Keresés

Részletes keresés

Varek1 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 516

"A norvég csodapanel pont ugyanannyira hatékony, mint a 3 e ft-os teszkó hősugárzó. A kereskedő persze ezt nem mondja el nektek."

 

 

 Így van. Pontosabban fogalmazva : ugyan olyan méreg drágán termeli a hőt mind a kettő.

 De a teszkós legalább ólcsó, igaz azért 3 ef -ért nem kapunk semmilyen készüléket ( talán 4 -500  W-ot.

 A legutóbb jó 4 éve vettem egy kvarc hősugárzót   - 2 x 600   Watt, az volt  4500 ft.  A télen meg egy olaj csoda radiátort 1,2 kW, az meg  9 eft. Olyan meggondolásból, hogyha elromlik a gázfűtés  pont pénteken akkor ne kelljen méregdrága szerelőt hívni. Jó lesz az kedden is.

 A kérdező viszont még nem döntötte el, hogy  csak egy szobát vagy egy egész cs. házat szeretne ilyen drágán fűteni.

Előzmény: k.andras.1970 (513)
k.andras.1970 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 515

Nézz át a klímás topicba.

 

Üzemeltetési költség szempontjából a klíma a nyerő.

Előzmény: beeup (514)
beeup Creative Commons License 2015.03.30 0 0 514

Igen, inverteres, csak már késő van:D

 

tehát akkor a klímát ajánlod első körben?megéri a beruházási költsége? nincs vele több gond? zajszint esetleg zavaró lehet? olyat is hallottam róla, hogy amikor elindul, először a hideget fújja, és ez kellemetlen is lehet, illetve akkor nem tart tovább a helyiség felfűtése?

Előzmény: k.andras.1970 (513)
k.andras.1970 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 513

A klíma gondolom inverteres.

 

A norvég csodapanel pont ugyanannyira hatékony, mint a 3 e ft-os teszkó hősugárzó. A kereskedő persze ezt nem mondja el nektek.

 

A klíma hőszivattyúként működik, így kb egyharmad energiát fogyaszt a normál fűtéshez (hősugárzó, norvég panel, hőtárolós kályha)

 

Hőtárolós kályha B vezérelt (éjszakai) áramról megy, ami olcsóbb mint a nappali, de ma már a klímához is kérhető H ill. Geo tarifa, ami kb. a ugyanannyi.

Előzmény: beeup (512)
beeup Creative Commons License 2015.03.30 0 1 512

Sziasztok, cserépkályhánk van, de szeretnénk egy alternatív megoldást, amivel napközben nem hűl le a ház, illetve lehetőleg csak ritkán legyen szükség a cserépkályhát használni. 

Családi házról van szó, három ajánlatot is kaptunk, szerintetek ezekkel a paraméterekkel melyik a legjobb megoldás? Nincs tapasztalatunk hogy az egyes verziók mennyire hatékonyak.

- invektoros klíma

-norvég elektromos fűtésrendszer

-hőtárolós kályha

 

az árak természetesen váltakozóak, de nem tudjuk hogy pl a legolcsóbb megoldás, ez a norvég fűtés képes-e pl 24 fokra felfűteni egy 20 m2 es szobát, amikor a termosztát a fűtőelemen van elhelyezve( hogy tudja hogy a másik sarokban is 24 fok van x)) nem megy e túl sokat horror árakat csinálva a számlán, mert a kereskedő szerint nem, elfogadható árat számított éves szinten.

így a többi-drágább-megoldásnak nincs értelme.

 

Valakinek van ezek közül gyakorlati tapasztalata, hőérzete?:)

Köszönöm a válaszokat!

Rihi11 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 511

Írták itt hogy jól szigetelt házba nagyon lassan esik a hőmérséklet ha megszünik a fütés, ezért gondoltam rá hogy nem is lenne nagy hőingadozás egy napon belül.

valami egyszerü fütést akarok, amit nem  drága üzemeltetni

 

nappali / vezérelt átkapcsolás  tetszik.

Előzmény: KömKel (510)
KömKel Creative Commons License 2015.03.06 0 0 510

Nem lesz jó, mert a 6-7 cm betonréteg max 3-4 órányi hőt tud eltárolni, és nem tudod szabályozni a hőleadását, ha nincs ráfűtés.

Magyarul a vezérelt áram alatt és után jó meleg lesz, utána meg fokozatosan csökken a hőmérséklet, és mindezt nem tudod szabályozni.

 

Bár szabálytalan, de mágneskapcsolót szoktak beiktatni, ami átvált a vezérelt és nappali áram között.

Előzmény: Rihi11 (508)
zsloti Creative Commons License 2015.03.06 0 0 509

Hát szerintem arra ne tervezz 

Eleve a fűtőfilm alá kell hővisszaverő fólia így nem fog melegedni a beton

zs

Előzmény: Rihi11 (508)
Rihi11 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 508

Üdv!

  Mennyire járható dolog vezérelt áramra padlófütést (fűtőfilm)csinálni?

  Elképzelésem az, hogy az alatta lévő beton hőtárolokénk viselkedne ezzel áthidalná az áramszüneteket.

 

 

dejódió Creative Commons License 2015.02.20 0 0 507

Úgy legyen!

Csak a korrózióra vigyázz:()

Bár ez nem automatizált  igaz a biorobotos megoldás is járható út:)

Előzmény: wörthe (506)
wörthe Creative Commons License 2015.02.19 0 0 506

KÖSZÖNÖM a válaszokat!De remélem nem vesztetek össze miattam mert azt nem szeretném!Valóban jó volna egy klíma csak túl nagy a ház 160nm,nyáron hűvös van szigetelt a ház is ablakok is jók!Tehát marad az 500 as pufi meg a szomszéd!

 

dejódió Creative Commons License 2015.02.19 0 0 505

Vasból van.... a hőveszteség ha nem az épületben van jelentős... még ha nem is nagy a fajklagos felület.

Viszont olcsó. De ha ezt választja akkor hőcserélő nem rossz bele mert a HMV-re el tud venni olcsóbb  melegvizet.

Előzmény: joevagyok68 (503)
szocske_ Creative Commons License 2015.02.19 0 0 504

az igényeket és költségeket figyelembe véve szerintem is egy klíma lehet a legjobb megoldás.

 

a beruházási ktsg talán még elfogadható.

arra biztos elég, hogy temperálja a házat, amikor nincs otthon.

extra funkcióként nyáron akár hűthet is vele.

a költségeket kiszámolva szezon elején és végén pár hétig/hónapig akár kizárólagos fűtésre is alkalmas, így ezzel pár év alatt behozza az árát.

Akkor lenne gond, ha nagyon tagolt a ház és több klíma kellene...
De temperálásra nyitva hagyott ajtókkal azért nagy eséllyel 1 is elég.

Előzmény: joevagyok68 (503)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 503

"Puffer+ méret 500 l tartály több hőcserélő ára+"

 

Csak , hogy szinesebb legyen a paletta ! :-)

Szerintem jelenleg sincs hőcserélője sehol !

500 literes puffer legyen  60eft (ha egy ezeres 85000ft)

http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Futesi_puffertartaly_15534109.htm

Tehát akkor csak a szerelés díja jön rá..

 

"Szóval szerintem amit leírtam annak van akkora realitása mint amit te írtál."

A klímának igen.  :-)

Előzmény: dejódió (501)
dejódió Creative Commons License 2015.02.19 0 0 502

Arról nem beszélek, hogy a klíma egyébként is alkalmas temperálásra..

Előzmény: dejódió (501)
dejódió Creative Commons License 2015.02.19 0 0 501

nem tudom mi a reális vagy mi nem. Ez egy fórum:)  Van egy vélemény és az ütközik alakul más vélemény adat érv tény hatására.

Ebbe belefér a klíma 200e alatt mindennel vagy az 1 millás ghőszivattyú is(utóbbi viszont sokkal nagyobb komfortot ad és a megtérülése egy ugyanolyan de fillérekbe kerülő fűtőszálhoz képest belátható.

 

Hőszigetelés mindenképpen kellene , de a gondolatokkal jelen esetben eljátszottunk, mi lenne ha. 200k ból nem lehet hőszuigetelni. Olajdradiátorral szemben egy inverteres klíma 200kvs 12K de előbbii hűt fűt 1/4, 1/3 1/5 áron.

Puffer+ méret 500 l tartály több hőcserélő ára+ kiépítés sem áll meg 300K alatt én azt  inkább hőszigetelésbe vagy hőszivattyúba nyomnám és akkor nem kell + tartály...

 

A klímát, hőszivattyút ha rendesen ki van építve nyugodtan magára lehet hagyni. Az olajradiátort kevésbé...

 

Szóval szerintem amit leírtam annak van akkora realitása mint amit te írtál.

 

Nincs fekete vagy fehér a teljes színspektrum rendelkezésre áll:)

Előzmény: joevagyok68 (500)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.19 0 1 500

Azért az felettébb érdekes, hogy

Innen indultunk

"nem tart ki a melegvíz a tartályba nagy hidegben  meg ha nem vagyok otthon 3-5 napig nincs fütés ami nagyon ritka,(síelni vagyok)!"

 

ÉS ide érkeztünk

"900000 FT  de legyen 1 millió."

 

Szerinted "reális ?  :-)

 

Ami igen, mivel adott a vegyes-puffer rendszer..

- hőszigetelni (nem tudjuk hol-mennyi van jelenleg, födémen-falon-lábazaton)

- és/vagy berakni egy 500 literes puffert még 60eft ..> nagy hidegek megoldva , megvan a 24 óra áthidalás. Cserébe mondjuk előző nap tovább/többet kell fűteni..

- 3-5 napra meg egy olajradiátor a lakás "közepébe".. á: 12eft..

Ezzel csak az a baj a "drágaságán" (bár ez viszonylagos, az 1millához képest ), hogy - legalábbis én - nem szivesen hagynék ott egy olyat több napra magára..

 

Vagy még megoldás lehet, hogy

- indulás előtt felnyomja a puffert 90/90/90

- kitakarítja a kazánt és berak egy adagot a kazánba

- leveszi a termosztátot 18 fokra, majd onnantól temperál a pufferból

- 3-4 nap múlva meg begyútt valaki...akiben megbízik...Csak van családtag..

És majdnem meleg van mire hazaért..

 

Az 1millából én inkább hőszigetelnék....még ha van 6cm házon akkor is...még + ban !

 

 

 

Előzmény: dejódió (497)
dejódió Creative Commons License 2015.02.19 0 1 499

Rohanok de a válasz:

a kedvező áron elérhető Samsung hőszivattyú un monoblokk nem split rendszerű emiatt kell  ez a verzió. Nem sok 10-20 l fagyálló ami kell és ha jól emkléxem ha nem etilénglikol hanem más anyag akkor jobbak a fajhő paraméterek. Ha leeresztik fagymentes időben mehet desztvízzel ez az oldal. Így le van választva a fűtési rendszer esetleges szennyeződéseitől  és kémiai behatásaitól.

Ha split rendszerű(kültéri egység hűtőközege megy a beltéri víz-hűtőközeg hőcserélőjébe) akkor is a probléma fennáll. Lehet szűrőt mikrobuborék leválasztót beépíteni  de a közvetlen körre kötés csak új rendszerben és korrózióra nem hajlamos anyagokkal javasolt(pl padlófűtés vagy rézcsöves rendszer eseloeg 5 rétegű vagy NIBCO rendszer. Igaz ott nem kell fagyálló minden bent van.

 

Előzmény: szocske_ (498)
szocske_ Creative Commons License 2015.02.19 0 0 498

bocs, hogy beleszólok, de egy kérdés:

"Fel kell glikolozni ben egy hőcserélő+keringtető ami a pufferbe tol " - ez miért jó, nem lenne gazdaságosabb, ha a hőcserélő nem a puffert, hanem közvetlenül a radiátorokat fűtené?

vagy az nagyon megbonyolítani a rendszert?

Előzmény: dejódió (497)
dejódió Creative Commons License 2015.02.19 0 0 497

Kaptál levelet:)

Számolgassunk:

épületadat nincs, de mondjuk 3 kw-os állandó fűtés(szerintem kevés) a tartályba  kb 35-45000 Ft beruházás+ üzemeltetési költség 3 kw esetén 126 FT/ óra csúcsidőszakos áramdíj. Ha van vezérelt akkor nem ennyi.

20 órás üzemidővel ez 3300 FT áramdíj.

Ha mondjuk klíma(ez csak 1 helyiség de lehet multi is akkor több) van csúcsidős áram és 3 COP a beruházás kb 230000 FT és  óránként kb 42 FT az üzem.

A kért beruházás közt 190000 FT a különbség az  a két üzemóra költséggel számolva  annak különbsége 84 FT. 190000 FT/84 FT=2262 üzemmóra alatt térül meg az árkülönbség ha hőszivattyú elvű a szerkezet 20 óra/nap üzemmel ez 113 nap.(szervízköltslég egyik esetben sincs)

H tarifa esetén 24 FT/kwh jkörül számolhatsz  de azt ki kell építeni 50-100000 FT költség.

Számoljunk a legrosszabb 100e FT-tal.(30-100 között lehet)

330000 FT a beruházás illl 30-45000 FT. Különbség 290000FT a két beruházás közt.

 

20 óra/nap üzemmel fűtőszál 126 FT/h klíma  kb 26 FT/h. 100 FT/h a különbség.

 

290000/100=2900 üzemóra alatt térül meg a különbség 20 óra/ nappal számolva 145 nap.

 

Kb 1 fűtési idény. Megjegyzem bőven 200 alatt is meg lehet oldani egy kisebb helyiséget. úgy még rövidebb a megtérülés.

 

Levegő-víz hőszivattyúval más a helyzet de  kb 3 év alatt az is behozza a különbséget a fűtőszálhoz képest igaz az annál gazdaságosabb minél alacsonyabb az elpőremenő hőmérséjklet azaz fancoil nagy felületű radiátor vagy felületfűtés a legjobb, de a kazán alá tud dolgozni kb 40-45C fokig illetve temperál.

 

6 kw all dc inverteres monoblokk Samsung kb  700000 FT abból közvetlenül a meleg vagy hidegvíz jön ki. Fel kell glikolozni ben egy hőcserélő+keringtető ami a pufferbe tol kb 100e FT=800 e FT+H vagy Geo tarifa 100E ft= 900000 FT  de legyen 1 millió.

 

Ha 23 FT H és 42 FT nappalival számolsz legyen átlagban 6 kw teljesítmény

 

Fűtőszál 252 FT/ óra hőszivattyú 3 COP-val átlagban 43 FT/ óra

Beruházás különbség kb 950000 FT üzemóra árkülönbség 209FT/óra.

950000/209=4550 óra cca 4500 óra napi 20 órával:225 nap. Itt ugye 6 kw megy állandóan.

 

 

 

Előzmény: wörthe (485)
szocske_ Creative Commons License 2015.02.19 0 0 496

és tényleg érdekel az is, hogy milyen OLCSÓ okos megoldást tudsz javasolni egy 6m2-es konyha időjáráskövető elektromos fűtésére, ahol napi néhány órát tartózkodnak és jelenleg egy hősugárzóval fűtik.

Legyen mondjuk 2kW a hősugárzó, menjen napi 2 órát, az 4kWh x 38 Ft =150 Ft/nap.

1 évben 6 fűtési hónappal számolva ez nincs 30 ezer Ft.

 

Mennyit lehet ebből megtakarítani egy okosan vezérelt hőtárolós kályhával?

mennyi a beruházás?

innen már ki tudom számolni, hogy hány év lesz a megtérülés ideje...

Előzmény: szocske_ (495)
szocske_ Creative Commons License 2015.02.19 0 0 495

ahha.

akkor világosíts fel légyszi, hogyan lesz fűtőszállal olcsóbb fűteni mint gázzal/fával?

 

Előzmény: ötfelezős (491)
dejódió Creative Commons License 2015.02.19 0 0 494

Családi...  csak még reggel van.

Gondolom napelem nincs akkor lenne esetleg alapja a fűtőszálazásnak. 

 

Előzmény: dejódió (493)
dejódió Creative Commons License 2015.02.19 0 0 493

Csalási ház vagy társasház?

Előzmény: wörthe (490)
kneissl Creative Commons License 2015.02.18 0 0 492

A fűtőszálat a nagyobb tartályokon egy belső menetes lukba kell belecsavarni, nézzed meg a neten, egy 300 literes HMV tartály nyílásait.

Ezekhez már lehet kapni 3kW körüli teljesítményű fűtőket, de azért egy ezer literes puffert nem fűt fel ám olyan egyszerűen egy ilyen betét sem...  a kazán, amivel fűtöd mekkora teljesítményű?

 

Előzmény: wörthe (485)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.18 0 0 491

Hát, sem ebben nincs igazad, sem az alatta levőben sem.

Előzmény: szocske_ (486)
wörthe Creative Commons License 2015.02.18 0 0 490

csak16A van!De valami mást kell kitalálni mert ez nagyon drága lenne !Köszi túl egyszerű lett volna!

Előzmény: joevagyok68 (489)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 489

- 3-5 nap azert nem a vilag ! Hul 5-8 fokot addig a haz..

- mekkora biztositekod 'van' ? Szamoltad, hogy 'mekkorahoz' , 'mennyi' amper kell/ene/ ?.

 

Amugy szamolgathatsz

1000- es puffer, 50 fok dt, 58 kwh

58/24=2,4kw.  Tehat , ha folyamatosan 'megy'/fut, akkor egy 2,4 kw-os futoszallal erned el ugyan azt mint ha 50 fok dt-vel futesz/veszel ki a pufferbol !

Mennyi a nappali aram ? 40-50 ft/kwh......az vellannyal akkor napi 2300 - 2880 ft....lenne.

Persze csak ha jol szamoltam...

 

A 4 kw-oshoz a 16A-es biztositek mar keves..

Előzmény: wörthe (485)
wörthe Creative Commons License 2015.02.18 0 0 488

Hát ha lenne gázom nem gondolkodnék!De azért köszi!

Előzmény: szocske_ (486)
einohyl Creative Commons License 2015.02.18 0 0 487

Szólni kell a kedves szomszédnak, hogy fűtsön be !

 

 

 

  Ez tényleg 45 eft az utólsó az  a 9 kW -os   ?

 hát nem mondom. de nekem van vagy 4-5 db.  villanybojler fűtő szál. Úgy 1,5  - 2 kW -osak.

 Hőntartásra az is jó. 

Előzmény: wörthe (485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!