Keresés

Részletes keresés

micimacho Creative Commons License 2010.07.26 0 0 46289
Első vízzáró rétegig (tulképp a talajvíz .. 10-15-20m) hivatalaosan semmi engedély nem kell. Talán ha bejelentési kötelezettség van az öknál, aminek elmulasztása max. rendbírság, leginkább figyelmeztetés.

Annál mélyebbhez meg bányászati engedély kell. Bányakapitányság meg egyéb nyalánkságok. (karszt víz .. 30+ méter általában)

ha jól tudom ...
Előzmény: Wattocsak (46288)
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.26 0 0 46288
Kútra vízjogi engedély kell, de a kis mélységű kutakra az önkormányzat is adhat engedélyt. A határt nem tudom, hogy hol van a kettő között.

Vágyad teljesült! A csatorna kommandó már évek óta működik! Igaz még csak az esővíz bekötést nézik a csatornába, de a munkaköri leírásuk simán bővülhet:-)
Előzmény: Törölt nick (46286)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 46287

Kazánhoz az SD gyári indirekt tárolóját nézted ?

Lehet nem gyári indirektet -mondjuk Drazice- használni hozzá....

Amikor én néztem a gyári indirekt jóval drágább volt....

Előzmény: ppmr (46272)
jó hír Creative Commons License 2010.07.26 0 0 46285
Hozzám már jött ellenőrizni a vízmű...megállapították, hogy csak kertet locsolok...felírták, elmentek...12 m mélyen van egy nagynyomású szivattyúm, 1"-os csövön jön a víz mint a veszedelem...ez szúrt szemet egy kedves szomszédnak...

Jóval odébb egy új építési telken építették ki a rendszert úgy, hogy városi víz csak a konyhában, a többi, még a medence is a fúrt kútból...már működött a rendszer, amikor megjött az eredmény...pánikszerűen leálltak a kútvízről......én sem engedem még a kutyámnak sem, hogy igyon belőle..

... ez Budafok...
micimacho Creative Commons License 2010.07.26 0 0 46284
És én még azt se felejteném el, hogy ha valóban egekbe száll a víz (és vele a csatornadíj) akkor egyre nagyobb számban lesznek "csatornakommandók" akiknek az lesz a feladatuk, hogy ellenőrizzék, ki az, aki a kútvizet beengedi a csatornába.

Mert ma a csatornadíjat a vízfogyasztás alapján fizetjük, lévén feltételezik, hogy a kettő ugyanaz. A locsolóórára lehet ugye csatornamentességet kapni.
De mivel ha pont a legnagyobb vízfogyasztókat (kád, wc ...) kútról tápláljuk, csatornadíjat se fizetünk, (bár használjuk azt,) lévén még nem megoldott (technikailag se lenne könnyű) a csatornában elfolyó mennyiség mérése.

A következmény lehet még a csatornadíj még drasztuikusabb emelése, de akkor is, ezzel végülis a "lopás" tényállása simán megvalósul, mert a ráeső díjat mással fizettetik meg. Épp mint a villanyórabuherálás...
Előzmény: Wattocsak (46283)
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.26 0 0 46283
Előtte jó lenne bevizsgáltatni a vizet.
A konyhai mosogatót, fürdő mosdót, és a mosó és mosogatógépet, és a melegvíz ellátást célszerű hálózati vízről kell üzemeltetni. A maradék mehet a kútról. Persze ha jó a vized akkor nem kell a fenti korlátozás, de ennek kicsi az esélye.
Előzmény: ja nyugi (46282)
ja nyugi Creative Commons License 2010.07.26 0 0 46282
Sziasztok!

Van egy bő hozamú gyűrűs kutam, egy szivattyúm, padlás, jó magas helységek.
Egyre vadabb hírek kelnek szárnyra, a víz és csatorna díjakról.
Régóta motoszkál, a gondolataim között, hogy célravezető lenne kétkőrös rendszert létrehozni. Külön kútvízre a fürdés, WC, mosógép, és a meglévő konyhai vízcsap megmaradhatna a hálózaton.

Találkoztatok, már ilyen rendszerrel?
Várom a tippeket.

Üdv:
Józsi
csera10 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46281

Sziasztok!

 

Véleményeteket szeretném kérni a demrad típusú radiátorról. Radiátor vásárlás előtt állok és jól jönne némi infó. Panelba lenne szerelve.

Előre is köszi.

 

Gabi

sjohn Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46280
"de nem minden gyárto csinál szemetet."

Egyet mondj , légyszíves!!:-))
Előzmény: tucatnyi (46277)
sjohn Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46279
Rézből van.
Előzmény: Törölt nick (46278)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46278
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy általában 60' körüli vízzel járattam (az éti sem ment sosem melegebbel), na de ennyi idő alatt?
A másik, hogy egy ekkora kis szar miért nincs rozsdamentes anyagból, annyi pénzért?
Jó, tudom ébredjek fel. :)
Előzmény: sjohn (46276)
tucatnyi Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46277

valoban sok olasz kazán höcserélöje fos. de nem minden gyárto csinál szemetet.

viszont a fegyvergyártásbol is ismert olasz cég nagyon lejáratja az olasz kazánokat.

A hazai képviselete meg a felhasználokat fenyegeti perrel ha véletlen panaszkodni mernének.

ezt is csak itt velünk Magyarokkal lehet

Előzmény: sjohn (46276)
sjohn Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46276
4 év?
Sokáig bírta.
Miért lyukadt ki?
Mert olasz.
Előzmény: Törölt nick (46275)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46275
Üdv.
Mennyire általános az, hogy egy 4 éves (bár olasz) kombicirkó hőcserélője kilukadjon?
És mitől kerül ez a vacak pléhdarad 40-50ezer forintba.
Már visszasírom a jó öreg éti kazánomat ami 15-év problémamentes használat után a legkevesebb rozsda nélkül került ki a rendszerből és azóta is vígan szolgál másnál.
csocso50 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46274
Hy

Ismeri valaki a Westen Star Master 240 Fi kombi gázkazánt?Vélemény?
gmkiev Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46273
Az indirekthez normál (nem kombi) lakásfűtő kell.
Előzmény: ppmr (46271)
ppmr Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46272
Jó, ennek gyorsan utánanéztem.
Ha SD- nél maradok, akkor tán kicsit drágább az indirekt tárolós megoldás.
De miért jobb ez?
(és mi a különbség az SD- nél a Semia és a Themafas vagy ThemaClassic között? Én alig láttam valami különbséget)
Előzmény: ppmr (46271)
ppmr Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46271
Az SD lehet, hogy divatos, lehet, hogy nem, egyszer már volt ilyenem és nagyon jó volt.

Az indirekt tárolóshoz milyen kombi kazán kell? Sima átfolyós?
Előzmény: gmkiev (46270)
gmkiev Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46270

Egészen biztos, hogy vannak olcsóbbak.

ÍEgészen biztosan vannak divatos márkák. És egészen biztosan nem lehet egyszere 3 helyen HMV-t vételezni átfolyós berendezésből.

És egészen biztosan indirekt tartályt tennék, solár előkészítéssel.

A  750 ef. mdíj nem kimagaslóan magas. Normális.

Előzmény: ppmr (46268)
memorix Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46269
na búm elírtam de érti és ez a lényeg....
Előzmény: Wattocsak (46267)
ppmr Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46268
Hülye kérdés tudom,
de az a vízkiállás, ahol csap van? Mert ugye a radiátorban is víz megy :)

SD Isotwin F25E kazánt néztem ki. Ez kb 350e + egyéb anyagok.
Van ennél legalább egy hangyányival olcsóbb, de jó kazán?
Előzmény: memorix (46266)
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46267
Bocs de a tiszalöki tároló az tározó, és a kazán környéki tározó az tároló. :-)
a 18-24 l/percet kicsit soknak tálálom.
Előzmény: memorix (46266)
memorix Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46266
5 méter a max távolság amíg ajánlja, hogy a vízkiállás legyen...

A tározó nélküli turbósak kb 150eFt olcsóbbak + a keringető szivattyú+ 1 sor visszatérővel..ergo kb 250eFt a különbség...

Az átfolyósnál csak egy kivételi helyen érdemes kivenni a meleg vizet, ha egyszerre több helyen veszik ki akkor csökken a nyomás....és a 18-24L/perc lehet, hogy nem lesz elegendő...ha ilyen extra igények vannak ott a tározóst kell választani...
Előzmény: ppmr (46264)
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46265
Az egyik kivitelező azt mondta, hogy a mai turbós vagy kondenzációs készülékek egyszerre 3 csapolót is könnyedén ellátnak egyszerre.

Ha van tároló hozzá akkor simán, de ha átfolyós akkor ez nem igaz, Dr Haus megfogalmazásában hazudik! :-)

A másik, amit mondott, hogy a ház tervrajza alapján a vízhálózat max 5 méter lehet. Ez mit jelent?

Na erre én is kíváncsi lennék, de ha már ilyet mondott akkor miért nem kérdezted meg ott helyben. Ne légy szégyenlős! Ha valami nem tiszta ott rögtön kérdezd meg a mestert. Nem vagy köteles mindent tudni, és egy valami mindig legyen a szemed előtt te vagy a MEGRENDELŐ!
Előzmény: ppmr (46264)
ppmr Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46264
Sziasztok!

Kértem ajánlatokat a fűtéskorszerűsítéshez.
Az egyik kivitelező azt mondta, hogy a mai turbós vagy kondenzációs készülékek egyszerre 3 csapolót is könnyedén ellátnak egyszerre.
Ez mit jelent? Átfolyósnál nem gond, ha valaki mosogat, miközben a másik fürdik, a meleg vízhozammal nem lesz gond? Olvasom a régebbi hozzászólásokat itt, az átfolyóst senki sem javasolja.
A másik, amit mondott, hogy a ház tervrajza alapján a vízhálózat max 5 méter lehet. Ez mit jelent?
kocsmatk Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46263
halihó


Építkezek. 130m2 nettó alapterület, egszintes ház, fele radiátorfűtés (szobák, 6 db radiátor), másik fele padlófűtés, vegyes tüzelés. Van 1 sarokkád, 1 zuhanyzó, 3 db mosdó, és 3 db wc. plusz a szokásos felállások (mosogató, mosógép, mosogatógép)

Na erre kaptam ajánlatot (víz, szennyvíz, fűtésszerelés, szakértői díjak és anyagktg nélkül): 750eft munkadíj.

Ez a munkadíj reális? én sokallom, de ki tudja, lehet csak szimplán sajnálom a pénzemet :)


előre is köszi
jó hír Creative Commons License 2010.07.24 0 0 46262
A segítő szándékúaknak szeretném jelezni, hogy a kontakthibás vészkioldó cseréjével, és a tetejéhez vezetett 125 ös csővel, (ventill. nélkül, a gravitációra hagyatkozva), a problémám megoldódott. Sikerült a szellőzést esztétikusan megoldani- ami külön tapsot kapott -. A boiler működik, mindenki örül. :-)


(asszem, a szakemberek ebben az esetben a gravitációs elvezetést kürtőhatásnak, vagy minek nevezik)

Mégegyszer köszönöm az ötleteket.
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 46261
falyjsúlykülönbség
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 46260
Valószínű, hogy emelt kisnyomású vezetéked van, 100 mbar-os.
Előzmény: gyattila (46257)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 46259

A kisnyomású vezetékekben "elvileg" 25 mbar-nak kellene lennie. Ez télen sokszor több, kb 30 mbar. Hegyoldalon, ahol a falysúlykülönbség hozzáadódik a gáznyomáshoz, a nyomás 30-35 mbar is lehet (a szolgáltató meg a hegy alján méri a nyomást, ott minden rendben. Pl: Alkotás út és Krisztina krt sarka.). Ez addig nem baj, amíg a készülékekben beépített nyomásszabályzó gondoskodik a megfelelő égőnyomásról. Amennyiben fix fúvókával ellátott berendezések vannak, ahol nem állítható a nyomás, ott okozhat némi gondot. A gyújtólángos készülékeknél ez gyújtási problémát okozhat, mert a kiáramló gáz sebessége nagyobb az égés sebességétől és ezért "leszakad" a láng. Pl elemes, vagy generátoros gyújtású bojlereknél. Ilyen gáznyomás mellett nem szabad üzemeltetni a készülékeket.

Előzmény: gyattila (46257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!