Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

segítökéz 1 napja Creative Commons License 18330

Kedves fórumozók, kedves honfitársaim!

Amennyiben a sok lakáskeresés és segítség mellett elfogadtok tölem egy remek receptet, szivesen megosztanám veletek.

Én is tegnap próbáltam ki, a siker fergeteges volt.

Zöldséges baconos tészta ( omlett)  sütöböl.

Hozzávalók: 1 hagyma, 2 db paprika, 1 db kisebb cukkini, vagy egy nagynak a fele ( a másik felét ki lehet rántani, így nem vész kárba ), 10 dkg bacon, 5 dkg füstölt sajt, 3 db tojás, 7 evökanál liszt, 1 evökanál tejföl, só, bors, olaj.

Elészítés:

A bacont apróra felszeleteljük, kevés olajon megpirítjuk, majd hozzáadjuk az apróra kockázott zöldségeket is. Pár percig együtt piritjuk. Nem kell teljesen átsülniük!

Közben a tojásokat felverjük és a liszttel simára keverjük.

Hozzádjuk a tejfölt és a reszelt sajtot, majd az elkészült bacont a zöldségekkel.

Izlés szerint sózzuk és borsozzuk.

Kiolajozott sütöformába (özgerinc forma, vagy tüzálló jénai tálba) öntjük és 180 fokra elömelegített sütöben 10-15 perc alatt készre sütjük. ( ha tüzállótában készítjük, akkor még a hideg sütöbe tegyük, nehogy a hökülönbség miatt a tál megrepedjen, s ebben az esetben 10 perccel süssük tovább ).

Azonnal tálalható, bármilyen hús finom hozzá.

Kivánok jó étvágyat hozzá!

ehead 1 napja Creative Commons License 18329

Ezt az oldalt mar nézted?

https://www.duwo.nl/

Előzmény: Azegyetemista (18328)
Azegyetemista 1 napja Creative Commons License 18328

Kedves Noordbrabander!

Nagyon köszönöm. 

noordbrabander 2 napja Creative Commons License 18327

Szia, én is gratulálok az ösztöndíjadhoz!

Viszont szállást találni sajnos lutri. Itt van egy angol nyelvű oldal általános eligazításként:

http://www.studenten.net/lifestyle/wonen/23818/how_to_find_a_room_in_the_netherlands

Legyen nálad elég pénz, mikor kijössz, hogyha minden kötél szakad, fedél alatt tölthesd az éjszakát.

Az leideni egyetemen van esetleg valaki, akivel a kijöveteled kapcsán kapcsolatot tartasz. Ha van, akkor mindenképpen kérd a segítségét szállás ügyben. Talán tud segíteni. Ha nem szólsz, magától nem biztos, hogy felajánlja.

Előzmény: Azegyetemista (18326)
Azegyetemista 2 napja Creative Commons License 18326

Kedves Mirla , Rode Tulp és Segítőkéz!

Lázas szobakeresésben vagyok a Mirla által megadott linkeken. (ezek közül a kamernet.nl  jött be legjobban. Jól kezelhető és ezt találtam a "legbiztonságosabbnak".)

Ennek ellenére mindenhol regisztráltam, ahol leideni szoba kiadó :) Persze minden oldalon fizetni kell, ha az ember talál vmit ami érdekelné, de gondolom ez így normális.

Már bennem is felmerült az oldalakat böngészve, hogy milyen garanciát kaphatok én? (tényleg olyan a szoba? valóban annyiba kerül?  stb)

Olvasva Béninek írt leveleiteket,ez most még inkább aggaszt.

Én csak akkor tudom majd a szobát megnézni, amikor kiutazom februárban. Addig vizsgaidőszak van és anyagilag sem olcsó csak úgy ide-oda utazgatni az albérlet miatt. 

Szerintetek mennyire megbízhatóak ezek a hirdetések, az ott leírtak? Van ezzel kapcsolatban már vkinek tapasztalat?

Köszi előre is!

segítökéz 2 napja Creative Commons License 18325

Amit tegnap még elfelejtettem:

Amennyiben Béninek megállapodása van a hollandiai céggel, mert valami biztos van, ha ennyire sürgösen keres lakást, esetleg a munkaadóját kellene megkérni, hogy segitsen neki lakásügyben ott Roosendaal-ban, vagy annak közelében ha még idölegesen is, mert ha már munkába áll itt, akkor van lehetösége szerzödéssel, fizetéssel a zsebében egy számára megfelelö szállást találni.

Nem tudom elképzelni, hogy valaki felelötlenül mindent felégetve maga mögött elmegy egy más országba úgy, hogy "majd lesz valahogy".

Valamiféle igérete csak kaphatott, csak azt nem tudjuk mit és hogyan.

Mi nem látunk a dolgok mögé, ö pedig nem osztja meg velünk, ezért csak tapasztalati és általános tanácsokat tudunk adni, de hogy azok hogyan illenek bele az ö koncepciójába....fogalmunk sincs.

Amennyiben a jövendöbeli fönékének szüksége van rá megkockáztatom, talán az elsö pár havi bérletidíjat megelölegezi, amit majd a fizetéséböl apránként levon.

Előzmény: RodeTulp (18323)
RodeTulp 3 napja Creative Commons License 18324

Béni,

javaslom, Magyarországon keress lehetőségeket, ott beszéled a nyelvet legalább. Ez a vállalkozásod ily módon kudarcra van ítélve, bármennyire is fájdalmas ezt bevallani, és bármennyire szeretnél is itt boldogulni. Úgy nem fog menni, hogy alap dolgot (szállás) ismeretlen fórum-emberkékre és a véletlenre támaszkodva próbálsz megoldani, vagy nincs annyi pénzed, hogy legalább fél évre előre el tudd tartani magad itt.

A magánszektor megbízhatatlan, a hivatalos út pedig legalább 2 hónap kaució és drága albérleti díj. Viszont magánemberekkel ne kezdj, egy "barátságos" török vagy marokkói befogad addig, amíg előre kifizeted a bért (számla és bejelentkezési lehetőség nélkül) néhány hónapra, aztán simán kidob.... De nem diszkriminálok, olvastunk itt már korában hasonlót magyar bérbeadóval is a főszerepben...

És aztán panaszkodhatsz a jóistennél...

Vagy az önkormányzat tart egy ellenőrzést, és ő küldi el a jogtalanul a szociális lakásban tartózkodó külföldit/külföldieket..... A múltkor pont egy ilyen esetet láttam a TV-ben, mire hazament a lengyel hölgyemény, az egész hóbelevancát kipakolták egy bútortároló helyre, a zárakat lecserélték, a lakást az önkormányzat visszavette. A nőnek több havi előre kifizetett pénze úszott....

Előzmény: Soltesz Beni (18320)
RodeTulp 3 napja Creative Commons License 18323

Persze, hogy nem tudta felhasználni, holland nyelven kéne olvasni, angolul kéne Magyarországról intézkedni. Egyik sem megy...  Pedig rengeteg kiadó szoba van Roosendaalban.

Mirla lényegretapintó kérdéseire sem válaszolt Béni, az sem véletlen.... 

Kedves Helpende Hand,

még csak annyit személyesen, hogy gratulálok a holland tanár férjhez... Így nem lehetett nehéz megtanulni a nyelvet...

Előzmény: segítökéz (18321)
Aalsmeermunka 3 napja Creative Commons License 18322

Munkalehetőség: éttermi munka Aalsmeerben. Több pozícióra is lehet jelentkezni rész és teljes állásra is.

Feltételek: 

- elsősorban férfi, nagy munkabírású, terhelhető, szorgos munkatársakat keresünk

- munkaszüneti napokon és hétvégenként muszáj dolgozni

- különösebb tapasztalat nem szükséges, mert betanítunk.

- nyelvtudásként angol alap elegendő

Jelentkezni lehet személyesen az étteremben minden nap 12-17 között (kivéve hétfőn)

Cím: Aalsmeer 1431 BA Van Cleeffkade 15. Restaurant Eetze

segítökéz 3 napja Creative Commons License 18321

Kedves Béni!

Megértem kétségbeesett segélykiáltásodat, de aki nem Roosendaal-ban, vagy környékén lakik nem tud segíteni abban, hogy privátszemély lakását, vagy szobáját béreld ki.

Ehhez az ottani hirdetéseket kellene látni, vagy olvasni.

A mindig készségesen segítö Mirla linkeit nem tudtad felhasználni?

Üdv.

Előzmény: Soltesz Beni (18320)
Soltesz Beni 3 napja Creative Commons License 18320

Sziasztok Beni vagyok szuksegem lenne egy kaido szobara Roosendaalban kerlek segistsetek magan szemelyek lennenek jok igazabol de am . Mind1. Legyshiszives segitsen valaki konyorgom eleg megalazo de szuksegem van ra mert ezen sok mulik nekem elore is koszonom 

Üdv.: Beni

bolond38 3 napja Creative Commons License 18319

https://lebara.liquix.eu/?locale=nl

bolond38 3 napja Creative Commons License 18318

Szia Szunyog ! Ide kattintva tudjátok feltölteni a lebara kártyát!  Unlimited voor €30-at kell jelölni!            https://lebara.liquix.eu/?locale=nl

bolond38 4 napja Creative Commons License 18317
Előzmény: adri&szunyog (18313)
bolond38 4 napja Creative Commons License 18316
bolond38 4 napja Creative Commons License 18315

Az első félre ment bocsi!

Előzmény: bolond38 (18314)
bolond38 4 napja Creative Commons License 18314

http://www.snsbank.nl/particulier/home.html#                                                                                                     http://www.huncare.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=76 ezek gyorsban!

adri&szunyog 4 napja Creative Commons License 18313

Segitseget szeretnenk kerni,2 honapja jottunk ki hollandiaba(asten-be),van egy 4 eves kisfiunk es nem tudjuk merre vannak magyarokat foglalkoztato iskolak itt a kozelben. Ha valaki tud akkor kerjuk segitsen.elore is koszojuk!!

Quantumleap 6 napja Creative Commons License 18312

Kösz, de nem hiszem, hogy lenne hozzá hangom. :) Hanem a szalonba egyszer el kellene már menni, még egyszer sem voltam a hat év alatt.

Előzmény: mirla (18310)
Azegyetemista 6 napja Creative Commons License 18311

Kedves Mirla es Quantumleap!

Nagyon szépen köszönöm. Igy már van honnan elindulnom. A segitő holland szavakért külön köszönet. :) 

mirla 6 napja Creative Commons License 18310

Quantum,

olvastad, hogy magyar kórust szervez az amszterdami magyar szalon? (Hollandiai Magyar Szövetség Hírlevele) Heti próba, biztos jó társaság. Kottát olvasni nem kell feltétlen tudni! Magyarul tudó más nacionalitással rendelkezőket is várnak!

Én szívesen jelentkeznék, érdekesek a filmbemutatóik is, de sajnos messze lakom. Pedig "dalolva szép az élet!":)

Előzmény: Quantumleap (18308)
mirla 6 napja Creative Commons License 18309

https://kamernet.nl/huren/kamer-Leiden?gclid=CJra4LvUtcECFa7KtAodaBoAqg

http://studenten.leidenuniv.nl/voorzieningen-en-studentenleven/huisvesting/kamers.html

http://www.stichtingroofs.nl/roofs_en/

http://www.studentenwoningweb.nl/en/Inschrijven

Gratulálok az ösztöndíjadhoz!

Szállást keresni nem lesz könnyű, de még időben vagy februárig.

A fenti utolsó 2 link külföldi diákokat segít a szálláskeresésben.

A további találatokhoz a kulcsszavak: studentenhuisvesting Leiden, kamer huren Leiden, studentenkamers Leiden

Sok sikert!

Előzmény: Azegyetemista (18307)
Quantumleap okt. 18. Creative Commons License 18308

Valami diákszállástelep féle van Leiden mellett. Ott takarítottam pár éve, onnét tudom. Valahogy próbálj rákeresni google-n.

Előzmény: Azegyetemista (18307)
Azegyetemista okt. 17. Creative Commons License 18307

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Elnyertem egy tanulmányi ösztöndíjat és 2015. februártól Leidenben fogok tanulni 5 hónapig.

Elolvastam a korábban kint járt tanulók beszámolóit és ők is csak nagyon nehezen találtak lakást/szállást. Kollégium nincs.

Fontos lenne, hogy megbízható helyen, emberen keresztül foglaljak, mert kiutazni korábban - a vizsgák és anyagiak miatt -  nem tudok. Így személyesen nem tudok lakást/szobát keresni. 

Tudnátok segíteni hol és hogyan kezdjek neki?

Milyen árban vannak a kiadó lakások? (jó lenne az egyetemhez közel)

Mennyi általában a kaució és a közvetítői díj?

Előre is köszönöm!

Soltesz Beni okt. 16. Creative Commons License 18306

Koszonom szepen a segitseget probalkozom de most olvastam el az uzeneted es most fogok bongeszni. Koszonom megegyszer. Ha esetleg meg valaki tud valamit szivesen fogadnam

mirla okt. 15. Creative Commons License 18305

Béni,

ha beírod a keresőbe, hogy   kamer   huren roosendaal

akkor kapsz egy csomó találatot, de sajnos nem magyarul, hanem bizony hollandul.

Ezeket a szobákat persze hivatalosan, ingatlanközvetítőkön keresztül lehet bérelni, általában előre kell fizetni, kauciót is, és kérik a munkahelyi igazolást. Vannak bútorozott szobák (gemeubileerd) és szőnyeggel/lamináttal-függönnyel ellátottak (gestoffeerd), de üresek.

A kommunikácó életbevágóan fontos! A munkahelyeden hogy fogsz beszélni? Ők nem tudnak neked ebben segíteni?

És ez a munkahelyed, amiért mindent feladtál otthon, mennyire biztos és jövedelmező? Szerződésed már van? Milyen nyelven? Van elegendő tőkéd az itteni induláshoz?

Biztosítást kötni, egyéb ügyeket hogy fogsz intézni, milyen nyelven?

Van egy olyan érzésem, hogy nem vágtak át, csak te esetleg nem értetted a feltételeket....  Itt azért az átverés nemigen "divat", hacsak nem eleve a zavarosban halászik az ember...

Úgy látom, a más fórumokon neked adott tanácsokat mi nem olvashatjuk, ide külön nicket csináltál.

Elég aggasztó a helyzeted, ha valami fordításban tudok segíteni, írjál!

Előzmény: Soltesz Beni (18303)
schlumbergerrrr okt. 15. Creative Commons License 18304

Ej, hát azért talán ha külföldre megyek dolgozni, talán tudatosítom magammal, hogy ott külföldiül kell kommunikálnom. Ennyire nem szabadna ... tovább nem is mondom itthonról, a jó meleg kályha mellől, az előregondolkodásról meg a felelősségről elmélkedve pipázgatás közben. Kiadtad a saját sorsodat a saját kezedből.

Előzmény: Soltesz Beni (18303)
Soltesz Beni okt. 15. Creative Commons License 18303

Sziasztok! 

Nagyon nagy problemaval küzdök Roosendaal ban szobat kellene talanom mert megyek ki melozni es total nem tudom hogy hogyan keressek az angol tudasom nagyon gyenge a melom meg 2 hét mulva kezdodik .....volt egy szoba amit lefoglaltam de sajnos durvan megszivattak es buktam a szallast itthon mar feladtam az alberletem mindenemet beleoltem ebbe a meloba es most szo szerint ha nem megyek ki hontalan leszek .....eddigi forumokon mindenki mondja hogy menjek akkor a szuleimhez de sajnos nekem nincsenek egyedul vagyok es szo szerint el vagyok atkozva de nem szeretnek hontalan lenni ...hajléktalan. .. kelrek segitsetek bármilyen info segithet szoba kellene Roosendaal ban. Kerlek titeket segitsetek . Elore is köszönöm 

Üdv.: Beni

mirla okt. 14. Creative Commons License 18302

Mónika,

Már az első alkalommal írt kérdésedet is láttam, de nincs benne tapasztalatom.

De személyes véleményem csatlakozik az előttem szólókéhoz: szerintem egy EU-országban, a mai komputerizált adatrendszerben mindenkit el tudnak érni... Idő kérdése.

Ne várd meg, míg mindenféle plusz költségek (pl. kamat és büntetések is) a tartozásod tetejébe jön.

Én úgy tudom, az adótartozás nem évül el, ha az adóhatóság kiküldte neked az "aanslag"-ot. Ha ezt viszont elmulasztotta, 5 év után nem kérheti az esetlegesen fennállt adótartozást.

Ha fizetési nehézségeid vannak, akkor azt lehet kérni, hogy részletekben fizesd, erre megvan a belastingdienst oldalán a megfelelő nyomtatvány. Persze, meg kell felelni bizonyos feltételeknek is, hogy ezt megadják.

Már a banki rendszerben sincs adatvédelem, mindent ki kell adniuk, ha kérik, vége a titkos számlák korának. Régen a közlekedési bírságokat sem nagyon hajtották be külföldieken, ma már ez sem probléma, néhány kattintás, és megvan a cím, ahová postázni lehet a csekket....

Előzmény: Fehér Mónika (18285)
mirla okt. 14. Creative Commons License 18301

Kedves Segítőkéz,

Semmi gond, én sem vagyok itt mindig. És nem is leszek... Régebben rendszeresen válaszolgattam, amiben tudtam, de most pl. mi ketten  megint jól eltársalogtunk, de aki a kérdést feltette, elfelejtett reagálni ismét... És ez már annyiszor, de annyiszor előfordult....

Kedves Szignum7, örömmel válaszoltunk a kérdésedre, időt, energiát nem kímélve, szívesen, máskor is! (de már úgysem olvassa ezt sem szerintem...)

Előzmény: segítökéz (18300)