Keresés

Részletes keresés

Szatuszatu Creative Commons License 3 napja 0 0 18936

Sziasztok! 
Sziasztok! Holland nyelven magabiztosan beszélő munkatársat keresek Idegennyelvű ügyfélszolgálatos munkára.

Feladatok:

- web áruház tartalmának lefordítása

- Internetes piackutatás, web áruház forgalmának mérése

- Ügyfélszolgálati munka (a weblapról emailen, facebook üzenetben, kommentben beérkező érdeklődésekre szakszerűen válaszolni)

Ajánlunk:

- Otthonról végezhető online munkavégzés

- Fix garantált havi bérezés

Elérhetőség: bodo.szabina@szatuna.hu

segítökéz Creative Commons License 2016.04.27 0 0 18935

Nem akarok a szavadba vágni, ezért csendben kérdezem: sikerült a kérdésedre választ kapni?

Előzmény: mry76 (18923)
Szatuszatu Creative Commons License 2016.04.21 0 0 18934

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy van-e itt olyan ember aki vállalja hogy egy Magyarországon lévő légterelőket gyártó cég külkereskedelmi partnereinek a koordinátora legyen?! Nem sok kell hozzá csak egy megbízható nyelvtudás és számítógépes ismeretek (alapszintű).

:) :) :)

Zeewoldejob Creative Commons License 2016.04.14 0 0 18933

/ Munkalehetoseg /

Sziasztok!

Multinacionális vállalat keres új munkavállalókat gyártósori operátor munkakörbe. A munkavégzés helye Zeewolde.
Feltételek:
- Tárgyalóképes angol nyelvtudás (elengedhetetlen)
- Gyártósori munkatapasztalat multinacionális környezetben
- Folyamatos üzemű többszakos munkavégzés vállalása
- Középfokú végzettség
- Felhasználó szintű számítógépes ismeretek
Előnyt jelent:
- Holland nyelvtudás
- Gépész vagy villamos technikusi végzettség
- Emelőgép kezelői jogosítvány

A jelentkezéseket angol nyelvű önéletrajzzal a zeewoldejob@gmail.com e-mail címre küldjétek.

Mimoo16 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 18932

Sziasztok! Den Haag-ban szoba kiadó. Leginkább lányoknak. Akit érdekelne vagy,tud van olyan ismerőse aki jönne akkor irjon nekem privátba, e- mail címem: riegelk20@gmail.com

Mimoo16 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 18931

Sziasztok! Den Haag - ban ház kiadó. Igényes és rendszerető pároknak vagy lányoknak. Közel a piachoz és a centrumhoz is gyalog csupán 15 perc. Akit érdekel vagy olyan ismerőse aki éppen házat keres az ide is de küldhet nekem privát üzenetet és akkor megtudjuk beszélni a részleteket. E-mail címem: riegelk20@gmail.com

noordbrabander Creative Commons License 2016.04.10 0 0 18930

Szia!

Ha még benézel ide...:) Hollandiában is támogatják az új vállalkozásokat, mind adókedvezménnyel, mind az induló tőke megszerzésénél. Magánvállalkozónak (nem jogszemély) nincs kötelező törzstőke, csak a cégjegyzékben való regisztráció szükséges. (egyszemélyes) Kft-nél (jogszemély) sincs kötelező törzstőke (csak egy eurócent), de költségekkel járó formális követelmények igen, pl. kb. 1000 euro a közjegyzői tarifa. A freelancer, vagy hollandul zzp’er (egyéni vállalkozó alkalmazott nélkül) a fenti két egyszemélyes vállalkozási forma közül válaszhat.

De ezekbe részéletekbe nem mennék bele, mert csak az itt tartózkodás (szállás, étkezés, biztositások, stb) már jelentős összegbe kerül és akkor még a vállalkozásodba nem fektettél semmit.

Esetleg, mint fiatal pályakezdő ez jelenthet valamit a számodra (külföldi tapasztalat szerzést), ha vállalkozónak készülsz: http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php?lan=en

Bérmunkához, keress rá az interneten angolul, vagy hollandul: grafisch vormgever”, vacature.

Csodák sajnos itt sincsenek.

Sok sikert!

Előzmény: Crishas (18928)
szívm Creative Commons License 2016.04.10 0 0 18929

Sziasztok!

Mint sokan mások ahogy látom az oldalon segítséget kérnék én is habár kicsit más témában.

Autócsere előtt állok és mivel fontos szempont a környezetvédelem illetve tetszik is egy bizonyos típus így beleástam magam az elektromos autók világába. Hollandiában van talán a legtöbb ilyen hajtású autó az állam korrekt hozzáállása miatt (kedvezmények stb.) és konkrétan abból a fajtából is ami mellett döntöttem. Egy Opel Amperát szeretnék vásárolni ami az én és családom életvitele szempontjából eddig úgy tűnik ideális választás lenne. Magyarországon konkrétan 0 szervizhálózattal és 0 alkatrész ellátottsággal rendelkezik a típus de én elég önfejű vagyok hozzá hogy valahogy mégis szert tegyek egy ilyen autóra illetve találtam is párat ami érdekelne, elsősorban enyhén sérültek közül válogatnék az áruk miatt. A kérdés van e vagy ismertek e olyan Hollandiában élő magyart aki autós területen dolgozik és segítene ezekkel az autókkal kapcsolatban alkatrészt szerezni nem üzleti szigorúan magán saját célra, mivel a kinézett darab legalábbis a legesélyesebb enyhén sérült de Hollandiában viszonylag sok van az utakon innen jött a gondolat hogy az alkatrészmizériát így próbáljam megoldani, gondolom ott azért lehet ezt azt szerezni hozzá akár bontva akár újonnan ....Magyarországon se bontott sem új alkatrészt nem találok sehol hozzá. Természetesen a segítséget honorálnám épeszű keretek közt.

Köszönöm előre is ha valakinek van ismerőse vagy ötlete.

Crishas Creative Commons License 2016.04.06 0 0 18928

Köszönöm a választ. Angolt erős középfokon beszélem, bár ahogy halottam, ez nyelvi környezetben kevés. Ahogy írtam kezdésnek bármilyen munkakör megfelelne, utána úgy is az előrelépésre törekednék, akár a szakmámban, akár más területen. Ezért is érdekel, hogy milyen vállalkozási formák vannak. A szakmámon kívül, érdekel a kreatív kézműves termékek készítése, és ahogy néztem Hollandiában van is kereslet ilyen termékek iránt, de ez csak egy példa.

Eredetileg Angliába szerettem volna menni, de a jelenlegi helyzet nem valami biztató. Aztán került képbe Hollandia, és meg is tetszett.

Szeptember után szeretnék kimenni.

Vállalkozáshoz nincs tőkém. Ezért érdekelt az, hogy milyen lehetőségek vannak új vállalkozások beindítására, mert pl. Angliában van kedvezmény, hogy az első évben kevesebb adót kell fizetni. Vagy csak be kell jelentei a vállalkozást és nincs kötelező törzstőke.

54homer__ Creative Commons License 2016.04.06 0 0 18927

Ez igy nem tul sok info. Ha van penzed alapithatsz akar reszvenytarsasogt is az AEX-n.  grafikuskent lehetsz freelancer contractor-is akar. Nem irtad milyen nyelvet beszelsz? Mert ha csak angolul fel kell keszulnod hogy mig a Magyar munkaeropiacon csak a honfitarsaiddal versenyzel itt viszont mindenkivel a vilagon. Pl. en a nyelvsuliban egyutt tanulok azsiaiakal, Iraniakkal akik az IT szektorben meloznak.(gondolom kevesebb penzert mint egy Europai)

Grafikuskent van mar portfoliod?22 evesen ha akarsz melozni biztos talasz melot a kerdes az hogy akarsz-e hutohazba hust pakolgatni, burger sutogetni stb. Vagy ragaszkodsz a szakmadban valo munkahoz?

En ugy jottem ki hogy otthonrol kerestem allast internete es 6--8 honap alatt talaltam szakmamban egy allast.

Előzmény: Crishas (18926)
Crishas Creative Commons License 2016.04.06 0 0 18926

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a Hollandiában való vállalkozásról? Milyen vállalkozási formák vannak? Egyéni vállalkozásra van lehetőség? Milyenek az adózási feltételek? Őj vállalkozók kapnak valamilyen kedvezményt pl. az 1. évre?

Ezen felül pályakezdőként, grafikus (okj), 22 évesen milyen lehetőségeim lennének kint, nem mint grafikus, hanem akármilyen munkakörben.

jewel1979 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 18925

Menj be az önkormányzathoz, mondd el, hogy jönnek a gyerekek és kérdezd meg, hogy mit kell tenned...

segítökéz Creative Commons License 2016.04.03 0 0 18924

Gyermekeidet a következö iskolába irathatod Groningenben:

H.N. Werkman College

ISK Groningen

Brin 20EM03

Metaallaan 255

9743 BV GRONINGEN

Tel. 050-5474142

I. www.iskgroningen.nl

E. d.smeenk@o2g2.nl

E. H.Kroon@o2g2.nl

mry76 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 18923

Sziasztok!

Kinn élek Hollandiában és szeretném a családom is magammal hozni mielőbb.Van-e vkinek tapasztalata a gyermekek iskoláztatása terén?Hova tudnám őket beíratni?Mire számolhatok?A gyermekeim 13 és 16 évesek.Mindketten angolul tanulnak jelenleg.Groningen környékén lakok és itt is dolgozom.Ha van vkinek bármi ötlete vagy személyes tapasztalata van a témában azt megköszönném.

oneak Creative Commons License 2016.03.30 0 0 18922

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata hegesztői (CO2) szakma terén?Keresett szakma Hollandiába, cégek milyenek a külföldi munkavállalókkal, mennyi a fizu, szűkséges e minősítés illetve tűz védelmi vizsga (olvastam olyat is hogy ezek nem alapkövetelmények mert kint kell elvégezni, ez valós) ? Hollandia mely területén érdemes ilyen munkát vállalni,  Angol alapszintű nyelvtudással érdemes megpróbálni?

jewel1979 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 18921

nem meglepő...

Előzmény: 54homer__ (18920)
54homer__ Creative Commons License 2016.03.28 0 0 18920
Glavius Creative Commons License 2016.03.27 0 0 18919

Már külföldről kell importálni a rabokat, annyira nincs bűnözés Hollandiában

Öt börtönt zárnak be idén Hollandiában, ami alapvetően nem lenne akkora hír, ha 2013-ban nem zártak volna be 19-et. Plyan szinten csökkent a bűnözés Hollandiában, hogy egyszerűen nem éri meg fenntartani a börtönök egy részét. Ez kétezer munkahelyet érint, de 700 dolgozót egyelőre ismeretlen területre helyeznek át.

2004-tól kezdett el drasztikusan csökkenni a bűnözés az országban, aminek az lett a következménye, hogy tavaly szeptemberben konkrétan importálniuk kellett 240 rabot Norvégiából, csak legyen mivel megtölteni a cellákat.

xAAron Creative Commons License 2016.03.25 0 0 18918

Ha a munkahelyed intézi a biztosítót akkor a kártyát is nekik fogják küldeni, amit az első munkanapodtól számítva kb az 5-6. héten kapnak meg. Akkor fogják neked odaadni.

segítökéz Creative Commons License 2016.03.24 0 0 18917

Kedves Tulipán!

Utólag vettem észre, hogy rossz helyre adresszáltam a válaszomat.

Ezúton kérek elnézést ezért és azért, amiért a persoonsnummert helytelenül írtam.

Mentségemre szolgáljon, hogy siettem és az, hogy senkit nem akartam félrevezetni a nem korrekt helyesírással.

Üdv.

Előzmény: RodeTulp (18916)
RodeTulp Creative Commons License 2016.03.24 0 0 18916

Szia, kedves Segítő Kéz!

Lehet, hogy én értelmezem félre a beírásodat, de ÉN TUDOM, MI A BSN-nummer!:)

Ha az egész mondatomat idézed, akkor ez világos, hogy a Homer által megjelölt link szövegében a regisztrációs nummert próbálom beazonosítani.

"A regisztrációs szám szerintem a BSN (Burger Service Nummer), azaz adószám lehet, amire gondolnak."

De valóban, igazad van, az általad megnevezett iratokban és helyeken is megtalálható a BSN-nummer.

Egy dolgot azonban javítanék (szerintem te is tudod, csak eltévesztetted:)), nem personeelnummer, mert a personeel személyzetet jelent, hanem persoonsnummer (személyi számnak fordíthatjuk valóban), és fiscaalnummerként (adószám) is szokták emlegetni. Mindhárom esetben tehát a BSN-nummerről van szó, azaz burgerservicenummer-ről.

Előzmény: segítökéz (18915)
segítökéz Creative Commons License 2016.03.23 0 0 18915

" a BSN (Burger Service Nummer), azaz adószám lehet"

A BSN = personeelsnummer (személyiszám), ami nem csak a Betegbiztosítókártyán, de a loonstrookon (fizetés papír) is fel van tüntetve, söt a holland útlevében is megtalálható.

Az  adóbevallásnál szintén kötelezö a használata.

Előzmény: 54homer__ (18914)
54homer__ Creative Commons License 2016.03.23 0 0 18914

koszi, gondoltam en hogy regi es nem pontos, de hogy ennyire...

Előzmény: RodeTulp (18913)
RodeTulp Creative Commons License 2016.03.23 0 0 18913

Homer,

ez az oldal rendkívül régi adatokkal dolgozik és homályos a szövege.. 

A legutóbbi adat 2008-as!!!

Azóta férfiak-nők részére egyaránt 67 év a nyugdíjkorhatár, amit fokozatosan vezetnek be, nincs kizárva, hogy tovább emelkedik az átlagéletkor növekedése miatt!

A regisztrációs szám szerintem a BSN (Burger Service Nummer), azaz adószám lehet, amire gondolnak.

Ilyened biztos van, enélkül nem létezhetsz.

Az egészségügyi biztosításod (zorgverzekering) megkötéséhez valóban szükséges a regisztrációs (???) számod,   a jelenlegi BSN. Ezzel azonosítod magad ugyanis mindenhol a holland hivatalokban. Te magad választod, gondolom, meg is választottad, az egészségügyi biztosítás is kötelező mindenki részére. Ha nem, és felszólítás után sem vagy hajlandó, megkötik a részedre, és utána a nyakadba vágják büntetéssel megtoldva. 

Elég szomorú, hogy ilyen elavult és zavaros szövegű "ismeretterjesztés" folyik a neten és nem szedik le vagy frissítik fel a rég lejárt tartalmú szövegeket.... A fordítás is eleve gyatra: "regisztrációs" szám....

Az eü.biztosítási kártyát az illető nevére és lakcímére küldik ki, nem a munkavállalóhoz... Ilyen soha nem is volt, én több, mint 20 éve itt vagyok már, azóta legalábbis nem...

Előzmény: 54homer__ (18912)
54homer__ Creative Commons License 2016.03.23 0 0 18912

ezt olvastam itt:
http://www.euwork.hu/holland.html

Társadalombiztosítás
Amint a munkavállaló munkába áll, a munkáltató köteles őt a társadalombiztosítási intézményekhez bejelenteni. A munkavállaló nevét bejegyzik a betegbiztosító irodánál, amely bejelenti a nyugdíjbiztosítónál és a munkanélküli biztosító intézményben. A munkavállaló regisztrációs számot kap, amely alapján a társadalombiztosító nyilvántartja a biztosítási időszakokat és a fizetéseket. Ezen időszakok alapján kell a járulékokat befizetni. A nyugdíjbiztosító ezután egy kártyát küld a munkavállalónak, amelyet a munkáltatónak kell átadni. Ha a munkaviszony megszűnik, a biztosítási kártyát a munkáltató visszaadja a munkavállalónak.
A munkavállalónak lehetősége van egészségbiztosítási irodát választani. A regisztráció során orvost, fogorvost és egy gyógyszerészt kell kiválasztania egy megadott címlistáról, majd ezután kapja meg biztosítási kártyáját.
Hollandiában a nyugdíjkorhatár férfiak és nők számára egyaránt 65 év.

en meg nem kaptam ilyen regisztracios szamot. kartyat.. kezdjek aggodni?

segítökéz Creative Commons License 2016.03.23 0 0 18911

Szia!:-)

Ezt sem árt tudni a jó holland-magyar kapcsolatról.

Jó pár éve hasonló filmet mutattak be a T.V.-ben, mint aminek a linkjét itt alantabb megadom.

Azok a magyar gyerekek, kik közben felnötté váltak és itt maradtak Hollandiában mesélték el az idevaló kijutásukat, a nevelöszüléknél talált meleg otthont és beilleszkedésüket az itteni életbe.

Azokat is megszólaltatták, akik viszont hazatértek és hálásan emlegették jótevö nevelöszüleiket.

Még érdekességképpen szeretném elmondani a saját esetemet. Volt Magyarországon egy nyugdíjas bácsi ismerösöm, aki szintén ilyen gyerekvonattal került ki Hollandiába, de egy idö után visszatért Magyarországra. Mikor megtudta, hogy ide jövök férjhez, s azt melyik városba, elámultunk mind a ketten, milyen kicsi a világ, ugyanis ö is ott nevelkedett Zeeland városában. Mivel a holland nevelöszüleivel elvesztette a kapcsolatot megkért, megkeresném-e öket. Anyósom segített ebben a tevékenységben, igaz a nevelöszülök akkor már nem éltek, de a gyerekeik igen, akik az ismerös bácsi korosztálya voltak.

Anyósom meghivta öket az esküvönkre, én pedig átadhattam nekik Lajos bácsi cimét, aki hálásan köszönte, mert kapcsolatba léptek ismét egymással.

Tehát egy kis olvasmány:

http://www.csaladinet.hu/hirek/eletmod/szulok_nagyszulok/20198/hollandiai_gyermekmento_vonatok_indulasa_1920-tol

Előzmény: RodeTulp (18910)
RodeTulp Creative Commons License 2016.03.23 0 0 18910

Nem, ennyire azért még nem rossz a helyzet!

És hogy kicsit enyhítsem az előző hozzászólásomat, hadd mondjam el, sok hollandnak van jó élménye a magyarokkal kapcsolatban, általában mindenki ismer valamilyen módon egyet:), szeretnek Mo-ra járni, jókat enni, és nem véletlenül lakik Pécs környékén jó 5 ezer holland nyugdíjas...

Előzmény: moqus89 (18909)
moqus89 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 18909
Köszi a választ!
Igazad van odakint én is csak egy bevándorló lennék csak én dolgozni mennék ki. Normálisan élni, s nem szeretnék félve lépni az utcára h megkéselnek ha tudják magyar vagyok..
Előzmény: RodeTulp (18903)
BHH Creative Commons License 2016.03.22 0 0 18908

Köszönöm! :) 

Előzmény: RodeTulp (18907)
RodeTulp Creative Commons License 2016.03.22 0 0 18907

Üdv, BHH!

Még utánajártam a dolgoknak, felhívtam a SVB (Sociaal Verzekeringsbank) ügyfélszolgálatát, hogy mennyi ideig tart a megigényelt csal. pótlék Magyarországra. Azt a választ kaptam, hogy sajnos, hónapokig eltarthat, mert egyeztetniük kell a magyar hatóságokkal, adatokat, kifizetést, időpontokat, stb. Mivel a levelezés nem mindig zökkenőmentes a nyelvi problémák miatt, még az átlagnál is tovább tarthat. (Németországgal pl. kiépített vonalakon, gyorsan megy az ügyintézés.)

Azt javasolta, hogy érdeklődjetek, telefonon vagy emailben,  a BSN (Burger Service Nummer) alapján az illetékes megigénylő mindig információt kérhet, hogy hol tart az ügye és mi a megállapított határidő a kifizetésre.

Még csak annyit, hogy ha van ilyen törvényes lehetőség, miért ne élnétek vele! Ezek szerint már előbb is meg lehetett volna igényelni! (Ja, azt is mondta a hölgy, hogy 1 évre visszamenőleg is meg lehet igényelni, "visszább"  nem! Ezt a kérvény beadásakor kellett jelezni!)

Sikeres ügyintézést!

Előzmény: BHH (18906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!