Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Margó64 4 napja © 18203

Kedves Fórumozók! Segítségeteket szeretném kérni. Fiam sajnos feketemunka áldozata lett Hollandiában. Június óta van kint. Sürgősen kellene valami állás Vlaardingen, vagy Rotterdam környékén. Aki tud kérem segítsen. 

arial92 aug. 11. © 18202

Sziasztok!

Klári vagyok most érkeztünk Rotterdamba férjemmel és két gyermekkel. Megbízható, ügyes magyar fodrászlányt keresek családom számára Rotterdamban és környékén. Segítsetek, fontos lenne! Javaslatokat erre a címre küldjetek: levendula014@gmail.com Előre is köszönöm!

mirla aug. 8. © 18201

Szerintem Csaba nem jelentkezik itt ismét, én azért tennék egy megjegyzést a témához a fórumtársak érdekében. Gondolom, senkinek nem jut eszébe, hogy egy idegen által a címére küldött ismeretlen tartalmú csomagot Hollandiából Magyarországra továbbítson.... Sokat lehet ülni ugyanis kábítószerkereskedésért! (bizonyítani pedig nem tudod, hogy vétlen vagy, hiszen te továbbítottad a cuccot...)

Nem hinném, hogy Csaba ebben utazik, de az óvatosság sosem árt!

Előzmény: tsabe (18198)
karimax aug. 8. © 18200

Mi minden évben kimegyünk Hollandiába egy Mercedes Sprinterrel, és ami megtetszik, hazahozzuk. Volt olyan év, hogy alig volt a raktérben holmi, volt olyan, hogy pár dolog nem fért már be.

Saját részre is drága ez a megoldás, kereskedni az így összeszedett dolgokkal.......hát nem tudom. Én nem látok benne akkora fantáziát, de lehet ez az én szűklátókörűségem miatt van így.

Egyébként Vácon van 2 régiségkereskedő is aki heti szinten forgat autót Vác-Hollandia viszonylatban. Az egyik raktára a váci öntöde épületében  van tele régiséggel a másik Deákváron egy hatalmas hodályban.

RodeTulp aug. 7. © 18199

Csabi,

2 napja olvasgatom a hozzászólásodat. Most már meg is írom, amit minden alkalommal gondolok.

Nagyon fiatal lehetsz, innen a naivságod és a szárnyaló fantáziád!

Nem tudom, mit akarsz használtan itt venni, még telefonra, tabletokra tippelnék. Használt, bútort, biciklit, háztartási gépeket nem küldetnél csomagban.

Végeztél már kalkulációt? Mennyiért veszed, mik a járulékos költségek, mennyiért tudod eladni? A postai feladás itt ugyanis eléggé drága, ismered az árakat? Aki pedig kocsival hazaviszi neked, az is számol rendesen a csomagszállításért. Volt olyan ismerősöm, aki az egész hóbelevancát itt hagyta, mikor hazaköltözött, mert a szállítás többe került volna, mint az értéke a cuccainak....

Ja, és mi van, ha megtaláltad azt a becsületes embert, aki tárolja neked a neten vásárolt holmikat? Megnézi, mi van a csomagban? Ha nem, lehet, hogy csak Mo-n derül ki neked, hogy féltéglákat raktak bele az árud helyett. Ha igen, és azt mondja, nem az van benne, amit kifizettél, elhiszed neki, hogy nem ő cserélte ki?!?

Nem folytatom.

Te is hagyd abba az ábrándozást, keress más üzleti lehetőségeket (és egy jó mentort, akitől tanulhatsz kereskedésből).

Arra is kíváncsi lennék, látunk-e még itt a fórumon. Nem a blamálás, a segítés íratta velem a hsz-mat.

Üdv!

tsabe aug. 5. © 18198

Üdvözletem!

Keresem azt a Hollandiában élő BECSÜLETES embert, aki tudna nekem segíteni holland használt cikk beszerzésben!

Holland weboldalon vásárolnék, de nem nagyon küldenek Magyarországra csomagot! Így keresek olyan embert, akinek a Holland lakcímére rendelhetnék, persze az árut előre fizetném az eladónak átutalással, a csomagokat csak át kell venni, fizetni nem kell értük!

Ezután a legideálisabb az lenne, ha mondjuk havonta egyszer járna valaki autóval Magyarországra, vagy valakivel el tudná küldeni az összegyűlt csomagokat.

Ha ez nem megoldható, az is jó megoldás, ha a csomagokat összegyűjti és ha elegendő összejött, összerakja őket egy nagyobb csomagba és postán feladja nekem.

Természetesen nem ingyen kívánom!

Ha érdekel, írj mailt és megbeszéljük a részleteket.

benzintsb@gmail.com

Köszönöm!

Csaba

Kidobóstorta aug. 5. © 18197

Hollandiával mindenképpen jobban jársz, ne sajnáld  :)

Előzmény: napkezu (18195)
Remport Réka aug. 3. © 18196

Ügyvéd vagyok Hollandiában. Családjogi ügyekben, munkaügyekben, ingatlannal kapcsolatos ügyintézésben, mediációban állok rendelkezésre egész Hollandiában. Ügyintézés teljes mértékben történhet email-ben, telefonon. Cimem: Remport Urban Advocatuur & Mediation Tel: 0164 237 401 www.remport.nl

Előzmény: ehead (17796)
napkezu júl. 29. © 18195

sziasztok.

Idősgondozói munkát keresek, minden papírom megvan, . Izraelbe készültem, de sajna a Gázai harcok miatt csődbe ment a tervem. Kevés nyelvtudásom van, de  élesben biztos vagyok benne hogy hamar megy a tanulás. Arra kérnék segítséget hogyha valaki tud megbízható ilyen irányú közvetítőt szívesen venném.

köszönettel Zita

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.537753156343580.1073741836.100003267015861&type=1&l=f439e13ff6

Bodri Ákos júl. 29. © 18194

Sziasztok!

Fél évet Hollandiában fogok tanulni, és ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem.

1. Szeretnék kinti feltöltő kártyát venni a telefonomhoz, és érdekelne ti melyik szolgáltatót ajánljátok, ami kedvező? Csak minimálisat szeretnék telefonálni, és szinte csak holland hálózatba, haza nem sokat, emellé még egy pár száz megás mobilinternet lenne hasznos.

2. Kell valamilyen biztosítást kötnöm? EU egészségbiztosítási kártyám van, de nem tudom, hogy ezzel ingyen igénybe tudom-e venni az orvosi szolgáltatásokat? Ezen kívül felelősségbiztosítást, vagy bármi ilyet kell kötnöm?

Köszi előre is minden segítséget! :)

urjozef júl. 28. © 18193

Rotterdamban keresünk kiadó szobát Augusztus 3 tól , 2  , 39 éves pasi ! Reális áron Regisztrációval! 0616543299

Ichthyophagy júl. 27. © 18192

Köszönöm szépen az infókat!
Hát remélem nekem nem lesz ügyem a vámmal, ez most meg is lepett.... röhej ez az egész. :) Örülök, hogy végül sikerült `megúsznod`!

incifici: Megérdeklődtem a konzulátuson is, és az a lényeg hogy azt kell igazolnod, hogy életvitel szerűen itt tartózkodsz. És erről kell egy magyar fordítás, aminek viszont nem kell hivatalosnak lennie, szóval te is lefordíthatod, viszont írottnak kell lennie szerintem. Ezt a linket is kaptom hozzá: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=98800001.TV

Előzmény: bolond38 (18189)
bolond38 júl. 26. © 18191

Ha érdekel a sztori hivj fel! 0626647082.Szép napot.

Előzmény: incifici (18190)
incifici júl. 25. © 18190

A vamosoktol miert kell tartani a holland rendszamos autoval?

Amugy a munkaszerzodest eleg nagyjabol leforditani? Nem kell hites forditonak forditani? Irasban kell mindenkepp? Vagy eleg, ha a helyszinen szoban leforditom nekik? :-)

Előzmény: bolond38 (18189)
bolond38 júl. 25. © 18189

Szia! Ha a neveden van az autó és van valamilyen papirod hogy kint dolgozol és az magyarra is le van forditva akkor csak a VPOP-től kell tartanod a rendőröktől nem! Én 2éve voltam otthon az emlitett hatóság(VPOP) simán lekapta a rendszámot és 200.000ft birságot szabott ki amit az idén áprilisban a biróság eltörölt :)! Sok szerencsét és jó pihenést otthon!

Előzmény: Ichthyophagy (18188)
Ichthyophagy júl. 24. © 18188

Sziasztok! 

Van valami tapasztalatotok ezzel a külföldi rendszámmal Magyarországon dologról? 

A neten ezt találtam: http://police.hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/kozlekedesrendeszet/kulfoldi-rendszamu-jarmuvek 

Ezek alapján, ha külföldi rendszámos autód van, és van magyarországi bejelentett lakcímed, akkor igazolnod kell a külföldön tartózkodásodat valamilyen hivatalos okirattal, amihez kell legyen egy (hivatalos, vagy nem hivatalost is elfogadnak) magyar nyelvű fordításnak. 

Van valakinek gyakorlati tapasztalata erről? Szeretnénk hamarosan hazautazni, de nem akarok a nyakamba egy hatalmas bírságot....... Hivatalos iratom van pl a gemeente-től, egy UITTREKSEL BASISADMINISTRATIE amiben szerepel a lakcímem is szerintetek az elegendő nekik? 

Köszi előre is! 

qwertza16 júl. 24. © 18187

SZOBA KIADÓ HÁGA (Den Haag) belvárosában július 26-tól hosszú távra (min. 6 hónap). Igényes környezet igényes embereknek! TELJESEN FELSZERELT, (mosógép, mosogatógép, hűtő, sütő, mikrohullámú sütő, internet stb...) kiváló közlekedés és jó infrastruktúra. ÁR: párnak 225€/fő/hó vagy egy főnek 350€/hó. Érdeklődni privát üzenetben vagy telefonon: 06 47 493 331

45eskoltozik júl. 18. © 18186

holland kollegaim mondjak

Előzmény: ehead (18179)
Laszlo17 júl. 15. © 18185

Hollandiában élő,  nagy gyakorlattal rendelkező magyartanár(nő) Skype-on keresztül holland nyelvleckéket ad.

Kezdő, haladó, középhaladó szint, a tanuló saját anyagát felhasználva!

Hangsúly: helyes kiejtés + beszédcentrikusság

Kedvező óradíjak!

További infó: holland.via.skype@gmail.com

travellel júl. 15. © 18184

Sziasztok

Magyar női fodrászt keresek Eindhovenben és környékén, vagy esetleg Németországban Düsseldorf környékén. 

Ildi

Quantumleap júl. 9. © 18183

Mindenkinek köszi a választ, majd utánajárok. Elvégre elég nagy szívás lenne úgy járni, hogy túl keveset kapok, mert túl sokat dolgozom.

noordbrabander júl. 9. © 18182

Gondolom Te is igy adozol a jovedelmed utan:)

Tarieven box 1 (werk en woning) in 2014 AOW-leeftijd nog niet bereikt:

t/m € 19.645: 36,25%; vanaf € 19.646 t/m € 33.363: 42%; vanaf € 33.364 t/m € 56.531: 42%; vanaf € 56.532 en hoger: 52%

Progressivan no.

Előzmény: segítökéz (18181)
segítökéz júl. 8. © 18181

Ne vedd készpénznek amit írok, mert most a logikámra támaszkodom.

Szerintem az Uitzendburo-val kiegyezel, hogy napi hány órát akarsz dolgozni.

Erre megkapod a fizetésedet, nincs alku, mert ha leszerzödsz velük pl. 30 órára hetente, ami 6 óra/nap, akkor arra ugyanúgy megkapod az óradíjadat mindenféle külön, azaz progressziv adózás nélkül. Még akkor sincs többlet adózás, ha ráhúzol 1-2 óra túlórát, mert az csak 17 órától kezdödik.

Igaz fix munkával részidöben dolgozom napi 4 órát, viszont ha megkérnek esetleges tovább maradásra, ugyanúgy megkapom a normális órabéremet, mint a 4 órás munkára.

A többletadózás akkor adódik, mikor pl.a cégednél 17 óráig tart a munkaidö és utána dolgozol. Röviden, a vállalati munkaidö utáni munka visz el több adót, az is igaz, a cég

a túlórát is megfizeti többlet %-ban. 

Az Uitzendburo pedig szereti a hasát megtölteni, nem jótékonysági intézmény.

A vállalat majdnem 2-szer többet fizet érted, mint amennyit te kapsz .

Vannak fiatal kollegáim akik példának okáért 7.25 euró órabért kapnak, míg a cég

17-18 eurót fizet az Uitzendburonak.

Még utóiratnak: téged ugyan az Uitzendburo fizet, de a vállalat továbbitja nekik, hány

órát dolgoztál, azaz az erre kapott, általad kitöltött és a vállalat által igazolt óraszámok szerint fizet a munkaközvetítö. Amíg délután 5-ig dolgozol, akár túlórában, akár más miatt,

nincs progressziv adózás.

Előzmény: Quantumleap (18173)
ehead júl. 8. © 18180

A netto oraber lehet, hogy kevesebb, de mivel tobb orat dolgozol szerintem a netto ( eves szinten) nem lesz kevesebb. A munkakozvetitod nem tudja neked ezt kiszamolni? Az o erdekuk is az lenne, hogy a munkavallalo ne jarjon rosszul.

ehead júl. 8. © 18179

Nem tudom, hogy mire alapozod, hogy Hollandia olcsobb, mint Irorszag. Mindenesetre erdekes meglatas. 

Előzmény: 45eskoltozik (18169)
45eskoltozik júl. 8. © 18178

Meg nem...eddig nem ezzel foglalkoztunk :)

mindenesetre a kovetkezo beszelgetesnel mindent kideritek :) koszi

Előzmény: noordbrabander (18176)
noordbrabander júl. 8. © 18177

Meg egy: Hollandiaban aranyszabaly, ha valamit akarsz tudni vagy kapni, nyisd ki a szad, kerjel vagy kerdezz, akkor segitenek, maguktol nem. Foleg az elejen nem.

Előzmény: 45eskoltozik (18174)
noordbrabander júl. 8. © 18176

A ceg szemelyzetisenek nem tetted meg fel a kerdeseidet? O biztos tapasztalt az expatok ugyeiben es valoszinuleg hozaszokott a hasonlo kerdesek megvalaszolasahoz.

Előzmény: 45eskoltozik (18174)
noordbrabander júl. 8. © 18175

Jobbat latatlanban nem tudok mondani, minthogy kiindulasnak szorozgasd az oraberedet a varhato orak szamaval es probald megsaccolni, hogy mennyi jovedelemadot fogsz fizetni es mennyi marad nettoba. Az hogy az extra orak csak par hetre szolnak kicsit megneheziti a szamitast.

45eskoltozik júl. 8. © 18174

LIKE :)

Előzmény: RodeTulp (18172)