Teszt: Mazda CX-5 2.0 2WD Totalcar Edition

Diszkréten pimpelt zen

Fogj egy nem túl kirívó, rossz képzettársítások nélküli, biztosnak tűnő, senkit meg nem bántó alapot, finoman szórd meg homogén fűszerkeverékkel és kész az egyedi ebéd, ami nem fáj senkinek.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
bgaby okt. 8. Creative Commons License 225

nálam is eltűntek... (nekem nem hiányoznak)

lehet, csak télre költöznek be a városba???

Előzmény: napoli008 (224)
napoli008 okt. 8. Creative Commons License 224

Érdekes, hogy amíg idegesített és görcsöltem rajta minden éjjel megmászta!

Amióta beletörődtem, hogy ez így van és kész, azóta csak néha :)

Már volt, hogy olyan sokáig nem jött, kezdtem aggódni a testi épségéért :D

a8lang szept. 14. Creative Commons License 223

Ma végre én is elkaptam egy nyestet a csapdával .

Több év alatt ez az első. 

Előzmény: E. Triboulet (165)
Moris721 aug. 13. Creative Commons License 222

Nem Tescosat  vettem,mert az karcolja a fényezést,meg problémás fel-le rakosgatni.Egy rendes autótakaró ponyvát vettem.Néhányszor használta a gazdája,de lett garázs, 2500 forintot kért érte.Alul gumis,és olyan vastagabb,de viaszos szerű ezüst színű hővisszaverős anyagból van.

Vén Halász aug. 12. Creative Commons License 221

Tescosat vettét ? Az jó és olcsó, különösen jó akciósan 3000 Ft körül van, de a tűző napot nem bírja. Az enyém az idén nyáron selejtessé vált (3 évet bírt), porlik, mint a papír. Lehet, hogy jövőre csak éjszakára teszem fel az újat, de ez egy kicsit macerás.

Előzmény: Moris721 (219)
B.GY aug. 11. Creative Commons License 220

Én mindig viszem nyaralni a kutyáimat.Garantáltan nem jönnek a nyestek.A kutyaszőr semmit nem ér a motortérben,de ha van egy pár eb akkor nem jönnek a dögök.Most Zalaegerszegen voltam kutyás táborban,volt vagy 200 kutya.Sehol nem láttak nyesteket:)

Előzmény: Moris721 (219)
Moris721 aug. 11. Creative Commons License 219

Vettem autótakaró ponyvát.Eddig ez a legjobb! :) Úgy két-három hete nem mászott rá az autóra a dög!

Moris721 júl. 27. Creative Commons License 218

Akkor azoknak volt igazuk,akik lentebb azt írták hogy nincs értelme az ultrahangos riasztónak......

Előzmény: battafia (217)
battafia júl. 26. Creative Commons License 217

Én hétfőn szereltettem be egy ultrahangos riasztót,elötte még nem rágott meg semmit,ma fölnyitom a motorháztetőt egy aranyos kis  galamb tetemet vitt a kuckojába, több száz csontkukaccal megspékelve.Fincsi dolg volt kiszedni belőle,azóta hányingerem van:))) Hétfőn nagytakarítás a motortérben hypo, ecet, stb.Most már kezdek félni:))

Vén Halász júl. 22. Creative Commons License 216

A vékony zörgő ezüst színű takaróponyva nagyon hatásos. Minden más kocsira felmászik, a leponyvázottra nem.

K.Laszlo 68 júl. 21. Creative Commons License 215

Ezt amit írtál én is próbáltam már de nekem nem jött be sajnos. Az is lehet hogy azért nem működött ez a módszer,mert korom sötét van a kocsibeállóban,lehet hogy kellene valami fény,és úgy kirakni a vizes palackot? Már én se tudom mivel elriasztani ezt a dögöt.

Előzmény: Maccabee (214)
Maccabee júl. 20. Creative Commons License 214

Én két darab két literes vizes palackot (tele vízzel, és sima felülettel ) teszek a ködlámpák elé kb. két éve. Ezt próbáljátok meg. Azóta egyszer sem mászott fel az autóra, a motortérbe azonban kétszer, és egyszer megkezdte a zajszigetelést! Nekem eddig ez jött be legjobban!

Vén Halász júl. 18. Creative Commons License 213

A nyest nagyon szeret mászkálni az autók tetején, meg oda is piszkít, esetleg megkarcolja fényezést. Állítólag a magasból jobban meg tudja szemlélni a vadászterületét.

Nekem bevált a tescos takaró ponyva, arra rá sem mászik. Igaz, hogy csak 2-3 évet bír ki, de így is megéri. A motorteret meg belülről letakarom, eddig bevált

Előzmény: napoli008 (211)
Moris721 júl. 18. Creative Commons License 212

"Nem lehet valahogy kisfeszültségű áramot vezetni az autóba, hogy leszokjanak róla???"

Röviden:Nem!

"Mit tudnék csinálni, hogy ne másszanak rá és ne egyék meg az antennát???"

Takaróponyva.

És érdemes utána olvasni a neten,hogy miért eszik az antennákat,és miért tesznek kárt a dolgokban.

Előzmény: napoli008 (211)
napoli008 júl. 18. Creative Commons License 211

Megőrülök a dögöktől!

Eddig csak felugrált az autómra. Most már a karmaival kapaszkodik fel karcolva szép nagyokat. Az, hogy rá is szart egy kicsit feszélyezett, mert ugye én sem csinálok oda hozzájuk, de azt, hogy elkezdte megenni a GPS antennát a tetejéről ezt már nagyon nehezményezem.

Vettem bele ultrahangos riasztót. Annyit elértem, hogy a motortér tabu lett, mert ott azóta nincs nyom. Remélem ezt nem olvassák, nehogy rácáfoljanak a történetre.

Mit tudnék csinálni, hogy ne másszanak rá és ne egyék meg az antennát???

Nem lehet valahogy kisfeszültségű áramot vezetni az autóba, hogy leszokjanak róla???

bgaby júl. 4. Creative Commons License 210

esetleg itthon lehet kapni?

ha vki rendelne kintről, társulnék...

Előzmény: bobiki (209)
bobiki júl. 4. Creative Commons License 209

Tojásba fecskendezett méreggel már én is próbálkoztam, de nem szedi fel, bele sem szagol. Nincs olyan méreg, amit ne szagolna ki. Élve befogás, és aztán csinálsz vele amit akarsz. Igazán profi cucc a nyest ellen: http://pkb-sr.com/shop/product/12-Dozen-6-PAK-Duke-120-Double-Spring-Body-Trap-for-Marten-Mink-and-Muskrat.html

Postával együtt ez sem kerül többe, mit itthon egy élvefogó csapda.

B.GY jún. 29. Creative Commons License 208

Olyan vadállattal ami megeszi a nyestet. Ha van olyan.

Előzmény: ezike (207)
ezike jún. 29. Creative Commons License 207

Nyestet milyen méreggel etethetném be?

B.GY jún. 27. Creative Commons License 206

Nem hülye az,nem fogja megkajálni.Addig jó amíg csak mászkál rajta,és nem eszi meg a kocsit :)

Előzmény: K.Laszlo 68 (205)
K.Laszlo 68 jún. 27. Creative Commons License 205

Sziasztok!

Az én autómat is össze mássza a rohadt dög! Arra gondoltam,hogy tyúk vagy fürj tojásba fecskendeznék fagyállót, Véleményetek szerint ez a módszer hatásos lehet,vagy ne is próbálkozzam vele?

Cult Style jún. 16. Creative Commons License 204

Egy fürjtojás, meg egy tyúktojás volt a csapdában, de már kb. 1 hete kint voltak. Egy kis szénával fészekformát készítettem az kioldólemez köré és abba tettem a tojásokat.

Előzmény: bgaby (201)
Cult Style jún. 16. Creative Commons License 203

Én is már kezdtem kételkedni a csapdában, vagy, hogy rossz helyre tettem. De sok helyen mondják, hogy türelem is kell hozzá.
Bevégezte nálam a kis fickó. Sok 10km-t autózgatni nem akartam vele, hogy elvigyem valahova, ahonnan ki tudja, visszakeveredik-e valaha. Meg nagyon büdös is volt. Nem szívesen tenném be a kocsiba. :)

Előzmény: Vén Halász (200)
Moris721 jún. 16. Creative Commons License 202

:) Gratula a fogáshoz!

Nálam ez a spray dolog érdekes.Itthon működik,eddig nem mászta meg az autót mióta befújtam vele. De a múltkor Pécselyen ennek ellenére megmászta a nyavalyás!

Előzmény: Cult Style (199)
bgaby jún. 15. Creative Commons License 201

wooowww, ez remek, gratulálok!

újra bízom benne, h az én csapdámba is besétál...milyen csalit adtál neki?

Vén Halász jún. 15. Creative Commons License 200

Gratulálok, nekem ilyen csapdával nem sikerült.

Mit csinálsz az állattal ?  Sajnos szomorú, de én a likvidálást választanám. Ha távolabb elengeded nem oldottál meg semmit. Nagyon elszaporodtak és nem védett állatok.

Cult Style jún. 15. Creative Commons License 199

Ma végre sikerült megfognom a kis dögöt.
10 napja volt kint a csapda, ma végre vette a bátorságot, hogy belemerészkedjen.

Vén Halász jún. 14. Creative Commons License 198

Mivel minden éjjel végig másznak a kocsi tetején, helyenként már maradandó karcolási nyomok keletkeztek, úgy döntöttem, hogy egy tescos takaró ponyvával letakarom a kocsit, Pár éve is ezt a módszert alkalmaztam, de a tűző nap két év alatt tönkre tette a vékony műanyagot. 2-3 ezer forintot megér a fényezés védelme még ha csak két évet bír ki. a belső teret meg betakarom, ahogy korábban leírtam.

Moris721 jún. 9. Creative Commons License 197

Úgy tűnik a Pécselyi nyestek viszont még nem szagoltak ilyen spray-t,mert ma reggelre keresztbe-kasul átjárták a kocsimat! :(

Moris721 jún. 5. Creative Commons License 196

Nálam egyenlőre jót tett a spray....de nem kiabálom el.Kb. két hete fújtam be vele az autót,azóta kétszer álltam kint az udvaron vele,de nem mászta meg.