (50126)
venuto Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50128

Kedves Tik .

Ki mit venne inkább (  cca. egyárban vannak ) :

Vara--FÉG C-24H--t  avagy inkább Immergas Eolo Star 24--et ?  A Cirkó , most nem élő Rovatban csak a  nagy márkaneveket nyüstölték , erről  az Immergas nevűről csak 2X  ha  esett szó . Gugli , utánanéz , áll  leesik (= mernek bravúrosan is részletezőek lenni termékleírásaikban...). Alkatrészellátás , utóárak ? Pesti vagyok .

 Venuto

enginer Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50127

"Válaszolnál az általam ma itt  föltett többi kérdésemre is ?"

 

Konkrétan mi érdekel?

Előzmény: venuto (50125)
KömKel Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50126

Ez igaz :D

Viszont a másik felén igen, ott sikerült elbacni...

Előzmény: enginer (50124)
venuto Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50125

Köszönöm szépen a válaszodat .

 

Válaszolnál az általam ma itt  föltett többi kérdésemre is ? Hiszen te szakértő vagyol , ez  már látszott  a  Cirkó  rovatból  is ( ezt a  6 évet ma fejeztem be ). Köszönöm szépen .

 

Venuto

Előzmény: enginer (50120)
enginer Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50124

"ki is kellett bontanom 5ből 3at, mert szivárogtak. Természetesen én voltam a balfék, mert teflonszalaggal tömitettem,"

 

De ennek mondjuk nem sok köze van ahhoz, hogy kulcsos, vagy roppantós az idom, mert azon az oldalon nem teflonszallagozol. :)

Előzmény: KömKel (50123)
KömKel Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50123

Én mindenhová ilyet raktam be, viszont ki is kellett bontanom 5ből 3at, mert szivárogtak.

Természetesen én voltam a balfék, mert teflonszalaggal tömitettem, ami megadta magát. Most Locktite-al tömitettem, azóta semmi gond nincs velük...

Előzmény: pingui (50121)
enginer Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50122

Nincs ezzel az idommal semmi baj, ha jól raktad össze.

SZVSZ többet fog kibírni, már csak az anyagvastagsága és technikája miatt is, mint a roppantós idomok, de ez csak az én szerény véleményem.

Előzmény: pingui (50121)
pingui Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50121

Üdv!

Szilveszter délelőtt elkezdett folyni a wc sarokszelepe, a menetnél. Gondoltam leszedem, tömítem, visszarakom, örülök. De a 1/2"os menet beletört, mint utólag kiderült ott eresztett. Mivel a falban műanyag (nem tudom mi a szakszerű neve) cső van, és nincs roppantó készülékem, ezért egy barkácsáruházban vettem alkatrészeket, összeraktam. Most minden jó. A kérdésem csupán az, hogy ez a fajta csatlakozó maradhat-e falban, csempézhetek-e, vagy hívjak egy vízszerelőt, és csinálja meg a roppantós csatlakozóval?

 

És mivel egy kép száz szónál is többet ér:

enginer Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50120

"---1., A maiak őrlángtalanok akkor  ?(  Mert  olvasom  a  sjohntól  a  "Cirkó" nevű  itteni  Rovatban , hogy  az őrláng  lenyelhet bő 1  köbméter gázt is naponta....)."

 

Azért nem kell ám minden butaságot elhinni, amit itt írkálnak! :(

Nekem üzemel 2db őrlángos készülékem is és, ha igaz, amit sjohn ír és valóban csak az őrlángra fogyasztanak napi 1m3/db, akkor viszont minden mostani készüléket megszégyenítve pofátlanul keveset fogyasztanak! 

Viccet félretéve: megnéztem a nyári adatokat, amikor csak az 1-ik őrlángól (ritkán írtam, de az álag napi fogyasztás így is) 1 max.2m3, de inkább volt olyan is, hogy 0,3m3/nap.

 

Abba már tényleg ne menjünk bele, hogy a mai víz/csatorna díjak mellett, mennyivel gazdaságossab az olyan készülék, amelyik később gyújt, mint az őrlángos és pazarolja a vizet a begyújtásig! :D

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: venuto (50117)
kendu Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50119
mindenkepp foglalkoztat a kondenzacios is, csakhat az ara nekem meg magas.
Ebben az esetben az ugyanakkora radiator, a teljesitmenyre ertendo, vagy nyugodtan hagyatkozzak a meretre? Vegulis a merettel jon a jokora teljesitmeny is...
Egyebkent mindenkepp tul akartam meretezni a radiatorvasarlast, en a gyari teljesitmeny adatok szerint 10-20%-al nagyobbat, mint amire szuksegem van. De ez a meretazonos valasztas is jo.
Előzmény: azistenit+1 (50113)
papesz28 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50118

Mester taníts:)))

Mondd melyik könyveket kell megvennem ahhoz , hogy ekkora tudásra tegyek szert?:))

Melyik iskolai tankönyvben van ez a részletes leírás, amiből ennyi mindent meg lehet tanulni?)))mert egy szakmára két évet adnak .egy év fémipari alapismeretek, egy év szakmai képzés, én érettségi után mentem szakmunkásba, és ott sajna erről komolyabban nem esett szó, ( pedig pár bizit ebből az ágból begyűjtöttem ) és az ember nem gondolja hogy nagylexikonokat kéne bújnia, miután megkap egy szakmát

természetesen , azóta is nagyon sok oldalt átolvastam neten , és akkor ezek szerint itt vétettem ,mert a net az semmire nem jó csak a könyvek, de ott is mást és mást írnak, kinek higgyek(mert olvastam pár szakkönyvet is , hisz a saját rendszereinket magunk rakjuk össze, és azt az ember nem a kisujjából szívja ki, ezenkívűl mérnökök számolgatnak helyettünk, hogy legalább ezzel ne kelljen számottevő ídőt elfoglalnunk, hisz mindenkinek megvan a maga feladata, de a gyakorlathoz a mérnököknek sincs sok közük, tisztelet a kivételnek)

vörösréz -sárgaréz különbségére csak annyit hogy vörösből cinkkeverésével lesz sárgaréz , ehhez nem kell egyetemi diploma:),vagy tévedek ,és ebben is még egy csomó minden lappang , csak én halandó ehhez sem értek?

a középiskolában nem egyetemi tanárokat nevelnek, jó ha a szakmának egy részét sikerül megtanítaniuk, a többi tudást az élet, a tapasztalat, a gyakorlat, és a rengeteg szakirodalom amit elolvas az ember, az tanítja meg, de elég azt is megtanulni hogy egy rendszert , főleg komolyabbakat , hogy állítson össze a szaki , hogy az jól működjön ,és ne legyen belőle baj, nem gondoltam hogy mindent elemeikre kell bontani ahhoz hogy jó szakemberek legyünk:)

de ha tényleg az kell én szívesen olvasok még ilyen könyveket is, nem probléma,hisz jó pap is holtig tanul:), és nem szégyen ha nem tudok mindent

 jah és én csak egy alkalmazott vok, nem vállalkozó,és mégis megpróbálok lelkiismeretesen dolgozni, vállalva a felelőséget munkáim után, ez egyszerűen csak emberség kérdése

 

 

Előzmény: kapanyél1 (50107)
venuto Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50117

Köszönöm .

Válaszaidhoz :

---1., A maiak őrlángtalanok akkor  ?(  Mert  olvasom  a  sjohntól  a  "Cirkó" nevű  itteni  Rovatban , hogy  az őrláng  lenyelhet bő 1  köbméter gázt is naponta....).

---2., Lécci , arra  válaszolj (mivelhogy nálunk nincs műanyagcsó , csak  a másik  2 ) , melyik a korszerűbb , a  vastag régi vascső avagy  a  vékonka rézcső ?

 

Milyen illesztó akármi kell , ha  az  Aluterm 25-ünk ( ami olyan , mint  az Ikarusz , a Lehel meg a Hajdu , baltával sem lehet agyonverni , és elromolni sem akar )esetében a padlófűtésünk  meg  a  régi nagy  vasradiátorok közé ? ( azt már tudom , hogy  utóbbiak nem kaphatnak nagy  hőt , a másikak meg  csak szunyókálnának a kondenzációs kazánoknak a 40 fok celsiusaitól ).

 

Te mit vennél : Immergas Eolo Start , avagy Vara--FÉG C-24H-t ? Más is  válaszolhat . Tisztelettel  : Venuto , aki 4-et kérdezett

Előzmény: Masgas (50114)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50116

Mesterember ennyit tud. És a mesterek amúgy sem terveznek, helyesen. Feleljen a tervező. Oszt mejd később ha mégsem mén a dolog, kijavítja a szaki!:))))

Előzmény: kapanyél1 (50115)
kapanyél1 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50115

Tudom, sajnos nem tanítják az anyagok atomos szerkezetét, ez elég baj, de utána lehet tanulni.  A szakközépben már igen. A szakmunkásképzőben úgy gondolják,hogy az a tervező feladata és a szakmunkásnak csak elvéágezni amit a tervező előírt. Ez alkalmazottként nem is okoz problémát, ám ha valaki önálló  vállalkozást csinál mindenképp többre van szükség.

Előzmény: babarucu (50111)
Masgas Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50114

Kedves Venuto!

 

A három hozzászólásodból az elsőre tudok válaszolni.

1 Kazánvásásrlásnál nem igen praktikus gázkazánból sokkal nagyobat vásárolni mint a ház hőigénye, mostanában vannak olyan kazánok amik a lángot tudják modulálni nem úgy mint a régiek mik csak kikapcsol bekapcsol funkciót tudtak.

Vegyeskazánnál merőben más a felállás ott lehet puffertartályra is fűteni, sőt úgy a leggazdaságosabb égetni.(Ha érdekel ajánlom a Fa vegyestüzelés szalmabála topicot ott ezt részletesen tárgyalják)

2 Vascsövek kontra rézcsövek: Most már többrétegű műanyag csöveket használnak leginkább az nem reagál semmilyen fémmel korrózió szempontjából.

3 A válasz bizony ez így igaz főleg a korszerűbb rendszerek alacsonyabb hőlépcsővel működnek mint a régiek így a hőleadó felületnek is nagyobbnak kell lennie azonos teljesítmény mellett.

 

Üdv:

Masgas

 

Ui: A gázkazánokhoz nem nagyon értek.

 

 

Előzmény: venuto (50099)
azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50113

Én még annyit saját tapasztalatból hozzátennék, hogyha idővel foglalkoztat a kondenzációs kazán lehetősége is, inkább cseréld a radiátorokat mindenhol ugyanakkorára mint a mostani, kivéve ugye a gyerekszobát, meg ahol kevés. Oda egy mérettel nagyobbat.

Ha a kondenzációs lehetőség jelentéktelen számodra, akkor a lentebbiekben leírtak a mérvadóak részemről.

Előzmény: kendu (50112)
kendu Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50112

Kedves Azistenit, Kedves Tangerine!

Csak egy szó jut eszembe: KÖSZÖNÖM!

Pont ilyesmire gondoltam! Ez végre igazán nagy segítség!

A számok a kezdőlépéshez jók, de semmi többre. Lehet, hogy zsír új rendszernél már inkább azok a mérvedók, de jelen esetben nemhinném.

babarucu Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50111

Anno írkáltam én is az anyagokról, az iskolában emlékeim szerint említés se volt az elektronok vándorlásáról.

Alu és vörösréznél nem a vréz fogy el, hanem az alu. A romantik radiátor kb 20 éve nem adott garanciát a radiátoraira, ha vrézzel szerelték a fűtést.Logika szerint is ha a vréz fogyna el, a romantik alu radiátor megmaradna ergo a garancia is élne, de nem..

azistenit+1 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 50110

Szia! Van egy jóhírem neked és egy rossz.

A jó az, hogy én lecseréltem a régi radal radiátoraimat, mindet demard és DK lemezradiátorra.

A rossz az, hogy a radallal még csak ki sem próbáltam a fűtést.

De! Ahova kisebb lemezradiátort tettem, ott simán fel tudja melegíteni a szobát, ahova kicsivel nagyobbat tettem, ott iszonyatos a meleg, vissza kellett csavarni a szelepeken...

Tehát ebből azért valami lejön. Nekem a rendszer szerelője adott tanácsot ezzel kapcsolatban. A 1850 hoszú radalt 1600 DK-ra cseréltem, megfelel a helyiség követelményeinek, mondom ezt ugy, hogy abban a helyiségben van a termosztát. A termosztát -0,2/+0 érzékenységű, így kintit -10 fok és alatt is, 60 fokos előremenővel 15 perc alatt felfőtötte a 20 m2-es szobát, ami szigetelés nélküli kisméretű téglából van.

Szóval vagy a régi radiátor volt túlméretes (bár a régi rendszer is 60 fokkal ment), vagy az uj lemezradiátor több hőt tud közölni (inkább).

A másik szobába 1450-es hosszűságű radal volt, DK 1200-asat tettem be, ott még kicsit nagyon is meleg van.

Ahol 45-ös hosszúságú radal volt, oda 600 hosszút tettem be, ott rohadt meleg van. A fürdőben iszonyatos 1000 magas és 1000 hosszú radal volt (nem egészen 10 m3-re) ide tettem 600 hosszúságút és ez is sok még. Amugy a rendszer (5-6 éves) eredeti állapotában a radal aluk mellett tartalmazott egy lemezradiátort is, mellesleg nekem rézcsöves a rendszer. A radalok nemhogy nem voltak kilyukadva, de még a vas 3/4 colos csonkot is egyedül ki birtam hajtani belőle. Szerintem nem lesz baja, ha egy éven belül lecseréled mind. Ha ahol a helyiségek hömérséklete megfelel, oda vehetsz valamivel kissebb lemezradiátorokat (bár ennek sokan ellentmondanának, de a gyakorlat nálam beigazolódott), ahol kevés a jelenlegi, oda vagy ugyanakkorát, vagy még nagyobbat egy kicsivel. Ha egyelöre nem akarsz rá sokat költeni, kösd be azt az egy radiátort flexi vízcsövel, és akkor a bekötés távolságokat nem kell bántani, ami egyébként a régi radalnál 600mm az uj lemeznél meg 545mm.

Bár én azt javaslom, hogy ha biztosra akarsz menni, az alább ajánlott programmal kiszámítod a hőigényeket. Én is bebiztosítottam ezzel magam.

Előzmény: kendu (50104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!