Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

segítökéz 15 órája Creative Commons License 18440

Kedves signum7!

Hollandiában semmit nem adnak ingyen, azt mondja a párom (mert akkor én még nem beszéltem hollandul, ezért a leadással járó procedurát sem tudtam ö intézte), természetesen kell fizetni.

Itt adom meg a linket, ahol megtalálod, hogy 38.48 €-nál nek kerülhet többe, ezen felül Gemeente válogatja mennyit kér érte.

1pasfotót kell vinned magaddal

1 een geldig identiteitsbewijs;

http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/rijbewijs/vraag-en-antwoord/waar-en-hoe-kan-ik-mijn-eerste-rijbewijs-aanvragen.html

A megnyitott link jobb oldalán:

"Verder in dit onderwerp" címszó alatt megtalálod a többi információt.

Remélem segítettem valamicskét.

Előzmény: szignum7 (18438)
segítökéz 21 órája Creative Commons License 18439

Az enyém régen készült, nem emlékszem az anyagi oldalára, de biztos megtalálod a neten, ha keresed. E pillanatban nem érek rá segíteni sajnos, talán valaki megad egy linket.

Előzmény: szignum7 (18438)
szignum7 22 órája Creative Commons License 18438

Köszönöm a válaszod.  :) Te mikor csináltatad? Van költsége?  Illetve kérnek még vmit hozzá? 

Előzmény: segítökéz (18437)
segítökéz 23 órája Creative Commons License 18437

Kedves szignum7!

Nagyon egyszerü a dolog. A magyar jogsit elviszed és leadod a városod Tanácsházára

(Gemeentehuis) és kapsz helyette egy hollandot.

Nálam legalábbis így történt.

Előzmény: szignum7 (18435)
szignum7 24 órája Creative Commons License 18436

Szia Eszter! :)

A címem: szignum2@vipmail.hu 

Előzmény: Kamy Eszter (18369)
szignum7 24 órája Creative Commons License 18435

Sziasztok.  Egy gyors kérdésem lenne, amire reménykedek egy gyors válaszban. :D Csináltatott már vki holland jogsit? Még érvényes a magyar vezetői engedélyem, de szükséges lenne helyette egy holland nyelvű. Bejelentett lakcímem van már több éve. Ha vkinek van tapasztalata, kérem írjon, sürgős lenne. Köszi.

Roland K 1 napja Creative Commons License 18434

Köszönöm szépen a válaszokat, amit leszűrtem,hogy nem olyannyira lehetetlen munkát találni,mint ahogy a kedves barátném prezentálta :) Meglátjuk majd gyakorlatban is!
Szép estét kívánok nektek!

karimax 2 napja Creative Commons License 18433

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: mirla (18432)
mirla 2 napja Creative Commons License 18432

http://feestdagen2015.nl/

Itt megtalálsz mindent 2015-re vonatkozóan, egyébként Koningsdag: 2015. április 27. hétfő

Előzmény: karimax (18431)
karimax 2 napja Creative Commons License 18431

Jó napot Mindenkinek!

2015.-ben mikor lesz a "Király napja" ?

Ha tudja valaki a pontos dátumot, és közölné velem azt megköszönném.

Quantumleap 4 napja Creative Commons License 18430

Szerintem ezt próbáld levetkőzni, mert nem elfogadott mentség. Mit csinálnál, ha olyan munkahelyen dolgoznál, ahol külföldre küldenek tárgyalmi vagy ilyesmi? :)

Előzmény: ayrin1024 (18428)
RodeTulp 5 napja Creative Commons License 18429

Ezeket böngészd át, biztos akad még valahol egy szabad hely!

Felelősséget nem vállalok, nem ismerem a cégeket!

És lehet, hogy egy repülőjegynél nem lesz olcsóbb, de te tudod....

http://www.jumpingbusz.com/

http://www.cseh-busz.hu/hu/202_204/student-agency-budapest-gy%C5%91r-Amsterdam-Rotterdam-olcs%C3%B3-

http://www.telebusz.hu/

http://www.europabusz.hu/

http://taxibusz.com/

Előzmény: ayrin1024 (18428)
ayrin1024 5 napja Creative Commons License 18428

Soha nem repultem meg felek tole.

Ha le zuhanna esetleg.. nekem nincsenek szarnyaim :)

De azert koszi

segítökéz 5 napja Creative Commons License 18427

A leggyorsabb és olcsóbb, ha lefoglalsz (ha lehe még) a KLM-re egy jegyet.

Tavaly kb. 108€-t fizettem egy retour-ért.

Biztonságosabb is, mert nem biztos, hogy találsz itt valakit, aki elvisz.

(a biztosat soha ne add fel a bizonytalanért:) )

Előzmény: ayrin1024 (18426)
ayrin1024 5 napja Creative Commons License 18426

Sziasztok. En amsterdamba vagyok de s.o.s szeretnek haza jutno csaladi okok miatt.

Esetleg van olyan aki hetfon vagy akar kedden indulna Budapest iranyanak. Ha esetleg tudna vki

Segiteni vagy irni vmi okosat azt meg koszonom. Szep estet nektek :)

segítökéz 2014.12.06 Creative Commons License 18425

Ne veszekedjetek gyerekek!

Sethi nekem adresszálta mondókáját, nem vettem magamra akkor sem, ha smiley-val zárta dícsérö sorait.

Szerintem nem igazán tipikus holland ételt publikált az általa megadott linken a hölgy, 

nekem inkább spanyolnak, vagy olasznal tünik, valószinüleg ö is onnan hozta magával.

A Tipetupa által megadott 1987-es születési év hízelgö, de sajnos annál idösebb vagyok. :(

Jó lenne az idö kerekét visszaforgatni, de sajnos nem lehet.:-) + :-(

A recept viszont valóban inycsiklandozó, sajnos csak magamnak készíthetném el, mert a párom nem rajong a "pastáért".

Szóval?---> szent a béke?

Kellemes hétvégét! 

Tipetupa 2014.12.06 Creative Commons License 18424

Sajnálom, ezt nagyon másként látjuk.

A facen, aki nem akarja, hogy szabadon látható legyen az adata, úgy állítja be. És igen, amennyiben ilyen szabad területen van megadva adat, szabadon másolható.
Bőven él is vele a webes sajtó. Illik megjelölni -ahogy ezt tettem is- a forrást.
Azt nem tudom, hogy a netes szabályok ellen hol élhetsz panasszal. 

Előzmény: RodeTulp (18423)
RodeTulp 2014.12.06 Creative Commons License 18423

Nem kellett sokat gondolkodnom. Ez a hölgy ugyanis nem a hollandiai magyarok fórumára szánta az adatait, hanem egy másik fórumra, ahol ő maga is jelen van, és úgy került ide, hogy te onnan GONDOLKODÁS NÉLKÜL idemásoltad.... Ez azt jelenti, hogy a Facebookról vagy bárki nyilvános oldaláról,  bárkinek a tulajdonában lévő fotót, adathalmazt kérés nélkül népszerűsíthetsz, ahol neked jólesik vagy humorosnak találod? Furcsállnám.

Ez nem fér bele az én erkölcsi határaimba, az biztos. Még akkor se, ha esetleg így lenne....

Előzmény: Tipetupa (18422)
Tipetupa 2014.12.06 Creative Commons License 18422

Az, amit én bemásoltam, egy teljesen nyilvános netes adat.
Óriási különbség a kimoderált hozzászólás és az én hozzászólásom között, hogy _én_ a weben, bárki által megtalálható, a hölgy saját magáról megadott adatot másoltam ide.
És most megkérdezem, van valami gond, hogy gondolkozás nélkül nekem esel?
:S

Előzmény: RodeTulp (18421)
RodeTulp 2014.12.06 Creative Commons License 18421

Úgy látom, te ezen mosolyogsz... Én nem.

Néhány napja te távolíttattál el innen egy hsz-t, mivel IRL-adatok voltak benne.

Most viszont minden gátlás nélkül  te tetted fel valakiét. Név, lakhely, születési adat...

Más szemében a szálkát, magadéban a gerendát....?!?!?!

Előzmény: Tipetupa (18420)
Tipetupa 2014.12.06 Creative Commons License 18420

:)

A nosalty szerint:

http://www.nosalty.hu/profil/158535
Szikszai Annareceptjeim: 35
mióta tag: 2013. 08. 22.lakóhely:

Budapest

születésnap:

1987. 06. 01.

Előzmény: Sethi (18419)
Sethi 2014.12.05 Creative Commons License 18419

Ha már receptek, nem tudom ezzel kit buktatok le (előre is bocsi), de aki ezt beküldte, tuti Hollandiában él. Ellenben a recept valami brutálisan finom kaját eredményez, a család egyik kedvence, amit ezúton is köszönök. :)

http://www.nosalty.hu/recept/chorizos-teszta

Előzmény: segítökéz (18416)
Tipetupa 2014.12.05 Creative Commons License 18418

Igen, Hollandia területi nagysága miatt meglepő a nyelvjárások száma.
És persze azt nagyon gyorsan észrevettük, hogy Frieslandban nehezebben boldogulunk, de hogy Rotterdam és Hága között is hallható különbség van? (:-) )
Na, azért ahhoz alapos tudás kell (szerintem), hogy észrevehető legyen.

Előzmény: segítökéz (18405)
segítökéz 2014.12.05 Creative Commons License 18417

"majd ezekkel egyenletesen megszórjuk a kinyújtott tészta tetejét."=

tehát a bacon-nal, újhagymával és reszelt sajttal. (a sajtot lefelejtettem):))

Előzmény: segítökéz (18416)
segítökéz 2014.12.05 Creative Commons License 18416

Megosztok veletek 2 gyors és finom receptet akár az ünnepekre, akár hétköznapra.

Bacon-os--sajtos--újhagymás csiga

Hozzávalók:

1 csomag Koopmans levelestészta (bladerdeeg)

15 dkg bacon

15 dkg reszelt jong belegen sajt

3 szál újhagyma

liszt a nyújtáshoz.

A levelestészta lapokat felolvasztás után összegyúrjuk és a meglisztezett deszkán nagy téglalappá nyújtjuk. A bacont - a hajszálvékonyan, elöre csomagoltat-- vagy késsel, vagy kézzel apró darabokra vágjuk, vagy szakítgatjuk, az újhagymát zöldjével felkarikázzuk, majd ezekkel egyenletesen megszórjuk a kinyújtott tészta tetejét.

Ezután a hosszabbik oldalánál fogva szorosan feltekerjük és kb. 1.5 cm vastag szeletekre vágjuk. A csigákat sütöpapírral bélelt tepsibe helyezzük és kissé lelapítjuk.

Forró sütöben kb. 10-15 perc alatt készre sütjük.

Remek borkorcsolya, vagy elöétel!

Apró csirkecombok (kipkluifjes)

3 evökanál szójaszószt, 2 kinyomott fokhagyma gerezdet, 1 evökanál olajat és 2 evökanál mézet alaposan összekeverünk, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk.

Ebbe a pácba belefogatjuk a 450gr-os csomagolásu apró csirkecombokat és 30 percig pácoljuk.

A combokat egy tepsire helyezzük (én egy lapos jénai tálba szoktam), meg lehet szórni 2 evökanál szézam-maggal és 200 fokos elömelegitett sütöben 30 percig aranybarnára sütjük.

Hidegen és melegen is finom! (dipsaus-ba mártogatva is)

Quantumleap 2014.12.05 Creative Commons License 18415

Amszterdamba érdemes jönnöd, és végigkérdezgetned az éttermeket, 50-50% az esély, hogy felvesznek pincérnek holland tudás nélkül, csak angollal. Amikor (mosogatóként) a Sea Palace kínai étteremben dolgoztam, ott voltak ilyen pincérek, bár azt a helyet nem ajánlom, kivéve ha nem zavar, a heti hat nap munka meg a kizsákmányolás! :O De hajrá! És a legérdemesebb szerintem tavasz kezdetén, amikor indul a forgalmas szezon. Bár te azt írod, hogy az ország középső részére szeretnél.

Előzmény: Roland K (18399)
karimax 2014.12.04 Creative Commons License 18414

Háát igen a susogós szabadidőruha 1986 környékén volt fellelhető honfitársainkon.

Ma már nem látni ilyen göncbe öltözött embert.

Egyébként nekem is , meg a feleségemnek is volt susogós  szabadidőruhánk, viszont nagyon kevés szabadidőnk volt akkoriban.

mirla 2014.12.04 Creative Commons License 18413

Kösz, nem néztem utána.

A "suhogós melegítők"  zavart meg, ennek divatja már rég lejárt, vagy még a magyarok mindig abban járnak?!?!? 

Annak idején, huszonegynéhány éve, még nekünk is volt!:)

Előzmény: karimax (18412)
karimax 2014.12.04 Creative Commons License 18412

2011-es felvétel.

Előzmény: mirla (18410)
mirla 2014.12.04 Creative Commons License 18411

Kedves Roland!

Valószínűleg azért nem válaszolt neked senki eddig, mert nincs a fórumtagoknak az érintett területen gyakorlata. Tudod, ez egy kicsi, de lelkes csapat, és valószínű nincs itt senki, akinek vendéglátós gyakorlata lenne.

Barátnőd állításában annyi azért igaz, hogy egy holland a holland nyelvű vendéget is ki tudja szolgálni anyanyelvén, tehát egy nyelvvel mindenképpen előnyben van. Persze, ez attól is függ, hogy hol van a vendéglátó egység. Amszterdamban senki nem veszi zokon, ha csak angolul beszélsz, egy kisvárosi étteremben viszont szerintem nem akarnak az emberek holland étlapról angolul rendelni...

A másik tényező szerintem az életkor. Itt minden cent számít, és a besorolásnál egy 18 éves még a 21 évestől is kevesebb bért kap, tehát ezért alkalmazzák őt előbb, bár  a 21 éves is borzasztóan fiatal, de mégis.

Javaslom, hogy olyan munkaerőközvetítőirodához add be az önéletrajzodat és a referenciáidat, amelyik a vendéglátásra szakosodott (uitzendbureau horeca). Ők az általad feltett kérdésre is a napi gyakorlatból biztosan tudják a konkrét választ.

Szerintem egy nívósabb rendezvényen azért biztosan jobban értékelik a tapasztaltabb embereket, ha a holland nyelvtudásra nincs szükség.

És mielőbb kezdd el a hollandtanulást! Native speaker barátnővel, angol háttérrel gyorsan fogsz haladni!

Előzmény: Roland K (18399)