Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

felsov Creative Commons License 2014.05.24 0 0 183

 Öt éve kinlódok én is a padlás nyestekkel, egy  svábhegyi kertes házban.

 A hullámpala tető és a nádpadló födém közé, ami 20 cm -es távolságra van egymástól, ragyogó fészkelőhelyet biztosit, minden tavasszal az erdőkből ujabb és ujabb családok települnek be.Eddig a leirt módszerek valamennyi változatát kipróbáltam,nem sok eredménnyel. Kutyám is van!

Sajátkezüleg készitettem infravörös érzékelővel müködő csapdát is. Fogtam is egy kölyköt,kivittem jó messzire az erdőbe.Olyan gyönyörű,hogy megölni képtelenség! Egész családokat megfogni szintén képtelenség!

 Mivel a tető alá bejutni nem lehet, igy gázositási megoldásban gondolkozom.

Kapható a méhészboltokban kénlap égető lámpa az talán nem gyujtja fel a házat. Ha a kénlapok égetésével megtöltöm a padlásteret kénfüsttel, annak talán nem tudnak ellenállni.

   Használt valaki kénfüstölőt a nyestek ellen??? Van e valakinek erre a célra alkalmas gázositó megoldásda???

Előzmény: nyestüldöz (178)
Moris721 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 182

Inkább legyen húscafatos a motortér,mint hogy elrág egy fékcsövet,vagy egy gyújtáskábelt,és én halok meg az úton.Ez azt hiszem eléggé egyértelmű prioritás! :) Magasnyomásúval meg szépen tisztítható a motortér.Egyébként befújtam a kerékjáratokat meg a motorteret nyestriasztó spray-vel.Ma nem járta meg az autót,....de ez persze még nem garancia......Ha így ki tudunk egyezni,nekem jó. :)

B.GY Creative Commons License 2014.05.23 0 0 181

Aztán ha valami eldarálja,akkor jól fog kinézni a motortér.Szerintem elhagyja a helyszint akkor is ha dudálsz egy jó nagyot :)

Előzmény: Moris721 (180)
Moris721 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 180

Nálam most jelent meg a motortérben, eddig ezt nem tapasztaltam,de minden nap megmászta a kocsit mikor itthon parkolok.Most az a terv hogy az autóban alszom,és ha bemegy a motortérbe,kis várakozás után indítok.....hátha.....

 

Vén Halász Creative Commons License 2014.05.20 0 0 179

Sajnos ismerem a jelenséget nálunk is gyakori. ha nagyon hangosak akkor egy partvisnyéllel megütögetem a mennyezetet akkor el szoktak hallgatni. Ha sokáig verem akkor még a padlást is elhagyják.  Drasztikusabb megoldás ételbe helyezett méreg, én próbáltam, de nem ették meg, nem tudom mi volt a hiba. A kapható patkánymérget csavartam parizerbe, de nem jött be. A szabadba nem akarok mérget tenni a más állatok védelmében.

Előzmény: nyestüldöz (178)
nyestüldöz Creative Commons License 2014.05.19 0 0 178

Hozzánk kb. 2 hete költöztek be a padlásra és azóta megy a műsor. Nem tudunk tőlük aludni és nem tudom mivel lehetne elűzni őket.

Már próbálkoztunk több módszerrel ( kutya ürülék, mozgásérzékelő lámpa, rádió, benzines rongy, riasztó) de sajnos semmi nem használ.

Úgy tűnik jól érzik magukat és nem hajlandók tovább menni. Próbáljuk megkeresni a bejárati útvonalukat, de nem leljük semerre. Ráadásul

két deszka között vannak a zajból ítélve és nagyon nehéz betuszkolni a riasztásukra szánt "eszközöket"

Ha bárkinek van tuti módszere az elűzésükre, azt örömmel venném, mert úgy szeretnék már egy éjszakát végig aludni !!!!!!!!!!!

 

TTNora Creative Commons License 2014.05.02 0 0 177

Nálunk tavaly nyár óta randalíroznak az autók tetején, nem átall rá is piszkítani. Érdekes, hogy a fehér autókat jobban kedveli (világít éjjel?), azokon több a lábnyom és "egyéb jel". 

A vizespalackos megoldást mi is most hallottuk, még csak pár napja teszteljük, de egyelőre működik. Azért is járok erre, mert próbálok rájönni a miértre?

A környékbeli autókereskedésbennis láttuk már az üvegeket az autók körül.

Előzmény: Stratonicus84 (108)
bobiki Creative Commons License 2014.04.06 0 0 176

Nappal nem fogod látni soha, nyaranta este félkilenc körül kezdődik a műsor. Az én csapdám pont olyan mint a tied, előbb utóbb rá fogja venni magát, és belesétál. Jó kis szerkezet. Ha nálatok fel tud menni a padlásra, akkor én oda tenném ki a csapdát, így megúsznád a sünöket és egyéb kiváncsiskodókat. A nyestfogáshoz rohadt nagy türelem és kitartás kell, meg persze szerencse is. Mi két év alatt négyet csíptünk nyakon, az átlagolva fél évente 1db. 

Előzmény: bgaby (174)
bgaby Creative Commons License 2014.04.06 0 0 175

élő állat megfigyeléseim során bebizonyosodott, h a sün nagyon kedveli a nyestnek szánt csirkenyakat

1 hét alatt 4 sün (Bp.)

a jövő héten aszalt-gyümölcsökkel kísérletezem

bgaby Creative Commons License 2014.04.05 0 0 174

mászkálnak ezek nappal? vagy csak szürkület után?

az a durva, h az ürülék nyomokból látszik, h ott mászkál, izgatja a cucc, de nem megy be

ezen ne múljon: a csirkenyak mellé kap aszalt szilvát, sajtot... csak már történjen vmi :(

az aljára teszek homokot is

Előzmény: bobiki (173)
bobiki Creative Commons License 2014.04.04 0 0 173

Elég lesz megfogni, most hogy jön a jóidő. Én télen voltam sikeresebb, akkor aszaltszívával csaliztam, és azt szerette, de nyáron nem foglalkozik vele, mert talál elég gyümölcsöt megának. 

Szalámi, csírke, hal elég jó, csak az bevonzza a macskákat, ami idegesítő a tizedik után. Én nyáron jó érett trappista sajttal fogtam kettőt is egymás után.

 

A helyedben egy kis homokot azért terítenék a csapda alá, akkor bátrabban bele fog menni.   

 

Kitartás. Sok sikert!

Előzmény: bgaby (172)
bgaby Creative Commons License 2014.04.02 0 0 172

ő a 2. sün 2 napon belül

(az első sünit jó messzire elvittük, sztem nem ugyanaz)

a csirkenyak ízletes csalinak tűnik

 

csak nyest nem kapott még rá, eddig csak körbejelölte...

 

 

bgaby Creative Commons License 2014.03.12 0 0 171

nem jön a kis dög... :(

pedig már elég intenzíven terjeng az egy hetes csirkenyak bűze

ugyanakkor pár utcával távolabb 3 nyestet is láttak a napokban

mindeközben nálam megszűnt az éjszakai bulizás

 

ezek belakják a környéket, és váltogatják a padlásokat?

Előzmény: bgaby (170)
bgaby Creative Commons License 2014.03.06 0 0 170

csirkenyak beélesítve, várom a csattanást :)

Előzmény: E. Triboulet (169)
E. Triboulet Creative Commons License 2014.03.06 0 0 169

Én úgy tudom, nem kell közvetlenül oda rakni, ahol látod a nyomait, mert amúgy is ismeri a területet. Én is csak találomra raktam ki olyan helyre, ahol minket nem zavar.

Az utolsónál már nem álcáztam, csak simán leraktam egy helyre.

Előzmény: bgaby (168)
bgaby Creative Commons License 2014.03.06 0 0 168

ezek szerint számíthat az is, h a terület melyik részére tesszük a csapdát? Lehet, h csak a bejárt útvonalon közlekedik?

A fürjtojás eddig nem hozta lázba, megpróbálom a csirkenyakkal... /most még elég hideg van, talán nem mászik el pár nap alatt magától a csali :) /

Az uccsó alkalommal sem álcáztad? Csak simán leraktad a csalival?

Előzmény: E. Triboulet (167)
E. Triboulet Creative Commons License 2014.03.04 0 0 167

Én tavaly augusztusban állítottam fel először, kb. egy hét alatt belement az első.  Akkor a ház mellé raktam, letakartam amennyire tudtam geotextillel, fenyőkéreggel, illetve csalinak fürjtojást raktam bele. Mikor az elsőt megfogta, újra kiraktam, ugyanígy "álcázva" egy másik helyre, de akkor sokáig semmi nem történt, azt hittem, hogy csak egy nyest volt nálunk. Nemrég (mert sok ürülék volt a ház körül) ismét kiraktam álcázás nélkül, és a fürjtojás egy idő után eltűnt. Valószínűleg nem oldott ki, nem csapódott le a két ajtó. A múlt héten áthelyeztem a ház egy másik oldalára, beleraktam egy csirkenyakat (rákötöttem a kioldóra, hogy biztos legyen) és reggelre benne volt a nyestmester. 

Előzmény: bgaby (166)
bgaby Creative Commons License 2014.03.02 0 0 166

uhhh, nagyon király :)

mi volt a csali? mennyi idő után sikerült megfogni?

nekem is ilyen csapda van kitéve, de sehol semmi...

segítenél?

köszi

Előzmény: E. Triboulet (165)
E. Triboulet Creative Commons License 2014.02.25 0 0 165

Mai fogás:

 

nézek Creative Commons License 2014.02.05 0 0 164

mindent próbáltam... a szagra nem reagálnak...a fény és a zaj jobban elrettenti őket, de előbb-utóbb rájönnek, hogy mozgásérzékelős a riasztásuk...

a szomszéd háza lapos tetőjén is randalíroznak, aztán leugranak a fák törzsein..

amúgy aranyos jószágok, csak nem tudom megszokni a dübörgésüket..már tudom a csapat teljes létszámát, súlyát. előbb jön a nagyon nehéz vezér, aztán a beosztottak...csak azt nem tudom mit esznek...nincs semmi...ahelyett, hogy szunyálnának májusig.

Előzmény: senkinetudjakilennék (163)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.02.05 0 0 163

Ezek idióták , nálam a padláson mintha galoppverseny lett volna három napig .

Hiába mentem fel zargattam őket ,még a talpam alatt is rohangáltak ,de hál

istennek 3 nap után elhagytak azóta csend van .Ennek kb  3 hete remélem

nem jönnek vissza . Próbálkoztam alternatív riasztással a padlást teleszórtam

a kuvasz szőrével azt mondják ha megérzi a kutyaszagot oda nem megy ,igaz

ez nem végleges megoldás mert nem szaglik örökké ,de lehet ahhoz elég ,hogy

elszokjon onnan ! Ha nem túl ronda vagy nem zavar megpróbálhatod a teraszra

a kutya pokrócát, vagy valami rongyát letenni, hátha elijeszti őket .

Előzmény: nézek (162)
nézek Creative Commons License 2014.02.04 0 0 162

érthetetlen..     február negyedike van, mínusz öt, és a nyestek hajnali ötkor rohangálnak a tetőteraszon....ezek nem szundikálnak télen? 

 

 

Vén Halász Creative Commons License 2014.01.21 0 0 161

Sajnos nekem már kétszer elrágta a gyújtáskábelt. Először biztosan a Balatonon, 25.000 Ft-ért kicseréltek kettőt. A WAG gyár is gondolt erre, az újakat gégecsővel védték. Aztán a karácsonyt éjjel egy Pest közeli településen töltöttem ott ismét jó nagy rágást végeztek, a motor rángatott, újabb 25.000 Ft. Azóta minden kábelt gégecsővel lezártam, most  nincs szabad felületű gyújtókábel. Csak a mechanikus védelemben bízok, azt ultrahangos riasztókban nem.  Ahol lakom ott biztosan nincs nyest így egy darabig talán nyugtom lesz, de tavasszal jön a Balaton ahol hemzsengenek a nyestek.

senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.01.16 0 0 160

jav:jól érzik magukat ...

 

valami ötlet esetleg ha beválik, ne tartsd magadba :)

Előzmény: senkinetudjakilennék (159)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.01.16 0 0 159

Én is három napja kaptam őket a padlásra , egész nap megy dörömbölés mintha háború lenne odafönn .

Felmentem ,de természetesen nem látni őket  ,sajnos a padlást még az előző tulaj szétbontotta és be tudnak menni a gerenda deszkázása közé .Most ,hogy ezt írom megint rákezdtek valami ezeréves diót gurgatnak és dörömbölnek majd leszakad a padlás . Régebben is néha hallottam ,de ezek most beköltöztek úgy néz ki .Tele van a hócipőm tönkreteszik a szigetelést , bár semmi (kaja bármi ) nincs fenn ,azért jól értik magukat ,én + nem !

Előzmény: a8lang (158)
a8lang Creative Commons License 2014.01.10 0 0 158

Hatástalan, nekünk ott van az autó mellett a harps ultrahangos+ normál hangos riasztó ami kb 60-70e ft volt régen. A hangja elviselhetetlen, de a nyestet nem zavarja, megszokta és ugyanúgy kényelmesen lakik a mellette áló motorterében mint előtte.

Kinyírom a dögöt, már elegem van belőle, szétrágta a motortér hangszigetelő paplant és szétdobálja bent mintha megágyazna a darabajaival, meg a múlkor egy százéves megzöldült fél rúd májast is bevitt az akksi mellé.

 

Előzmény: Zo HUN (155)
Zo HUN Creative Commons License 2014.01.09 0 0 157

Megoldódott a próbléma! Egér volt...

nézek Creative Commons License 2013.12.21 0 0 156

azt nem tudom, de ma láttam olyan flakont, mely a leírás szerint  távoltartja a nyesteket a védendő helytől...asszem két deci ezerötszáz péz...

Előzmény: Zo HUN (155)
Zo HUN Creative Commons License 2013.12.21 0 0 155

Üdv mindenkinek!

 

Érdeklődnék, hogy kinek van tapasztalata ultrahangos nyestriasztóval? Hatásos?

nézek Creative Commons License 2013.12.20 0 0 154

...gondoltam én, és elégedetten beírtam az előző hsz-t...

két napja, december 18.-án újból megjelentek..ilyen még nem fordult elő, hogy télen hancúrozzanak a padláson..még szerencse, hogy üres...

most hiába kapcsolom fel a padlásvilágítást, nem ijednek meg...nagyon pimaszok lettek, ráadásul sűrűnlakott kertes övezetben, Budafokon.

 

nyestet űznék, ha lehet hatásosan...

Előzmény: nézek (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!