Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

PITTA Creative Commons License 2016.06.30 0 0 292

Kénytelen leszek kitenni egy mozgásérzékelős kamerát...

Előzmény: saválló (291)
saválló Creative Commons License 2016.06.30 0 0 291

Az az igazság nem vagyok "balaton szelet" szakértő csak azt tudom írni amit én is tapasztaltam.

 

A nyest ürüléke feketés, hosszúkás, és kis apró  (sárga ) magok is láthatóak benne.

Szívesen kulázik járdára, épület sarkaihoz igaz akár fűre is, de jellegzetes az amit hátrahagy.

 

Mondjuk a sünié szürkébb, kisebb....., és persze nincs bennük mag.

 

Itt találsz képet is róla, mármint a nyestéről:

 

http://agrohydro.hu/nyestcsapda/

Előzmény: PITTA (290)
PITTA Creative Commons License 2016.06.30 0 0 290

A képek alapján van benne mag (vagy kitinpáncéldarabok?)

Előzmény: saválló (289)
saválló Creative Commons License 2016.06.30 0 0 289

A nyestét onnan lehet megismerni, hogy magok is vannak benne, a macska nem eszik magokat.

 

Ha nincs benne mag, és nem akkora adagok, mint a macskáé lehet sündisznóé is.

Előzmény: PITTA (288)
PITTA Creative Commons License 2016.06.30 0 0 288

Sziasztok. Csak 1 kérdésem lenne. Ez nyestből jöhetett ki? tele van vele a kert, de 1-1 helyen csak 1-1 darab van és jellemzően a járdán...

Macska elkaparná...

mj620di Creative Commons License 2016.06.29 0 0 287

Köszönöm a tippeket.

Holnap élesítem.

Az én csapdám házi,nem rács az alja ,hanem csak az oldala.

A végébe kell rakni a csalit,amihez jó esélyel úgy fér csak hozzá hogy egy lemez fület meg fog érinteni ami csukja az ajtaját.

Előzmény: bobiki (285)
saválló Creative Commons License 2016.06.28 0 0 286

Valójában nem tudom mindezeket miért nekem írtad?

 

Én nem kérdeztem csak ajánlottam.

Nekem van élve fogóm fogtam is vele sima tyúktojással, se fürjtojást se semmiféle csodaszert nem használtam.

 

Béke, nyugalom van a portámon.

Előzmény: bobiki (285)
bobiki Creative Commons License 2016.06.28 0 0 285

Nekem már sikerült elfogni élve fogó csapdával néhányat. Volt benne teljesen kifejlett, és néhány kölyök is. Amit télen fogtam azt aszaltszilvával sikerült a csapdába csalni. Nyáron volt aszaltszilva, illetve jó érett, több hetes trappista sajt. Tojásra - fürj v. tyúk - nem ment, nem izgatta. Szereti a különböző szalámikat is, az olaszfelvágott nagyon bejön neki, de erre már a környék macskái is harapnak. Unalmas volt, mikor egy éjszaka a harmadik macskát fogtam vele. Ha feljár a padra, ahol más állat nem fordul elő, akkor lehet szalámival csalizni. A csapdát nem feltétlenül kell agyon álcázni, viszont addig nem nagyon megy bele, míg a ketrec rácsán kell neki flangálni. Megnöveled a fogás esélyét, ha egy kis homokot terítesz a csapda alá és a bejáratai elé úgy, hogy a rács benne legyen a homokban. Én így csináltam, és egész jó eredménnyel. Több mint egy éve nem láttam nyest nyomát, de úgy tűnik, hogy vissza tértek hozzám is. Még kárt nem csináltak, csak az ürülékük a ház körül árulkodik. Minden esetre készítem a csapdát, és megszabadulok mielőbb a gonosztól :)   

Előzmény: saválló (284)
saválló Creative Commons License 2016.06.28 0 0 284

"Ill nem érzi az emberszagot a tojáson?Felütve vagy egészbe szereti?"

 

Nem tudom mit szeret autón mászkáláson kívül?:)

 

Tojást egészben betenni, úgyis záp lesz főleg melegben.

Előzmény: mj620di (283)
mj620di Creative Commons License 2016.06.28 0 0 283

Köszi.

Élvefogóm az van.

Arra gondoltam hogy vam itthon 2 papagáj és ezért szokott lenni toll is.Abbol raknék a csapdába .

Ill nem érzi az emberszagot a tojáson?Felütve vagy egészbe szereti?

Előzmény: saválló (282)
saválló Creative Commons License 2016.06.28 0 0 282

Szia!

 

Ezt ismered...lassú víz partot mos...elég a tyúktojás is mindenféle takargatás nélkül is.

 

Hát nemtom szoktak-e ilyesmit árulni a teszko gazdaságosban, mondjuk én még sosem láttam, talán innen érdemesebb rendelni:

 

http://madardaloskert.hu/5294-nyest-csapda-elvefogo.html

 

 

Előzmény: mj620di (281)
mj620di Creative Commons License 2016.06.28 0 0 281

Szia.

Az élvefogóval mik a tapasztalatok?

Tényleg be kell burkolni levéllel stb vel ?

Ill. csak fürj tojás a jó?

Ma akartam venni de nincs a helyi tescoba.

Előzmény: saválló (280)
saválló Creative Commons License 2016.06.28 0 0 280

Üdv!

 

"...Motortérben járnak,.."

 

Ha vki mondjuk családi házban lakik, tehát nem az utcán parkol az autója, érdemes a motortér alá a földre, betonra csirkehálót tenni.

 

Nem kisimítva hanem gyűrötten oldalt inkább felfelé hajtani, ha vágott a széle akkor úgyis hegyes, beleakadós mindenbe.

Ezt nem szereti a nyest (talpa) , ezt írják, ajánlott sok helyen a neten.

 

Továbbá ha már családi ház nyugodtan lehet kitenni élve fogó csapdát....előbb-utóbb "horogra" kerül, utána már béke,és nyugalom van.:)

 

Én ezeken már túl vagyok, béke nyugalom van a portámon.:)

Előzmény: kelly77 (278)
B.GY Creative Commons License 2016.06.27 0 0 279

Örökbe fogadtam egy drótszőrű tacskót.Semmilyen állat nem jön be a telekre.Levadászik mindent.A nyaralóba vittem a többi kutyámat is.Nem jöttek a nyestek.Mikor rokonok mentek le,az ő kocsijukra rámentek rendesen.A kutyaszőr nem ér semmit a motortérben,csak ha rajta van az eredeti tulajdonosán:)

kelly77 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 278

Igaz a helyzet nálam nem ilyen drasztikus, de hasonló cipőben járok én is. Amire eddig rájöttem. 

Az autót úgy vettem, hogy a motorháztető szigetelés már meg volt rágva. Aztán mikor haza hoztam több mint 100km-re, el kezdték itt piszkálni. Motortérben járnak, az autót karcolják stb. Sőt ha másik városba anyumékhoz hazamegyek, reggelre megint össze van járva. Amit eddig tettem. Tavaly ősszel tettem ki fagyállós patkánymérget, meg patkánymérges csirke aprólékot. (Nem érdekel, hogy humánus-e vagy nem amíg a káromat senki nem fizeti ki.) Talán az állandó lakhelyemről el tűnt, de máshol mászkálnak rajta. Szerintem érzik a szagát a másiknak. Ezért nemrég alaposan le mostam a motorteret, tettem be kutyaszőrt, meg őrölt borssal szórtam be a motorteret. Azóta nem láttam nyomot rajta, mondjuk ez még korai következtetés lenne. Ha mégis lesz rajta valami nyom legközelebb, én nem kísérletezgetek, azonnal élve fogó csapdát veszek. Szerintem végleges megoldást máshogy nem lehet elérni.

Előzmény: Ras9 (275)
pepetigris Creative Commons License 2016.06.26 0 0 277

Ha neked így megállnak és még látod is őket, miért nem használsz légpuskát?  Én egy ideje azt tervezem, hogy kirakok egy csirkeszárnyat a vonulási útjukra és a teraszról levadászom a kis gennyeket amikor megállnak szaglászni, csak ezek éjfél körül randalíroznak, addig meg elalszom.....  :-)) Nekem van egy ponyvagarázsom, a rohadék még az az alatti autómat is összemássza.

A nyest spray hatásos de sűrűn kell fújni főként az első kerekeknél, mert ott mászik föl többnyire. Nagyon elszaporodtak a városok is tele vannak velük. Annyi előnye van hogy a patkányok eltüntek.

Előzmény: Ras9 (275)
B.GY Creative Commons License 2016.06.25 0 1 276

Cseréld el a szomszéddal a kocsidat.Más megoldást nem tudok:)

Előzmény: Ras9 (275)
Ras9 Creative Commons License 2016.06.25 0 2 275

Van vmi módszer ami működik is vagy teljesen reménytelen?

 

Sajnos párszor láttam már a gazfickókat és katasztrófa. Ugrálnak pörögnek forognak csúszkálnak szarnak és hugyoznak lábnyomuk homok és sár minden nap az autót összebaxxák,

volt hogy kora este lemostam, egy óra múlva már telibe volt fosva. Karcolják a fényezést, az ürülékük beleég a napsütés közepette a tetőbe gusztusalan az egész kb úgy néz ki

az autó mintha ráomlott volna egy pajta vagy sose mosták volna le...

 

A jószágok rendkívül érdeklődő, amolyan játékos felfedezők, a környezetemben személyesen 6-ot ismerek...annyira pofátlanok, hogy ha észrevesznek

és mondjuk 2 méterre állunk az autótól amíg nem mozdulunk rájuk arrébb se ugranak ha mégis azt is olyan laza eleganciával teszik de nem lehet simán megfogni...

 

A 6 egyedet 3 helyről ismerem...3 helyen ahol parkolni szoktam. Az egyik esetre még elfogadnám, hogy egy dunamenti árterület melletti háznál  ez megeshet, dehogy a többi helyen

is az több mint kiborító.

 

Viszont arra rájöttem, hogy sajnos összefüggés van...és ezt kéne valahogy kiiktatni.

Az iménti helyen egyszer direkt kifigyeltem mindig sötétedéskor jönnek már amikor lement a nap és viszonylag nyugalom van, jönnek mert 3 testvér is egyszerre érkezik

nem lehet nem észrevenni mert kb mindenre rámásznak és amikor egyszerre 3 nyest(vagy menyét?) randalírozik az autón akkor úgy kb leesik a tantusz hogy itt kb nem tudok

mit tenni a helyzet ellen...mindenre felugranak ami tetszik összebasszak, ha az egyik jelöl akkor a többi is és innentől kezdve vége a jó világnak. Ha valami feltűnő van

azt megnézik, ha megnézik bejelölik -de nem a fb-n- a vizeletükkel és akkor már oda is teszik a kis magos kaka csomagokat is...innemtől a buli beindul.

 

Ezeket a nyomokat észreveszi a többi haverjuk is akárhová megyek!!! És ez itt a bökkenő, ha egyszer egynek megtetszett es bejelölte az összes megérzi a szagot es

ösztönösen szétbassza, belefetreng össze vissza csúszik-mászik rajta utána jól leszarja lehugyozza igazán fantasztikus látvány. Ha nincs zárt garázs gyakorlatilag

garantált hogy reggelre fel van díszítve a szekér szinte akárhová megyek...

 

Szóval annyi a lényeg, hogy valamilyen módon meg kell szüntetni azt hogy ezek megérezzék a másik állat nyomait az autón. Lehet, hogy valami kurva büdös samponnal kénea kocsit mosni vagy utána bedörzsölni valamivel...

 

Úgy gondolom a különböző "hivatalos" módszerek amik főleg az internetes kereskedelem felvirágoztatása érdekében létrejött siteok-on találhatóak semmit nem érnek, ezek a kis érdeklődő

jószágok talán akkor állnak majd arrébb ha nem találnak számukra érdekes dolgokat amiket aztán be is likeolhatnak...

 

Van akinek sikerült már eme helyzetből pozitívan kijönnie?

 

Nem minden autóra mennek fel, mert pl egyik helyen fix 3 másik autó áll mellettem évek óta. Soha egyiken sincs egy nyom se, de az enyém minden reggel összecseszett szarosvödör.

Egy időbe már le se mostam annyira mindegy volt...

 

Szóval mi a megoldás?

Citromos sampon?

Mi az amit utálnak?

A spray nem ér semmi befújod egy helyen felugrik egy másikon...

 

(2 autónk is áldozata a tevékenységnek, de a szomszédoké nem...)

 

 

Kösz, és elnézést a vulgaritásért dehát ezek szarháziak nagyon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akrto Creative Commons License 2016.06.15 0 0 274

 

Én is kipróbáltam sokfélét. Kezdtem a NASA tudósok által kifejlesztett Nyest 2000-el, azaz a vizes palackkal, aztán próbáltam spray-t a kutyaszőrt. Aztán variáltam ezeket a módszereket. Minden hatásos volt, de csak pár napig ( vagy csak nem járt errefelé a "drága"). Ma már nem bírtam és feltetettem a ponyvát, mert megőrülök a látványtól, amikor reggelre  lábnyomokat, meg a csúszdázás nyomait látom a kocsin.  Persze kicsit parázok, hogy  a ponyva dörzsöli a felületet. Holnap rendelek egy egy elemes riasztót. Majd beszámolok az eredményről, hátha valakinek segít.

bgaby Creative Commons License 2016.06.05 0 0 273

köszönöm ;-)

Előzmény: Cosmo71 (272)
Cosmo71 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 272

Kemo M176 vízhatlan (IP65) ultrahangos nyestriasztó készülék nagyfeszültségű lapokkal.

  keress rá a google kidobja...

Előzmény: bgaby (271)
bgaby Creative Commons License 2016.06.01 0 0 271

mi ez a tappancs?

pls egy linket

köszönöm

Előzmény: Cosmo71 (270)
Cosmo71 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 270

A vizespalack mitől válik be? Azèrt ne gondoljátok hogy ez hatásos 😂 lesz mèg gond ha ezt tartjátok megoldásnak.... a tuti projekt...ultrahang + elektromos tappancsok a motortèrbe. Nekem kèt napig riasztott estènkènt a kocsi ütès èrzèkelője...gondolom jól meg....csapta az áram 😉 le is szokott róla.

kb 20-ez ès te is be tudod szerelni.

 

Üdv Cosmo

pepetigris Creative Commons License 2016.05.05 0 0 269

Mi az a spray amit ráfúj?

 

bingobango Creative Commons License 2016.04.08 0 0 268

Ha valaki még nem látta, ez az egy viszonylag normális teszt videó van:
https://www.youtube.com/watch?v=Qui65OQviLQ&feature=player_embedded

bingobango Creative Commons License 2016.04.08 0 0 267

Olvastam, hogy valaki mozgásérzékelöt kötöt az ablakmosó / ablkatörlő motorra és amikor az érzékelte, hogy az autóra mászot az állat, akkor a mozgásérzékelő hatására autómatikussan csinált egy szélvédő mosást.
Érdekes, lehet, de nem tudom erre mit reagálna a nyest, mert lehet, hogy ezt is megszokná és késöbb játéknak tekintené.

 

A német autós fórumokat is nézegettem, de ott is vegyesek a tapasztalatok.

Én magam is hiányolok egy átfogó ulltrahangos nyest riasztókkal végzet videó tesztet, amit lehetne látni, hogy melyik risztóra mit ragál a kis dög és persze nem egy lakalommal, legaláb tiz.
Vajon tesztelik ezeket az ultrahangos cuccokat? Vagy csak gyártják valami elmélet alapján?

Az autó alá helyezett tik rács nekem müködik.
De elég egy 5cm kitöltetlen rés hogy be tudjon menni ezért fontos, hogy kitöltse az egsé motor tér alatti felületet és a talajtól is elemelkedje 4-5cm, hogy ne tudjon bele lépni. 

Az zavar, hogy össze csuszkálja a kocsit, ezért már ponyva ill mobil garázsokat is néztem, persze ha nyaralni megy az ember oda nem viheti, meg amugy is.......hát nem tudom mit a jó, addig is pakolom az autó alá a rácsomat, legaláb a motor terem legyen védve.

bobiki Creative Commons License 2016.04.08 0 0 266

Légpuska semmit sem ér, 7,5 joule kevés lesz, az erősebb pusek meg már lőfegyver Magyarországon. Egyébként sem ad esélyt arra, hogy meg tudd lőni. Nagyon jó érzékekkel van megáldva a kis dög. Élve fogó csapda az egyetlen hatásos cucc, csak jól kell használni. Megfelelő kihelyezés + csalétek. Ha megfogtad, már a fantáziádon múlik, hogy mit csinálsz vele. Amúgy egy pontos és "erős" légpuska éjjel is használható távcsővel alsó hangon 120000Ft, míg egy jobb csapda 8-12 ezer.

Előzmény: napoli008 (265)
napoli008 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 265

És éjszakai őrséget szervezel a családtagokból 2-3 óránkénti váltással? :)

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.08 0 0 264

Én most légpuskát veszek!:))

Vén Halász Creative Commons License 2016.04.07 0 0 263

Én is hosszú évek óta szenvedek a nyestektől, összejárja a karosszériát, körmeivel karcolja, a motorteret megrágja nagy károm volt ebből.

 

takaróponyvát használok, így nem mászik fel, a motorteret pedig kitömöm , csak elinduláskor nem szabad megfeledkezni róla. Így mechanikus védelmen van, ez bevált.

Előzmény: bingobango (262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!