Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Zöldár 5 napja Creative Commons License 461

Az kevés hogy 30 eft.

Mert ahhoz egy teljesítményt is hozzá kell rendelni.

Mi van ha csak 400 Watt a teljesítmény ?

Ráfizetsz !

kell legalább egy 2 kW-os teljesítmény és akkor hátradőlhetsz,  jó vételt csináltál.

Használható és nem is gagyi.

Előzmény: patmaag (460)
patmaag 6 napja Creative Commons License 460

OK! Köszönöm a gyors választ! Benevezünk szerintem egy 30 ezer forint környéki termosztátos konvektorra.

gita3 6 napja Creative Commons License 459

Hatásfokban nincs különbség, közel 100% mind. Szabályozhatóságban van különbség, az egyszerű pl. két fokozatú és ki vagy bekapcsolható, a jobb kivitel meg a beállított hőmérsékletet tartja és automatikusan kapcsolgatja magát.

Előzmény: patmaag (458)
patmaag 6 napja Creative Commons License 458

Természetesen csak kiegészítö fütésnek használnánk, ilyen átmeneti idökre mint ami most is van. Nem is csak az ár külömbség miatt kérdeztem hanem külömböznek ezek hatásfokban vagy leadatt teljesítményben?

gita3 6 napja Creative Commons License 457

Ha jól értem: legyen mondjuk 1 kW óránként a szükséges hőmennyiség bevitel a szobádba, mikor nincs mínusz és nem gyújtasz be.  Az napi szinten 1000 Ft, ha 24 órában megy. Ez azért nem olyan olcsó.

Vagy begyújtasz és elektromosan is rásegítesz a szoba fűtésére? Úgy jobb a helyzet. Ha egyszerű olajradiátort veszel, az nem tud szoba hőmérsékletre szabályozni. Előnye, hogy olcsó. :)

Az infrás gépekkel tudod a hőérzetedet becsapni, itt egy kis megtakarítást el tudsz érni. De javaslom a hőszigetelést, ha a födémen nincs, akkor gyapotot neki. Így kevesebbszer kell fával tömni a kazánt.

Előzmény: patmaag (455)
Palási 6 napja Creative Commons License 456

Azért a 150 m2 -es ház nem semmi.

Viszont a 16 m2 -es helyiség fűtés talán kibírható anyagilag elektromosan is.

Mi a különbség ? Általában a márkanév az ami megdrágítja. javaslok egy db olajradiátort 2 kW-os inkább 12 eft.

A  hálózatot azért meg kell vizsgálni, hogy bírja e  ? Általában igen, kivétel akkor amikor egy másik hasonló teljesítményű készüléket is rákapcsolsz.

" de mi van akkor, ha csak egy szobát fűt az ember? " arányosan kevesebb lesz, de így is sok.

Ja gyerekkoromban egy 140  m2 -es házban laktunk, de télen az egészet soha sem fűtöttük, pedig nem a legszegényebbek közé tartoztunk.

Előzmény: patmaag (455)
patmaag 6 napja Creative Commons License 455

Sziasztok!

Leírom kicsit a problémát: Adott egy elég rossz hőszigetelésű ház, ami kb. 150 m2 eddig fafűtéssel volt fűtve, de most szeretnénk egy helyiséget egy kisegítő elektromos fűtéssel felszerelni (hogy ne keljen állandóan a kazánt „rakni“). A kazán nem szűnne meg csak a hidegebb időszakokban kellene begyújtani (folyamatos mínuszok).

A helyiség kb. 16m2 itt mondjuk, új ablak van, ide gondoltam egy elektromos konvektort berakni, egy 2000W-osra gondoltam.

Csak nem tudom mi a különbség egy 50 ezer forintos konvektor és egy 10ezer forintos konvektor között… Mert gondolom, van különbség? Egyáltalán konvektor a megfelelő erre célra vagy infrapanel? Láttam táblázatokat hogy menyi a becsült fogyasztás egy 70 m2-es házra, de mi van akkor, ha csak egy szobát fűt az ember?

Előre is köszönöm a válaszokat!

ottar 2015.01.09 Creative Commons License 454

Tiszteletem!

Segítséget, illetve tanácsot szeretnék kérni. 

A szitu:

Leválasztottunk egy kb. 1,8x1,5 belméretű kb. 270 belmagasságú gardróbot. Szellőzőrácsot építettünk a falba. 

A gardrób két fala érintkezik a ház külső falaival. (B38, plusz 5 cm EPS, födém Betontálcás plusz 10 cm Knauf Ekoroll, a padló jelenleg parketta, erre kerülne majd szőnyeg)

Be szeretnénk szekrényezni. polcozni, de szeretnénk ha a ruhák nem lennének hidegek, plusz páralecsapódás is megjelent a külső falon.

Kérdés, hogy mivel lehetne ezt elérni?

Nekem hirtelen vagy infrapanel, vagy a leendő szőnyegpadló alá tett valamilyen elektromos padlófűtés jöhetne szóba a helység temperálására. (És remélem némiképp a páragondot is megoldja. 

A gardróbot be szeretnénk szekrényezni, azaz nagyjából 1 nm padlószint marad szabad, a mennyezet, illetve a bejárati ajtó fölötti fal, ahová lehetne valamilyen fűtőtestet szerelni. 

Mit javasoltok?

Előre is köszönöm!

zsloti 2015.01.06 Creative Commons License 453

Lehet hogy a MIKA 6 mini kazán ra gondol a dologgal?

Csak akkor nem értem miért a villanyfűtés topikban?

Zs

Előzmény: Fagyosnapok (450)
zsloti 2015.01.06 Creative Commons License 452

Ugyan az a kettő csak a számolás modernebb (az első adat becsült a második mért :) )

Na de a szigetelés tovább növelésével( még egy réteg hungarocel-nyílászárók cseréje?) vagy a fűtési rendszer korszerűsítésével(pl: milyen korszerű rendszer?) érhető -e el olyan megtakarítás ami akár 20 éven belül megtérül?

zs

Előzmény: Dunit (434)
einohyl 2015.01.06 Creative Commons License 451

Új ablak, új ajtók. Igen megakarom tartani kiakarom majd adni. "

Tehát felújítanaád majd kiadnád !  Tévút. Inkább értékesítsd !

"  De így 80 mázsa fa kellett " sokallod a 80 mázsa tüzifa költségét és a villanyos topikban tájékozódol.

Ez sem előre jutás.

A kiadás árai /lakbérek albérleti díjak /  a centrumtól kifelé haladva gyorsan esnek van egy olyan határ amikor kiadásra szánt ingatlanoknál nem lehet annyi lakbért realizálni mint amennyi az amortizáció.

Így pl. a vidéki házak többségét nem érdemes kiadni, mert nem fizetnek annyi lakbért amennyi az elhasználódás.

De ez Bp.-i de valószínűleg  külvárosi lakás/ház,   határeset.

ha éppen lakható természetesen azonnal kiadni, ha nem lakható akkor a beruházás soha sem fog arányban állni a realizált lakbérrel.

Ahogy haladunk befelé úgy emelkednek a lakbérek tehát egyre gazdaságosabb lesz a kiadás.

Mert milyen a magyar ? Hát a saját tulajdonú lakásért képes erőn felül teljesíteni. Ráteszi az egészségét a házasságát.

De  ! de ha bérel megnézi,  hogy hol van meg sok minden egyebet is és csak mérsékelten  hajlandó  fizetni.

Előzmény: Redbull... (443)
Fagyosnapok 2015.01.06 Creative Commons License 450

Talán a tovább jutás eredményességért tisztázni kellene, hogy mit értesz ezen  :

.... ' szobába központifűtésű  konvektor, másik szobába '....

A konvektor az egyáltalában gázfűtésű  (néha lehet villany is  )     egyedi fűtőtest akár a radiátor. A központi fűtés pedig egy rendszer - hőtermelő  - hővezető és hőleadó.

Előzmény: Redbull... (444)
dejódió 2015.01.05 Creative Commons License 449

Pontos:)

Előzmény: KömKel (438)
Procera 2015.01.05 Creative Commons License 448

Üdv!

Egy parapetes konvektorokkal fűtött házban szeretném megoldani a folyosó fűtését. Kb. 5,6mx 0,9mx 2,7m. Bejárati ajtó nem egy mai darab, szigetelése nem a igazi.

Gázfűtés kiépítésére nincs lehetőség. Nézegettem az Adxax, Glamox, Nobo paneleket, de ezeknél valami olcsóbb megoldást szeretnék. A Stiebel panelekről tudtok-e valamit:

pl erről: http://www.webkazan.hu/termekkinalatunk/elektromos-futoeszkozok/elektromos-konvektor/827-stiebel-eltron-cns-200-se-fali-elektromos-konvektor

Redbull... 2015.01.05 Creative Commons License 447

De most mondták gyapot is van kívülről 10cm

Redbull... 2015.01.05 Creative Commons License 446

Belülről kifelé

Előzmény: k.andras.1970 (445)
k.andras.1970 2015.01.05 Creative Commons License 445

"Az egész lakás mennyezete 5 cm hungarocell van felrakva"

A plafonra a szoba felől, vagy a padlástérben a földre?

Belülről szigetelni nem jó, mert penészedhet.

Ha a padlástérben van, akkor is kevés az, az U érték kb 1W/m2K, ha teszel rá 20 centi gyapotot, akkor U=0,2W/m2K lesz.

Kívülről meg körbeszigetelni, ha meg akarod tartani (épeszű ember csak nagyon olcsón veszi ki, ha drága a fűtés)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059&la=133183801

Előzmény: Redbull... (443)
Redbull... 2015.01.05 Creative Commons License 444

Amúgy  úgy gondoltam egyik lakás -szobába központifűtésű konvektor és konyhába és fürdőbe radiátort.

Másik lakásba egyik szobába központifűtésű  konvektor, másik szobába , konyhába, fürdőbe radiátor. 

Redbull... 2015.01.05 Creative Commons License 443

Az egész lakás mennyezete 5 cm hungarocell van felrakva meg az egyik szoba falazata is. Új ablak, új ajtók. Igen megakarom tartani kiakarom majd adni. 

Előzmény: k.andras.1970 (442)
k.andras.1970 2015.01.05 Creative Commons License 442

Mit akarsz kezdeni a házzal?

Felújítani, vagy csak használni 1-2 évig majd eladni?

Ha felújítani, akkor számold ki az utána várható hőigényt, és az alapján lehet fűtési módot keresni.

Először kezdd a padlás hőszigetelésével, 20-30 cm olcsó gyapott (kb 600 ft/10 cm) és a fűtési költség min. a negyedével csökkenni fog, már az első évben megtérülhet. Menj át a (Hő)Szigetelések topicba.

Előzmény: Redbull... (441)
Redbull... 2015.01.05 Creative Commons License 441

Van konvektor amit PB palackról üzemeltettek de csakk nagyon ritkán használták mert hetente 1 palack volt. És 2 kandalló is van amivel fűtöttek. Egyik a konyhába van ami a egyik szobát fűtötte másik kandalló a szobába bán volt leghátsó az meg a középsőt is fűtötte. De így 80 mázsa fa kellett

Előzmény: einohyl (439)
einohyl 2015.01.05 Creative Commons License 440

"Még nekem elektromos kazánt mondták ! persze a kereskedők sok mindent mondanak.

Mint írtam ezt felejtsd el  !

felvázoltam a  két végletet  -nyilván hosszú távon a  2 lakásos megoldás az ésszerű, de ahhoz húzós anyagi fedezet kell.

Addig viszont a minimál költségű megoldás  - mivel lakni kell !!

Előzmény: Redbull... (437)
einohyl 2015.01.05 Creative Commons License 439

erre : " Villany Radiátorra cég 250000.mondott csak villanyóra csere kell majd. www.nobo.hu ott kértem árajánlatot telefonon "

Fussál itt még pár kört.

Maga a villany radiátor a lególcsóbb. Kell viszont megfelelő teljesítmény és ahhoz megfelelően kiépített hálózat. Maga az ingyen adott / ??? /  32 amper nem elég. Csak összehasonlítás képpen : nálam a 2 fő ingatlan rendelkezik úgy 30 -34 kW teljesítménnyel    - két vezérelt áramú mérő  3 fázissal és   12 db  16  A -os biztosítékkal. A 24 órások is 32 Amperesek. Mégse fűtök úgy általában árammal, mert meglehetősen húzos az ára. 

Ja majd elfelejtettem   erre a leválasztásra, fűtés és egyébb korszerűsítésre számolj első körben úgy 10 millát és ne   a 4 db.

használt konvektorra alapozzál.

Viszont lesz 2 db. szabad rendelkezésű lakásod.

" Beszeretnék költözni a házba úgy hogy nekem csak egy szóba, egy konyha és egy fürdő lenne ." Ez viszont nagyon ólcsón is megoldható. Vásárolsz egy kandalló kályhát és azzal  2 helyiséget kifűthetsz kerül kb. 100 eft -ba.

A másik ajánlat :   a 4 konvektorból egyet átalakítatsz pb. gázra és azzal fűtesz. Kell kb.  4 -5 db 11 kg -os palack egy használt parapet kivezető (gondolom parapetesek azok a konvektorok ), mert ha nem akkor már nem ennyire sima az ügy, a kéményesbe sok mindenki belepofázik. Természetesen a GMBSz itt is szigorúan be kell tartani.

manapság 1 db. palack  kb. 3 eft, a töltet ára viszont nagyjából az áram árával azonos.

Tehát nem ólcsó fűtés ez sem.

Előzmény: Redbull... (435)
KömKel 2015.01.05 Creative Commons License 438

A házadhoz nem nyúlsz hőszigetelésileg, tehát a hővesztesége ugyanannyi lesz, mint fával tüzeléskor (nagyon nagy).

A villannyal fűtés (villanykazán, elektromos radiátor) 3x annyiba kerül, mint a gázzal fűtés, és a gázzal fűtés 1.5x annyi a fával fűtésnek.

Magyarul a fára költött összeget szorozd be öttel, és megkapod az elektromos fűtés által elhasznált energia árát.

Azt is vedd figyelembe, hogy egy ilyen szar hőszigeteltségű épület nagy hővesztesége miatt nagy teljesitményű villanykazán/elektromos radiátor kell, amihez 100%, hogy kell hálózatot bőviteni a meglévő mellé. Ami 32A-ig ingyenes, felette ~4200 Ft/amper. Természetesen egy régi ház régi villanykábelei nem is birják el ezeket, tehát újra is kell huzalozni hozzá.

Fűthetsz villannyal még hőszivattyúval, vagy klimával, ezekben az esetekben van kedvezményes tarifa, amivel lemegy a fűtés ára a gázéra. Viszont ezek kiépitése drága, és csak jól hőszigetelt épületben ajánlott/gazdaságos.

Konvektor:

Kell gázterv, mindenféle engedély, és a parapetes kivezetésnek már olyan szigorúak a szabályai, hogy szinte kizárt, hogy engedjék. Csak kéményes konvektort rakhatsz be, amihez viszont kéményeket kell bélelni (hivatalosan, pecséttel).

Szóval erősen zsákutcának érzem ezt is.

A gázkazános kiépités kazán+kémény+adminisztráció 6-700e Ft, valamint a radiátoros rész még ugyanennyi. Szóval 1.2-1.5 milla egy komplett fűtés.

Redbull... 2015.01.05 Creative Commons License 437

Szia.Igen kb 110 nm. Kettő lakást szeretnék belőle ( egyik lakás 1szoba, 1konyha, fürdő. ) Másik meg 1 konyha, 1 fürdő, 2szoba. És igen 220cm.  Még nekem elektromos kazánt mondták.

Előzmény: einohyl (436)
einohyl 2015.01.05 Creative Commons License 436

Nos ha kiadnád azt a házat vagy annak egy részét csinálj belőle  kettő lakást.

Mennyi is az alapterület ?

A kettő konyha az  3x5 m   a 15 m2 azaz 30 m2  ?

a 2 fürdő az  2x 6m = 12 m2

a szobák  :  22,5 m2 ,  és 2 x 21   = 42 m2

ezek együtt olyan  106 m2,  előszoba , kamra ??

mondjuk legyen  115 m-es a ház. Az a 2,2 belmagasság valós ??

E bből lehet 2 db. lakást csinálni. Úgy nevezik, hogy műszaki megosztás.

Mindenek külön kell lennie, azaz külön villanyóra, gázóra és vízóra (habár ez almérős rendszerrel megoldható.

Az egyik lakás pl. 60 m2 a másik pedig  55 m2.

természetesen a fűtés is külön lenne. Villany - fűtésre?

Hát az hülyeség, mint valaki írta, rámegy a gatya is.

Annó régen én is megosztottam egy kültelki cs, házat 100 m2-t 55  - 45 m2 - es arányban, majd az egyikhez  hozzáépítettem még 40 m2 -et, a másikhoz 4 m 2 -t sőt a melléképületből is lakás lett a maga 30 m2 ével.

És elavult szóhasználattal élve : háziúr lettem.

Volt ugyan egy olyan javaslat is hogy csináljuk vissza, de a javaslat el lett vetve, mondván visszafelé nem megyünk.

Ez az ajánlatom.

Redbull... 2015.01.05 Creative Commons License 435

Sziasztok.

Fontos kérdésem lenne.

Örököltem Budapesten egy nagyon régi  házat. Fűtés csak fával történt eddig a  Főzés palackról. Nem tudom milyen fűtésre csináljam meg Gázkonvektor vagy villany radiátor.

Áll 2konyhábol ami kb 3x5 nm2  ,,  2 fürdőből ami 3x2 nm2,  3 szobából abból egyik 5x4,5 nm2,   másik kettő 6x3,5 nm2/szoba. és 2,20 cm a magasság csak

Szerintetek melyik lenne a legjobb megoldás? Fával fűtésnél 80 mázsa fa kellett neki, irta a  rokonom éveken át, napi 50kg fa ment el neki. Havi 15 mázsa kb 50-60 ezerft .

Ez lenne még a kérdés, hogy ennyi radiátornál mennyi lenne a villanyfűtés? Tudom most hülyeség amit kérdeztem mert nem lehet tudni mennyi fokot szeretetnék de olyan 25°C gondoltam. 

Gáz kiépitésre olyan 400000ft mondtak mert van 4 konvektor is nekem.

Villany Radiátorra cég 250000.mondott csak villanyóra csere kell majd. www.nobo.hu ott kértem árajánlatot telefonon. 

Beszeretnék költözni a házba úgy hogy nekem csak egy szóba, egy konyha és egy fürdő lenne .

Többit kiadnám. 

Mit ajánlanátok? 

Dunit 2015.01.05 Creative Commons License 434

"Ám az adatok amik a számoláshoz kellenek:

Alapterület 80m2 

Belmagasság 250cm"

és ez a 

"Adott egy 60nm es gázkonvektorral fűtött ,átfolyós gázos vízmelegítős családi ház"

nem ugyan azok ??

Előzmény: zsloti (423)
Dunit 2015.01.05 Creative Commons License 433

Nos ez az adat  most éppen elég. Nagyjából ez a fogyasztás elfogadható . Vagy a szigetelést tovább tökéletesíteni vagy egy hatékonyabb rendszert kiépíteni.

Előzmény: zsloti (431)
dejódió 2015.01.05 Creative Commons License 432

Mondjuk az alkatrész filléres és lehet is kapni....

Előzmény: zsloti (431)