Keresés

Részletes keresés

clara trilla Creative Commons License 2015.07.17 0 0 5951

Tihany, Apátság :)

Előzmény: nemokap2 (5488)
Inpefessa Creative Commons License 2011.08.11 0 0 5950

Értem, köszi!

a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5949

Kicsit I.Miksa (Maximilian I.) mexikoi csaszarra hasonlitana...

Előzmény: Inpefessa (5945)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5948

a TOPIK CÍME: "Ez kicsoda, ez micsoda?"

Előzmény: Inpefessa (5947)
Inpefessa Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5947

Csak volt?

Előzmény: Pater Altenberg (5946)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5946

Ilyen kép-keresésekre volt egy külön topik. Ott mindent tudtak.

Előzmény: Inpefessa (5945)
Inpefessa Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5945

Sziasztok, esetleg valaki megtudná  nekem azt mondani hogy ki látható ezen a képen? Tippem sincs..:(

Obrenovic Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5944

Köszönöm az ötletet, végignyálazom az összes vmegyei családgyűjteményt. Pl. az almási br. Rudics nagyon hasonlít, a törökfej híján ugyanaz.

Előzmény: milyennincs (5941)
Obrenovic Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5943

Régebbi lesz, mint gondoltam volna, emlékeztet berendezésében a Fáyak címerére, az meg jóval korábbról való.

Előzmény: Obrenovic (5942)
Obrenovic Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5942

Köszönöm a fáradozást, de nem stimmel. A könyv amúgy érdekes, találtam pár rokont :)

Előzmény: milyennincs (5941)
milyennincs Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5941

A levágott török fej, akár kifejezetten a szablyára tűzött levágott török fej nem ritka címerkép, ilyen értelemben csak a levágott fej és a szablyát tartó (hajdú) vitéz lovas, még mindig csak szűkítés. A hajdú városok címereiben ugyanazt jelenti, amit a keresett családnál is jelenthetett. Ilyen - első ötletem - a Tariány (ma: Tarjányi) család címere is, 1609-ből. (A korponai oklevél ugye 1605-ös) --> Tiszatarján.

Meg kell néznem a Borovszkyban (meg egy-két helyen), hogy mi volt "a pálya" 1927-ben Fonyódon. (A Somogy vármegye nemesi családai résznél, több hasonló - tematikájában hasonló - címer van. Mindenesetre élnek ma is Tarjányiak Fonyódon.)

Előzmény: Obrenovic (5940)
Obrenovic Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5940

Nekifutok még egyszer:

Ez egy villa (nyaraló). Nem családi birtok. Megvásárolta valaki egy frissen felparcellázott területen, 1926-ban. [Tökéletesen lényegtelen, de az adott birtokot, sajátját, Jankovich-Bésán gróf parcelláztatta fel és árusította ki.] Aki megvásárolta (és ezt nem tudom, hogy kicsoda) rárakatta a parcellára épült nyaraló homlokzatára a címerét. Az illető származhatott az ország bármely tájáról. Lehetett Forgách, Görgey, Kornfeld, tökmindegy. [én a címer figuratív elemeiből 17. sz-i középnemesi családra gondolok, de nem vagyok szakember]

Az volna a kérdésem, tud-e valaki könnyen kereshető címer-adatbázisról, vagy végig kell-e nyálaznom a nagyivánt ....

Egyébként Fonyód.

Előzmény: milyennincs (5939)
milyennincs Creative Commons License 2011.07.13 0 0 5939

...khm... a település neve kellene.... 

Előzmény: Obrenovic (5938)
Obrenovic Creative Commons License 2011.07.12 0 0 5938

Ez egy tóparti villa. A területet - sok másikhoz hasonlóan - 1925 körül parcellázták fel, a rákövetkező években kezdett beépülni. Fura, de még azt is tudom, ki tervezte a villát, azt sajnos nem - kihullott a családi emlékezetből - hogy kinek, azaz ki számára.

Kizártnak tartom, hogy a helytörténet segítsen. Amúgy is olyan, akár a szita (mármint a helytörténet). Írásos nyomát alig találtam, a kortársak pedig már nem élnek.

Előzmény: milyennincs (5937)
milyennincs Creative Commons License 2011.07.12 0 0 5937

...esetleg megírnád, hol kaptad lencsevégre (helytörténet is segíthet)

Előzmény: Obrenovic (5936)
Obrenovic Creative Commons License 2011.07.12 0 0 5936

Sziasztok,

elnézést kérek az esetleges offért, de nem tudom máshova betenni a képeket, még ez a topik látszik legígéretesebbnek. Családtörténetről van szó, némileg heraldikáról.

Adott egy családi címer, amely minden bizonnyal létező, elismert volt 1926-27 körül, mikor a képeken látható dombormű készült (nem tudtam közelebb férkőzni hozzá):

A probléma az, hogy nem tudom a család nevét. Próbálkozom már egy ideje a visszakereséssel, de eredménytelenül. Nincs valakinek esetleg ötlete, hol taláhatnék valami teljesebb korpuszt (akár a neten, akár könyvtárban), melyben hosszas ujjnyálazással esetleg meglelhetném a címert? Én semmiféle teljes vagy ilyenre törekvő adatbázist nem találtam sehol (persze attól még létezhet ilyen).

Előre is köszönöm, ha valakinek van ötlete.

maariia Creative Commons License 2011.06.29 0 0 5935
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.06.07 0 0 5934

Ő volt, aki Firenzében (Rómánál szabadabb szellemű tudományos központ) azt javasolta, hogy a klaszikus hébert is tanulmányozni kellene, mivel a Biblia egyik nyelve. Ezzel meghökkenést keltett a korabeli tudományos világban.

Előzmény: Misaerius (5932)
Misaerius Creative Commons License 2011.04.27 0 0 5933

Egy másik topikban válaszoltak: Giovanni Pico della Mirandola.

Bocs az offért még egyszer.

Misaerius Creative Commons License 2011.04.27 0 0 5932

Sziasztok,

bocsánat az offért, de nem találtam, hova tehetném be:

nem jut eszembe egy középkori itáliai filozófius/teológus, akiről régebben hallottam. Annyira emlékszem róla, hogy összehívta az ismert világ összes vallásának vezetőit, stb., majd összegezte a tapasztalatait, de a Vatikánban ennek ellenére 4 dologba belekötöttek, és eretneknek nyilvánították. Ezután még élt egy kicsit, aztán fiatalon meghalt.

Kerestem google-ön, de ilyen kulcsszavakkal persze nem találtam meg.

Ráismer valaki a leírásból?

gyogyito2 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5931
Sulla valóban kevésbé ismert, ha valakinek azt mondod, hogy említsen valamit az ókori Róma történetével kapcsolatban, azt vágja rá, hogy Caesar. Miért? A legtöbb film, dokumentumfilm és egyéb ismeretterjesztő műsor kivétel nélkül említést tesz Caesar uralmáról. Erre több magyarázat is adható. Sulla reformjai valóban szilárd morális hátteret adott a római közigazgatás kialakításához, azonban Sulla uralkodása alatt mást nem nagyon tudott véghez vinni, ami igazán kirívó dolog lett volna. A reformjai azonban fontos tananyagot képeznek az iskolák történelemkönyveiben. Caesarnál azonban már a trónra jutás is bonyodalmakkal járt. Uralkodása alatt kiterjesztette a birodalom határait, hódításai időt állóak voltak. Megreformálta a közigazgatást, sőt a birodalom vezetését is módosította. Több érdeme volt Róma történetében, mint Sullanak, ezt elismerhetjük. Aztán nem is beszéltünk még akkor Octavianusról. Egyetlen fiát megtette Róma császárává, akinek uralma alatt érte el a birodalom a valaha legnagyobb kiterjedését. Tehát már csak fia uralma és a triumvirátusok miatt is sokat emlegetett történelmi személyiség. És akkor még nem is beszéltem az általa mondott, s azóta szállóigévé vált mondatokról...
Előzmény: Törölt nick (5925)
Pak 88 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5930
Brehiernél olvastad?
Előzmény: makkero (5926)
Pater Altenberg Creative Commons License 2010.07.28 0 0 5929
A II. vh. kitörésére mindig és sokan emlékeznek, jogosan.
A finn-szovjet háborúra nem mindig, és kevesebben.
Előzmény: Blobov (5928)
Blobov Creative Commons License 2010.07.28 0 0 5928
Érdekes, h. előbb emlegeted a november 30-án kezdődött szovjet - finn háborút, mint a szeptember 1. napján kezdődött II. világháborút.

Szerintem az utóbbi kitörése és okozója kissé ?szégyenletesebb?, ?durvább?, ?gyalázatosabb?
Előzmény: Pater Altenberg (5927)
Pater Altenberg Creative Commons License 2010.07.28 0 0 5927
Üdv. Közeledik a gyalázatos szovjet-német barátsági paktum évfordulója, majd Finnország megtámadásának emléknapja.
makkero Creative Commons License 2010.03.20 0 0 5926
Igaz az, hogy az egykori bizánci udvarban egy szerkezet magasba emelte a császárt a követek szeme láttára, és ordítani hallották a bronzoroszlánokat?
Olvastam, de nem tudom, mennyire hihető. Van-e valóságalapja, vagy csak írói kitaláció?
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 5925

Szerintetek miért kevésbé ismert Sulla Caesarnál?

Szerintem Caesart túlbecsülik. A sullai alkotmány már a létrejöttekor is morális háttér nélkül állt, így a megsemmisítéséhez elég volt ugyanannyi erőfeszítés egy ugyanakkora tehetségtől, mint a létrehozásához.

Moll Flanders Creative Commons License 2009.07.01 0 0 5924
Az asztalnak is biztos nagy keletje lesz....
Előzmény: Törölt nick (5923)
Amy Lee Creative Commons License 2008.05.31 0 0 5922

Értem, köszi. Akkor valószínű, hogy a szokásos propaganda fogás esete lehet, tehát, hogy egy tényre, (perpill. Sumner Welles európai körútjára), lett ráültetve egy kamu sztori... ami az adott szituban jól hangzik, csak éppen nincs valág alapja...

Előzmény: Törölt nick (5921)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.31 0 0 5921
A propaganda (haditudósító) részlegnél lehetett beosztva.

Nem kételkedem a katonai szakértelmében, de egyéb források híján túl nagy hitelt nem adnék ennek a fényképes sztorinak. (Én nem tudok róla, legalábbis.) Általában is némi fenntartással kezelném, önmagában nem nagyon hivatkoznék rá (főleg mert valszeg hivatkozások nélküli, forrásként tehát amúgy se használható).
Előzmény: Amy Lee (5920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!