Keresés

Részletes keresés

Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45382
Önállóan is dolgoztam már, de magamnak nem tervet csinálok, inkább vázlat volt, de ha teljes tervet csinálok családiházra, kinyomtatom az egészet függőleges csőtervbe ami segítségével szemléltetem a változásokat, lehetőségeket a tulajnak.
Előzmény: gmkiev (45372)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45381

amit aszerelöd mond azért nyugodtan fejbelöheted és a szakma hálás lessz érte.

hivj agy jó szakit aki a szelepeidet beszabályozza és megszünik a gond.

Előzmény: gabeszt (45375)
babarucu Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45380

egy tisztességes szerelő úgy csinálja meg a dolgokat, hogy az jól működjön különben oda járhat allandóan

ha valamivel nem ért egyet akkor elmagyarázza (ha meg tudja értetni a megrendelővel) ez mé kell mé van így.

anyagárak kb egy-két hétig tartanak, tól-ig árat lehet mondani

nem sűrűn jársz szerelvényboltokba

Előzmény: ZE (45373)
babarucu Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45379

Már sokszor írtam egy egyszerű családiházban, mert itt 99%-ban arról írtok minek terv

a hsz írók 90% simán kiszámolja hova mekkora radiátor kell, hova milyen szelepek, szivattyú...stb kell

az, hogy hol mennek a csövek az adott hely adja meg nem a terv

Előzmény: ZE (45367)
babarucu Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45378

Ez egy jó hsz ,

az elektromos és gáz végzettség szvsz nagyon távol van egymástól

inkább két dolgozó főnökforma a csapatban, ezekkel a végzettségekkel

a többivel egyetértek

Előzmény: tucatnyi (45363)
gabeszt Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45377
Egy termosztát kapcsolta a kazánt és a szivattyút egyszerre.
Előzmény: gmkiev (45376)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45376
A dugvilla előtt mi kapcsolta a szivattyút?
Előzmény: gabeszt (45375)
gabeszt Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45375
Még egy kérdésem lenne a szakértőkhöz ha nem gond. A szüleim arra panaszkodtak télen, hogy a kazántól nézve a 2 legtávolabbi radiátor nem melegszik fel teljesen. A szerelő kijött és mondta az a baj, hogy a kazán felmelegíti a vizet, de a szivattyú nem forgatja meg olyan gyorsan a vizet a rendszerben, hogy körbe tudjon érni, mert a szivattyú addig megy amíg a kazán. Kérdezték, hogy mi erre a megoldás és közölte felszerel egy dugvillát a szivattyúra bedugják és minden megoldódott. Kérdezték, hogy nem kell e nagyobb szivattyú azt mondta ezzel teljesen jól fog így működni a rendszer. Szerintetek miként lehetne ezt kultúráltan megoldani mert nekem ez a megoldás annyira nem tetszik. Köszönöm a segítséget.
gmkiev Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45374

Ez rendben is van amit írsz. De a kivitelezéseknél ha hagyja a szakember, akkor a megrendelő helyett a pénz akar dönteni!

És ebből van a végkifejlet is.

Előzmény: ZE (45373)
ZE Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45373
Nem csak azért. Korrekt tervek, anyaglista stb. nélkül nem lehet költséget sem tervezni, márpedig saccra nem fognak egy munkára pénzt allokálni.

Az, hogy sokan nem csináltatnak tervet, hanem rábízzák arra, aki megcsinálja, az más kérdés - mint ahogy az is, hogy az, aki megcsinálja, az mit fog választani: olyan megoldást-e, ami neki jó/egyszerű, vagy olyat, ami bár munkásabb, de az ügyfélnek? Hogy azt ne is említsem, amikor menet közben jönnek az ötletek, a rögtönzések...

Ha van terv, könnyű a megvalósult munkáról is doksit adni. Ha nincs, akkor vélhetőleg megvalósulási doksi sem lesz. Sajnos.
Előzmény: gmkiev (45372)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45372

Próbálj önállóan dolgozni és meglátod mennyi terv kerül a kezedbe!

Az általad említett helyen, helyeken kell is, mert így tudják (megsaccolni) később mi merre van az épületben.

Előzmény: Mihály Épületgépészet (45371)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45371

Én mindig tervekről dolgozom a munkahelyemen, de azok nagy projektek, bár most egy bolt vízvezetéke és szennyvize lesz, nem nehéz, de még ehez is van terv.

Előzmény: tucatnyi (45363)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45370

Ezt azért ne hangoztasd, szerelők között, mert még kiröhögnek.

Bár van olyan kivitelező aki azért csináltat tervet (1500.-/m2) mert így ha el van "szabva" a munka akkor van kit elővenni!

Aranyos nem? Megépíteni a láthatóan szart, mert van felelős!

Előzmény: ZE (45367)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45369
Bizony a tervekkel nekem sem sikerül találkozni minden esetben. (szinte soha) De becsületére legyen mondva a tervezőknek, hogy egyre többen kérnek tanácsot, segítséget a terv elkészítéséhez. És ezt szivesen meg is teszem.
Előzmény: tucatnyi (45363)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45368
Ez így "nyilván" igazabb!:))))
Előzmény: Wattocsak (45360)
ZE Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45367
Ha nincs terv, az az elsődleges probléma. Ezt meg szokásokra hivatkozva ne oldja már meg egy szerelő - neki ugyanis marhára nem az a dolga. Kap egy feladatot, azt végezze el, és pont.
Előzmény: tucatnyi (45363)
nixon70 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45366
2 db rendel!(baráti áron küldd,vagy cserébe 1/2"BB könyök mehet ugyanilyen menettel?:D)
Előzmény: gmkiev (45346)
Pottyos2 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45365

Sziasztok.

Tanácsot kérnék, mielőtt kihívom a gázszerelőt. Saunier Duval Semia F24 turbós kazánunk van, tető kivezetéssel, és néha leáll hibajellel. Újraindítva néha jó, néha nem. Ilyet egy hétig csinál, aztán egy hónapig működik, majd megint leáll. Mind fűtéskor, mind melegvíz gyártásnál. Azt mondták, lehet, hogy füstgázvisszaáramlás történik, és az érzékelő lekapcsolja a kazánt. Ez lehetséges, mivel ha áll a szerkezet, a füstgázventillátor visszafelé forog. A "kémény" tiszta, a radiátorokban nincs üledék. Elég szeles vidéken lakunk, én a fenti problémára tippelek, de nem tudom, mit lehet ezzel kezdeni. Igazából lehet, hogy egy gázszerelő sem tudná. Ha valakinek van ötlete, várom. Köszi.

gabeszt Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45364
Köszönöm szépen a választ. Ezek szerint a 60 fok felett ne menjen dolog annyira nem ideális. Milyen hőfokon üzemeltessem, hogy a legoptimálisabb teljesítményt adja le?
Előzmény: tucatnyi (45362)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45363

a mászek megrendelö nem hogy a gépészet elektronikáját nem tervezi meg, hanem a gépészet hidraulikáját se .

nagyon jól hangzik a tervezés duma, a valoság hogy családiházas projekteknél CSAK GÁZTERV készül az is csak azért mert kötelezö.

nem kell lenézni a 11 osztályos szerelöket mert ök oldják meg a problémák javát.

A villamos tervezö sose tudja a kazénházi elektronikát megtervezni ha nem ismeri a rendszer müködését.az hogy a tervezök összedolgozzanak az kamu, olyan nincs.

Hiszen akkor nem lenne oly sok "baromi jó" épitész terv.pl.amikor még mindig betervezik a gázkazánnak a kéményt a ház közepére ,persze a legdrágábbat ugyse lessz jósemmire.

ez csak egy példa volt.

tartom magam ahhoz elektromos végzetség egy mondjuk gázszerelöivel párositva fönyeremény.

Ha van köztetek kivitelezö aki valaha is dolgozottt korrekt tervek alapján ,amit neki csak meg kellet építenie.Rendelkezésre állt  gáz,viz,fütés ,villany terv,szóljon

mert ö nagy mázlista.

Előzmény: gmkiev (45357)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45362

a termotéka az elöremenö hömérsékletét méri.

a lényeg a kazán min 55fok felett üzemeljen.

minnél magasabb hömérsékleten járatod annál jobb a hatásfoka.

a termotéka magas hömérsékletü kazán.

Előzmény: gabeszt (45361)
gabeszt Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45361
Sziasztok
Lenne egy olyan kérdésem a hozzáértőktől, hogy szüleim házában van egy Termotéka gázkazán. Egy 110m2-es házat fűtenek vele és a szerelő azt javasolta nekik, hogy ne használják 60 foknál melegebb vízzel mert nem tesz jót neki. A kazánon elől van egy beépített hőmérő gondolom az a visszatérő víz hőmérsékletét méri. Erre mondta, hogy a mutató ne menjen 60 foknál magasabbra. Szerintetek fogadják meg a tanácsot? Illetve milyen visszatérő víz hőmérséklettel lehetne a legkisebb fogyasztással működtetni? Válaszotokat és tanácsotokat előre is köszönöm.
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45360
Vezérlés terv a gépész leírása alapján készül., nyílván nem ő készíti, de ő találja ki milyen terepi készülékek kerülnek beépítésre, és azok mikor kapcsolgatnak, mozognak....
Előzmény: gmkiev (45359)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.13 0 0 45359
Ebben az esetben jól őrzik a tervet. Láttam már pár tervet, de gépész által készített elektromost soha. Mellesleg viszont kérdezni szoktak. Az is valami.:)
Előzmény: Wattocsak (45358)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.12 0 0 45358
Régóta:-)
Előzmény: gmkiev (45357)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.12 0 0 45357

Mióta készít épgépész tervező elektromos vezérlés tervet?

Legjobb esetben ajánl egy hétköznapi szart, amit alakíts át olyanra amilyenre szükség lehet.

Előzmény: ZE (45356)
ZE Creative Commons License 2010.05.12 0 0 45356
No, akkor te még nem láttál komolyabb automatika terveket - amiket mérnök kollégák csináltak. Az, hogy a kábelhuzogató a 11 osztályával néha nem bírja felfogni azt, ami a papíron van, az nem a terv, nem a mérnök hibája.
Előzmény: tucatnyi (45355)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.12 0 0 45355

nagyon sok jó fütésszerelő van ,nagyon sok jó villanyszerelö van.

de olyan aki mindkettöt jól átlája naon kevés ,pedig hiába van a höközpont szépen megszerelve hidraulikailag, oda kell még egy szaki aki ebbe lelket lehel.ehhez pedig kell mindketö szakma korrekt ismerete.

az én megyémben ilyen szaki van is vagy kettö.várunk rájuk akár honapokat is.az a része kamu hogy terv alapján a vilamosságot meg lehet szerelni,ugyanis NINCS tervezö aki meg tudja tervezni.

én javaslom az elképzelésed nagyon jó csináld is meg.

Előzmény: ha4nz (45351)
Catman Creative Commons License 2010.05.12 0 0 45354
Köszi a választ, de ezek szerint nem sikerült jól elmagyarázni a problémámat. :) Tehát a tartály fedelétlevettem, és ott van középen az a "henger", amivel a vizet lehet leengedni. Ezt kellene valahogy kiszednem, hogy ki tudjam cserélni a tömítést. Próbáltam csavarni, de meg sem mozdul, erőltetni meg nem akartam, mert műanyag. Tehát jól gondolom, hogy ezt csavarni kell (csak a vízkő miatt nem akar mozdulni), vagy valami egyéb módon van rögzítve?
Előzmény: Pompiere (45300)
Mester u /elado-katt ide/ Creative Commons License 2010.05.12 0 0 45353
help. A colos vízcsőnél mennyi a menetemelkedés?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!