Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

adam1201 Creative Commons License 5 órája 0 0 16308

Valaki megtudná mondani, hogy ez hanyas évjárat lehet?Ma sikerült szert tennem a motorra, üzemképes.

Előre is köszönöm! :)

Csillagnyee Creative Commons License 2 napja 0 0 16307

Nekem is felsőfuratos van, mint ami a korrodáltabbik a képeken. Ez az az alkatrész, amin heteket gondolkoztam, hogy Miért?? Miért kellett azt a furatot pont oda tenni, ahol belefolyhat a víz a kormányba..

Előzmény: D. NAGY (16306)
D. NAGY Creative Commons License 2 napja 0 0 16306

Ezekre a gázbowden kivezető furatokra nem volt semmi előírás, hogy hova essen?

Az egyiknél a szektor tartóval majdnem egy vonalban van a másiknál jóval fölötte...

D. NAGY Creative Commons License 3 napja 0 0 16305

Más is vett már lomot egy kis apróság miatt, a tied legalább nem volt drága:)

Előzmény: craftbéla (16303)
D. NAGY Creative Commons License 3 napja 0 0 16304

Majd nem mosolyog maga sem ha megsokasodik:) a végén több játékot javítottam mint motort. Érdekes volt hogy kínomban csináltam fapuskát meg fakardot, akkora kedvencek lettek, hogy csuda. Úgy látszik van ami fölött nem jár el az idő, pont mint egy jó Danuvia fölött sem:)

Előzmény: petrol pet (16301)
craftbéla Creative Commons License 3 napja 0 0 16303

Hali , azta szép kis lavinát indítottam, :) na csak a tengely miatt vettem meg a többire nincs szükségem,3000ft volt, igazából tartok egy kicsit milyen lesz a menet de majd meglátom, az biztos ,hogy semmilyen utángyártott cucott nem akarok rárakni, jó persze kopó alkatrészt muszáj.

petrol pet Creative Commons License 3 napja 0 0 16302

:)))

Előzmény: CsA (16300)
petrol pet Creative Commons License 3 napja 0 0 16301

:-))))

Előzmény: D. NAGY (16298)
CsA Creative Commons License 3 napja 0 0 16300

Hát igen, úgy jártál mint egynémelyik veterános, aki vesz egy századelejei romhalmazt, szépen legyárt mindent, aztán lesz egy csilivili replika motorja, amin még eredeti a csengő alsó fele... :-)))))

Előzmény: D. NAGY (16298)
CsA Creative Commons License 3 napja 0 0 16299

Egy szóval se írtam, hogy le merném homokoltatni... :-)))

Előzmény: D. NAGY (16295)
D. NAGY Creative Commons License 3 napja 0 0 16298

Egyszer a fiamnak vettem egy kis kardot. Először a tartóját kellett kicserélni, majd a nyelét, na mondtam is még egy és gyakorlatilag legyártatták velem minta után a játékot:)

Előzmény: Csillagnyee (16297)
Csillagnyee Creative Commons License 4 napja 0 0 16297

Annyiban jó volt a vétel, hogy így egyben adták a tengelyt és nem egy utángyártottnak néz ki, a poháralátét sem(Nekem évekig bajom volt az utángyártottal), és minden apróság rajta van. Ritkán árulják kompletten. A féklap beszerezhetőbb alkatrész szerintem. Így már lesz egy kiindulási alap, amihez majd szépen lassan ki lehet cserélgetni a dolgokat :)

Előzmény: craftbéla (16291)
sasspali Creative Commons License 4 napja 0 0 16296

Nézzed a pozitív oldalát!  Nem látszik a menesztő rész nagyon rossznak.

Előzmény: D. NAGY (16295)
D. NAGY Creative Commons License 4 napja 0 0 16295

Miért te le mernéd homokoltatni azt a kilyukadt féklapot. Vagy mit kezdenél a dupla lánckerék kreációval? :) Persze lehet a tengely még jó.

Előzmény: CsA (16293)
adam1201 Creative Commons License 4 napja 0 0 16294

Szép napot!

Az lenne a kérdésem, hogy csepel kislámpához foncsort lehet e kapni utángyártottat?És ha lehet az kb milyen árban van?

CsA Creative Commons License 4 napja 0 1 16293

Jól feldobtad a napját... :-)))

Előzmény: D. NAGY (16292)
D. NAGY Creative Commons License 4 napja 0 0 16292

Remélem olcsón adták, mert nagyon leépültnek néz ki.

Előzmény: craftbéla (16291)
craftbéla Creative Commons License 4 napja 0 0 16291

Na sziasztok ezt sikerült találnom,meg is vettem majd hozza a posta remélem jó lesz. :)

Csillagnyee Creative Commons License 4 napja 0 0 16290

Köszi a tippeket, DNagynak is. Hiába, mellémértem a  pumpát, de vagy a pumpákkal van a baj, vagy félcm-rel odébbhegesztette valaki azt a tartót. Szerintem a legjobb megoldás lesz készíteni egy hozzávaló pumpavéget.

Előzmény: roncsfelújító (16280)
D. NAGY Creative Commons License 4 napja 0 0 16289

Köszönöm a válaszokat.

mindegynik Creative Commons License 4 napja 0 0 16288

Én parafából csináltam és eddig (két éve) hibátlan.

Előzmény: D. NAGY (16286)
sasspali Creative Commons License 5 napja 0 0 16287

Bőr cipő nyelve nagyon jó!

Előzmény: D. NAGY (16286)
D. NAGY Creative Commons License 5 napja 0 0 16286

A benzincsapba miből szoktátok a tömítést pótolni? Volt itt egy darab bőr, abból vágtam. Nektek milyen anyag jött be erre a célra tartósan?

D. NAGY Creative Commons License 5 napja 0 0 16285

Véleményem szerint a régi papák úgy cserélgették az alkatrészeket ahogy sikerült. Azokból következtetni az évjáratra zsákutca lehet. A váz- és motorszámok azért már egyértelműbbek (főleg ha eredeti a számozás).

Előzmény: craftbéla (16281)
craftbéla Creative Commons License 5 napja 0 0 16284

Köszönöm szépen a segítséget.

mindegynik Creative Commons License 5 napja 0 0 16283

Annyit hozzá, hogy a km.óra kihajtás helyett valószínűleg egy vasból esztergált megfelelő méretű távtartó szükséges neked. A megfelelő méret úgy értendő, hogy a tengely meghúzása után a baktelók könnyedén végezzék a dolgukat, tehát ne legyenek se össze, se szét feszítve.

Előzmény: craftbéla (16281)
craftbéla Creative Commons License 5 napja 0 0 16282

http://auto-motor.vatera.hu/veteran_jarmu_alkatresz_felszereles/eroatviteli_alkatresz/csepel_125_hatso_tengely_2044025039.html

Na megint én remélem nembaj ez lenne az gondolom,de tuti ,hogy nem csak ennyiből áll biztos vannak még alátétek meg távtartók.

craftbéla Creative Commons License 5 napja 0 0 16281

Sziasztok. Lenne egy kis gondom van nekem egy fellelt állapotú kinézetében a Csepelen 54-ig gyártott 125 T-re hasonlító motorkerékpáron, miért is gondolom ezt azért mert a kormányleszorítón nem D van hanem Csepel felirat festés már nincs rajta sem a tankon sem az oldaldeklin az ülés pedig be van húzva bőrrel úgyhogy azon nem tudom megnézni mi van belesütve csak ha leszedem de a vázin 7/10 van ami arra utal hogy D Csepel a drágaság kb ennyi,nem is ez a gond a motor teljesen egyben van csak épp a hátsó tengely hiányzik csak egy vasrúd van bedugva na igazából ezt szeretném megkérdezni hogy milyen a hátsó tengely illetve milyen távtartók kellenek rá. Ellőre is köszönöm

roncsfelújító Creative Commons License 5 napja 0 0 16280

Jól írja D.Nagy, talán kicserélték benne a rugót. A tartó a rohadástól általában megmenekül, mivel jól védi az üzemanyagtartály. Tehát szerintem az még a gyári. Más nem jut az eszembe. 

Ahhoz hogy a rugót szemügyre vehesd mindössze egy sasszeget kell kihúzni. Ha nem vagy nőgyógyász a tankot is vedd le:)

Előzmény: Csillagnyee (16277)
petrol pet Creative Commons License 6 napja 0 0 16279

6-ért szerintem korrekt.

Előzmény: D. NAGY (16267)