Keresés

Részletes keresés

FarmCom Creative Commons License 2020.10.25 0 0 57311

Sziasztok. Szép napot. 

Labrador kutyának mekkora brlméretű ház kell?

Van ahol 90x100 ír de olvastam már 84x56x49 et is.

Köszönöm a válaszokat 

vargapityu Creative Commons License 2020.05.27 0 0 57310

Uh..., egyelore egy 1 magas magasagyast epitettem, ami kette valasztja a kertet, sogorom szerint azon fog ulni/fekudni es rajtam rohogni, hogy "koszi, jo kis helyet csinaltal nekem..." :) Majd kiderul, modularis a "kerites" :)

Előzmény: Tomo75 (57309)
Tomo75 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 57309

1 m magasság az én kutyámnak semmi, ha a szomszéd macskákat meglátja. :) Ha nyugis a kutya, lehet nem fog ugrálni egyáltalán.

Előzmény: vargapityu (57308)
vargapityu Creative Commons License 2020.05.20 0 0 57308

Koszi! :)

 

Hat egyelore alacsonyabbat tervezunk, akkor majd kiderul mennyire valik be :D

Előzmény: Tomo75 (57307)
Tomo75 Creative Commons License 2020.05.17 0 0 57307

A legalacsonyabb kerítés nálunk 175 cm. Az előkertet választja el az udvartól. Ezen sosem próbált átugrani a kutyánk.(2,5 éves barna kan) Ő inkább gyorsan kiosonni szeretett, míg meg nem beszéltük a szabályokat. :)

Előzmény: vargapityu (57306)
vargapityu Creative Commons License 2020.05.17 0 0 57306

Udv Mindenkinek!

Gyakorlati tapasztalatokra vagyok kivancsi, kb milyen magas keritest erdemes epiteni, hogy azt egy felnott labrador ne tudja atugrani, azon ne tudjon atmaszni?

Valaszokat elore is koszonom!

city754 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 57305

Tehát működhet a külön medence?
Az annál inkább is jó lenne, mert a szezonális, csővázas medencénk szerintem nem éppen "kutyaálló" :D 

Előzmény: Garfield007 (57296)
city754 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 57304

Nógrád megyei kis falu, 1100 nm a telek, nagy része a kutya számára is használható lesz, kicsi konyhakertet tervezünk...
Neki lehet, hogy elég lenne, de nekem is kell majd a mozgás, szóval rendszeres, nagy séták is tervben vannak.

Hogy előbb-utóbb bennt, a házban fog élni, velünk? Remélem, hogy így lesz!

 

Ui.: be lehet állítani vhogy, hogy kapjak értesítést, ha válasz, vagy új hsz érkezik? Bocs, de keveset használom a fórumot, ritkán vagyok itt...

 

Köszi!  

Előzmény: joevagyok68 (57295)
Vata967 Creative Commons License 2020.03.06 0 0 57303

Köszi, ez remek. Akkor nincs akadálya a két kutyónak.

Amint kész a kerítés, jöhet is az elsô.

Előzmény: joevagyok68 (57302)
joevagyok68 Creative Commons License 2020.03.05 0 0 57302

"egy goldi meg egy berni vajon miképpen férne meg egymással? Medencében, és azon kívül is. Valakinek van elsô kézbôl tapasztalata?"

 

Van ..

jól.  :-)

Nem tudom meg tudod-e nyitni/nézni...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2567300380192798&set=gm.1332832313570844&type=3&eid=ARCVyZtizyxodMz7wMjvFI5ZQVDGJWGh94W8mS9ffgCHEfpxeuMBkQNF2h5HDrjr1O5VV1qJVBcdwtVK

 

Amúgy (szerintem) nem "tipustól" függ, hogy jól kijönnek-e !

Inkább "szocializációtól" !

Meg habitustól...

Van amelyik nem szereti ha "alul" van... 

A mienk imádja a földharcot... MInd1 neki, hogy alul vagy fölül...

Előzmény: Vata967 (57301)
Vata967 Creative Commons License 2020.03.05 0 0 57301

Mi is vidéken lakunk, de medence egyelôre csak a kutyának van, már ha lenne kutyánk (eredetileg teknôcé volt). Sajnos kutya még nincs. Feleségem Golden Retrievert szeretne (a vizsláról már lebeszéltem),a gyerekeknek a berni pásztor tetszik. Nekem mindkettô, igaz a tôlük teljesen eltérô habitusú hvawart is.

Szóval idôvel minimum két kutya is lesz, kérdésem , hogy egy goldi meg egy berni vajon miképpen férne meg egymással? Medencében, és azon kívül is. Valakinek van elsô kézbôl tapasztalata?

Garfield007 Creative Commons License 2020.03.05 0 0 57300

Ha nem szeretnétek, hogy a kutya beússzon a gazdihoz a medencébe, akkor ne vegyetek retrievert.

 

Ha télen nem akartok konfliktust, akkor ne vegyetek bernáthegyit. A tacskó meg állandóan elássa magát. Oh, wait.

 

A retriever vizikutya.

 

 

Hát, igen.

 

Kínzásnak fogható fel, ha a medencét eltiltjátok előle.

 

Ha hülye lenne, de szerencsére nem csak vizikutya, hanem okos is.

 

Nagyon nagy révhit, hogy a kutyák nem higiénikusak az emberi fürdésre kialakított medencében.

 

 

Egy-egy tehénszaros forgolódás után egy jó csobbanás a gyerek mellett, nincs is annál jobb. 

 

Bizonyított tény, hogy az ember 3000(!)-szer több baktériumot visz a medencébe, mint a kutya.

 

Linkeld kérlek a forrást.

 

A kutya sohasem pisil, vagy kakil vízbe. Ahhoz kimegy a "szárazföldre" 

 

 

Hát, ez habitus és nevelés kérdése is, de igen ez általában így van.

 

A kutya nagyon boldog, ha gazdival együtt úszhat, fürödhet.

 

Ez így van.

Előzmény: Bujazliz (57299)
Bujazliz Creative Commons License 2020.03.04 0 0 57299

Ha nem szeretnétek, hogy a kutya beússzon a gazdihoz a medencébe, akkor ne vegyetek retrievert.

A retriever vizikutya.

Kínzásnak fogható fel, ha a medencét eltiltjátok előle.

Nagyon nagy révhit, hogy a kutyák nem higiénikusak az emberi fürdésre kialakított medencében.

Bizonyított tény, hogy az ember 3000(!)-szer több baktériumot visz a medencébe, mint a kutya. A kutya sohasem pisil, vagy kakil vízbe. Ahhoz kimegy a "szárazföldre" (10 éve járjuk nyáron a tengereket a kutyáinkkal, van némi tapasztalatom). Nekünk goldink van.

A kutya nagyon boldog, ha gazdival együtt úszhat, fürödhet.

Előzmény: city754 (57294)
merQree Creative Commons License 2020.03.03 0 0 57298

A mi kutyánknak van kennelje és hőszigetelt háza, azonban Veled egyetértve egy kezemen meg tudom számolni hányszor éjszakázott kint :D

Brúnó a Dunát szereti, de a medence nem hozza lázba, egyáltalán nem.

 

Előzmény: joevagyok68 (57295)
sjohn Creative Commons License 2020.03.03 0 0 57297

...meglátod, az csak a kisebb gond lesz, hogy bemászik a medencébe!...majd amikor átrendezi a virágágyast...vagy lyukat ás, mert szeretne átmenni Amerikába...na akkor mit szól majd a nejed?...

Előzmény: city754 (57294)
Garfield007 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 57296

Meg kell tanítani neki, hogy nem szabad. A retriever elképesztően tanulékony fajta. Ha még ehhez kap saját medencét, akkor teljes lesz a boldogság(gazdabolt, szőlős kád, alacsony peremű pl.)

Előzmény: city754 (57294)
joevagyok68 Creative Commons License 2020.03.03 0 2 57295

Lehet kapok pár minuszt érte...

 

De szerintem jobban érezné magát ha "benn" lehetne ! A házban....veletek..

 

A "vidék" az mit jelent ?

Elég lesz neki a kert (mozgásnak) vagy rendszeresen viszitek majd sétálni ?

Előzmény: city754 (57294)
city754 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 57294

Hello, Rajongók!

 

Van itt még valaki?

 

Egy-két éven belül szeretnénk leköltözni vidéki kertes házunkba, s mihelyt kialakítottuk a megfelelő helyet az új családtagnak (megfelelő mérteű kennel, házikó), ,egy Labi kutyuka vásárlását tervezzük.

 

A felkészülés, előtanulmányok során olvasott, hallott dolgok alapján döntöttünk mellette, minden tulajdonsága már előre imádnivalónak tűnik...

 

Csak az az egyetlen kérdés maradt, mások hogyan oldják meg a kerti medence kérdést, ha nem feltétlenül szeretnének együtt fürdeni a kedvenccel?

Sőt, szerintem a feleségem egyáltalán nem örülne, ha a kutyi is "használná" a medencét...

 

Megoldás, ötlet? Előre is köszi, ha van itt ilyen téren tapasztalt Rajongó!

Üdv Mindenkinek, Remport László és Viki

Rtimea83 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 57293

@kjoji

Sziasztok! Mi is goldi kis kutyust keresünk, egy kenellel beszéltünk de ott a hölgy választ nekünk kutyust?! Azt írta ő tudja kinek milyen kutyus való, eddig soha nem nyúlt félre..

Kjoji nektek végül honnan lett kutyus? 

Garfield007 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 57292

Átvert, jobb árat kapott. Engedd el, sokat nem tudsz tenni vele, az előleg visszajár és ennyi.

Ha kötözködni akarsz, akkor írásban kéred a bizalom vesztés okát és polgári perrel is fenyegetheted.

Tanulság:

- mindig te választasz  kutyát, mindig

- nem előleg, foglaló. Mindig. Nem csak kutya esetében.

Előzmény: kjoji (57290)
merQree Creative Commons License 2019.03.26 0 0 57291

Az előleg visszajár, de lehet, hogy a duplája, ebben nem vagyok biztos. Persze, ha van mindkét fél által aláírt szerződés.

Az eladó amúgy dönthet úgy, hogy nem adja el a kölyköt Neked. Anno mi is többször jártunk tenyésztőnél, hiszen a tenyésztőnek meg kell győződnie arról, hogy az általa eladott kölyök milyen körülmények közé kerül.

Rálicitálásról még nem hallottam, de mint írtam, bármikor egy-egy szerződésből a teljesítés előtt ki lehet lépni.

Előzmény: kjoji (57290)
kjoji Creative Commons License 2019.03.25 0 0 57290

Kedves Fórumozók,

 

 

a véleményeteket szeretném kérni. Január közepén született golden kölykök közül szerettünk volna kapni egy fiút, meg is egyeztünk a tulajdonossal, hogy április elején/közepén elhozhatjuk a kutyust. 5 fiú volt az alomban, azt kérte, hogy fogadjuk el azt, hogy ő fog választani számunkra. Február végén leelőlegeztük, abban maradtunk, hogy március közepén ismét találkozunk, ahol megbeszéljük a továbbiakat. Levélben kértünk új időpontot, amelyre kapott válasz számunkra sokkoló volt: elvesztettük a bizalmát állítólag, két héttel a kutya elhozatala előtt, ezért visszalépett a szerződéstől. Kamaszlányom (és mi is) romokban, nem értjük az egészet... Azt szeretném Tőletek megkérdezni, hogy menyire általános ez? Létezik olyan, hogy 6-7 hónapos "előkészítés" után ekkor lép vissza egy tulajdonos? Vagy... valaki ráígért a blökire? Nem tudunk csinálni semmit, csak nagyon bánt bennünket a dolog. Válaszotokat, véleményeteket köszönöm! (Igény esetén szívesen nevesítem a hölgyet...)

 

absztinens Creative Commons License 2019.02.15 0 0 57289

Ez itt a "Labrador, golden retriver rajongók ide" fórum.

Nem Lábrador! Hanem LABRADOR!

 

 

"Azt viszont tudom, soha nem vennék se labradort, se goldent. Éppen a mozgási nehézségeik miatt.

Divatkutyák, elkeserítő szenvedésüket látni."

Javaslat?! Nagyon érdekelne, hogy a jövőre nézve jó döntést hozhassak, és a rajongásomat átértékeljem.

 

Jó találkozni elhivatott emberekkel, mert tisztelni lehet a munkájukat. 

...Viszont rossz az, ha egy elhivatott ember általánosságok alapján dönt és csak ítélkezik.

 

 

 

Előzmény: II. Ábris (57264)
Ági+ Creative Commons License 2019.02.14 0 0 57288

Örülök, hogy napvilágra került más vélemény is. Köszönöm a válaszod! 

Előzmény: Garfield007 (57287)
Garfield007 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 57287

Csak pár kiragadott példa, nem mind neked szól.

- Ha egy kutyának méhgyulladása van, nem tud szoptatni, nem kell hülyeségeket beszélni.

- A tisztulás egyedenként változó, eltarthat egészen az elválasztásig és igen a távozó vér mennyisége is változó lehet. Ettől persze állatorvosi kontroll kell, de ez egy ilyen esetben alapnak kell lennie. Ha véres a szőre az is teljesen normális, majd tiszta lesz. Ebben az időben és ilyen pici kutyáknál nem vesszük el az anyát kozmetikai kezelés miatt.

- az egyre világosabb krém és majdnem fehér szín igenis albínó géneknek köszönhető, bármit is írsz erről. Nagyon sokáig mindkét retrievernél tiltott színek voltak(nem véletlenül), a divat a sztenderdet is felülírja.

 

 

Két fekete spánielt egymással fedeztetsz, akkor előfordulhat, hogy fele-fele arányban lesznek az utódok arany, vagy fekete színűek.

Pároztatsz egy arany és egy fekete spánielt, akkor könnyen előfordul, hogy mindig csak feketeutódok születnek a fekete kantól.

Két arany spánieltől mindig arany színű utód születik.

 

Általános iskolai ismeret, tényleg ügyes vagy, de fogalmam sincs, hogy ez hogyan jött ide. Meglep ha azt írom, hogy két totális albínónak is lehet nem albínó gyereke? Vagy mit is szerettél volna a borsó egyenlettel kifejezni?

 

A járásából meg levezettetek annyi mindent, hogy elképesztő, de tegyük hozzá, hogy egy laikus leírásából levezettétek a világ keletkezését...

Előzmény: II. Ábris (57286)
II. Ábris Creative Commons License 2019.02.14 0 0 57286

Én nem tudom olyan udvariasan megfogalmazni beírásoddal kapcsolatos véleményemet, mint Ági+.

 

Amit itt hirtelen leírtak pár nap alatt egy komplett fórumos állatorvosi ló, hülyeségekkel és azok megvédésével.

 

Egyetlen egy hülyeséget nem cáfoltál. Rajtad a sor, hadd okosodjak!

Előzmény: Garfield007 (57282)
II. Ábris Creative Commons License 2019.02.13 0 0 57285

Feltűnt, hogy az anyakutyának még láthatóan a farka tövénél a szőr, valamint a hátsó részénél a szőr még láthatóan véres. Ez 3 héttel az ellés után természetes?

 

Nem kevés vérzés lehet 3 hét után, ha a farok töve és a vulva is véres. Látni kellene a vérzés mennyiségét, színét, szagát érezni stb. De azt azért elfogadhatjuk, hogy mindenhol le van írva, hogy ha 3 hét után ha vérzik, orvoshoz kell vinni.

Ezek szerint mégse olyan normális dolog.

 

Olvastam a diszpláziás kutyákról.

A sorrend következő: németjuhász, rottweiler, golden, labrador ….

 

Ami a legérdekesebb volt, a pulik diszpláziája. 100 évvel ezelőtt nem volt diszpláziás puli. Pulit sem vennék, pedig én még diszpláziás pulit nem láttam. Naponta kettővel szoktam találkozni.

 

Nagyon megfontolandó, hogy olyan fajtát vásároljon az ember, ami eleve betegségekre hajlamos.

Rettenetes sokba kerül a tartása (orvosi kltsg), de ez a legkevesebb. 

 

Találtam egyszer egy collit. Életének utolsó 5 évében ölben hordtam fel a lépcsőn. Az utolsó 1,5 évében a járdaszegélyre úgy emeltem fel. A lakásban ha fel akart kelni, minden alkalommal én segítettem fel. 100-szor fel akart kelni. Én 100-szor ugrott. Nagyon el lehet fáradni.

Ezért kell nagyon jól dönteni. Könnyebb, mint az altatásról.

 

Előzmény: Ági+ (57283)
Ági+ Creative Commons License 2019.02.13 0 0 57284

Sajna elfelejtettem a jelszavam, ezért regisztráltam másikat. 57254 kérdező vagyok

Előzmény: Ági+ (57283)
Ági+ Creative Commons License 2019.02.13 0 0 57283

Ha kérhetem, hátrébb az agarakkal. Szerintem nem írtam ilyen stílusban! Ezt nem is veszem fel, hiszen a dühöd nem is ellenem, hanem a másik véleményezőnek szólt, csak rajtam csattant. 

Amúgy szívesen olvastam volna akár a Te meglátásod a témában, főként, ha az ellentétes lett volna máséval! És a téma az ellés után 3 héttel történő vérzés és a nehézkes mozgása az anyakutyának volt. De tudtommal nem jött más vélemény ezekre a konkrét tényekre, csak az első kérdésemre reagálónak. És természetesen a döntés és mérlegelés az enyém lesz.
Nem mondtam, hogy nem hiszek az állatorvosnak! Neki hiszek elsődlegesen, hisz Ő tanulta, van alapja a mondandójának. 

Csak azon gondolkodtam el, hogy ez a két dolog feltűnt, már a legelején, a nehézkes mozgás és a vérzés . Ha van két választásod, ahol látszólag minden teljesen pozitív (azért látszólag a jelző, mert kívülállónak, utcáról beesőnek nem lehetséges papírok alapján és fél óra alatti ott tartózkodás során pontos diagnózist felállítani a helyzetről, de ha az első benyomás jó, akkor fenntartható), és másik verzióban kétségeid vannak, vajon melyik választás a jobb? Nincs is értelme senkinek sem a véleményével egyetérteni, sem pedig osztani azt, hanem csak leírni a sajátunkat, a vita egészséges dolog, hiszen mindig szükség van pro és kontra érvekre a döntéshez, sokkal célravezetőbb a kérdések megválaszolása, azzal előrébb jutunk, de a szemrehányás, vagy veszekedés elkerülendő stílus. Mi a Te meglátásod az alapkérdéseimmel kapcsolatban?

Előzmény: Garfield007 (57282)
Garfield007 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 57282

Egy nagyszájú, agresszív fórumos valaki miatt megingott a bizalmad és nem hiszel az állatorvosnak? Vicces vagy.

Amit itt hirtelen leírtak pár nap alatt egy komplett fórumos állatorvosi ló, hülyeségekkel és azok megvédésével.

Előzmény: réparozi11 (57281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!