Keresés

Részletes keresés

Wattocsak Creative Commons License 2010.05.07 0 0 45280
Ha jó szerelő és megbízol benne akkor eddig meg voltál elégedve a munkájával, nem csinál szart, szeretne legközelebb is nálad dolgozni.
Tehát nem akar átverni. A minőségnek meg ára van:-) Mind szerelőben mind anyagban.
Előzmény: g_e_r_g_o (45279)
g_e_r_g_o Creative Commons License 2010.05.07 0 0 45279
Köszi a válaszotokat! Megnyugodtam. Egyébként tényleg megbízom benne, csak laikusként furcsa volt a többszörös ár. Kiadandó lakásba kell, szóval a jót fogom akkor szereltetni.
Előzmény: Wattocsak (45278)
Wattocsak Creative Commons License 2010.05.07 0 0 45278
Ha eladásra szánod az ingatlant akkor jó a Baumaxos 2 rugós szelep is, de ha lehet még occobbat vegyél, mert a fűtési szezonban elkezd csöpögni és akkor már jó eséllyel nem a tied a lakás.
Viszont, ha magadnak kell és hosszabb távra tervezel akkor jó a 6000 Ft.
Előzmény: g_e_r_g_o (45275)
Otto1954 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 45277
Kérdezd meg milyen típust épít be!
Azután meg tudod nézni az árát.
Egyébként lehet,hogy thermosztatikus szelepet rak be és alulra pedig finom állítót.
Szerelvények áraiban minőségtől és beszerzési forrástól függően nagy a szórás.
Előzmény: g_e_r_g_o (45275)
B-road Creative Commons License 2010.05.07 0 0 45276

Nézd, van azért itt ebben az országban pár ember aki bérszámfejtett bért kap. Lehet hogy nem sok, de van.

Meg lehet sírni, hogy bezárják az ovodát, meg kátyús a járda... Ilyenkor te (vagy az aki nem fizet adót) mit csinálsz? Sirsz, hogy csinálják meg, mert ez állami/önkormányzati feladat, vagypedig mész és kifizeted a fűtésszámlát az ovinak, illetve veszel egy vödör aszfaltot és megcsinálod magadnak?

 

Igazad van, sokan vannak akik nem fizetnek adót, de ez nem jelent hivatkozási alapot.

És ami a legrosszabb, az az, hogy NAGYON sokan vannak akik csak sírnak.

:-(

 

Bocs. Vízgáz... csak nem birt bentmaradni ez... :-(

Előzmény: babarucu (45205)
g_e_r_g_o Creative Commons License 2010.05.07 0 0 45275
Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. 16 radiátorszelepet kell nálam cserélni. A vízszerelő - akit egyébként megbízhatónak tartok - azt mondta, hogy 6-7000 Ft az anyagköltség darabonként. Ez reális?

Állítólag jó minőségben dolgozik, és csak olyat épít be, ami nem fog szivárogni. De nekem szöget ütött a fejembe, hogy a Baumax katalógusban 2000 Ft a drágábbik szelep.

Előre is köszönöm!
Otto1954 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 45274
Szerintem a váltószeleped nem lesz hosszú életű!
Valószínűleg azért vált "ciripelve",mert az új panelhez másik újabb fejlesztésű "jár"!
Szerintem kérdezz erre rá szakszervíznél!
Egyébként a lecserélt panellel (a régivel ) mi lett?
Előzmény: khiraly (45270)
vfreak Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45273
Kedves Émile,
"Anno egyik érdekeltségemnél így csináltam , kihagytam egy kb. 6 cm-es sávot !!"

És az esztétikus?
Ugyanis én letojom, de van egy párom meg van szomszéd néni, akiknek vannak (lehetnek) igényeik.
És ott nem szívja meg magát az EPS? Mert az akár 40%-ot is ront a hőszigetelőképességén...

Őszintén megmondva, soha nem láttam ilyet élőben, csak itt a fórumon, az nem tűnt gyönyörűnek.
Senki ne vegye sértésnek! Nem a kivitelezés volt gyenge, hanem a végeredmény lett (fedetlenül) kissé furi.

vfreak
Előzmény: Émile (45253)
khiraly Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45272
Olyan ideg lettem mar, hogy azt terveztem, hogy csinalok hozza egy panelt es kivagom az egeszet a p*csaba.

Vegulis nem egy nehez dolog. Van 2 vizhomersekletmero es langhomersekletmero, egy nagyfeszultseg trafo (lang begyujtashoz), 2 230V-os reles kimenet (valtoszelep, szivattyu), egy hall szonda (0,5V, signal), a gazszelepet kell osszesen kideriteni meg a fusterzekelot, hoyg mifan terem.

Nagyjabol ennyi az egesz. Az embert ilyen titkolozassal igen konnyeden kihozzak a sodrabol.

Nemhogy egy normalis szervizkonyvet kellene adniuk, hanem egy komplett kapcsolasi rajzot firmware forraskonyvtarral. Lehet, hogy megnezem, van-e a neten valami opensource kazanvezerlo...


Egyebkent sikerult megcsinalni. Gondoltam, hogy a panel szivat. piros gomb nyomvatart, bekapcsol, kb. fel percig nyomvatart, majd felenged, es utana egy percig ujra nyomvatart.
A piros langocska ledje felvillan, es elfelejtette a hibajat.

Azert egy 200eFt-os cuccra egy 8 szegmenses kijelzo (kb. 300 ft), nem egy nagy keres szerintem...

Ilyen ledes balfaszkodas szerintem nem megengedheto (foleg nem leiras nelkul)

Udv,
Khiraly
Előzmény: khiraly (45271)
khiraly Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45271
a bal felso 3.08kOhm a jobb oldali csovon pedig 3.06kOhm ot merek az erzekelo saruja es a rez cso kozott.

A fusterzekeloket nem tudom hogyan kell ellenoriznem.
Ezen kivul marcsak a bal also analog nyomas es homerseklet orahoz van egy homero rapattintva bal oldalt a csore.

Ezeken kivul en mas homerseklet erzekelot nem latok.
Előzmény: tucatnyi (45269)
khiraly Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45270
tucatnyi: fokapcsolo ki-bekapcsolasa mar megvolt.
Kihuztam es vissza is dugtam a konnektroba, sot, egesz ejszaka kihuzva volt a gazkazan.
A piros gombot is nyomogattam (ugy nem cisnaltam meg, ahogy Otto1954 ajanlotta, vagyis nyomjam meg, es ugy kapcsoljam be az egeszet).

Az erzekelokon egy saru van. Mihez kepes kell merni az ellenallast?

Otto1954:
Igen a kazanon komplett elektronika lett cserelve kb. 1 honapja (egy nappal utana, ahogy a hozzaszolasomat irtam).
Azota a futes is ment meg, es a melegvizet folyamatosan hasznaltuk (esti furdes). A kazan tegnap (napkozben) adta meg magat.

Miota az uj panel van benne, tok hulye hangja volt, amire azt mondta a szerelo, hogy az uj panelen tortent "fejlesztes" eredmenye. Magyaran a melegviz es a futes kozott atvalto szeleep nem rogton valt, hanem ciripelve. Igy harman is kezet tudunk mosni anelkul hogy tenylegesen melegviz erkezne a (kazantol 1.5m-re levo) csapba.

A galeriaba folyamatosan toltom fel a kepeket, osszesen 19 darabot.
Nagyjabol mindent lefotoztam rajta...
Előzmény: tucatnyi (45268)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45269
az érzékelök /NTC/ 25C on 10kohm nakk kell lenie,ha nem akkor csere
Előzmény: khiraly (45267)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45268
a müszerfalon aszem a piros gomb a reset v a fökapcs ki kapcsolásával resetelhetsz
Előzmény: khiraly (45267)
khiraly Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45267
Ide toltom fel az uj kepeket, most csak kozelieket csinaltam: flickr2 galeria
Előzmény: khiraly (45265)
Otto1954 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45266
Az ilyen célú határolók szinte mindenhol mechanikusak.
Lehet,hogy van ellenpélda is,aki tud az majd jelzi.
Természetesen lehet az is,hogy nem határoló hiba,hanem valamelyik érzékelő szakadt,vagy "nyúlt" meg.
Az érzékelőket a kazán feszültségmentes állapotában célszerű lenne megmérni.
A rácsatlakozó vezetéket célszerű lehúzni,mert ellenkező esetben a NYÁK-on lévő alkatrészek befolyásolhatják a mérést.
A probléma indításkor rögtön jelentkezik,vagy csak később bemelegedés után?
Az előzményeket csak átfutottam,így ha már írtad,akkor elnézést.
Gondolom,hogy a panel csere után valamennyi ideig rendesen működött a kazán!
Sokszor az ilyen apró információk is sokat segítenek a hiba megtalálásában.
RESET-elted az automatikát?
Van olyan típus,ahol először be kell nyomni a "reset" gombot,majd azután kell a főkapcsolót bekapcsolni és ekkor fog rendesen resetelni.
Sajnos ezekről sehol sincs összegyűjtött információ,hiszen sokan ezekből apró "tudásokból" pénzelnek.
Előzmény: khiraly (45264)
khiraly Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45265
van ket homersekleterzekelo, de mindegyikbol csak egy vezetek jon ki.

Ha az egester feletti kigyozo csovekre gondolunk.

Mert van egy hocserelo alul is, az a kicsi lekerekitett sarku teglatest.
Ott adja at a fenti kigyozo cso a lakas futesenek es melegvizenek.

A kepeket most toltom fel...
Előzmény: tucatnyi (45262)
khiraly Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45264
Otto1954: Amit mondasz, az a kis bilincs az ures. Abban nincs semmi.

Egyebkent az osszes kijovo vezeteket lekovettem, es nem talalom ez a nyamvadt hohatarolot.

Nem lehet, hogy elektronikabol tiltja (homersekletet meri), es a panelon kellene leokezni?


Azert csinalok fenykepeket, hogy ti is elhiggyetek.;-)

Udv,
Khiraly
Előzmény: Otto1954 (45260)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45263

erre nem találsz maszekot aki kapásbol megcsinálja?

ezt feketén meglehet csinálni,csak akrni kell.

Előzmény: vfreak (45252)
tucatnyi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45262
a höcserélö felsö szélén lessz egy fekete kütyü amire 2 vezeték cstlakozik annak a két vezetéknek a lábaközött van egy általában piros kis tüske azt kell benyomni
Előzmény: khiraly (45223)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45261
Kösz az infót. Egyébként a PE csöveikkel nem vagyok megelégedve, nagyon oválisak.
Előzmény: babarucu (45250)
Otto1954 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45260
A kinagyított képrészleten látható,a csőre erősített kis dobozt kellene jobban megnézni. A függőlegesen beszerelt érzékelő a kép alapján "csak hőmérséklet" érzékelő.
Előzmény: Otto1954 (45259)
Otto1954 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45259
Nos, végre megjelent!
Kinagyítottam a részletet,amelyről információ,vagy közeli kép kellene.Érzékelők?
Előzmény: Otto1954 (45258)
Otto1954 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45258
Itt a kép!Érzékelők?
Előzmény: Otto1954 (45257)
Otto1954 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45257

Ide tettem a képet!
A kép feltöltéssel nem volt szerencsém!
Előzmény: khiraly (45256)
khiraly Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45256
megnezted a flickr galeriat is?
Ott sokkal nagyobb a felbontas, es sokkal tobb kozeli kep is van!
Előzmény: Otto1954 (45255)
Otto1954 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45255
Látom a kép nem került fel!
Megpróbálom újból!
Előzmény: Otto1954 (45254)
Otto1954 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45254
Szia!
Erről a részről kellene néhány közeli kép!
A jobb oldalon lévő két alkatrész közül valószínűleg az egyik az.
Kérdés: mind kettőbe csatlakozik vezeték?
Most csak nagyjából néztem át a képeket,estére több időm lesz rá!
Előzmény: khiraly (45251)
Émile Creative Commons License 2010.05.06 0 0 45253

  Ez lenne a külső vezeték  ?

 

 Mit lacafaszázol az áthelyezéssel !

 Szigetelj és a csőnél  5-6 cm sávot kihagysz, még fedni se kell.

 Anno egyik érdekeltségemnél  így csináltam , kihagytam egy  kb. 6 cm-es sávot !!

Előzmény: vfreak (45252)
vfreak Creative Commons License 2010.05.05 0 0 45252
Köszönöm mindenkinek a sok-sok segítséget.

Már régebben megkérdeztem a Főgáz illetékesét (mivel nálam ők a szolgáltatók).

Gyorsan és kulturáltan válaszolt egy hivatalos úr a FŐGÁZ Földgázelosztási Kft. Tervfelülvizsgáló és ellenőrző osztályból.

Vagy elbontatom és újat csináltatok, vagy "A meglévő méretlen gázvezetéket megtartva, nyitott, kivakolt falhornyot kell kialakítani. A kialakult falhornyot el lehet takarni egy oldalról bontható teljes nyomvonalon kiszellőztetett burkolattal."

Különben én csak attól féltem, hogy a burkolat nem lesz-e ronda. Tud valaki "oldalról bontható kiszellőztetett burkolat"-ot ajánlani?
A (HŐ)Szigetelés topicban egy éve valaki folyóka ráccsal szemezgetett ez ügyben...

A TIGÁZ-os 1,5 D-ről már én is olvastam. Én (biztos ami biztos) elküldtem az illetékes hatóságnak a Látkép a gázcsőről című kompozíciót.
Ezt olyan közel sikerült a falhoz tenni, hogy le kellett vésni belőle, hogy a cső a kanyart bevegye, sehol sincs még 0,5D-re se (régi vezeték).

Terveztetnem kell, a gázórát le fogják szedni és gáz meo után visszateszik. Ez a hivatalos út és most nem gondoltam kiskapuzni.
Lehet hogy nagyon naiv vagyok, de én nem látom be, hogy ez a művelet ne lenne elfogadhatóan gyors (főleg ha most már a méretlen úgy nevetett "gáz csatlakozó vezeték"-et nem bántom).

vfreak
khiraly Creative Commons License 2010.05.05 0 0 45251
Szia Otto1954!

Koszonom a segitsegedet!

A fotokon nem mulik, csinaltam parat.
Ime:
elolrol_burkolat_nelkul
bal_lent
elol_alul_k
elol_burkolattal

Es itt az egesz flickr galeria (nagyobb felbontasu kepek, es tobb kep is van meg): flickr galeria

Remelem, igy mar tudsz segiteni.

A vizet nem tudom, 1.5bar-on van most. 1.0-2.0 kozott jelzi zold csikkal.
Előzmény: Otto1954 (45246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!