Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46241
A 80-as led mellett van egy radiátor szimbólum is? Ha igen, akkor fűtési előremenő NTC (elektronikus hőmérséklet jeladó) meghibásodás. Anyagár kb: 3-4 ezer Ft. 
Előzmény: tutti11 (46239)
gmkiev Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46240

Szerelésnél, illetve beszerelésnél, nincs különbség. A beüzemelés, üzembe helyezés az, ahol nem csak "bárcásnak" de szerződött partnernek is kell lenni.

Ilyen szerződést elég sokat kötöttem gyártói oldalról, tehát van némi tapasztalatom az ügyben. 

Előzmény: Dunit (46238)
tutti11 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46239
Sziasztok!

Köszi a segítséget,ez a 80-as felirat felett villogó led jelent valami hibakódot.Egy külföldi oldalon valami elsődleges érzékelőt írtak.Azért köszi mégegyszer,csak para van,hogy mennyibe fog fájni a javítása.

Dunit Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46238

 Valamit félre olvastál ! (vagy én írtam rosszul )

 tehát készüléket bárki akinek engedélye van, beköthet - ha megbízom.

 Viszont újkészüléket ebből a nagykörből csak az aki kijelölt szerelő. Ez valamivel drágább mint a szomszéd szerelő.

 

 Amúgy   nemcsak a csoda agyonautomatizált kazánok a gázkészülékek, hanem egy mezei tűzhely is az  !

Előzmény: gmkiev (46234)
Kozma Zsolt Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46237
Ha felmész a www.construmanet.hu oldalra ott találsz egy csomó ilyen céget akik evvel foglalkoznak, kazánszerelők, gépészek... ha felhívod őket biztos készségesen fognak segíteni, tapasztalatból mondom, hogy aki fent szerepel az oldalon korrektek,meg úgy az egész oldal nagyon jól össze van téve...
Infomaker Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46236
Hibakódot nem lehet kijeleztetni vele?
Előzmény: tutti11 (46235)
tutti11 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46235
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Baxi Luna 240-es kombi kazánunk. Nyári üzemmódon van,tehát csak a meleg víz készítése lenne a dolga. Ha megengedem a meleg vizet, bekapcsol rendesen ahogy kell,de pár másodperc múlva csak villog a 80-as felirat felett a piros led, meleg víz meg sehol.Kérdésem,hogy mi lehet a baja,illetve a javítás,alkatrész kb. mennyibe kerülhet.

Előre is köszönöm a segítséget,válaszokat.

gmkiev Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46234

"Tehát  : gáz tömör szerelés - ezt minden szerelőnek tudni kell, és a garagcia miatt csak akijeleölt szerelő kötheti be (ez is verseny ellenes, épp most szivtak az áutó szalonok, rendre lettek utasítva )."

 

Meegint egy félinformáció.

Gázkészüléket minden, arcképes gázszerelői igazolvánnyal rendelkező, regisztrált gázszerelő mester beköthet.

Üzembe az helyezhet, akinek érvényes garanciális javítópartneri szerződése van a kötelezettel.

 

Épp az autószalonok nem szívnak!:)

Majd amikor a fogyasztónak vinnie kell a számlát a "sufnis szerelőtől" az autójának szakszerű szervizelésének igazolásáról! Na az lesz a szívás!:)))))

Mert ugye azt senki sem képzelte, hogy ez ennyire egyszerű.

Előzmény: Dunit (46233)
Dunit Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46233

  helló !

 Valamit nem írtál : kéményes vagy parapett : ja később írod : parapet.

 

 Van egy olyan előírás : azonos tipusú és teljesítményü készülékhez terv nem kell. Most ez, hogy kisebb lehet úgy is, hogy kell terv.

 Amúgy józan megfontolás szerint telejesen felesleges !!

 A kéményseorő szerencsére kiesett - tudod ők akik aggódnak mindenki életéért (de inkább az ő versenymentes biztos piacukért  - aqnnak megtartásáért mindenre képesek  - hazudoznak , feljelentenek stb ).

 Tehát  : gáz tömör szerelés - ezt minden szerelőnek tudni kell, és a garagcia miatt csak akijeleölt szerelő kötheti be (ez is verseny ellenes, épp most szivtak az áutó szalonok, rendre lettek utasítva ).

 

 

 "Létezik hozzá hosszított parapet?"

 

 Az ócsai fégnél bizonyos határok között lehet  -  én a hőszig miatt + 6 cm adtam rá. Ha kevés némi falfülkével ez megoldható.

 

 

 Amúgy szerintem kár acseréért. ha sok ateljesítmény  - szajkaszos fűtéssel lehet az csökkenteni. Be kell állítani. Az égés most és 20 éve ugyanúgy zajlik- csak a kazánosok mondanak mindenfélét, szinte már nem is fogyasz a kazán hanem gázt termel.

 

 (igen a rosszul beállított CO )

Előzmény: Evehid (46231)
gmkiev Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46232

Az ÖV hődobos konvektorok a rossz hatásfkú berendezések kategóriába sorolhatóak. A körülöttük kialakult nimbusz csak legendárium. Szeretik, mert nem pattog (az esetek többségében) hűléskor melegedéskor.

Nem takarítassz meg egy gramm gázt sem a cserével, 30-40 éve ugyanaz a hődob minden magyar konvektoron. Megjegyzem nem is rosz hatásfokkal bírnak.

A berendezés automatika a döntő.

Előzmény: Evehid (46231)
Evehid Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46231

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok itt a topicban, elég sok hsz-t elolvastam konvektor témában, de nem találtam a kérdéseimre választ.

 

A következőben szeretnék tanácsot kérni: van egy kb. 20 éves, öntöttvas Fég GF40-esünk egy 24 m2-es szobában. Már használtan vettük, át lett nézve nem egészen 5 éve. A cég honlapja szerint kb. 4,3 kW-os, a most gyártottak ennyit tudnak.

A szoba totál szélvédett, K-DK-i, É-on nincs nyílászáró, hálószoba. 65 cm vastag törekes vályogfalak (a vályog kategórián belül jónak mondható hőátbocsátási értékkel), 1.1-es ablakokkal, redőnytok utólag szigetelve, tömítve, padláson 20 cm kőzetgyapot. A felújítások után ez a konvektor túl nagy ide, biztos, h. rossz hatásfokkal megy, jan-ban is max. 3-as fokozaton járt. Ősz-tavasz inkább csak N-1.

 

Lehetne-e szerintetek érdemi gázmegtakarítást elérni azzal, ha új, 2-2,5 kW-osra cserélnénk? Hihető-e, h. a mostaniak lényegesen jobb hatásfokúak, pontosabb szabályozásúak a 20 évesnél (tudom ,teljes terhelésre adják meg)? 

Kell-e hozzá engedély, vagy csak szerelési munka?

Ilyen teljesítménnyel a következőket találtam:  Pelgrim GWH2, Fég Beáta2, Lampart LB20 és Demrad Prometheus C20. Melyiket lehet az extra vastag falunkon kivezetni?

A Demrad árban a legjobb, állítólag török, de a honlapon egy P.R. China végű telephelycím szerepel... ;) Maximális méretcsökkenést a Pelgrimmel érnénk el. Van vkinek tapasztalata vele? Létezik hozzá hosszított parapet?

A meglévő falnyílásba minden bontás nélkül csak a Fég GF25-ös, v. 30-as lenne jó, de ez is 3,3 kW-os és baromi drága. Előre is köszi, és bocs a hosszúért.

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46230

Vállalkozó szelleműeknek az égés ambulancia pesti címe: 1096 Budapest, Nagyvárad tér 1.

 

:)

ja nyugi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 46229
Köszi!

Bár, jobban belegondolva, a huzat mindenképpen a megfelelő helyre irányítja a lángot.

Üdv:
Józsi
Előzmény: cucu (46226)
ja nyugi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46228
Köszi, ezt is majd holnap.

Üdv:
Józsi
Előzmény: cucu (46226)
ZE Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46227
Inkább meghagyom másnak, hiába az esetleg kirobbanó siker ígérete :-))
Előzmény: cucu (46221)
cucu Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46226
Vedd le nyugodtan, asszem 30-as kulccsal lehet. Mosd ki zuhany alatt, száritsd meg és ragdd vissza. A tömítást szilikon zsírral kend meg mielött visszarakod. Esetleg cseréld.
Előzmény: ja nyugi (46225)
ja nyugi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46225
Köszi a választ, nem folyik, nem csöpög, nem a vizes rész mozdult.
A kazántest alatt lévő láng elosztó, ami egy pillanatra megmozdult.

Üdv:
Józsi
Előzmény: cucu (46223)
ja nyugi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46224
Köszi, majd holnap, eljátszom vele.

Üdv:
Józsi
Előzmény: cucu (46222)
cucu Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46223

Egy piciny aggodalom, azért van bennem, mert ugyan rögtön vissza nyomtam az alsó részt az eredeti állásba, de számomra elég szokatlannak tűnt, ez a labilitás.
Mit szükséges megvizsgálni ennek a flexibilitás megszüntetése végett?

Szerintem a vizes hollandiról beszélsz. Ha nem cöpög, ne izgasd magd miatta. Amúgy két 14-es kulccsal meg tudod húzni, ha lazának tartod.

Előzmény: ja nyugi (46215)
cucu Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46222
Csökkented! Nyugodtan csavard meg, észlelni fogod a változást!
Előzmény: ja nyugi (46215)
cucu Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46221

Hát... még nem próbáltam. Próbáld már ki légyszíves! :)

Majd szólj, hogy mi az ábra! :)

Előzmény: ZE (46219)
ja nyugi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46220
Köszi!
Aha a deflektorban lévő tömítésre gondolsz?
A régi 1987. óta benne lévő tömítés kifogástalan állapotban van, az maradt benne.

Üdv:
Józsi
Előzmény: cucu (46218)
ZE Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46219
OFF
És ha nem olyat használ, na bumm, akkor meg mi van? :-)))
Előzmény: cucu (46218)
cucu Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46218

Én a kazántesthez adtam a tippet.

A gázhoz külön teflonszalag kapható, amire rá van írva, hogy GAS. Csak szólok.

Előzmény: ja nyugi (46216)
tucatnyi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46217
150mm
Előzmény: sjohn (46214)
ja nyugi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46216
Köszönöm, bevált az őrláng tömítése.
Előzmény: cucu (46212)
ja nyugi Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46215

Ma végre megbontottam a ZV 4.-et
Kicseréltem a kazántestet.
Visszaszerelés közben tévedésből az alsó gázszektor részt találtam megfogni és igazítani a felette lévő kazán taghoz. Mikor megmozdult az alsó rész akkor kapcsoltam.
Úgy tapasztalom, hogy működik.
Egy piciny aggodalom, azért van bennem, mert ugyan rögtön vissza nyomtam az alsó részt az eredeti állásba, de számomra elég szokatlannak tűnt, ez a labilitás.
Mit szükséges megvizsgálni ennek a flexibilitás megszüntetése végett?

A műszerfalát is kicseréltem.
Úgy értesültem, hogy szembe állva a kazánnal, a műszerfal baloldalán lévő szabályzó csavar az alsó égéstartományt szabályozza, a jobb oldali szabályzó csavar, pedig a felső égéstartományt vezérli. Az informátorom, azt nem tudta megmondani, hogy milyen irányba, hogy szabályoz. A minimumot állítottam, befelé hajtva a csavart egy félfordulatot és úgy láttam, mintha növekedett volna a láng nagyság, az alacsony szabályzási tartományban. Nem tudom helyesen észleltem e?

Szeretném, viszont a maximumot visszavenni, de a felső tartományban igazából tapasztalati úton megállapítani a reakciót, körülményesnek találom.
Kérlek mond meg nekem, hogy, ha balra, azaz kifelé hajtom a felső tartományi szabályzó csavart, akkor azzal csökkentem, vagy növelem a gáz mennyiséget.

Választ előre is köszönöm.
Üdv:
Józsi
sjohn Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46214
Mekkora a zuhany-csaptelep kötéstávolsága?
Előzmény: alisejk (46213)
alisejk Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46213
Sziasztok!

Zuhany csaptelep kiállásnál 150mm távolság megfelelő?

Alex
cucu Creative Commons License 2010.07.21 0 0 46212
Ha másként nem megy, tekerd be jó vastagon teflonszalaggal és úgy rakd össze.
Előzmény: ja nyugi (46211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!