Keresés

Részletes keresés

roboghost Creative Commons License 2011.09.24 0 0 32

Sziasztok!

Fiam kapott egy vadászgörényt. Most kb 4 hónapos, és az utóbbi időben minden módszerrel igyekszik kiszökni a ketrecéből. Ezt már megoldottuk egy plusz hálóval, de a szökési kísérletek folytatódnak, természetesen a legrosszabb időpontokban, azaz hajnalban, éjjel is néha, annak ellenére, hogy esténként kint van addig, amíg magától el nem fárad és lefekszik valahova. Mondanom sem kell, hogy a háló kaparás, feszegetés, elég nagy zajjal jár.

Szóval teljesen járatlanok vagyunk görény-nevelés terén, bármilyen tippet szívesen fogadok, mert már azt fontolgatom, hogy mennie kell, mert kisbabát várunk, így az alvás még értékesebb lesz :)

Köszönöm a segítséget előre is!

rob

Lulu2006 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 30

Sziasztok!

 

Tud esetleg valaki segíteni? Az 5 éves nöstény, ivartalanított görényemnek kopaszodik a farka. (kis fekete pöttyek vannak a szőrtövek helyén), szinte már alig van rajta szőr. Illetve picit ragadós is a farka. Más probléma nincs vele, jókedvű, eszik, iszik... Voltunk állatorvosnál, kapott atka elleni spot-ot, de továbbra sem javul. Olvastam, erről a mellékvese daganatról, de nem hiszem, hogy belső szervi baja lenne. A másik fiú, 2 éves görénynek is hasonló kicsit a farka, de az övé nem kopaszodik.

Van valakinek ötlete? Allergia, bármi más? Ugyanazt a tápot eszi 5 éve, szárított halat, nyers csirkét, macskavitamint.

Köszi mindenkinek!

pyrogalamb Creative Commons License 2011.07.06 0 0 29

Üdv

Vadászgörényt vennék vadászatra( patkány) 

Szabolcs megyében 5-8 ezer ft-ig. 

Encci Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27

Értem....De én akkor se vállnék meg tőle.Lehet hogy ők se vállnak meg tőlük szívesen de akkor is...Szegény görények...:(

Előzmény: Törölt nick (26)
Encci Creative Commons License 2011.05.28 0 0 25

Ja! és lehet hogy hülyének fogtok nézni de lenne egy kérdésem:
Miért van az hogy annyi hírdetés van így : "Sűrgősen eladó költözés miatt"
Ha a szekrényeket be tudják vinni a házba akor egy ketrec nem fér el vagy mi???
Az biztos hogy én sose adnám el a görényemet költözés miatt......

Encci Creative Commons License 2011.05.28 0 0 24

én is szabocsi vagyok és egy hirdetésen láttam meg az enyémet.:) Szerintem te is figyeld a közeli hírdetéseket

Előzmény: attila0407 (21)
Encci Creative Commons License 2011.05.28 0 0 23

hát akkor legyen az......:/

Előzmény: Törölt nick (18)
attila0407 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 21

te nem tudsz nekem valahol eladót?

elfogadható áron persze:)

Előzmény: Törölt nick (20)
attila0407 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 19

sziasztok

A göriknek mi az áruk?

ÉS szabolcs menyében ki tenyész görit?

én demecserben lakom és tervezem a beszerzését

csak már nem tok márciusig várni mert akk van a kisállatbörze

teud nekem valaki segíteni

e-mail címem:balogh.attila960407@freemail.hu

msn:attila0407@hotmail.com

itt általában elérhető vagyok

fehaniko Creative Commons License 2011.01.10 0 0 17

Gazdit Keresünk! Ezt a cuki görényt 2010.12.20-án reggelre hagyták a kórházunk előtt, saját dobozában, a mínuszokban :( A "gazdija" elfelejtett mellékelni néhány információt és oltási könyvét egyaránt. Amit lehet tudni...hím és ivartalanításra vár, kb. 3-4 éves lehet, albino. A mi tapasztalatunk: nagyon barátságos, kézhez szoktatott, játékos és mindig éhes :)
Érdeklődni: Budai Kisállat kórházban személyesen (1112 Bp. Csárda utca 10.) vagy telefonon 310-15-45

Figyelők Creative Commons License 2011.01.09 0 0 16

Sziasztok.

 

Vadászgörényt keresek amit kézhez lehet szoktatni.Illetve kézhezszokott.

(Fiatal kislány esetleg)

1pár szóba jöhet. Lakásban tartása megoldott.

Szín:mindegy.

 

köszi, emailom elérhető

 

 

macaroon*** Creative Commons License 2010.10.06 0 0 15
Sziasztok,

szeretném eladni júliusban vásárolt kisállat hordozónkat. Törpenyuszinak ajánlották a boltban, de már most kinőtte a drága, így inkább kisebb állatnak javaslom.

Paraméterek:
33x24x24 cm
Ferplast márkájú
Alul sötétkék, felül fehér
Törés és karcmentes
Budapesten átvehető
Ára: 2 000 Ft

További információ kérhető, valamint lefoglalható a zsanett.ilok@yahoo.com email címen!
Encci Creative Commons License 2010.09.23 0 0 14
Hát persze!
Ha szétnyílt gerincű és halott kölyköket szeretnél.Amik jó esetben 1-2 évig élnek.......
Előzmény: bobenke (10)
Encci Creative Commons License 2010.09.23 0 0 13
Szia szerintem minél előbb vidd el állatorvoshoz!!!
Előzmény: Betta Splendens (9)
Encci Creative Commons License 2010.09.23 0 0 12
Szia!
Miért nem vadász görényt szeretnél tartani?Mert én eddig úgy tudtam hogy a hermelin és a menyét vadon élő állatok.De a görény már háziasítva van.És szinte mindenhol be lehet szerezni.:)
trixi11 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 11

 

 

   Sziasztok.

 

 

  Szeretnénk venni egy kis állatot.Menyétre vagy hermelinre gondoltunk.A baj az hogy nem igazán találok hírdetést aki ilyennel foglalkozik.Ha valaki tudna valakit ajánlani vagy hogy hol tudnám megnézni szívesen venném.

 

Email:beatrix.taralik@gmail.com

 

  Segítséget előre is köszönöm

bobenke Creative Commons License 2010.04.12 0 0 10
üdv mindenkinek
Azt szeretném kérdezni hogy testvér vadászgörényt lehet-e szaporítani
Betta Splendens Creative Commons License 2009.07.23 0 0 9
sziasztok,
lehet beteg a görcim.
segítenétek létszi?tünetei:
-NAGYON keveset iszik=(
-nagyon lesoványodott
-szinte mindig aludni szeretne
-eszik,de azt is keveset
-----------------------------------------
ivartalanított--fiúcska--alszik--
sydney007 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 8
Üdv!

Tudna vki olyan szert ajánlani amit görényre lehet tenni kullancs ellen?

Köszi
Előzmény: Greylupus (3)
biyou Creative Commons License 2009.07.01 0 0 7
sziasztok
a barátnöm kisfia nagyon szeretne egy görit ajándékba....kérem aki tud eggyet irjon nekem a biyou@freemail.hu-ra és megirom az elérhetöségüket...tatabányán laknak...köszönöm
Momcika Creative Commons License 2009.02.22 0 0 6
Sziasztok!
Épp most tervezgetem a kedvesemmel, hogy magunkhoz veszünk két görit, egy vadasra és egy bézsre gondoltunk(valami mogyoró vagy ahhoz hasonló színűt) Nos mindenhol próbálok informálódni róluk, és már megvan a helyük is, a kis játékaik is meg minden egyéb apróság:)
Az a problémám, hogy én nem akarok garanciás állatot vásárolni, és ugye azért meg is lehet érteni, hogy az ember nem akar több tízezreket költeni a garancia miatt.Nem tudnátok nekem konkrét kenneleket ajánlani, ahol olcsóbban hozzá tudok jutni az állatkákhoz?:)Budapesti kennelek érdekelnének elsősorban, de Győrben sem kizárt:)
Előre is köszi!:)

Greylupus Creative Commons License 2009.01.21 0 0 5

Szia,

 

Ezzel kapcsolatban keresd meg sparrowhawk-t a Solymász kerestetik topicban.

 

Ő keresztezett már házigörényt vadászgörénnyel, biztos van jó tanácsa ezzel kapcsolatban.

Előzmény: vadgazda (4)
vadgazda Creative Commons License 2009.01.21 0 0 4

Üdvözlök Mindenkit!

 

   Szeretném, ha segítene nekem valaki! Arról lenne szó, hogy szeretném a vadászgörénem közönséges görénnyel pároztatni. Mindkettő megvan hozzá. Csupán az lenne a kérdésem, hogy ha esetleg a kis szukát rosszkor teszem be a vadon fogotthoz, nem tesz-e benne kárt? Valakinek van ebben tapasztalata?

Greylupus Creative Commons License 2005.11.23 0 0 3
Betyaar - ahogy Diamond is irja, inkább az okot derítsétek ki, hogy miért büdös a görény, mielőtt kivetetitek a büzmirigyét.
Egyébként az én hozzáállásom az, hogy büzmirigyet kivenni csak végső esetben szabad. Általában nem ettől büdös a görény. Hímnek és nősténynek is ki lehet venni, de elég rizikós műtét és nagyon fájdalmasan gyógyul. Ráadásul ez náluk egy kommunikációs eszköz, amire szükségük van. Aki nem bírja ezt elviselni (nem olyan erős, hogy "utana újra kelljen festeni a lakást", az ne tartson görényt. Van épp elég másik társállat, ami kedves lehet a gazdinak.

Mitől lehet büdös?
1. Ivaros - még az ivaros nősténynek is lehet szaga (nem csak a hímnek), ha tüzel.
2. Nincs tisztán tartva - az alom is lehet iszonyatosan büdös, sőt a rongyai is, ha nem cserélik.
3. Konzervet eszik - a konzerv eledelek nem valóak görények etetésére. Sajnos tapasztalat, hogy elég erős lesz a görény szaga és a végtermékének a szaga is, amennyiben csak konzervvel vagy csak száraztáppal van etetve
4. Valamilyen betegség - az én egyik ivartalanított "fiamnak" is nagyon erős, szúrós szaga lett - állatorvosi vizsgálat kiderítette, hogy vesemedence gyulladása van. Kikezeltük, a szaga elmúlt. De ugyanígy pl a fülatkától, fülgyulladástól is lehet büdös a kisállat.
5. Büzmirigy használat - ettől nem lesz folyamatosan büdös az állat, mert pár perc alatt kiszellőzik a bundájából is a szag.

+ a vadászgörénynek alap esetben is van egy bundaszaga - ez minden prémes állathoz hozzátartozik. De ezt, ha az állat tisztán van tartva, egészséges, alig lehet érezni.

Próbáljátok kideríteni, hogy mitől lehet büdös és ne rögtön a büzmirigyét vetessétek ki!!!

Üdv.
Kriszti

Ui: egyébként van egy kifejezetten Vadászgörény topic, azt sűrűbben látogatják a vadászgörény tartók, tenyésztők.
Előzmény: Betyaar (1)
1/1Diamond Creative Commons License 2005.11.23 0 0 2
Szia,büdi a görcs?Mert kiengedi a bűzmirigyét?Vagy álltalánosan büdi?A bűzmirégyét álltalában akkor engedi ki,ha megilyed.Vagy nagyon nem tetszik neki valami.Ha ez a baj akkor arra kéne rájönni,hogy miért ereget.  
Előzmény: Betyaar (1)
Betyaar Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1
Tanács kellene görény tenyésztők! A barátomnak van görénye és budös nekik lehet vele valamit csinálni hogy nelegyen???Bűzmirigyet kivenni???Nőstény van nekik az állatorvos meg aszonta, hogy csak a kannak lehet kivenni állítólag.Igaz ez???
Monthy Creative Commons License 2001.11.26 0 0 0
Ha minden igaz, akkor elég ha a vadászgörényre koncentrálsz, mivel a másik kettő védett. Odafigyelni mindenekelőtt arra kell, hogy egy kifejezetten szelíd példányt találj, mert jópár görény elég keményen harap.
Előzmény: rengat (-)
rengat Creative Commons License 2001.11.26 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

Kislányom feladta a leckét. menyétet, nyestet, vagy vadászgörényt szeretne. Tudtok tanáccsal szolgálni, hogy mik a tartásának feltételei, hátulütői, vagy hogy mikre kell odafigyelni?

Elore is kosz:

Ren Gat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!