Keresés

Részletes keresés

redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2002.01.02 0 0 24
Múltkor pont gondolkodtam, hogy milyen ember is lehet, mert semmit sem tudok róla, pedig biztosan nemcsak a történetei rendkívüliek
Előzmény: gumimano (22)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2002.01.02 0 0 23
Ja..már megvan..az, amelyiknek a végén olyan kedvesen integet az a fiatalember a vízben...az aranyosan bosszantó...

Az egy ember délben az egy másik fogadásról szól(öngyújtó-kisujj)

Előzmény: zsanna (21)
gumimano Creative Commons License 2002.01.02 0 0 22
Kicsit OFF

Én is nagyon szeretem Dahl műveit, bár már nagyon régen olvastam a novelláit. A 80-as évek közepén volt a TV-ben egy film, ami az életéről, illetve annak egy részéről szólt. (Nem nagyon szeretem az ilyen jellegű filmeket, ezt is csak azért néztem meg, mert Róla szólt!) Akkor az nagyon megfogott. Egy kis adalék ahhoz, hogy milyen ember is volt, aki ezeket a történeteket írta:
Dahl feleségül vett egy ismert színésznőt, Patricia Nealt. A hölgy agyvérzést kapott, nem tudott se járni, se pedig beszélni. Az orvosok szerint az állapota teljesen reménytelen volt. Dahl nem fogadta ezt el és hosszú hónapok alatt újra megtanította a feleségét járni, és beszélni. A "kezelés" annyira sikeres volt, hogy Patricia a felgyógyulása után az egyik filmben nyújtott alakításáért OSCAR díjat kapott. (A sors iróniája, hogy a film készítése után két évvel - harminc évi házasság után - elváltak.)

Ha többet akarsz tudni Roald Dahl-ról...

zsanna Creative Commons License 2002.01.02 0 0 21
Nekem a Meghökkentő mesék (Szukits Könyvkiadó,1994) című kötetben Fogadás címmel szerepel. Az eredeti címe: Dip in the Pool. Jaj, bocs, most látom, összekevertem valamivel. A Fogadás az tökre tetszett!!! (Egy hajón utaznak, és az a fogadás tárgya, hogy mekkora távolságot tesz meg a hajó.) A patkányos az a Meghökkentő vidéki mesékben volt, és Patkányfogó volt a címe. Ez utóbbi nem tetszett.
Előzmény: redsquadkerékpárszervízRt (19)
büszkeszósz Creative Commons License 2002.01.02 0 0 20
Ebben egyetértünk, mert belegondoltam. De az ötlet képtelensége, és az, hogy valaki mennyire gonoszul éli meg ezt a helyzetet, az bevallom, nem szokványos és ez fogott meg benne.
Előzmény: redsquadkerékpárszervízRt (15)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2002.01.02 0 0 19
Fogadás???? Az ugye nem az Egy ember délről?
Előzmény: zsanna (18)
zsanna Creative Commons License 2001.12.31 0 0 18
Elővettem az egyik kötetet, és végignéztem, de csak úgy kutyafuttában. Ami nem nagyon tetszett benne: A hangfogó (amikor a növények hangját hallja a pasi egy szerkezettel), meg a Galoppos Foxley (a régi iskolai emlékekkel), meg a Fogadás (ez a patkányfogós). Szerinted ezek is olyan jók, mint a többi?
Előzmény: redsquadkerékpárszervízRt (17)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.12.28 0 0 17
igenigen, az is nagy volt...de mindegyik az...

jobbat kérdezek, melyik NEM tetszett nektek (annyira)?

nekem a lent említett sztori a néniről, aki a rokonokhoz akart utazni, és fél, hogy lekési a repülőt...mondjuk tényleg hatásos, de engem a sírba vitt majdnem, annyira felidegesített...

Előzmény: zsanna (16)
zsanna Creative Commons License 2001.12.28 0 0 16
Igen, a címe: Jámbor örömök. De lehet, hogy a Szuperpempőben is benne volt, már nem emlékszem. Az a könyvem sajnos a "kölcsönadott-és-soha-vissza-nem-került" könyveim listáját gyarapítja :-(((( De a "Meghökkentő mesék" és a "Meghökkentő vidéki mesék" megvan Dahl-tól.
És még a Mrs Bixby és a bunda címűt is nagyon bírom. (A nő kap egy bundát a barátjától, és beadja a talált zálogcédulás mesét a férjének. Aztán a férje kiváltja a bundát, a nőnek ad valami ócska gallért, a bundát meg a titkárnőn látja viszont a nő.)
Előzmény: tier nan gorduin (13)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.12.28 0 0 15
Az egyszerűen durva, morbid és iszonyú, amikor az agy ott van a lavorban, és SOHA TÖBBÉ nem mondhatja, hogy nem akar élni, mert rossz a dolog...nagyon durva, ha belegondolsz, milyen érzés...
Előzmény: büszkeszósz (14)
büszkeszósz Creative Commons License 2001.12.28 0 0 14
Igen, igen! Éljen a Szuperpempő! A legklasszabb - szerintem -, amikor a feleség folyton siet, és fél, hogy lekési a repülőt, és az is, amikor eltűnnek a házinéni lakói, vagy a feleség, mikor bagózik a férje "maradéka" előtt. Nagyonnagyon szeretem!
tier nan gorduin Creative Commons License 2001.12.28 0 0 13
ez az egyik a vidéki történetek közül
Előzmény: zsanna (8)
tier nan gorduin Creative Commons License 2001.12.28 0 0 12
persze, a szuperpempő klasszikus.

nemrég olvastam tőle a vidéki történetek c. könyvét, amely ugyancsak rövid történeteket tartalmaz. ezek nem annyira kriminálisak, de jók.

Hkoala Creative Commons License 2001.12.28 0 0 11
Szofit egy óriás elrabolja az intézetből, utána együtt megmentik Angliát az emberevő óriásoktól.

Előzmény: redsquadkerékpárszervízRt (10)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.12.25 0 0 10
Szofi és a habó?

valami rémlik, de most nem jut eszembe, hogy mi is az...

Jaj, a sublótos...te jó ég...brutális, még én magam is majdnem kiugrottam a negyedikről, annyira felhúzott a befejezés, képzelem, mit érezhetett a kereskedő...

Előzmény: Hkoala (9)
Hkoala Creative Commons License 2001.12.25 0 0 9
A Szofi és a HABÓ-nak is zseniális a fordítása.
Meg persze a könyv is.
Előzmény: redsquadkerékpárszervízRt (5)
zsanna Creative Commons License 2001.12.25 0 0 8
Nekem (többek között) az tetszett nagyon, amikor a Chippendale-sublótot akarta megvenni a pali. (És a végén tiszta jóindulatból levágták a lábait, mármint a sublótnak.) De tényleg, nagyon jókat ír.
sierra Creative Commons License 2001.12.24 0 0 7
Angolul olvastam, király. Állítólag van még tőle a Kiss, Kiss és a Twenty-nine kisses from Roald Dahl.
Tintás Barnes Creative Commons License 2001.12.24 0 0 6
Igen jó:-)) Én is szeretem, bár régen olvastam, nagyon jó.
Matildának van folytatása? Hol lehet megszerezni?
Szuperpempő tényleg nem semmi és akad nemegy nagyon jó darab itt-ott.

redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.12.23 0 0 5
jaj, pl a Matilda 3 csodájában a fordítás: "A Puha Zug vagy esetleg Apu hazug?"

Visszatérve a Szuperpempőre, nem sok általam olvasott történet volt ennyire hatásos...egyszerűen zseniális, a vége: (hogy is volt?) "Nézd a mi kis Királynőnket"

Előzmény: rali (4)
rali Creative Commons License 2001.12.23 0 0 4
És a fordítók is zseniálisak voltak ...
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.12.23 0 0 3
Tök komolyan megéri, szenzációs minden novellája.
Előzmény: bráner (0)
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.12.23 0 0 2
Mondtam már, hogy jó az ízlésed?:)

Szuperpempő tényleg óriási!!!

és az Egy ember délről? Ugye az volt a címe annak a sztorinak, amiben a fogadás tétje (meggyullad-e 10szer az öngyújtó?) a bal kéz kisujja...és a Nyak...

a gyerektörténetei is megérnek egy misét, pl a Matilda három csodája vagy a Karcsi és a csokoládégyár

Előzmény: tomlaker (1)
tomlaker Creative Commons License 2001.12.23 0 0 1
szia RED!
nagyon együtt jár az agyunk:)))
TOM
szuperpempő rulez!
redsquadkerékpárszervízRt Creative Commons License 2001.12.23 0 0 topiknyitó
Ki szereti, ki olvasta és mit?

aki nem ismeri, vegye meg, most kiadták a Meghökkentő meséket egy kötetben, egész olcsó, kábé 2600 Ft, és szerintem szenzációs. 0 ember ismeri őt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!