Keresés

Részletes keresés

Lá Kreacione Creative Commons License 5 napja 0 0 991

"Szóval 3*16 ampert vezettettünk be az 1*25 amper helyett."

Ehhez a lakóközösség már hozzájárult   ? Nekik is lesz ehhez némi szavuk.

Kérdés bírja e a fő -hálózat ?

És akkor erről az 5 m -es  belmagasságról.

Ahol lakom a földszinten nagyjából ennyi... 4,9 -5,1 .. egykutya.

Az egész földszinten  az udvari részen lakások vannak. Egy pont olyan mint a kérdezőé,  nagyjából  27 nm és a galéria. Aztán van olyan lakás is   ahol a nagyjából 50 -55 nm-et  egyszerűen   vízszintesen felezték.  Az alsó lakás csak elmegy a 2,4 - 2,5 belmagasságával.

Viszont a felette lévő a 2, 2  m jével szintén elmegy,  na de az ablakok.  Semmi parapet,  a lábnál vannak az íves ablakok.

Bizarr és érdekes.

Egyébként  nem ez a legfőbb baj, hanem hogy setétek, mivel udvari lakások a földszinten.

Természetesen a városban jó helyen fekvés ezeket a hátrányokat ellensúlyozhatja.

Előzmény: tordaijozsef43 (986)
Lá Kreacione Creative Commons License 5 napja 0 0 990

Ja hogy megvan már a belmagasság is.  5 m. Nyilván a belvárosi házak fölszintjén   rengeteg ilyen van... az üzletek miatt.

Ideális a galériázásra, sőt korábbi  véleményemmel ellentétben az arány lehet több is. Csak azért kapjon némi világítást is  az a felső rész is : Már abból a kevésből ami egy  földszinti lakásra jut... feltételezve ,hogy udvari. Villanykazán meg egyéb elektromos cucc csak megtévesztésre jó. Ugyan annyit fogyaszt mint a legegyszerűbb elektromos kütyüre.

És amint látom kiadásra lesz.

Akkor viszont felesleges az az álmennyezet is legyen a galéria alatt 2,5  és a gal. födém  + 0,2 m  és maradék  2,2 m  egy  tágasnak tűnő tér.

Lehet persze klíma is, de nem ismerjük a helyi viszonyokat, lehet a házban vétó emelnek ellene.

Lakás kiadásnál a legfontosabb a jó helyen lévő fekvés.

Jónak tűnő kégli, de azért a villanyfűtés  némileg csökkenti az előnyét.

Ha meglesz az a három fázis, akkor   3 db. olajradiátor  és jöhetnek a bérlők.

Ha  a pincében hozzáférhető helyen van alulról hasznosabb a hőszigetelés.

tordaijozsef43 Creative Commons License 5 napja 0 0 989

Sziasztok!

Utána nézek ennek a klímás fűtésnek. Az ember alapból arra gondol a klímával kapcsolatban, hogy nyáron hideg lesz tőle:)

Köszönöm a tippet!

Üdv

Józsi

M3 HellRot Creative Commons License 5 napja 0 0 988

Van elektromos padlófűtés is. Akár hidegburkolat ragasztó rétegében elfér(3mm). Viszont az alá érdemes lenne padlószigetelést is tenni. Ha belefér a belmagasságba, azt is feltétlenül fontold meg!

Ha tudod csökkentsd a fűtési igény, akkor nem lesz olyan drága villannyal fűteni sem.

Gondold meg amit peterch ajánlott, mint ő, én is már évek óta klímával fűtök. Ez csökkenti a felhasznált villanyáram szükségletet, akár harmadára. Ha van lehetőség a kültéri elhelyezésére egy jó megoldás olyan 311 111Ft körül már jó gépet kapsz, szereléssel.

Ha mégis maradnál a villanyradiátornál, akkor van 4db 1kW-os és 1 db 1.2kW-osom eladó. Darabja 25 ezer forint. Nálam egy hévet mentek, norvég gyártmány ez is. Beha L10 és L12 - es.

peterch Creative Commons License 5 napja 0 0 987

A klima miert nem jo otlet, en egy klimaval futom az egesz hazam, ami 63nm hasznos teruletu. Fogyasztasilag 1/3-da a villanyradiatorenak es olcsobba is kerulne akarmelyik alternativanal abbol amit irtal .

tordaijozsef43 Creative Commons License 5 napja 0 0 986

Jajj de jó hogy válaszoltatok. 

Szóval 3*16 ampert vezettettünk be az 1*25 amper helyett. Annyinak elvileg el kell bírnia, hiszen 4,3 ampert használ egy radiátor. A lakás egyébként 5 méter magas. Annyira vacak a plafon, hogy 20 centire lesz egy álmennyezet vagyis akkor helyesebb ha azt mondom 4,8 méter magas. 220-230 lesz galéria magassága, így lent is és fent is marad elég hely. Nem a vállalkozó siet a lakással, hanem mi! Évek óta üresen áll, most jött össze rá a pénz, nyárra már szeretnénk kiadni. Minden egyéb kérdés már tisztázva van ez az egy amiről nehezen döntünk. Nem tudom lejött e abból amit írtam, hogy mivel a lakás egy légterű a gázművek nem adott engedélyt a gáz használatára, ezért mi elektromos kazánban gondolkodtunk. Tehát az elektromos vonal így is-úgy is megmarad az a fránya óra tekeredni fog attól tartok. A kazán amit néztünk egy három fázisú Ariston 6KW-os kazán lenne, azért az is fogyaszt derekasan. 

Üdv

Józsi

peterch Creative Commons License 5 napja 0 0 985

Szia !

Esetleg klimaval nem lehetne megoldani ? Nyaron hut telen meg fut. :)

Udv , Peter.

Előzmény: tordaijozsef43 (982)
Lá Kreacione Creative Commons License 5 napja 0 0 984

Némi egyéb észrevétel.  A nagy belmagasság  itt elvileg hasznos. Mennyi is az ?

Viszont   27 nm -es lakásban  az a betervezett galéria alapterület  kissé túlzás.

Általános szabály , hogy egy helyiség felét, néha   60 % -át célszerű galériázni. Tegyük fel, hogy a szoba 18 nm  így   9 néha    10 ,5 nm  a célszerű.

A galéria minden  50 -55  nm nél kisebb lakásnál nagyon hasznos.   Nagy belmagasságnál a magas szekrények  is nagyon célszerűek

Lá Kreacione Creative Commons License 5 napja 0 0 983

"egy ilyen kis lakásban számít egyáltalán, hogy mivel fűtünk??? " 

Ez mindenütt számít  ! 

Viszont a hálózat  és főleg a fő -biztosíték hány amperes,  ez egy döntő kérdés  ? 

"Nagyon fontos lenne, mert a héten döntenünk kell!" 

minek elkapkodni hiszen jön a nyár !!

Talán csak nem a vállalkozó sürget neki lehet fontos nektek viszont  tévútra terelhet ezzel a sietséggel.

Esetleg vezérelt áram  rendelkezésre áll , ?

tordaijozsef43 Creative Commons License 5 napja 0 0 982

Sziasztok! Nagyon fontos kérdésben kérek tanácsot. Örököltünk egy belvárosi lakást, mely mindössze 27 nm. A nagy belmagasság miatt lesz egy galériánk a szobában, így plussz 15nm-el nö a hasznosítható terület. A lakásban nincs fűtés, gáz kikötve így most azon gondolkodunk, hogy nem vacakolunk elektromos kazánnal és mindenféle csövekkel, hanem elektromosan fogjuk fűteni. A lakás földszinti, udvarra néz vagyis elég hidegnek mondható. 

Ki is néztük a nekünk megfelelőket:

4 db - NOBO FJORD NFC4N - 1000W - 4,3A

Ebből lenne kettő a szobában lent az ablakok alatt, egy pedig fent a galérián. A negyedik az előszobát melegítené. 

Caklipakli 288 000 forintból meglennénk. 

Az elektromos kazános rendszert, melyben a vízszerelés is benne foglaltatik 800 000ft ért csinálnák meg. Mielőtt mindenki elszörnyedne egy haver is alsó hangon 550 000 ezret mondott rá munkadíj nélkül. 

Ez van 2017-ben!

Szerintetek egy ilyen kis lakásban számít egyáltalán, hogy mivel fűtünk???

Nagyon fontos lenne, mert a héten döntenünk kell!

Köszönöm a válaszokat.

Üdv

Józsi

Ofenbau Creative Commons License 2017.04.11 0 0 981

Egy  villanyradiátor, másnéven olajradiátor  9 - 10 eft. 2,5 kW teljesítménnyel.

10 000/ 2,5  =    4000 Ft/kW.

Ok. tévedtem,  nem 3000 ft hanem 4 eft/kW..

A gázfűtők azon rinyálnak, hogy kazánjuk nem képes lemodulálni  egy kívánt szint alá. Itt a legegyszerűbb szerkezet.

Habár egy  kvarc hősugárzó még kisebb fajlagos  értékkel bírhat.

Persze kit elbűvöl a norvég szó, az akár 10 x ennyit is kiad egy készülékért.

de kiépíteni???

Én is azt fejtegettem, hogy viszonylag olcsón is  ki lehet építeni

, de nem házról hanem lakásról beszéltem, jó helyen kis lakás.

"Mérlegelni kell. pl. nagyon jó helyen van a lakás  és nem túl nagy."

Előzmény: M3 HellRot (980)
M3 HellRot Creative Commons License 2017.04.11 0 0 980

Te milyen "tetézésről" a beszélsz???

Mutass már 2kW nem villamos fűtőberendezést 3000 forintért(ventillátoros hősugárzó)?

Vagy pl. négy villanyradiátorral(6kW) kiépített, teljes házat kifűtő rendszert 120 000 forintért!

Oké hogy drága üzemeltetni, de kiépíteni??? Nem azt mutatja a gyakorlat.

Előzmény: Ofenbau (979)
Ofenbau Creative Commons License 2017.04.11 0 0 979

Sok helyen van értelme a fűtőberendezések hatásfokáról beszélni, de ezek között a villanyfűtés nem található.

Viszont lehet pl. a gazdaságosságról, a kényelemről és egyebekről értekezni. úgy általában a villanyfűtés fajlagos  ára    3x annyi mint pl. egy gázfűtésé.

Aztán ezt a hatalmas árat lehet még tetézni    a berendezések  magas  fajlagos árával is.

Nem mindegy , hogy  1 kW teljesítményt    3000    ft -ért vagy  35000 ft ért biztosítunk. természetese  vannak helyzetek amikor nincs más megoldás csak a villanyfűtés.

Mérlegelni kell. pl. nagyon jó helyen van a lakás  és nem túl nagy.

Előzmény: ötfelezős (976)
Ofenbau Creative Commons License 2017.04.11 0 0 978

Ennyi ?

Semmi védőbeszéd ?

Előzmény: pet885 (977)
pet885 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 977

xxx

Előzmény: ötfelezős (976)
ötfelezős Creative Commons License 2017.04.10 0 0 976

Szerintem reménytelen vállalkozás azoknak a jó hírét rontani, akik összesen két tényre alapozzák kijelentéseiket, egyik az energiahordozók ára a kapuban, másik a fűtőberendezés hatásfoka. A tények ugyanis fülönfoghatóak. :D

Hozzávehetnénk még bárkinek a tapasztalatát, aki villannyal kísérelt meg lakossági alapáron fűteni. Na jó, kivéve akkor egyet. :D 

Előzmény: pocker (961)
Korundos Creative Commons License 2017.03.15 0 0 975

El kell mélyedni a villanyfűtés rejtelmeiben.

Előzmény: zsloti (974)
zsloti Creative Commons License 2017.03.15 0 0 974

Sziasztok 

Adott egy jelenleg konvektorral fűtött 70m2 es ház( a havi gázfogyasztásunk 75m3)

Eléggé régiek a konvektorok (már ezekkel vettük a házat 10 éve ) és kezdenek tönkremenni

Le szeretném cserélni a fűtést elektromosra.

A radiátorokra gondoltam mert a központi fűtésnek nagy a kiépítési költsége.

Az áram 8000w os napelemből nyerődne.

Van valamelyik márkának jó vagy rossz oldala?

Melyik a legjobb ár/érték arányú?

Köszi

zs

lavery Creative Commons License 2017.02.28 0 0 973

Szia! Tudnánk esetleg privát beszélni a norvég fűtésről? Nyaraló kiegészítő fűtését szeretnénk ezzel megoldani, de több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban. (laver57@gmail.com)

Előzmény: Green Sri (945)
dejódió Creative Commons License 2017.02.08 0 0 972

Ha kis hőigény és nagy beruházás  lenne a klíma akkor elképzelhető.

A többi passz.

Előzmény: Lazán csak... (971)
Lazán csak... Creative Commons License 2017.02.06 0 0 971

Mennyire lehet ez komoly cég?

http://futofolia.hu/mennyezetfutes/

Első sorban értékelés, klímás ember fűtőfóliát választ klíma helyett...

?

Infravörös fűtőfólia?

Green Sri Creative Commons License 2017.01.27 0 0 970

Kivételesen nagyon olcsón adták. A tulaj halála óta benőtte egy erdő gyakorlatilag, volt csőtörés a házon belül és 1 hónapon az az ott minden szóval tiszta penész, gomba és pók volt minden. Ez minden vevőt elriasztott aki nem akart ezzel szembenézni. Szóval szerintem visszajön az ára. Egyébként egy rokon meg egy ismerős is adott itt ki házat hosszútávra cégnek nagyon jó áron, onnan az ötlet a bérbeadásra. Bár egyre inkább maradni akarok benne ahogy hozom rendbe az egészet. 

Előzmény: Téli nap (965)
Green Sri Creative Commons License 2017.01.27 0 0 969

:) Én sem szigetelném belükről a mennyezetet, de ezt már így vettem. 

Az apámék gázfogyasztása meg tényleg irrealis.

A medence fűtés.meg tervezés alatt van egyébként semmi sem fix csak az hogy gáz nem lesz ott, bár eredetileg egy Buderus kazánnal fűtötték. 

Jártam már napkollektoros fűtésű medencében nincsen gond vele télen, elég sokat rásegít olyankor is.Bár ahogy a bonyolultságát és költség-ét nézem elég necces. Akkor inkább érdemes áramot termelni.

Előzmény: Téli nap (964)
Green Sri Creative Commons License 2017.01.27 0 0 968

Sajnos nem elírás. Most volt pont téma hétvégén ez az irreális fogyasztás.

Előzmény: pocker (967)
pocker Creative Commons License 2017.01.27 0 0 967

A 90 rugó/hó ez biztos elírás, vagy a faterék elfelejtették becsukni az ablakokat.

de megismétlem, áramot gyakorlatilag tudok elöállitan höböl, mozgásból, fényböl. Gázt meg maximum az emésztöböl, de az kevés és bonyolult is sajnos.

Igen. Ezért van az, h nem kapta meg (még) a munkát (elviekben) egy gázos, és eddig nem is tudta eldobatni egyetlen topiktárs sem a villanyost...

Előzmény: Green Sri (962)
sanyi27 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 966

A két ház konkrét fizikai tulajdonságainak összehasonlítása nélkül értelmezhetetlen a hozzászólásod.... Édesapádék, ha a te norvég radiátoraidat telepítenék, kb. 3-szor annyit fizetnének havonta a fűtésért, ez viszont tuti... A gáz kb. 3szor olcsóbb kwh-ként, de szerintem lejjebb már páran biztosan leírták.

1kwh az 1kwh mindegy, hogy mivel állítod elő egyszerű fizika... Ha te otthon égeted el és állítasz elő belőle meleget az kb. 3-szor olcsóbb, mint ha ezt az erőműben tennék helyetted és te áramként vásárolnád meg és fűtenéd el otthon.

Mint, ha azon vitatkoznánk, hogy mikor édesebb egy pohár víz, ha az 1 kanál cukrot kanállal vagy villával elkeverve oldjuk fel benne. Nyilvánvaló, hogy ugyan olyan édes lesz, ha mindkét pohárban tökéletesen feloldódott. 

Félre ne értsd én sem az áram fűtés ellen dumálok!

Az épülő házunkban elhelyezésre került 3kwnyi fűtőszőnyeg falakra-padlóba kiegészítő-helyettesítő-kényelmi fűtésnek egy kis teljesítményű (4kw) -os zárt égésterű kandalló betét mellé.  De a ház hőigénye eleve olyan alacsony a vastag (30cm-25cm) hőszigetelésnek és a kis (kb. 85m2) alapterületnek köszönhetően, hogy nem egy anyagi csőd kifűteni árammal. Kb csak filtrációs (szellőztetés) veszteség van. A gázos infrastruktúra (+kazánház, gázkazán, csövek keverőszelepek stb.) kiépítésének anyagi többlete kb. 2Milla vs 170eFt csak több év alatt térült volna meg. Ráadásul a földgáz megújuló forrásból nem előállítható, napelemet pedig lehet telepíteni...

Szóval hajrá villany fűtés, de olyat ne mondjunk vagy sugalljunk, hogy olcsóbb mint a gáz, mert az bolondság vagy tudatlanság!

Téli nap Creative Commons License 2017.01.27 0 0 965

Érdekes gondolatok !

"vásárláskor a restaurálálás és eladás volt a célom, vagy bérbeadás,"

Nos a régi házakat nem resturálják, hanem renoválják, a műtárgyakat szokták, de értjük.

Kérdés, hogy mindig  el lehet e adni annyiért mint a vásárlási érték + a helyrehozatali ráfordítás. Lehet bejön.

Aztán ahogy nézem  medencés házakról van szó.  Bérbeadni ezeket is elég nehéz.

Bérbeadni jó helyen lévő viszonylag nem nagy lakásokat rentábilis.

A villanyfűtésűeket meg szinte lehetetlen.

Mint gyakorlott bérbeadó láttam azokat a szörnyülködő arcokat amikor a gázfűtéses lakásomba  jöttek a leendő bérlők és  meglátták a villanytűzhelyt.  Mind fanyalgott még az is aki életében csak teát és rántottát készített. Végül a villanytűzhelyt is lecseréltam egy gáztűzhelyre. Az óta ezzel kapcsolatban se tettek fel kérdést.

Téli nap Creative Commons License 2017.01.27 0 0 964

"Apámék havi 90.000-et fizetnek egy új épitésü szigetelt, drága (úgy értem márkás, nivós) kazános, padló és falfütéses 110-m2 es házban a gázra." 

Szegény apádékat nagyon megszívatták.

Új építésű és szigetelt is.

Nálam  95 nm- re most a nagyhidegben is  26 eft /hó.

Az átlag viszont :    csak 22 eft/=hó.

ha ezt felextrapolálom a 110 nm akkor,

110 :xe =  95  : 26 e ,

xe =  110  . 26 e / 95

lenne 30e ft/hó.

meg a mennyezet belülröl szintén 5 cm-es." A legnagyobb  műszaki badarság ez  a megoldás !

NAND708 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 963

Majd gyere vissza az eredményekkel. ;-)

Jól értem, napkollektorral akarod fűteni a medencédet télen?  Feltétlen gyere vissza!

Green Sri Creative Commons License 2017.01.26 0 0 962

Elöször is leszögezem, én nem kapok pénzt a norvég radiátorgyártóktól, és rokonom vaagy barátom sem dolgozik ott és semmilyen közöm nincsen semmilyen fütés vagy villanyszerelöhöz vagy forgalmazóhoz. Amit irok az saját tapasztalatom, és elégedettségem a rendszerrel amit otthon üzemeltetek.

Én nem értem kinek és miért fáj ha elégedett vagyok a meleggel és az árával az otthonomban.

Igen ez egy villyanyfütés fórum, ezért irtam ide.

Ez a 24-ik otthonom. Volt már mindenféle, kicsi, nagy, gázos nem gázos, városi, vidéki, szigetelt nem szigetelt. 

Nem szükségböl döntöttem a villany és a kandalló mellett. A gázkazánomat egyébként meg elajándékoztam a múlt hónapban :). Szerintem az aki ide ir a gázfütést promótálva az irhat az egészséges táplálkozás fórumba is, hogy reggel szivjál orrba Rivotrilt, este meg összetörve vénásan Xanax az a tuti nem a sok vitamin és zöldség. 

Szóval én a villanyfütés bövitését tervezem mindenképp. 

Apámék havi 90.000-et fizetnek egy új épitésü szigetelt, drága (úgy értem márkás, nivós) kazános, padló és falfütéses 110-m2 es házban a gázra. Ki van a tökük vele. Föleg hogy látják az én számláimat, és nálam melegebb van mint náluk mert azt szeretem. Ök 21 fokot tartanak én meg 23-at. Amikor még nincs nagyon hideg ök is inkább az Inverteres klimával fütenek. 

A klimáról jut eszembe a másik: irtam korábban a höszigetelést valakinek, hogy az sokat számit. Nekem régi a ház é csak egy 5cm-es szigetelés van a falakon kivül, meg a mennyezet belülröl szintén 5 cm-es. A legnagyobb höségben nyáron 24 fok volt nálam a házban, mondjuk elég nagy fák vesznek körbe. 

Na mindegy én maradok a villanyfütésnél. Napelemet is fogok telepiteni akármennyire nem gazdaságos, és napkollektort is kell, mivel van egy 140m3-e medencém külön épületben amit még nem üzemeltem be, és biztos nem égetni fogok valamit 140 tonna viz felfütésére. A korábbi tulaj lopta gázt igy neki ez könnyü volt (azóta meghalt, a házat elárverezték), én nem fogom. Egyébként a húgomnak van egy 3-ad ekkora medencéje és az havi 270e gázszámlát jelent neki télen, nyáron pedig 160 e. Mivel fedett, nem melegiti fel a nap.

Én kiszámoltam egy gázos szakemberrel, hogy 600-ból kijönnék havonta a medence fütéssel, azaz évi 7.2 M gázra. Na azt már nem. Soha.

Ennyi lóvébol van meg a napelem és napkollektor ami ellátja a medencét, a házat és 1-2 garázst fütéssel, árammal. Szerintem jobb biznisz, föleg hogy növelem vele az ingatlan értékét, és vásárláskor a restaurálálás és eladás volt a célom, vagy bérbeadás, nem pedig a belegebedés.

És ezt már irtam, de megismétlem, áramot gyakorlatilag tudok elöállitan höböl, mozgásból, fényböl. Gázt meg maximum az emésztöböl, de az kevés és bonyolult is sajnos.

Előzmény: pocker (961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!