Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

moqus89 másfél órája Creative Commons License 18238
Sziasztok!
25 éves fiatalember vagyok, ipari informatika teknikummal. 3 évet dolgoztam gépbeállitó és karbantartoként multi cégeknél. Szeretnék kimenni hollandiába munkát vállalni, jövőre tervezem, január vagy tavasszal. Igyekszek minnél több információt gyüjteni és felkészülni de még akadnak kérdéseim. Ezért is fordulok hozzátok.
Angol nyelvtudással ( középfok) mennyire lehet odakint boldogulni?
Egyenlőre még csak bemutatkozás útbaigazítás egyebeket tudok, erre akarok most tanfolyamot. Ugy gondolom igy egy használhatóbb tudásszintet érek el mintha full nullárol kezdenék hollandot...
A másik kétdésem hogy a sofi számhoz kell a bejelentett lakcím? Az első hogy legyen albi, a tulajtól egy igazolás amivel regisztálom magam a helyi önkormányzaton?
és a kezdő tőke is kérdőjeles, ahogy olvasgattam az első fizu kb 3 hét az ügyintézések miatt. Szóval egy hónappal számolhatok mire először pénzhez jutok. Körülbelül mennyi pénzre van szükségem induláshoz egy hónapra? Tudom ez függ a szállástól, azon felül a megélhetésre és egyéb kiadásokra gomdollok,
Segítségeteket előre is köszönöm!
Lacko3919 3 órája Creative Commons License 18237

Sziasztok! 

Tud valaki raktáros munkát?  Főleg Rotterdamban.sajnos hollandul nem beszélek csak angolul így nehéz munkát keresni.

A válaszokat előre is köszönöm 

AniP 7 órája Creative Commons License 18236

Sziasztok! Ha szeretnetek hajhosszabbitast akk irjatok!     Email: nsig@freemail.hu

Bertalan Szilády 10 órája Creative Commons License 18235

sziasztok !

érdeklödnék hogy középfoku angol nyelvtudással, géplakatos szakmával, jogsival rendelkező személy, hogy tud meg élni hollandiába ha mondjuk ott is tervezi a jővöt....  ??? 20 éves korom körül szeretnék ki költözni, 

Meglátásotok és Segitségetek kérném sok mindent tudni szeretnék ! remélem lesz olyan aki eltudja nekem mondani hogy amit gondolok az hogy is müködik 

Előre is köszönöm !

hoegaathet 17 órája Creative Commons License 18234

Szia Mirci!

Sztem mondj le minden szolgáltatást amit valaha kértél (toeslagen, zorgverzekering) és a sofi szám ügyben a Belastingdienst meg fogja mondani mit kell tenni akár telefonon is. A sofi szám legyen a kezedben. Ha be vagy jelentve a Gemeente-ben oda is be kell menned. Ha akarod megkérdezem neked telefonon.

Gr.

Előzmény: Mirci1983 (18228)
Tom0222 1 napja Creative Commons License 18233

Sziasztok!

Hollandiában szeretnék autót vásárolni, és ehhez szeretnék segítséget kérni.

Saját lábán szeretném hazahozni, de nem tudom milyen okmányokra van szükségem fél Európa keresztülautózásához.

Sajnos nem beszélem sem az angol, sem a holland nyelvet, ezért kérek itt segítséget.

Ha jól értettem ideiglenes rendszámra, és biztosításra lenne szükségem.

Esetleg valaki e témában tisztában van a helyi ügyintézéssel azt nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm!

segítökéz 1 napja Creative Commons License 18232

Dorka!

Itt küldöm a fizetések táblázatát életkorra kivetítve.

Az összegek bruttóban vannak megadva.

http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/minimumloon/vraag-en-antwoord/hoe-hoog-is-het-minimumloon.html

Előzmény: Dorka9111 (18231)
Dorka9111 1 napja Creative Commons License 18231

a párom 21 éves és minimálbért kapná.

noordbrabander 1 napja Creative Commons License 18230

Ez függ a társad életkorától és jövedelmétől.

Az adóhivatal honlapján tesztelheted, hogy elvben mi járna nektek, ha járna.

http://www.belastingdienst.nl/rekenhulpen/toeslagen/

Előzmény: Dorka9111 (18227)
segítökéz 1 napja Creative Commons License 18229

Kedves Dorka!

Kizárólag a józan eszemre támaszkodom, ugyanis elmúltam 23 éves, és nincs tapasztalatom a támogatásokban, ezért ha valamelyik kedves hollandia fórumozó beszállna segíteni, megköszönném.

Tehát úgy gondolom, hogy ketten bérelhetnétek egy €600-as lakást, amennyiben igazoljátok kettötöknek mennyi a fizetése, ( azaz elég-e a bérletidíj egy részére és a magatok fenntartására ), mert a zömét nektek kell kifizetni, a hozzájárulás csak egy kis része a bérleti díjnak. A támogatás összege függ a fizetéstöl és a vagyoni helyzettöl.

Egyelöre ennyit.

Előzmény: Dorka9111 (18227)
Mirci1983 1 napja Creative Commons License 18228

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de próba cseresznye. :-)

Szóval, abban kérném a segítségeteket, hogy ha az ember Hollandiába dolgozik van adószáma, meg egészségbiztosítása, de haza szeretne végleg jönni, ez hogy működik?? Vissza kell mondani az adószámot? vagy hogy? Azt annyi helyen leírják, hogy mi kell, hogy elkezd a munkát, de azt, hogy abbahagyd, azt kevesebb helyen látom. A válaszokat előre is köszönöm!! További szép napot!! Üdv mindenkinek!!!!

Dorka9111 1 napja Creative Commons License 18227

elolvastam amit küldtél.de még mindig nem igazán értem,ha nem múltam el 23 és szeretnék támogatást akkor a lakás bérleti díja nem lehet több 389eurónál?de ha ketten bérlelnénk egy 600eurós lakást akkor nem kapnék támogatást?

Dorka9111 1 napja Creative Commons License 18226

Szia 

Egy-két dolgot megértek,de nem beszélem a nyelvet,csak az angolt 

segítökéz 1 napja Creative Commons License 18225

Kedves Dorka!

"Az albérlet támogatásról tudtok nekem bármit is mondani?"---kérdezed.

Úgy tünik beszélsz hollandul.

Ime:

http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/huurtoeslag

A támogatás 1 személyre szól egy háztartáson belül.

üdv.

Előzmény: Dorka9111 (18224)
Dorka9111 1 napja Creative Commons License 18224

Sziasztok :) 

Nagyon köszönöm nektek az eddigi segítséget!

Az albérlet támogatásról tudtok nekem bármit is mondani? Ezt csak az egyikőnk kaphat vagy a párom is? Egyikőnk sem múlt el még 23.és kb mekkora összeget szoktak adni?

előre is köszönöm a válaszokat! :)

noordbrabander 4 napja Creative Commons License 18223

Nagyon sok bolt van Eindhovenben, ahol használt bútort lehet kapni és eladni.

Itt találsz róluk egy listát.

http://www.allekringloopwinkels.nl/noord-brabant/eindhoven

A bő választék oka az, hogy Eindhoven egyetemi város, ahol sok diák és sok egyéb, egyetem által ideiglenesen foglalkoztatott holland/külföldi munkatárs pár évig tartózkodik, aztán továbblép.

Többek között ebből következően szálláshiány is van Eindhovenben. Az olcsóbb szállásokból (ami, egy vagy két pl. raktárosi fizetésből megfizethető lenne).

Valamint a legtöbb, akár közvetítőn keresztüli, akár direkt lakáskiadó szeretné biztosítva látni, hogy a bérlő tud fizetni, vagyis a bérlő állásszerződését.

A piac itt telített, ami a használt termékeket illeti;)

Előzmény: Dorka9111 (18219)
segítökéz 5 napja Creative Commons License 18222

Kedves Dorka!

Ezt találtam!

http://www.huurwoningen.nl/in/eindhoven/?page=1

Ha megnyitod a linket, a bal oldalon megtalálhatod azt a tipust, amit keresel.

Sok sikert!

Előzmény: Dorka9111 (18221)
Dorka9111 5 napja Creative Commons License 18221

Nagyon köszönöm! :) esetleg abban tudnál segíteni hogy hol érdemes lakást nézni?olyanra gondolok ami nem ügynökségen keresztül megy

segítökéz 5 napja Creative Commons License 18220

Kedves Dorka!

Itt van lehetöség választani:

http://www.marktplaats.nl/c/huis-en-inrichting/c504.html

Sok sikert!

Előzmény: Dorka9111 (18219)
Dorka9111 5 napja Creative Commons License 18219

Köszi a választ! :)

Lenne még egy kérdésem,eindhovenben tud valaki jó bútor boltot? Hallottam hogy kinnt vannak turkálók,érdemes ilyeneket is megkeresni?

segítökéz 6 napja Creative Commons License 18218

Kedves Dorka!

Azt nem irtad,hogy beszélitek-e a holland nyelvet, vagy milyen módon szeretnétek kommunikálni Hollandiában.

Találtam egy Munkaközvetítöt Eindhovenben itt küldöm a linket, amennyiben megértitek

milyen munkára és feltételekkel keresnek munkaeröt.

A Logistiek a raktári munkát is magában foglalja.

http://www.uitzendbureau.nl/baan/logistiek/eindhoven

Amennyiben már városban is érdekel az álláskeresés, üsd be a google-ba, hogy:

Uitzendburea ( az Munkaközvetítöt jelent ) és utána a helység nevét.

Pl. Uitzendbureau Eindhoven ( kidobja az ott létezö közvetítök nevét, onnan mazsolázhatsz, amennyiben érted a holland nyelvet)

Biztos akad még néhány kedves hollandiai magyar fórumozó, aki tanácsot tud adni.

üdv.

Előzmény: Dorka9111 (18217)
Dorka9111 6 napja Creative Commons License 18217

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni,a párommal szeretnénk legkésőbb novemberbe kiköltözni eindhovenbe,viszont munkát még nem találtunk,tudnátok segíteni hogy hol érdemes keresni?raktári munkában gondolkodtunk,más város is szóba jöhet,ha esetleg valaki tud valamit az kérem írjon nekem.előre is nagyon köszönöm!!:-)

segítökéz szept. 10. Creative Commons License 18216

Szép délutánt!

Az olcsó szállásra ezt a linket találtam, az árak megadásával:

http://www.budgetplaces.com/hu/amszterdam/budget-hostels-list/

Eindhoven-böl Amsterdamba busszal €22.50-ért juthattok el/fö.

Az általad említett "kávézóban" nem vagyok járatos.

A google-ba üsd be, hogy Amszterdam és megtalálod a szükséges információkat.

Sok sikert!

Előzmény: Marci14 (18215)
Marci14 szept. 10. Creative Commons License 18215

Szép napot!

Egy kis segítségre lenne szükségem. 
Egyik barátommal október 15.-én szeretnénk kimenni Amszterdamba, ott töltenénk egy hosszú hétvégét (születésnapozás). Esetleg, ha valaki tudna pár hasznos infót adni, azt megköszönném.

Wizzairrel repülnénk, mert az talán a legolcsóbb, viszont ugye ők csak Eindhovenbe szállítanak. Onnan mivel lenne érdemes átutazni Amszterdamba? A vonat/busz kb. mennyibe kerül? Magyarországi diákigazolványt elfogadnak ott is, vagy ne is álmodjak ilyesmiről?

Aztán, ha átjutunk, hol érdemes olcsó (diákbarát) szállást nézni? Kb. mit jelent ottani viszonyok között az olcsó szállás fő/éjben? 
Aztán nem titkoltan szeretnénk bemenni egy kávézóba is, nem nehéz kitalálni, hogy miért. Az kb. mennyibe kerül? Egy étteremben egy pizzáért/hamburgerért mit kell fizetni?

Előre is köszönöm a válaszokat! 
Fontos lenne tudnom, hogy egy hosszú hétvégére mennyi pénzzel készüljek.

üdv!

Kiraly csalad szept. 9. Creative Commons License 18214

Kedves fórumozók!

Érdeklődni szeretnénk tőletek,elsősorban az Otto Workforce-ról.Mennyire megbízhatóak,és hogy mennyire állítanak valós dolgokat a kiutazás előtt.

Válaszotokat előre is köszönjük.

sticker szept. 8. Creative Commons License 18213

Sziasztok,

Oktober 4en indulunk haza Almere Szekesfehervar utvonalon, 14en vissza. Ha valaki jonne velunk jelezzen emailben, 

tesoro@citromail.hu

Rita

AniP szept. 8. Creative Commons License 18212

Hollandiai magyarok ( csajok) :) . Aki szeretne olcson hajhosszabbitast az irjon :) . 45 cm-es  1,75 euro darabja.
55 cm-es  2,10 euro de azt ugy kell megrendelnem. Itt nalam csak 45 cm-esek vannak minden szinben. Minden 100 db tincs utan mindenki kap 10 % kedvezmenyt. mert vanakinek 100 tincs eleg. vkinek 125 v 150 :). Ez attol fugg h kinek milyen a haja. Ha nagyon vekony szalu akk 100 db eleg, v 125 ha vkinek nagyon sok (dus) akk 150 v tobb.        
                         Irjatok!   Email:  nsig@freemail.hu   

Udv: Ani :)

schoon szept. 4. Creative Commons License 18211

Köszi. Remélem ott tudok lenni.

Előzmény: girlfriendincoma (18210)
girlfriendincoma szept. 4. Creative Commons License 18210

Sziasztok,

A magyar klub címe:

Cím: De Paperclip

Eiberstraat 14-16

6883 EJ Velp   

Vasárnap 11-kor lesz beugró 3 EUR/fő. Beszélgetés és valamilyen megemlékezés szokott lenni általában. Most épp Zrínyi Miklósról lesz azt hiszem. Ide főleg régebben kint élők járnak.

Wageningeni fesztivál:

http://www.hongarijn.nl/artiesten/?lang=hu

itt megtaláltok mindent.

Előzmény: schoon (18209)
schoon szept. 4. Creative Commons License 18209

Szia, 

A helyszín engem is érdekelne. Elárulod? 

Katinka

Előzmény: girlfriendincoma (18207)