Keresés

Részletes keresés

Alcyon2 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 532

Nem.:) Túlzásba sosem estem!

 

Mielőtt elrejtettem a könyvet, azért egyszer földhöz vágtam! Persze nem mintha ért volna valamit, semmi nem változott, még az egóm sem puhult!

Előzmény: voltRoxan (530)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.19 0 0 531

Richard Wilhelm: A változások könyve, ebben megtalálod az utolsó oldalakon.

(Érdemes elolvasni az egész könyvet is.)

Ha írsz egy mailt, elküldöm az utolsó lapok másolatát.

 

Előzmény: kovacslt (528)
voltRoxan Creative Commons License 2012.06.19 0 0 530

Megköpködted háromszor, mielőtt a fejed alá tetted éjszakára?

Előzmény: Alcyon2 (529)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 529

Nekem nem működik a Jóskönyv!

Hiába tartom magam a tanácsokhoz, (ami teljesen érthető, értelmezhető), akkor sem úgy teljesül semmi!

Pedig hittem is benne, tiszteltem is!

 

kovacslt Creative Commons License 2012.06.19 0 0 528

Köszönöm. A pálcikás módszert nem ismerem, azt hogy kell?

 

KL

Előzmény: Törölt nick (527)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.18 0 0 527

Talán a pénz leesése sem 'véletlen'...(?)

Szerintem egy következő (alkalmasabb) alkalommal, nem ismételve, hanem újragondolva a dolgokat, kíséreld meg az egész műveletet újra, és figyelj oda jobban.

Csináld pálcikával vagy végezd a pénzdobást eleve a földön.

 

Előzmény: kovacslt (526)
kovacslt Creative Commons License 2012.06.12 0 0 526

Sziasztok!

 

Müller Péter Jóskönyvében azt írja, hogy el kell kerülni pénzdobás közben azt, hogy a pénz leessen az asztalról, illetve a megismételt pénzdobást is. Tudtok erre valami magyarázatot adni?

 

Persze azért kérdem, mert tegnap este megtörtént a "baj". Hogy lehet korrigálni, esetleg abba kell hagyni a jóslást, és máskor újra kell csinálni?

 

Köszönöm a segítséget:

Laci

zsuzso100 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 525

Segítség nekem is jól jönne....szeretnék tisztán látni, nem csak én gondolok bele többet szituációkba. Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (524)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 524

Szia!

Privátban szívesen segítek a lehetőségeimhez mérten, ha úgy gondolod.

Mert a kapott jel, annak értelmezése és az, hogy mire kérted, az szorosan összetartozik és erősen magánjellegű.

Előzmény: aquarius0529 (523)
aquarius0529 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 523

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni jósjel megfejtésben?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 522

Haragudjak rátok, hogy nem beszéltek erről? Ez egy belső titok. Igazatok van. Mentsétek, amikor lehet.

Nekem azonban nyitott könyv. Úgyse értik amit mondok. Lássuk:

 - A hexagram egyszerre kút, és koszos kút. (48)
 - Kimerülés: lemész a metróba látod (47)
 - kou (44) lemész a metróba látod. Szexualitás: akit nem ismersz arról ne kérdezz. Aki szimpatikus arról úgyis kérdezel, de nem jelent majd sokat. A ji king nem akarja a pillanat erotikáját megfogni.
 - Egész más sorshelyzeteket produkálok mint mondjuk egy kínai. De a részleteket egy hexagram leegyszerűsíti. (38; idegenek)
 - "Ezt a kérdést már feltettem". Ha tudatában vagyok, ha nem már más válasz érkezik. Illetve olyanok, amik részben fedik a másikat. Másodszor kapott válasz ugyanarra a kérdésre, olyan mint a szennyesvíz. (48)
 - A saját lelkünk felmagasztalása, és mások megsegítése között nincs igaz választás (1.4)
 - A lány felnéz a kék égboltra. A csillagokba néz, és a csillagok válaszolnak. Ha a lány nem lát csillagot, az nem a lány hibája.
 - Mintha a sötétség vonalai szépen elburjánzottak volna (36)
 - Először csak zokognak, aztán együtt nevetnek (13,5)

 - Elveszti a varázsteknőcét. Nem hallgat a jósszóra. Csak bámul mint a döglött hal &@{} 27


topikolló Creative Commons License 2009.04.07 0 0 521
Néha én is visszakukucs. :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 520

Szia!

Én még néha visszatévedek ide...

Előzmény: Hey Jude (519)
Hey Jude Creative Commons License 2009.03.04 0 0 519

Sziasztok!

 

A legutolsó bejegyzés elég régi. Figyeli még valaki ezt a fórumot? Mert nekem lenne pár kérdésem.

_nyeki_ Creative Commons License 2007.10.06 0 0 518
Hali!

Ti hogyan teszitek fel a kérdést? Úgy, ahogy a könyvben van leírva, vagy valami más módszer?
berni13 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 517

 

 

Köszi,

 

PUSZI, PUSZI, PUSZI!!!!!!

 

berni

Előzmény: Törölt nick (516)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 516

A Richard Wilhelm féle Ji Csing-ből fényképeztem ki a jeleket (egy jó razprogrammal megszépítheted őket), ami az Édesvíz kiadónál jelent meg '94-ben. Ezt talán könnyebb beszerezni és a neten is megvannak ilyen formában és méretben.

 

 

 

 

Előzmény: berni13 (514)
berni13 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 515

 

Szia Neked is,

 

Köszönöm, megkeresem majd a könyvet.

 

berni

Előzmény: Törölt nick (513)
berni13 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 514

 

Szia,

 

Ez az, hogy nem tudom melyik jelenti az ún 'Királyi Jóslat' első szavát. A Csien-nél és a Kun-nál ír róla a Könyv.

 

Bocs, berni

Előzmény: Törölt nick (513)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 513

A Jüan alatt melyik jelet érted?

 

Előzmény: berni13 (508)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 512
'89-ben jelent meg egy kiadvány Beôthy Mihály és dr. Hetényi Ernô fordításában az eredeti Ji Kingrôl (kissé átdolgozva), és ebben minden kua alatt ott van a jel. Igaz, elég picik, kb. 8 mm-esek, és néhol kissé elmosódottak, de szerintem be tudnám szkennelni jól (ha müködne a szkennerem) :((((
Előzmény: berni13 (511)
berni13 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 511

 

 

Sziasztok,

 

De jófejek vagytok, hogy próbáltok segíteni. Barátocska, meg tudnád mondani, hol találtad meg? Persze, ha nem titkos!

Előzmény: Barátocska :) (510)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 510
Én találtam, csak nem tudom beszkennelni. :(
Előzmény: _nyeki_ (509)
_nyeki_ Creative Commons License 2007.09.29 0 0 509
Üdv!

Sajnos nem tudok segíteni, nem találtam meg az írásképeket. Hátha más...
Előzmény: berni13 (508)
berni13 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 508

 

Sziasztok,

 

Örülök, hogy rátaláltam a fórumra, van egy problémám, ami a Jóskönyv olvasása közben merült fel. Szeretném megtudni, hogy mi a Csien (Teremtő) és a Kun (Befogadó) jelének kalligrafikus írásképe. De jó lenne, ha tudnátok segíteni!!! Ha a 'jüan, heng, li, csen'-t is leírjátok, nagyon fogok örülni!

 

berni

_nyeki_ Creative Commons License 2007.09.14 0 0 507
Üdv!
Köszönöm a gyors választ, és a magyarázatot, ha minden úgy van, ahogy elmondtad (márpedig úgy van :D) akkor nem tévedett a könyv. Éppenséggel csak nem találkoztam még a két változós tanáccsal. jah, és nem voltam kívülálló.
ööö.. ha már itt vagyok, ne fulladjon meg a téma! Lehetne pár "csevegő" kérdésem, vagy menjek másik témába? Éppen csak az érdekelne, hogy mióta használod a Jóskönyvet, hogy ennyire értessz hozzá, vagy hogyan szoktál ráhangolódni? Könyvben leírtak szerint, vagy valami saját megoldás?
irányítsatok át, ha off lenne.
Barátocska :) Creative Commons License 2007.09.09 0 0 506
Fontos lenne tudni, hogy mi volt maga a kérdés.

A 30-as jósjel valójában felismerést jelent, megértést, ugyanakkor megkülönböztetést és elkülönülést is.

A változók azt mondják, hogy ha nem veszel bele az önsajnálatba, a "hamis katarzisba" (3), hanem valóban felismered a helyzetben rejlô lehetôséget (valódi katarzist élsz át) (5), akkor fogsz tudni spontánul úgy cselekedni (25 - Vu Vang), hogy kihasználhatod a JELENben rejlô lehetôségeket, és sikerül majd megszabadulnod görcsös én-akaratodtól. Részemrôl tehát nem látom, hogy a változók ellentmondnának egymásnak, éppenséggel egymást erôsítik.

Hogy ez mit jelent, ezt viszont csak te értheted, mert ezek kizárólag neked szóló szavak: jelentéstartalmukkal csak te lehetsz tisztában :))))
Előzmény: _nyeki_ (505)
_nyeki_ Creative Commons License 2007.09.09 0 0 505
Üdv!

Nem régóta használom a Jóskönyvet, de azért igyekszem mindig betartani a leírt procedúrát. Tegnap jósoltam vele harmadjára, kérdésem egy haveromra irányult, aki mostanában egy másik kölyökkel lóg, én meg túlreagálom a dolgot [féltékenység a barátságban]

A jóslásban kijött a 30. Jósjel, melynek 3. és 5. vonásai változnak, így átalakul a 25. Jósjellé. A változókat nem értem. Egymásnak teljesen ellentmondanak, nem? Most akkor mit kellene tennem?

Előre is köszönöm a tanácsokat.
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.09 0 0 504

Lehet egyszerre mindkettő.

Előzmény: Primőr (502)
topikolló Creative Commons License 2007.09.09 0 0 503
OK, pontosítok: nem csak hogy nem a vágyaimat, de a félelmeimet és a kétségeimet sem tükrözte. A vágyakat Te írtad korábban, ezért írtam azokról.
Előzmény: Primőr (489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!