Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

KömKel 2014.12.10 Creative Commons License 418

Nézzetek utána a Mika gázkazánnak, akkor legalább a kéménybélelést megússzátok.

Az elektromos fűtés semmiképpen nem jó alternativa. A most fizetett fűtésköltséget szorozd be 2.5-3-al, annyi lenne elektromos árammal fűteni.

Alternativa lehet még klimával fűteni, de mivel régi épületről van szó, a kiépitési költsége kb ugyanott lenne, mint a gázé.

Előzmény: szaszkaroly (415)
Dunit 2014.12.10 Creative Commons License 417

Első közelítésben a tételek :

kazán 250 eft vagy kondenzációsnál 350 eft,

kémény bélelés 300 eft, 

Radiátorok kb. 6 db  150 eft,

csövek  200 eft

szerelés 200 eft,

.

.

hopp ez már  így is millió felett van.

Jól átgondolt tervezéssel azért 1,5 millából kihozható.

Vissza a konvektoros fűtésre.

Hány darab van ?

Kéményesek  ? Parapetesek ?

Vegyesen vannak ?

Előzmény: Dunit (416)
Dunit 2014.12.10 Creative Commons License 416

Tévút a javából.

Hogy miért , 3 -3,5 x annyiba fog kerülni az üzemeltetése, mint pl. gázzal.

Amúgy a cirklósítási beruházás is irreálisan magas összeg.

A lakás fekvése ?

földszinti ?

emeletközi ?

legfelső emeleti ?

Az a cirkós ajánlatot kirészletezték, vagy csak a végösszeg van meg ?

Egy 2 oldala A4 -es papírra bőven ráfér. Ha feltennéd talán kideríthetnénk a kiugróan magas tételt.

Ilyen lakás  cirkósítása kb. 1 millió.

Majd felteszek egy előkalkulációt támpontnak.

Előzmény: szaszkaroly (415)
szaszkaroly 2014.12.09 Creative Commons License 415

sziasztok, szerintetek 120 nm-es régi bérházi lakásba (3,6 m-es belmagasság) érdemes elektromos fűtésre áttérni? konvektor van, csúnya, zörög, rossz helyeken állnak a konvektorok, nehezen berendezhető tőlük a lakás. cirkósításra kaptunk 3 millió forintos árajánlatot, sztem az életben nem hozza vissza az árát...

Kercsi.Vill 2014.10.07 Creative Commons License 414

Sziasztok ! Javaslom a hőszivattyus klìmàkat ! Nekem is az van, napi 50-60ft -ból lehet fűteni egy 30 nm helysèget. gáznál is sokkal olcsóbb az üzemelès , tegnap raktam fel az 5.-et. + elműtől lehet intèzni rà Geo Aáramot. Ami fele a nappali áramnak.

Zöldár 2013.11.21 Creative Commons License 413

Bizony jó !!

Előzmény: vipera83 (412)
vipera83 2013.11.21 Creative Commons License 412

Olcsó és jóóóó:-))

Dunit 2013.09.27 Creative Commons License 411

Helló ! 

Írod  :  

" Korábban gázkonvektoros fűtés volt, ezt szeretném lecserélni."

Most akkor már megszüntetted ezt a konvektoros fűtést vagy csak tervezed ?

Ha még él/üzemel a fűtés , akkor ne cseréltesd le másra, nem egy nagy lakás, ezt pont egy  db. konvektor kifűti.

Az elektromos fűtés nagyon drága, gázzal, tehát kazánnal meg kell több százezer ft az átállásra  ( 600 -700 legalább).

Mákod van, nekem van pont egy 28 m2- es lakásom is.- ott elektromos fűtés van, kb. 120 -130 eft telente a fűtés.

Hogy miért ez van ? Hát a kályhák ingyen voltak, az elektromos vezetést sk. csináltam, van megfelelő vezérelt teljesítményem és a lakásra többet nem volt érdemes költeni, ahol van,   erre alkalmas.

Gondolom nem tudod mik azok a kályhák !

Hőtárolós kályhák,  elekthermax/Pápa majd örök életű  -no ez kicsit túlzás,  de majdnem igaz.

Előzmény: Eszter81 (409)
KömKel 2013.09.26 Creative Commons License 410

A villanyfűtés nappali árammal 3x akkora költséggel fog járni, mint a konvektoros fűtés.

Én inkább klimában gondolkodnék a helyedben, mert azzal lehet gáz-áron fűteni.

Nézz át ide inkább, most kérdezte más, 35 m2-es garzonba, és kapott árakat is:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9077595

Előzmény: Eszter81 (409)
Eszter81 2013.09.26 Creative Commons License 409

Sziasztok!

Kicsi, összesen 28 m2 -es lakásomba NOBO elektromos fűtést ajánlottak nekem. Van valakinek tapasztalata ebben? Elsősorban az érdekel, hogy mennyire gazdaságos. Korábban gázkonvektoros fűtés volt, ezt szeretném lecserélni.

Örülnék, ha megosztanétok a tapasztalataitokat

Üdv, Eszter

ttasztal 2013.09.25 Creative Commons License 408

Sorry, nem akartalak félrevezetni. Én egy éve vettem náluk infrapaneleket, akkor még volt fűtőfilm is.

Előzmény: zebulónia (407)
zebulónia 2013.09.25 Creative Commons License 407

Itt sajnos NEM árulnak fűtőfilmet, csak komplett rendszereket, de azért köszönöm.Z.

Előzmény: ttasztal (405)
zebulónia 2013.09.21 Creative Commons License 406

Üdv.!

Köszönöm szépen a segítséget.

Előzmény: ttasztal (405)
ttasztal 2013.09.21 Creative Commons License 405

Itt biztosan: Caleo 1173 Budapest  Pesti út 237 tel:(1) 258 2541

Üdv

TT

Előzmény: zebulónia (404)
zebulónia 2013.09.21 Creative Commons License 404

Tiszteletem!

Fűtőfilmet 50cm.-est szeretnék vásárolni Budapesten. Hol lehet kapni???,

imnwnmi 2013.09.20 Creative Commons License 403

http://www.villamos-futes.hu/fogyasztas.html

utolso kettot nezd meg   infra panel , Adax Norvég fűtés

Előzmény: Linnax (397)
NeomatiK 2013.09.09 Creative Commons License 402

Ha egy átfázott testnek rosszul esik ha ráfújja a meleget a fűtőtest, akkor valóban mellébeszélek. A légkeveréses sütőt is biztos viccből gyártják :P

Előzmény: Palási (400)
Palási 2013.09.09 Creative Commons License 401

A gázt kikapcsolhatták nem fizetés miatt ill. műszaki okokból kifolyólag is. Viszont egy újrakapcsolásnál mindig a legújabb előírásokat nézik. 

Előzmény: Palási (400)
Palási 2013.09.09 Creative Commons License 400

Hát ha tényleg ólcsóbban kapod az áramot akkor érdemes ezen is elgondolkodni. na de mennyivel ólcsóbban ? Konkrétan mennyiért KW óráját ? A fűtést egyébként 2 db olajradiátorral megoldható.

Semmi ventillátor., aki ezzel hozakodik elő , mellé beszél.

Előzmény: Linnax (397)
NeomatiK 2013.09.08 Creative Commons License 399

Én nem bonyolítanám túl az ügyet ilyen esetben. Egy ventilátoros funkcióval is bíró olajradiátort választanék, ez a legolcsóbb és a kerekein oda viszi az ember ahova akarja. Bár én nem vagyok szakember. Ha nem nézik ezt a topikot, akkor érdemesebb a pörgösebb topikban is megkérdezni.

Viszont ha a gáz már be van kötve és csak az órát szerelték le vagy zárták le érdemes azt is újra számításba venni. Mert villannyal kb 3,5-szer többe kerül ugyanannak a hőnek a bevitele. A villanyradiátor is minimum 10ezer Ft és mivel 2 helyiségbe is kell, akkor már 20ezer Ft. Egyáltalán nem biztos, hogy drágább a gáz. Meg kéne kérdezni a szolgáltatót, hogy mennyi pénzért kapcsolják rá újra.

Előzmény: Linnax (398)
Linnax 2013.09.07 Creative Commons License 398

Ja, és az áramfelvétel sem gond, mert (remélem, nem mondok nagy hülyeséget) 3 amperes vagy micsodás az óra. Ugye ez az a műhely- vagy ipari áram? Na, szóval arra gondoltam.

Nézi még valaki ezt a topicot?????

Linnax 2013.09.07 Creative Commons License 397

Elég sokat olvasgattam itt, de abszolút amatőrként, nőként mégis érdeklődnék valaki igazán hozzáértő szakembertől: milyen villanyfűtést javasolna 21 és 32 légköbméteres helyiségekbe? Legyen csendes, hogy tévézni és aludni is lehessen, és természetesen minél gazdaságosabb, és főleg olcsó! Kazánra nem futja, csak kicsi eszközökben gondolkodom, tehát egy gázbekötésnél legyen olcsóbb. Tavaly ugyanis kikapcsolták a gázt, nincs pénzem visszaköttetni, de rájöttem, hogy én (az egyik MVM-es cég nyugdíjasaként) villanykedvezményes vagyok, tehát nem is fogom!

Kérek mielőbbi segítséget a választáshoz, hiszen lassan (remélem, elég lassan) jön a hideg!

Köszönettel: Linnax

ktm250 2013.03.02 Creative Commons License 396

Sziasztok!Kavitációs kazánról tud bárki valamit is???

Energetikaikozpont 2012.10.17 Creative Commons License 395

Olcsóbb villamos energia: www.energetikaikozpont.hu 4% - 6% vagy 8%-os kedvezmény az egyetemes szolgáltatói árakhoz képest. 

dejódió 2012.08.15 Creative Commons License 394
dejódió 2012.08.15 Creative Commons License 393

70-80% az ...

Ha a voóillany 98% akkor a hőszivattyú jó inverteres klíma  250-560% százalék. Hatásfok, Cop..... Vagy a különböző hőforrású egyéb hőszivattyúk.

Előzmény: crimsi (386)
Horology 2012.08.15 Creative Commons License 392

Bocs a helyesírási hibákért:)

Horology 2012.08.15 Creative Commons License 391

Sziasztok!

Látom igen kiélesedett a vita az elektromos fűtésről. ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Az alap az, hogy minél kisebb a alakás anál jobbban megéri ez elektromos fűtés, mert a kis lakások esetében a +beruházási költség (pl. gázt esetén) nagyon lassan térül meg. Nem mellékes a hőszigetelés sem. Pl. Ha a aberuházási költség különbségét valaki extra hőszigetelésre költi, akkor az elektromos fűtéssel (fűtőpanellel bioztosan jobbn jár). Ha ide kattintotok: http://www.elektromos-radiatorok.hu/elektromos_futesek.html egy-két alapgondolatot megtudhattok az elektromos fűtőpanelekről. Természetesen a munkahelyem által kínált készülékek vannak ott. Igyekszünk objektívek lenni és nem eltrozítani azt, hogy a gázfűtés üzemeltetése (mert azzért nem csak üzemeltetni kell) többnyire olcsóbb.

ötfelezős 2012.06.05 Creative Commons License 390

Mi az az "Az előre mutató fűtőbetét"?

Előzmény: ECOheating (387)
asztalosgabor 2012.05.27 Creative Commons License 389

melyik gázkonvektor hatásfoka 30%

van az 70-80% is.

már nem működik az "az idő pusztán harmadában működik a panel, ezért harmadannyit fogyaszt mint a teszkó hősugárzó" kamuszöveg, ezért a gázfűtés hatékonyságát húzzuk le?

Az elektromos panelek vagy a minigarzonokban, vagy a passzívházakban térülhetnek meg, de az sem biztos.

Előzmény: crimsi (386)