Keresés

Részletes keresés

babarucu Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45597
az a lista egy 4 példányos szállító, igaz sokal többet nem ér ha letagadják
Előzmény: tangerine (45594)
ZE Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45596
:-( Ez _is_ baj ebben az országban... Aki jó, azt előbb, vagy utóbb durván ki fogják használni/meg fogja járni... Sajnos. De ne menjünk offtopic irányba...
Előzmény: tangerine (45594)
babarucu Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45595

Délután volt egy neppergyerekkel egy ki vita, locsolócső és ötrétegű között

Nem értette mit akarok bizonygatni, csak lökte a süket dumát x ezer métert eladott már           és hol? tüzépeken, vegyesboltban...stb nem szakboltban ez a lényeg

Jött a mofém csapok szarok duma, több jött vissza garanciális cserébe, mint a kínaiból

 

Nem tom én még nem cseréltem garanciába csak mofém zágrábit, ürítős kerticsapot

kád, zuhany ...stb csaptelepet nem

 

Aztán jött a kulcsos kontra press, megmutattam neki a gipszesek miatt kényszerből vett 2 db külsőmenetből azt, amit csak egyszer tettem fel és nem is használtam,

mert nem volt kedvem szétszedni minden cső megnyomatásánál az összeszerelt cuccot, azt dobtam át minden csőre

Szval mutattam neki a belső gyűrű sérülését pedíg agyon kalibráltam, hogy könnyen szét tudjam szedni

 

szvsz ahol szar a cső ott nincs csak kulcsos  idom

amit írtam elöl, nem szakboltok megvezetése + a lényeg a vásárlók átverése

az olcsó mindíg drága

A nepper az nepper, nem kereskedő

tangerine Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45594
Hát igen, csak félő, hogy egyszer valaki megszívatja, mert mit tudott volna tenni, ha lelépek a géppel meg a cuccal? Semmi aláírás elismervény, csak egy lista egy A4-es nyomtatott táblázatban.
Az ellen sem lett volna semmi kifogásom, és teljesen korrekt lett volna úgy is, ha mindent kifizetek, még a gépet is, és a végén visszaadja, mikor visszaviszem.
Mondtam is neki, hogy előbb-utóbb valaki meg fogja szívatni. És meg is járta azóta, de nem egy vevővel, hanem az egyik alkalmazottja hordta haza a fél boltot, mire észrevette.
Előzmény: ZE (45593)
ZE Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45593
"Csak érdekességnek írtam, hogy van ilyen kereskedő is."

Na, ezeket szoktam én "KERESKEDŐ"-nek, így, csupa nagybetűvel nevezni. Le a kalappal előtte - így ismeretlenül is.
Előzmény: tangerine (45590)
ZE Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45592
Gipszjakaboktól mentsen meg az ég... Egyik irodaházban épp átszerevzték az egyik placcot... Ott meg az azott irodaterület 3x32A-es betápját fúrták telibe... Igen, volt rajzuk, igen, elvileg volt velük helyismerettel rendelkező ember... Lehetett újra húzni az egészet...
Előzmény: babarucu (45589)
Daffos Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45591
Szép jó estét!Most csináltatok kozpontifűtést,és olyan kérdésem lenne a hozzáértő kolégáktól,hogy melyik rendszerű fűtés a jobb azárt vagy nyitott.Sajnos fanatikus vagyok e téren mert mind a kettőt belehet kötni a kazánba amit vettem.
Azt szeretném kérdezni melyiket szorgalmazzam a fűtés szerelő kollégának,mert Ő a zárt rendszerű fűtést mondogassa.De valamilyen nagy tartályról is beszél ha túlmelegedne a rendszer vissza hűteni na ezt nem értem teljesen.A környékemen mindenkinek nyitott rendszer van.
Ha kapnák választ a kérdéseimre nagyon megköszönném.Mindenkinek további szép estét kívánok.
tangerine Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45590
Szerintem kevesebbre is odaadta volna. :) Én bérelni akartam, de azt mondta ingyen van. Másik 4 boltban pénzért sem volt, ez volt az utolsó esély. Akkor voltam abban a boltban először vagy másodszor, de azóta csak akkor megyek másikba, ha ott nincs valami (ami ritka). Odaadott kb. 250e-nyi cuccot + a gépet (REMS) felírásra mindenféle papír vagy előleg nélkül, még egy 18-as pofát is szerzett valamelyik helybeli cégtől kölcsönbe, mert az neki nem volt, meg 18-as rugót is. Mindenből vittem bőven (ő beszélt rá), hogy ne kelljen minden alkatrészért külön szaladgálni, majd visszaviszem ami nem kell. Csak egy listát írtunk, hogy mit vittem el.
Istenbizony nem ismertem a srácot előtte, bár ő azt mondta, hogy látásból ismer. 1 hónapig nálam volt a cucc, meg a gép, bár nem főszezonban volt, kb. dec 20-tól jan. végéig, meg van neki mégegy. Aztán visszavittem a gépet meg a "maradékot" ami kb. 35-40%-a volt az elvittnek, és akkor elszámoltunk. Kb. 140-et fizettem, ha jól emléxem.

Azóta nem nézem, hogy hol mennyi, hanem odamegyek és megveszem (pontosabban nyitunk egy listát). Nem drágább amúgy sem szerintem, de ha az is, annyit megér, hogy nem kell odaszaladgálni egyesével a cuccokért, vagy bevásárlok bőven, és a nyakamon marad egy rakat cucc, mint pl. a "fűtés-projekt" után, kb. 50-60 db 18-as rézidom, bár tegnap sikerült párat elhasználnom, mert anyámnál arrébb kellett kissé rakni a vízórát.

Csak érdekességnek írtam, hogy van ilyen kereskedő is.

Ja és gyakran vasárnap is a boltban van, ami plusz pont, vagy ha nincs, és sürgősen kell valami, akkor egy telefon, és kinyit. Ez utóbbit még nem próbáltam ki.
Előzmény: ZE (45574)
babarucu Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45589

Nem kellene ajánlani semmit, bocsi de akinek fogalma sincs mivel, hogyan az még magának se szerljen nemhogy másnak!!

 

Minap gipszkartonosok ketté és elválasztottak, az egyik "falon" alatt átment 4 cső radiátoroknak, és 2 cső víznek benne a falba, a keresztfalba a 4 radiátorcsőből 2 benne

Sikeresen telibefúrták az egyik csövet.

A tulaj kihívta a kartonos főnököt, ő magyarázta, nekem nem szólt senki, hogy a padlóba mennek a csövek.

értitek????

Tiszta placc, 4 cső áll ki a betonból, 1001 meg a pucolatlan falakból.

 

Megnyomattam a rendszert, ömlött a víz a védőcsőből mindkét végén + a kátrány beton között a  külső falnál.

Elküldtem toldóért, adtam neki mintát "press idomot", ehez képest egy nagykerből adtak neki igaz presses, de valami ismeretlen mocskot, más préspofa kellett volna ...stb ki meri beépíteni

Oké semmi gond, irány egy másik bolt de telefon előtte.

Mintával egy nagykerbe megvezettek egy hozzá nem értőt, mi lenne másokkal minta nélkül?????

ZE Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45588
Elvileg a rézhez sem, "csak" be kell tartani a technológiai előírásokat... Meg azokat az apróságokat, amitől tényleg jó (is) lesz egy hálózat, és a megrendelő nem obszcén szövegkörnyezetben fog a mindenhatóval együtt emlegetni :-)
Előzmény: Mihály Épületgépészet (45583)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45587

átfolyos kombinál nincs szivatyu üzem melegviz készitéskor .6 mm átmérö 3 bár nyomást feltételezve kb 30 -32 litert tud percenként.természetessen ez a vékony csö hosszával egyenessen arányossan csökken.

készülék müködését ismerni kell.

 

Előzmény: Prefetto (45577)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45586

nézz utánna a wefaterm csönek sokat szereltem vele nekem bejött.

 

Előzmény: ha4nz (45567)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45585
Mi is a szakmád? Te mondtad h. valamilyen épületgépész és áramos végzettséget akarsz egyszerre?
Előzmény: ha4nz (45567)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45584
http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=1184 pl. erre gondolok van piros és kék színbe, nem a gége védőcsőre, bár az is szigetel valamelyest.
Előzmény: Mester u /elado-katt ide/ (45581)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45583
Hát nálam biztos nem XD De am. amit írtam neki, azzal csak érzékeltetni akartam h. mennyire egyszerű ez a szerelési mód, Te is elismerheted h. ehez nem kell komoly szakmai tapasztalat.
Előzmény: Wattocsak (45582)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45582
Bocs a bárdolatlan stilusért, de remélem nálad fogja az első munkáját megszerelni. :-)
Előzmény: Mihály Épületgépészet (45579)
Mester u /elado-katt ide/ Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45581
Miben különbözik a szigetelő csőhéj?
Előzmény: Mihály Épületgépészet (45579)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45580
Gázos bojler, nem átfolyós hanem tárolós, sztem. ez a leggazdaságosabb most.
Előzmény: Törölt nick (45578)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45579
Választhatod a szorítógyűrűs csatlakozást, csak villáskulcs, vágóolló, csőkalibráló és ha kell, hajlítórugó szükséges a szereléshez, mindegyik kb. 2000 HUF, de vannak dolgok amiket be kell tartani, ha már így belevágsz, a hideg-meleg vízvezetéket le kell szigetelni, de ne csak sima csőhéjjal, védőcsővel, hanem az arra kitalált szigetelő csőhéjjal. Az eladótól megkérdezheted a boltban h. milyen márkákat javasol, nagy a szórás az árakban, de nem véletlenül. A fittingek elég drágák, 90 fokos ívet ne vegyél xD
Előzmény: ha4nz (45567)
Prefetto Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45577
nnno... ha egy pl 16 mm átmérőjű csövet egy ponton 6 milliméteresre szűkítünk, azt még akár fúvókának is lehetne nevezni:)

A 16 rézcső keresztmetszete 200 mm2, a 6-os lyuk pedig 28! :)))))))))))

kazánnál az adott szivattyú diagramjától, a rendszer további ellenállásától függ, hogy marad-e egyáltalán némi átfolyás.
Előzmény: cucu (45576)
cucu Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45576

Igen, ezen rágódtam én is, hogy mire értik a fél collt. A hollandira, vagy a belső átmérőre.

Végül is úgy látom helyesnek, ha a kifolyó cső feles, mert akkor tud 1 perc alatt az a 13 Liter átjönni rajta. Ha meg le van szűkítve a kifolyás, akkor lassabban jön át rajta, ezért jobban felmelegszik, ezért fortyogott. Gondolom én.

Előzmény: tucatnyi (45544)
nixon70 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45575
Igen,ez így működik,de ha sűrűn odajársz,már kevesebbre is odaadják:)
Előzmény: ZE (45574)
ZE Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45574
Gondolom, legalább egy méretesebb családi házra (vagy inkább kettőre) elegendő anyag mellé...
Előzmény: tangerine (45572)
-Tsunami- Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45573

Sziasztok!

Tudtok javasolni valami megbízható, jó ár értékarányú kombi 24kw-os kéményes kazánt?

Külön van a HM wr400-as junkers vízmelegítőnk ami kb 30-40 e ft javítási költségre szorulna és egy 7 éves quadriga kéményes falikazán van mellette amire egy savazás, karbantartás ráférne.

Arra gondoltam hogy leszedem a két készüléket és egy kombit teszek fel.

 

Semia C 24 E kétgombos,ionizációs, modulációs   

lenne 110-ért.

tangerine Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45572
Van olyan bolt is, ahol ingyé' kölcsönadják a présgépet, ha ott veszi az ember a cuccokat.
Előzmény: ZE (45570)
nixon70 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45571
A neten nem tudom találsz-e,iskolában ezt 3 évig tanították,esetleg szakkönyvtárban találsz könyveket,de ez nem az a szakma,amit netről lehet tanulni.
Egy jó szakember melletti gyakorlat pedig elengedhetetlen.
Előzmény: ha4nz (45567)
ZE Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45570
google://"ötrétegű falikorong". Van kulcsos, meg préselhető is. És persze létezik toldó is (ha rövid a csöved...).
A leghúzósabb tétel a gyakorlat megszerzése (attól, hogy sokat olvastam pl. a zongorázásról, még nem tudok zongorázni...) szerintem is a gyakorlat megszerzése - bár az ötrétegű csövekhez szükséges eszközparkot sem adják ingyen, bár pl. a prés az több helyen is kölcsönözhető.
Előzmény: ha4nz (45567)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45568
Szerintem a leghúzósabb tétel lenne a szakkönyvek átolvasása és egy szaki mellett töltött idő. Aztán kéne gondolkodni a vállalkozáson.
Bocs, de ezt jó lenne betartani, mielőtt elvállalsz akár egy csapbőrözést!
Gondolom most nem lettem népszerű!:-)
Előzmény: ha4nz (45567)
ha4nz Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45567
A műanyag csövek gondolom ilyen rásajtolós fém végkiképzést kapnak a kiállások számára, de a toldásuk elvileg szükségtelenné vált a gyártási hosszuk miatt? Hol találnék erről valami jó anyagot a neten? Érdekelne a dolog, mert rézcsöves technikával már dolgoztam, de a műanyaghoz még nem volt sok szerencsém. Ha vállalkozóként evvel akarnék foglalkozni, akkor a nekiindulásban mi a leghúzósabb tétel? Valami speciális szerszám, vagy mi?
Előzmény: nixon70 (45565)
kisvasutak Creative Commons License 2010.05.19 0 0 45566
Láttam, de az lenne a kérdésem hogy mik a tapasztalatok akinek van ilyen.
Előzmény: nixon70 (45561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!