Keresés

Részletes keresés

roncsfelújító Creative Commons License 2014.07.22 0 0 15659

Kedves márkatársak!

Végre eljutottam odáig a Csepellel, hogy beindítom. Jónak tűnik. Ma sok eső esett errefelé is, úgyhogy elhalasztottam a próbautat.

Még a lámpakeretet kell feltennem előre, hátra a lámpaházat és szinte kész is a gépsárkány. Fékvisszajelző, kábelek bekötése, akku beszerelése és bilux kapcsolóhoz kell szereznem 4-es csavart-anyát. A kincses fiókomból kapott új hengert-dugattyút. Gyárilag barnított a henger. 

Csillagnyee Creative Commons License 2014.07.20 0 0 15658
Ha melegen leforog, akkor meg van nyulva az ontveny. huzd ossze teljesen majd furesszel vagd ujra a hezagot. Masik megoldas, hogy ujsagpapirt tekersz 1retegben a szivocsonkra. Igy nem szabad vele kozlekedni, mert nem lesz megfelelo dus a keverek, kopik a motor, csapagy, roszabb esetben besul, beall.
Ha melegszik a karbi, forrhat a benzin, ugyancsak nem lesz megfelelo a keverek.
Megoldas: kozdarabcso esztergaltatas :)
Előzmény: funkykutya (15657)
funkykutya Creative Commons License 2014.07.20 0 0 15657

Tegnap sikerült nekem is túlmelegítenem a karbit, bár kézzel megfogható volt.

 

Ellátogattunk a Valkói veterántalálkozóra, de sajnos a felvonulás olyan járókeretes tempóban ment, hogy nem bírta már a gép :). (Sose gondoltam, hogy egyszer a lassú tempó lesz a gond :)) )

 

Szóval meg lettek izzasztva a járgányok, a karburátor a hő miatt annyira kitágult, hogy kézzel le lehetett húzni a hengerről (a bilincs csavarja teljesen meg volt húzva, tulajdonképpen eltűnt a rés).

 

Milyen jelenséget produkált Nektek a túlmelegedett karbi?

Nálam azon felül hogy féltem hogy elhagyom, semmi. Talán leállás után nehezebben indult, meg egy kicsit göthösködött néha a lassú tempónál.

 

Kb 95-100 km-t mehettünk, Nekem 1 gyertyacsere, havernak a pancsin egy benzincsapszűrő tisztítás, és szintén egy gyertyatakarítás volt a hibalista :) 

 

Üzemanyagot nem cifrázom túl, 1:25 1:30 közötti keverék Avia olajjal, és Bakony gyertya.

vmm.hu Creative Commons License 2014.07.18 0 0 15656

Kunmadarasi 24órás start: 15:00!

Csillagnyee Creative Commons License 2014.07.18 0 0 15655

Nagyon különleges lett a közdarab :) Szerintem nincsen hasonló formájú itt senkinek.
A gyertya lehetséges, hogy azért ilyen szép fehér, mert szintetikus olajat használsz, nem kormozódik. Nekem is ásványival tiszta trutyis, barnás, szintetikussal világosszürke. 
A közdarabnál figyelj oda a pontos illesztésre és miután mentél vele néhány km-t, szeddki, hogy az illesztésnél nem-e csucsog az olajban az egész. Nekem ez volt és akkor tényleg nagyon szegény lett a keverék. Közdarabbal szerintem használhatod a felülről 3. rovátkát is, mert azért lecsapódik rajta egy kicsi mindig.

Előzmény: kulaba6464 (15651)
Csillagnyee Creative Commons License 2014.07.18 0 0 15654

Az N17 alacsonyabb. N14 az magasabb, olyan kell pl a 250 es ETZbe. Én megpróbálnám azzal, de ez a legjobb. Az N12YC is jó választás lehet, nekem még az is bevállt. Ez igen széles tartományban jó.

Előzmény: roncsfelújító (15652)
kakukkjoe Creative Commons License 2014.07.17 0 0 15653

Kíváncsiságból hengerfejet levéve megnézném a dugattyú teteje mit mutat. Nagy a valószinűsége, hogy egyik oldali felömlő később nyit, kisebb, és ugyan ezt a féloldalasságot mutatja. Továbbá, kicsivel nagyobb fúvókáér kiált, ezért is melegszik nagyon.

Előzmény: kulaba6464 (15651)
roncsfelújító Creative Commons License 2014.07.16 0 0 15652

Na, ez gyors volt. 

A közdarab eszerint tökéletes. 

Én úgy tudom, hogy a Brisk N17 alacsonyabb hőértékű mint a 15-ös. Cáfoljatok meg ha ez nem így van. 

NGK B7HS vagy Denso W16FSU-t ajánlok, Ezek elvileg magasabb hőértékűek. Meg Brisk N14-es, de olyat még nem láttam boltban.

Előzmény: kulaba6464 (15651)
kulaba6464 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 15651

Sziasztok,

 

A közdarab remekül tette a dolgát.

Szokásosan kb. 19:30 fele indultam útnak, még ugyan meleg volt, de a nap nem tűzött.

Eddig 10-15 km megtétele után a karburátor nagyon felmelegedett, viszont ennek most nyoma sem volt.

Tapintásra valami nagyon kis melegséget ugyan éreztem, de tényleg elhanyagolhatóan kicsit.

 

A közdarab belső átmérője megegyezik a szívócsonk belsejével, nagyon kis eltérés természetesen van, de pozitív irányban, tehát még nagyobb is.

Óvatosan húztam meg a közdarabot nehogy baja legyen, stabilan rajta maradt.

 

Alább a kép:

 

 

Viszont ami aggaszt még mindig az a gyertyám. Brisk N15 YC.

1:30 keverék(szintetikus Castrol Power Racing 1 olaj)

Súbertű felülről a másodikban, de az egyik fele szép barnás, a másik viszont sárgás-fehéres:

 

 

 

 

Brisk N17 YC-vel kapcsolatban valakinek van ismeretsége? Azon gondolkozom, hogy ezt a magasabb hőértékűt beleteszem.

roncsfelújító Creative Commons License 2014.07.16 0 0 15650

A lemezvillás blokkjához gyűjtögettem ebbe a dobozba mindenfélét, találtam is a hiányzó kisebb fajta szigetelőgyűrűből hármat, szerencsére ez megoldódott. Még egy blokkhoz viszont már nincs elég úgyhogy egyszer majd felkereslek, addig ne dobáld ki őket;). 

 

kulaba6464: Ez a posztmodern közdarab engem is kínácsivá tett, úgyszintén várom az eredménybeszámolót. 

Előzmény: mindegynik (15645)
D. NAGY Creative Commons License 2014.07.16 0 0 15649

Nem tudom mik lesznek az eredmények, de kíváncsi vagyok a beszámolókra. Nem folytja le a szívócső átmérőt ez a közdarab?

Nekem szerencsére nem melegszik olyan drasztikusan.

kulaba6464 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 15648

Sziasztok,

A mai este folyamán kész lett a közdarab.

Alább a képek! Holnap szerelés aztán teszt és beszámoló, hogy miként szuperál.

 

Egy kisebb úgynevezett takarólemezt is beleterveztem, hogy a hengerről áramló forró levegő se tudja felmelegíteni a karburátort. Az úszó ugyan nincs teljes takarásban, de azért ez is megteszi! :)

 

roncsfelújító Creative Commons License 2014.07.15 0 0 15647

Jól néznek ki! Még megnézem egy helyen, aztán ha ott sem találok majd szólok.

Igaz akkor is ha nem:).

Előzmény: mindegynik (15645)
Csillagnyee Creative Commons License 2014.07.14 0 0 15646

Mondjuk érdekes volna négyzetes hasáb formában is :) 

Előzmény: kulaba6464 (15644)
mindegynik Creative Commons License 2014.07.14 0 0 15645

Itt vannak a szigetelőgyűrűk. Rúdból csináltam, de ennek a mérete éppen kicsi ahhoz, hogy a karbihoz készüljön belőle közdarab.

Előzmény: mindegynik (15642)
kulaba6464 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 15644

Csak ilyen volt...szegény ember vízzel főz.

Előzmény: Csillagnyee (15643)
Csillagnyee Creative Commons License 2014.07.13 0 0 15643

Én is rudat vettem volna inkább, a rajzot majd előekrítem :)

Előzmény: mindegynik (15640)
mindegynik Creative Commons License 2014.07.12 0 0 15642

Szigetelőkarikákat én csináltam textilbakelitből, amint réárek annyira, hogy előszedjem őket, lefényképezem. Ha Neked is ráér kicsit, és majd tetszenek, akkor várj vele picit, és ha kell, küldök ingyen egy garnitúrát.

Előzmény: roncsfelújító (15641)
roncsfelújító Creative Commons License 2014.07.12 0 0 15641

Cseréltem az alaplapot, mivel Csepelé volt bent. Inkább kicseréltem Danuviáéra, a blokk úgy is az. A kivezetések viszont még hiányosak. Nem tudtam összeszedni elég szigetelő karikát a tartalék blokkjaimból. Vágnom kell még 3 kisebb fajtát. 

Azért köszi a felajánlott segítséget, rendes vagy.

Előzmény: mindegynik (15630)
mindegynik Creative Commons License 2014.07.11 0 0 15640

Már későn szólok, de nem rudat kellett volna venni inkább?

Előzmény: kulaba6464 (15638)
kulaba6464 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 15639

Még valami, hadd dicsekedjem a bevásárlással....nekem ez olyan, mint a nőknek a ruha, de talán nem vagyok ezzel egyedül....szóval a gyújtáshoz/karbihoz bevásároltam néhány dolgot tartalékba.

-2 komplett úszó(nem lyukasak), 3 gyújtáskivezető, 1 megszakító kalapács kompletten(a filc nagyon jó állapotban van) = 2000ft

-a másik vásárlásom: pirossal bejelölve a 3 hiányos alaplap+1 sikerült vennem szintén 2000 ftért, remélem 1 vésztartalékban lévő jó gyújtást össze tudok tenni, de előtte az egyiken gyakorlok, hogy mit,- hova,-honnan-merre ... :))

 

 

 

kulaba6464 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 15638

Sziasztok,

 

Kálmán,- nekem is vannak ötleteim, rajz is folyamatban, inkább a motor mellett ücsörögtem és gondolkoztam egyelőre :) majd egyeztessük! :) elég sokba került, de ilyen tömör bakelitet nem nagyon tudtam volna máshonnan, ez a 3 darab került 2500 ftba... 'sajnos úgy látszik semmit nem adnak ingyen, pedig egy dobozból válogattam' :)

 

 

 

Alsó a nagy, középső a középső, felső a kicsi.

Hereby I am sending details:)

 

Nagy: 7 cm széles , 5 cm magas, 16 cm hosszú

Közép:6,5széles, 5,8 magad, 6,8 hosszú

Kicsi:6,8 széles, 4 centi magas, 7,7 hosszú

 

Szemre a középső nagyobb bár a méretek nem teljesen ezt igazolták:))

mindegynik Creative Commons License 2014.07.11 0 0 15637

Nyilván sokan rájöhettek erre egymástól függetlenül, mint ahogy nekem sem mondta senki, így balga módon először a gyújtásra gyanakodtam, azt cserélgettem, mire végre rájöttem, hogy feleslegesen vergődök vele. Megosztanád a rajzot? Hadd okoskodjak bele, könnyen lehet, hogy nekem is kéne pár darab, és minél többet rendelünk, annál olcsóbb lesz darabja.

Előzmény: Csillagnyee (15636)
Csillagnyee Creative Commons License 2014.07.10 0 0 15636

Hehe :) Legalább annyira az én ötletem, mint Star barátunk simson kuplungos ötlete az övé :)
Annyi igazság azért legyen a dologban, hogy készítettem hozzá tervet méretekkel. 
Zoli, ha sikerül anyagot szerezned, el tudom vinni az esztergályoshoz és elvileg 1000/db áron faragnak nekünk amennyire szükség van, illetve amíg az anyag kitart

Előzmény: kulaba6464 (15633)
mindegynik Creative Commons License 2014.07.10 0 0 15635

Itt egy jobb kép:

Előzmény: kulaba6464 (15633)
mindegynik Creative Commons License 2014.07.10 0 0 15634

Én így oldottam meg a hőszigetelést:

 

Talán látszik: kis vascső a karbiba, amit aztán egy gumicsővel összekötöttem a hengerrel. Rajta két bilincs. Ennél csak elegánsabb megoldások születhetnek:-) Ha kész leszel, majd mutasd meg, kiváncsi vagsok rá! Addig meg jó turkálást raktárban:-)

Előzmény: kulaba6464 (15633)
kulaba6464 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 15633

Nem is a gyertya miatt aggódtam, meg, hogy megégeti a kis ujjaimat :) hanem igen a menet miatt, erről a Heilcoil betétről még nem is hallottam, de elég jó kis dolog.

Igen, elírtam, természetesen 0,4 mm, a szikra is teljesen jó.

 

Ha ez rendbe van akkor a karburátor közdarabbal szeretnék foglalkozni(tudom így tervezték de..), mert nagyon felmelegszik az egész, az úszó is szinte forró.... 1-2 cégnek írtam, hátha tudnak egy kis textilbakelit kockát adni aztán esztergáltatok 1 darabot Kálmán részére(ez az ő ötlete volt eredetileg), meg a saját részemre is.

Most jött a válasz egyébként a cégtől: " Köszönjük megkeresését. Raktárunkban több vágási anyag „hulladék” található, így abból biztosan talál olyan méretet amely megfelelő lenne. Így azt javasoljuk, hogy  H-P   7-15 óra között látogassa meg Raktárunkat, mert arra sajnos nincs kapacitása a kollágáknak, hogy a maradék anyagokból válogassanak. "

 

 

 

Előzmény: mindegynik (15632)
mindegynik Creative Commons License 2014.07.10 0 0 15632

Gyertyakép szempontjából nyilván mindegy, hogy megvárod-e míg lehűl, vagy azon melegében kiszeded. Tény, hogy égeti a kezecskéimet, ezért ronggyal fogom, miközben szemrevételezem. Nem hinném, hogy károsítaná a menetet ez a meleg művelet, de nekem amúgyis HeliCoil betét van benne.

0,4 mm-t akartál írni, ugye? Ha az eredeti gyújtásod van, akkor ennél ne is legyen nagyobb. A tapasztalatom az, hogy nagyobb hézag esetén hajlamos lesz melegen elgyengülni a szikra. Ha elektronikus gyújtásod van, akkor inkább 0,6 mm-re vedd a gyertyahézagot.

Előzmény: kulaba6464 (15631)
kulaba6464 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 15631

Köszi a biztatást! :)

Forrón mostanság már nem szoktam kitekerni, türelmesen megvárom míg teljesen kihűl.

Műszakin tanul az egyik simsonos barátocskám, és az anyagok különböző reakciójáról sokat tanul, aztán tanácsolt valamit, persze ez lehet csak kacsa, de:

Frissen... leállítás után azért nem érdemes kitekerni a gyertyát, mert ilyenkor az anyag(hengerfej-menet) is jobban kivan tágulva, aztán valamennyit visszahűl miközben pepecselek a gyertyával majd úgy tekerem vissza,  ez meg elvileg nem tesz jót az anyagnak/érintett alkatrészeknek.

 

Az elektróda,gyertya hézag kb. 4mm, az sem lehet gond.

Bár lehet nem adja vissza, de este csinálok 1-2 képet, mert színtévesztő vagyok és még a végén kiderül, hogy ez inkább sárgás , - narancssárgás ! :)

 

 

Előzmény: mindegynik (15629)
mindegynik Creative Commons License 2014.07.10 0 0 15630

Azért ajánlatos alaposan rendet tenni a lendkerék alatt, és akkor az is világosan kiderül, melyik tekercs hova van kivezetve, így nem tévedhetsz. De ha nem akarod lehúzni a lendkereket, azt is megértem. Ellenállásmérővel kisilabizálhatod, ki kivel van. Ha akarod, szívesen megmérem neked a jellemző értékeket a töltőtekercsen illetve a párhuzamosan kötött két világítótekercsen. A slussz-szálat könnyen azonosíthatod, mert annak az ellenállása a testhez képest megszakításkor megváltozik.

Előzmény: roncsfelújító (15624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!