Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

csepel a j 1 napja Creative Commons License 15816

mindenkinek köszönöm az észrevétel .azt gondolom Én nem adom vissza a pénzt ,adja el ha nem tetszik neki .

még egyszer köszönöm 

Csillagnyee 2 napja Creative Commons License 15815

Ez igen kellemetlen téma, az biztos... Szerintem, ha nem volt szó kifejezetten a forgalombahelyezésről, akkor csupán alkatrészként/kiállítási darabként lett eladva, de mégtöbb pénzzel és utánajárással persze nincsen lehetetlen.

Ha nem a szürkeforgalmiban vagy törzskönyvben szereplő személytől/meghatalmazottjától veszi az ember a járművet, akkor nyílvánvalóan más lesz a jármű felhasználási területe, mint a közúti forgalom.
Persze tényleg minden a körülményeken múlik, én mindenesetre, ha még nem lett nagyon belepiszkálva, megszentségtelenítve a motor, egy fele-kétharmada visszavételi árat felajánlanék érte lehetséges, de ez már olyan gesztusértékű volna, mert sokan vannak úgy, hogy végre megvették álmaik motorját, amitől várják a nagy boldogság eljövetelét, majd kiderül, hogy mennyibe fog kerülni a végén a mulatság, vagy csak egyszerűen kipipálták a listájukon a Csepelt és ilyenkor "késve eszükbe jut" valami ami miatt megszabadulnának tőle.

Előzmény: csepel a j (15811)
fulesdugo 2 napja Creative Commons License 15814

Üdv.

Ha most utánna tudott járni, hogy nem egyszerű lepepírozni, akkor ezt megtehette volna vásárlás előtt is. 

Ha pedig nem volt tisztában a dolgokkal, az ő problémája. 

Persze ezt szerintem csak Te döntheted el, a részletek azért befolyásolhatják.

Fejes Attila 2 napja Creative Commons License 15813

Üdv,   az adás-vételnél szóba került a forgalomba helyezés vagy sem? Ha nincs forgalmi vagy tulajdon jogot igazoló okirat, attól még lehet adni-venni, csak forgalomba helyezni nem. Szerintem ez a két fontosabb dolog ha veszel valamilyen járművet. Az vásárlásnál a vevőnek "nem árt tudni" mit szeretne a jövőben. Ez csak az én prívát eszmefuttatásom. Két motorom is van, fizetés előtt mind a kettőnek utánna jártam, hogy forgalomba lehet-é helyezni vagy sem. Az alkatrész motorokkal ezt nem tettem meg. További minden jót.

csepel a j 2 napja Creative Commons License 15812

bocsi nem 12000 hanem 120000ft

csepel a j 2 napja Creative Commons License 15811

sziasztok 

képzeljétek mi történt  eladtam egy 1956 os  fellet állapotú csepelt 12000ft ért   adásvételit irtunk de odaadtam azt a papirt is amivel én vettem .persze ezek nem az eredeti tulajdonosok nevei  ...de legalább igazolhatja hogy nem lopott .

ez 2014 08 08 időszakában történt  most meg ma felhív ,hogy nem tudja levizsgáztatni és én vegyem vissza .

az adás vételin van egy mondat MEGTEKINETT ÁLLAPOTBAN .MOST MIT CSINÁLJAK nem akarok vele kiszúrni ő akarta .

rosszul eset én nem vittem egy motort sem senkinek vissza ,

mit tennétek ?

köszi 

ernő 

D. NAGY 3 napja Creative Commons License 15810

Mivel alig látszik elért beírom a párosítót: 125   14 869. A 125 a felső sorban van, gondolom a ccm-re utal. Ha jól tudom a papírjai szerint 1949-es.

Előzmény: D. NAGY (15809)
D. NAGY 3 napja Creative Commons License 15809

A mai régiségvásárra egy szép Csepel is kilátogatott. Eredeti gyári festés és egyéb alkatrészek.

Nyulas! Próbáltam a számait is fotózni...

kakukkjoe 4 napja Creative Commons License 15808
petrol pet 5 napja Creative Commons License 15807
Zebratankos okt. 23. Creative Commons License 15806

Sziasztok!

Új vagyok még itt ezért írok magamról pár gondolatot. Jelenleg egy zebratankost újítok fel és vár még kosárban egy Turán és egy SHB is, de ezek majd később kerülnek a műtőbe. Azt szeretném kérdezni, hogy a kitámasztót rögzítő csipesz milyen volt eredetileg és a sárvédődísz hol volt pontosan rögzítve? Köszönöm előre is!

Nyulasmotor0s okt. 13. Creative Commons License 15805

Az üzemanyagtartály első rögzítése és a váznyak alapján eldönthető, hogy /50-e.Van róla képed?

Előzmény: Bertnor (15774)
roncsfelújító okt. 12. Creative Commons License 15804

Látom aktív Pest megye, menjetek helyettem is:)!

Sajnos még nem menetkész a papíros gép, mivel nincs összerakva a blokkja. A belső főtengelycsapágy lötyög a helyén. Ezt még valahogy orvosolni kell. A külső érdekes de jól a helyén van, egyenlőre nem is bántottam, de persze cserélve lesz az is.

A két csapágy közötti távtartó a csapágy belső gyűrűjére támaszkodott, talán ettől lett a baj.

Előzmény: Csillagnyee (15802)
Bertnor okt. 12. Creative Commons License 15803

Nagyon szépek!

Csillagnyee okt. 12. Creative Commons License 15802

Milyen szép motorok!
Egyik jobban ment, mint a másik!
Kicsikét ma is koptattunk a megmaradt alkatrészállományon :-)

Előzmény: mindegynik (15800)
D. NAGY okt. 12. Creative Commons License 15801

:)

Előzmény: mindegynik (15800)
mindegynik okt. 12. Creative Commons License 15800

Egyszer régen, de nem oly régen,

vaskerítés közelében,

három Csepelek összegyűltek,

selyemfűre települtek,

ottan se ültek sokáig,

talán csak egy másfél óráig,

amikor felkerekedtek,

hogy már végre Üvegtigrishez mennek...

Bertnor okt. 11. Creative Commons License 15799

Most már minden tiszta, azért is mondtam,hogy butaság lenne 50-esként használni,ha lepapírozható.Rengeteg olyan veterán motor van aminek még a papírjai sincsenek meg és ha nem lesz olyan jogszabály (amit sajnálok), hogy a papírjukat elvesztett veteránokat le lehessen vizsgáztatni,akkor egy ilyen motor mégiscsak ritkaság.Ráadásul ebben is nyomókuplungos blokk van, úgyhogy annyira nem lehet típusidegen a motortól. Most rendelek hozzá alkatrészeket,ha megjönnek csinálok pár új képet,ha érdekel valakit ,és persze köszönöm szépen a segítséget mindenkitől! :)

roncsfelújító okt. 10. Creative Commons License 15798

Ez a KX-es motorszám csereblokkra utal. Ha a blokkja eredeti lenne, akkor megegyezne a száma a vázéval, tehát 1007 szerepelne a blokkon is a henger alatt.

A gyújtásfedelet nem tart semeddig sem cserélni, a csavarhelyei megegyeznek a Danuviáéval.

A műszakin nem szólhatnak semmit amúgy, ha a számok stimmelnek a papírokon levővel. Egy 49-es Csepel blokkszáma M betűvel kezdődik. De talán még veterán vizsgán sem kötnének bele.

Előzmény: Bertnor (15778)
csepel a j okt. 10. Creative Commons License 15797

legyen ahogy akarod .

Bertnor okt. 10. Creative Commons License 15796

Megnéztem megint, minden megegyezik,ha megkapja az új forgalmit senkinek sem kell magyarázni semmit,az van a motoron ami a forgalmiban is,nincs mibe belekötni.

Bertnor okt. 10. Creative Commons License 15795

a saját forgalmijában szerepel a motorszám és a vázszám is,le lehet vele vizsgáztani, szerintem butaság lenne 50esként használni.

csepel a j okt. 10. Creative Commons License 15794

szerintem  valamit lehetne belőle, de a blokknak maradni kell a motorcsere miatt ,mert a forgalmiban is a rendszámot használták .de inkább 50 est csinálnék belőle ,mert ha lemezvillás lenne mindig magyarárzni kellene mért nem m -es a blokk .

csepel a j okt. 10. Creative Commons License 15793

kari42 okt. 10. Creative Commons License 15792

Szia.Ma lefotózom őket,és elküldöm.

Előzmény: Bertnor (15788)
kecsee okt. 9. Creative Commons License 15791

Vagy ezé? 

Előzmény: kecsee (15790)
kecsee okt. 9. Creative Commons License 15790

Hát valószínű korabeli szerszámokkal:-) Persze biztos jobban nézne ki felpolírozva.Pedig édesapám állítja hogy a hengerfej, karburátor is gyári. Hiányoltam is a feliratot a karburátorról, pedig valami írás van az alján csak nem tudtam elolvasni (nem szedtem le). Hengerfej akkor lehet hogy Danuviáé? Mert a Pannóniának már kisebb volt a hengerfeje tudtommal.

Előzmény: Zoli_t5H (15782)
Csillagnyee okt. 9. Creative Commons License 15789
Csak nagyon vigyazni kell, hogy csak kopott alkatreszek keruljenek a oatinas motorra, mert nalam ugy indult a tortenet, hogy kapott nehany szep uj csillogo alkatreszt es uj gumikat. Nem volt tobbe megallas :))
Előzmény: Zoli_t5H (15784)
Bertnor okt. 9. Creative Commons License 15788

Sziasztok! Örülök neki, hogy másnak is tetszik a gép ! :) Gondoltam arra, hogy kap egy lakkot a rozsda és úgy járok vele "rat" stílusban,de ha már szét lesz szedve megérdemli,hogy kapjon egy új színt,nem akarom,hogy tovább romoljon az állapota.

kari42 -tudnál képet küldeni róla ?

csepel a j okt. 9. Creative Commons License 15787

szia

látom alapos vagy ez tetszik . csak így tovább .

Előzmény: Bertnor (15774)