Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Csillagnyee Creative Commons License 11 órája 0 0 16092

Azta! Jó dolga van, nem csak porosodik valami pincében. Büszkén, peckesen feszít :)
Most tervezem a nyákját egy telefontöltőnek én is a Csepelhez, elirigyeltem, hogy egyeseknek minden gépen van gps én meg csak csebből fülesen keresztül hallgatom, hogy mit mond, hova forduljak.
12Voshoz árulnak usb-s töltőt, 6Vhoz meg sajnos készíteni kell majd.

Előzmény: D. NAGY (16091)
D. NAGY Creative Commons License 13 órája 0 1 16091

Ezt a remek Csepelt ma Nyírtéten fotóztam. Állítólag Debrecenből motorozott odáig a gazda vele:)

A bazi nagy akkumulátor ami a tatyóban van az húzza így hátra a gépet, kell a töltés a GPS-hez.

roncsfelújító Creative Commons License 2 napja 0 0 16090

Tanulságos írások, engem meggyőzött. Mostantól legyen a deknim fedél:)

mindegynik:

Igaz-igaz, a csavart nem szükséges kivenni, hagy elég helyet a blokköntvény.

Előzmény: sykes2 (16087)
mindegynik Creative Commons License 2 napja 0 0 16089

A kiszedeshez nem kell a racsnioldo csavart kicsavarni. Összeszerelesnel viszont illik ellenörizni hogy nem tul hosszu-e vagy eppen rövid, s majdan anelkül feltenni az elöszerelt deklit, a berugot feltetlenül kisse lenyomni es az oldocsavart ugy becsavarni.

A berugotengelyt bizony csak egyfelekeppen szabad összerakni.

A rugo beakasztasara nem tudok receptet mondani, csavarhuzoval és vegül laposfogoval vagy csörössel (papagaly, vizpumpa) csinaltam. Ha nem megy be a vege a kis likba vagy nem tövig, akkor le kell sorjazni, gömbölyiteni a rugo veget, persze miutan a luk ki van tisztazva megfelelö meretü furoval.

Előzmény: roncsfelújító (16085)
mindegynik Creative Commons License 2 napja 0 0 16088

Ez a kep nem jo. A visszahuzorugo forditva van tekerve.

Előzmény: adam1201 (16075)
sykes2 Creative Commons License 2 napja 0 1 16087
Előzmény: adam1201 (16084)
D-zoli Creative Commons License 2 napja 0 0 16086

Csőrös fogó kell hozzá....

Előzmény: adam1201 (16083)
roncsfelújító Creative Commons License 3 napja 0 0 16085

Sajnos nincs, de legalább megtanulod hogy nem szabad levenni a berúgókart:) A deknit a berúgószerkezettel együtt lehet és célszerű levenni, csak egy 14-es laptávú csavart kell kitekerni hozzá.

Előzmény: adam1201 (16083)
adam1201 Creative Commons License 3 napja 0 0 16084

Dekni* Mindig elírom :/

adam1201 Creative Commons License 3 napja 0 0 16083

Benne van a tengely csak a deklit vettem ,le egyben van teljesen minden rajta csak nem tudom, hogy lehet beakasztani azt a rugót. És azt hittem van valami egyszerű mód.

roncsfelújító Creative Commons License 3 napja 0 0 16082

Talán Csepelnél a berúgószerkezet összerakása a legizzasztóbb. Egyedül sohasem sikerült nekem. Először pakolj fel mindent a tengelyre. A tengely ütköző lefelé néz, rugó beakasztó fül felfelé, körmös kapcsoló pedig szintén lefelé mutat. Tömítés legyen jó, egy valaki fogja a kilógó tengelyvéget, kissé befelé nyomja, hogy könnyebb legyen a rugót a helyére fordítani, a másik szerencsés pedig a rugóval foglalkozik. Ha nem szükséges ne szedd szét legközelebb, másik motornál se.

adam1201 Creative Commons License 3 napja 0 0 16081

Lefényképezem majd, nagyapám is mesélte, hogy sokat szívott vele de már ő is olyan, hogy inkább nem bízom rá :) Reménykedtem hogy van valami egyszerű módja. 

petrol pet Creative Commons License 3 napja 0 0 16080

Van még több szívás is, nem is látszik, de én látni se akarom :)

Előzmény: D. NAGY (16079)
D. NAGY Creative Commons License 3 napja 0 0 16079

Milyen érdekes így olvasni azért, de az emberben ilyenkor végigfut, hogy egy szem ilyen kis alkatrészen mennyi buktát lehet elkövetni. Ott az alsó függetlenítő csavar, a bemaródott berugótengelyek miatti szivárgás, a lötyögősre visszarakott ék miatti elverődések, a fordított ék miatti hülye berugókar állás, az említett 11-es alkatrészt is láttunk már párat amit szétmart a primer nagy fogaskerék...a sok törött visszahúzó rugóról nem is beszélve.

Előzmény: petrol pet (16076)
D. NAGY Creative Commons License 3 napja 0 0 16078

Nem érdemes átvariálni pl. a kis 11 számú alkatrész helyzetét, mert akkor beleér a kuplung fogaskerekébe és kész a baj.

A rugót egy csavarhúzóval be lehet akasztani (csinálj róla fotót, mert ha már eltört egyszer és fogóval alakítgatták akkor nagyon nehéz visszarakni + az úgy nem is lesz jó sokáig).

Gondolom nem cseréltél szimeringet.

Előzmény: adam1201 (16077)
adam1201 Creative Commons License 3 napja 0 0 16077

Épp az a baj hogy a dekli le van szedve és a rugót be kéne akasztani :( :D Szét szedtem mert állt benne az ezeréves olajmocsok :/

petrol pet Creative Commons License 3 napja 0 0 16076

Ez az egész, képen látható hóbelevanc kompletten benne kell, hogy maradjon a dekniben. Jobb nem kiszedni, mert a rugót visszaakasztani gyötrelem.

adam1201 Creative Commons License 3 napja 0 0 16075

Ez a kép van meg. Ki kéne szednem az egész berúgótengelyt és beakasztani a deklibe a rugót és visszatenni vagy, hogy?

Csillagnyee Creative Commons License 3 napja 0 0 16074
Az alkatreszjegyzekben vannak jo robbantott abrak
Előzmény: adam1201 (16073)
adam1201 Creative Commons License 3 napja 0 0 16073

Megakadtam a blokknál... :/ Valaki tudna segíteni hogy hogy tudom a berúgókart helyes helyzetbe tenni és úgy hogy a deklibe beleakadjon a berúgórugó?

roncsfelújító Creative Commons License 4 napja 0 0 16072

Oké, majd nyáron!

Előzmény: kéthengeres (16071)
kéthengeres Creative Commons License 4 napja 0 0 16071

Mindenképpen szólok! De szerintem nyár közepe-vége előtt nem sok esély van rá.

Előzmény: roncsfelújító (16069)
roncsfelújító Creative Commons License 5 napja 0 0 16070

Jólvan asszem megyek aludni már írni sem tudok rendesen. Jó éjszakát!

Előzmény: roncsfelújító (16069)
roncsfelújító Creative Commons License 5 napja 0 0 16069

Így végeleg sikerül megóvnod a rozsdától, ahogy emlékszem eddig bőven volt benne része.

Azért lesz ott motorozás úgy látom:)

Ha meglesz a műszakija a papíros gépemnek, és a saját dolgait is sikerül lefesteni a fél 125/50-esem következik a sorban. A teleszkópok vannak hozzá, igaz burkolatok nélkül. Azokat meg is nézem, kíváncsivá tettél. Remélem csepeli teleszkópok vannak hozzá.

Exportól annyit, hogy ezeket egyből vitték ki a gyártás beindulása után. Minőségi problémák miatt persze visszahoztak jópárat ebből is. Szerintem lehetséges. Amit mosz csinálgatok teleszkópos Csepelt az is exportos lehetett. Felirat nélküli gyújtásfedél, krómos kormányszorító, akkus doboz.

kéthengeres:

Ha műszakis a gép szóljál ám, kerülünk egyet, hamarosan az enyémen is lesz már:) Mással nem is tudnék most menni, mert a csehen nincs töltés, a német meg gyapágyas.

p21 feri:

jók a képek, valamelyik Csepeles könyvből valók? Talán a kék?(az nincs meg)

adam1201:

Az a biztosító lemez elég fáradtnak tűnik, így nem nehéz eltörni. Elég nehezen akasztható le a tűről az is igaz. Levételkor kicsit meghajlítom felfelé egyik oldalt, úgy könnyebben enged. A tűt felülről a második bevágásban rögzítsd, legalábbis nálam az jött be, vagy eggyel lejjebb. Úgy mennie kell a gépnek.

Előzmény: gpp_II (16062)
adam1201 Creative Commons License 5 napja 0 0 16068

Szerencsére tényleg komplett volt és nem féltéglát postáztak el helyette :)

adam1201 Creative Commons License 5 napja 0 0 16067

Megjött az 1500Ft-os karburátor, volt rajta mit tisztítani.És sikerült eltörnöm a tisztogatás során ezt a kis lemezkét (nem volt egy fényes állapotban. Szerencsére ebből van másik)

p21-feri-tb2 Creative Commons License 5 napja 0 0 16066

kéthengeres Creative Commons License 6 napja -1 0 16065

Hogy tudd, mire is számíthatsz: Én tíz éve vettem a Csepelem kosárban, de papírral. Két éve megy már az udvaron, pöccre indul, de a műszaki még nagyon messze van...

Pedig idén meg akarom csinálni.

Előzmény: adam1201 (16061)
Csillagnyee Creative Commons License 6 napja 0 0 16064

Jó, hogy tettél fel képeket, nagyon szép lett a '49es, gratulálok!

Előzmény: gpp_II (16062)
Csillagnyee Creative Commons License 6 napja 0 1 16063

Ez a helyes hozzáállás! Végülis egy i7es notebook árából egy ritka kincsed lesz.
Tipp: Bowdent ne vegyél, csináltass inkább! Én mindegyiket egy közeli szerelővel csináltattam, mert az elötte levők sorra szakadtak és ez nagyon veszélyes!
Kb 1500ft/db áron csinálja itt a srác, börzéset nem szabad venni, bármilyen szürke és olcsó szett. Nem méretpontos és nem jó minőség. 
Ugyanez igaz a kábelekre. 1es vezetékből készítettem méretpontosan a vezetékeket, nagyon szép lett. Ilyet se vegyél szerintem, inkább mérd hozzá és tedd fel a sarukat préselve-forrasztva, zsugorcsövezve. Ez sem drágább anyagárban, ha te csinálod. Nem bonyolult és szép lesz.

Előzmény: adam1201 (16061)