Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

travellel 2014.04.19 18:25:16 © 18104

Sziasztok 

Szeretnék 2014 április 23-án szerdán kora délután Venloból Magyarországra utazni, ha valakinek van szabad helye autóban korrekt áron, kérem üzenjen a +49 15166931941 telefonra sms-ben. 

Köszönöm 

KertiGergo 2014.04.17 17:07:50 © 18103

ismeri valaki a flex-temp hungary kft-t?

holnap megyek hozzájuk interjúra, elég korrektnek tűnnek, csak nehogy ez is egy kívülről csillogó, belülről rohadó cég legyen.

köszönöm a segítséget előre is

gergő

hibiszkusz44 2014.04.17 10:24:43 © 18102

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy jár valakinek gyereke Waldorf iskolába?

Bízom benne,hogy találok valakit.

Vivien

EveeBozso 2014.04.10 09:04:43 © 18100

Sziasztok!

Van 2 db Budapest-Eindhoven eladó jegyem.
Oda: Budapest - április 25. péntek 6.10
Vissza: Eindhoven - április 27. vasárnap 17.25
(Pont a Király Napra eső hétvgéről van szó.)

További infoért érdeklődni:
evee_bozso@yahoo.com e-mail címen vagy
facebook-on levélben Bozsoki Ivettnél.

Várom jelentkezéseiteket!
Ivett

Allize 2014.04.03 12:48:33 © 18099

Munkat keresek Hollandiaban szallassal,ha valaki tudna valamit megköszönnem.

+3670 571 88 83

qwertza16 2014.04.01 18:53:39 © 18098

SZOBA KIADÓ DEN HAAG belvárosában 350 euróért egy főnek vagy 2 főnek 200 euróért fejenként. A környezetére igényes emberek jelentkezését várom a 06 47 493 331-es telefonszámon.

Dóri77 2014.04.01 12:22:50 © 18097

Sziasztok  !   9  hónapja  dolgozom  Hollandiában,  szeretnék  májusban  Rotterdamba  költözni

amennyiben  valaki  tudna  ottani  munkaközvetítőt  ajánlani  megköszönném....

Végzettségem  felszolgáló  és  kutyakozmetikus, jelenleg  csomagolói  munkát  végzek.

Kacsabácsi666 2014.03.30 18:43:12 © 18096

Sziasztok, szeretnék érdeklődni, hogy vannak-e kint olyan fiatalok akik befogadnának magyar fiatalokat albérlőtársnak?

Quantumleap 2014.03.28 12:54:15 © 18094

Pénzt gyűjtesz, kijössz, és nekiállsz itt keresgélni. Ez a legpraktikusabb mód.

Előzmény: Allize (18092)
Allize 2014.03.28 12:25:20 © 18093

bocsi.+3670 571 88 83

Allize 2014.03.28 12:23:59 © 18092

Hello,munkat keresek Hollandiaban,szallassal,meg Magyarorszagon vagyok,szoval olyan munkalehetöseg erdekelne,aminel igy kitudok jutni,nekem eleg fontos lenne ez mar ! ha valaki tudna valamit leccii szoljon,vagy irjon nekem,kene a segitseg,teljesen egyedül keresek munkat,es nem vmi könnyü igy mert sok van ami ketes,es mindig amikor közlik hogy mehetek,vmi bibi törtenik utana,es vagy abbamarad,vagy nemszolnak,vagy huzodik...vki segitsen,köszi...erdekel gyari,üveghazi,kerteszeti,viragköteszeti,raktari,szallodaimunka Email:etra89@freemail.hu telsz.:+3670 6571 88 83

segítökéz 2014.03.27 11:15:08 © 18091

Kedves Mókus1977!

Látom, már sok jó tanácsot kaptál.

Szerintem is habozás nélkül irasd át a kisfiút a másik iskolába.

Nem lesz törés benne, mert a külföldi gyerekek is saját tapasztalatból tudják, mennyire fontos a másik befogadása, ezért nem lesz kiközösítve.

És nagy a valószinüsége, hogy az ottani tanitóknak megfelelö tapasztalatuk van abban,

hogyan vezesse be az uj iskolai életbe a kicsit. De nem csak abban, hanem felkészültebbek a nyelv tanitásában is.

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! :))))

Sok sikert!

Előzmény: Mókus1977 (18090)
Mókus1977 2014.03.27 11:08:10 © 18090

Köszönöm a megerősítést és a segítséget, jelentkezem mindenképp a végső megoldással :-)

Üdv mindenkinek :-)

Előzmény: mirla (18088)
Mókus1977 2014.03.27 11:01:51 © 18089

Otthon egy nagyon nyitott, kezdeményező, közvetlen gyerek volt, aki mindig mosolygott, csacsogott, kereste a gyerekek társaságát és élvezte is a barátokkal való játékot. Pont ez az ami miatt magam alatt vagyok, mert most azt látni, hogy magányos, kedvetlen, mindennek ellenszegül, nagyon rossz érzés. Persze benne van a környezetváltozás is, de pont ezért kellene a tanároknak segíteni őt a csoport tagjává válni és nem hagyni őt egyedül tengődni.

A tanárnővel már beszéltem, hogy esetleg nem lehetne-e kicsit külön foglalkozni a gyerekkel, heti egy alkalommal pár percet az alapokra tanítani, azt mondta ez egy jó ötlet, majd megbeszélik. Persze nem történt semmi, én pedig nem akarok tolakodni.

Előzmény: schlumbergerrrr (18087)
mirla 2014.03.27 11:01:36 © 18088

Csatlakozom az előttem szóló ifjú bölcshöz!:)

Mókus,

a döntésed már megfogalmazódott a hsz-dban, csak még nem tetted meg gyermeketek sürgős átíratását a másik iskolába!

Súlyos pedagógiai hiba, akármilyen "szellemű" egy iskola, hogy nem foglalkoznak vele. Lehet persze az ok a tapasztalatlanság, a lehetőség hiánya (a tanárnőnek nincs óraszáma erre, önként pedig nem vállalja), vagy egyszerűen közömbösség.

Mielőtt átíratod a gyereket, azért nyomatékosítsd az új suliban, hogy miért történik oda a beíratása, konkrétan kérdezz rá, hogyan, milyen módon, mikor fogják a gyereket segíteni a nyelv elsajátításában.

A lurkóval pedig meg kell beszélni, hogy az ő érdeke a váltás, jobban fogja érezni magát, kis barátokat fog hamar szerezni, legalábbis remélhetőleg. Így nem traumaként éli majd meg az ismét új környezetet, hanem várja és motivált lesz.

Ha hagyjátok a régi iskolában, szerintem előbb-utóbb szorongást, magatartászavarokat fog okozni a szituáció. A nyelvet ugyan előbb-utóbb el fogja sajátítani, de nem mindegy, hogyan és milyen esetleges következményekkel.

Ez az én véleményem.

Jó ötlet, ha a szülők között keresel egy önkéntest, aki az első néhány hétben a kezdő lökést megadja nyelvi téren, vagy a helyi önkéntes szervezetekben, mindenhol vannak ilyenek! Az önkormányzatnál is érdeklődj "taalmaatje"-t keresve gyermeketeknek. Igaz, hogy ez akkor iskolán kívüli elfoglaltság lenne, de nagyon fontos, és csak egy ideig, amíg a legalapvetőbb kommunikációt elsajátítja. A többi úgy rá fog ragadni, hogy észre sem veszitek!:)

Sok sikert!

Előzmény: Mókus1977 (18086)
schlumbergerrrr 2014.03.27 10:47:25 © 18087

Teher alatt nő a pálma...

Én úgy látom, hogy ha a gyerek kap egy lökést, akkor megrázza magát, és szembefordul vele. Azaz jobban tennéd, ha kivennéd a langyos vízből, és átvinnéd oda, ahol intenzíven tudna bekapcsolódni a közösségbe. A gyerekek hihetetlen mértékben terhelhetők, hamar felveszik a ,,fordulatot", nem úgy, mint a felnőttek.

Mondom én messziről, anélkül, hogy ismerném a gyerek személyiségét...

Előzmény: Mókus1977 (18086)
Mókus1977 2014.03.27 10:15:02 © 18086

Tegnap biztos ami biztos alapon elmentem és megnéztem egy másik iskolát. Most próbálok pro és kontra alapon dönteni, hogy váltsunk vagy sem. Igazából összeállt bennem a kép, hogy mi a baj a mostani sulival, mégpedig, hogy ez egy pici Dalton szellemű iskola, ahol saját bevallásuk szerint nincs tapasztalatuk a külföldi gyerekekkel, így nem is foglalkoznak vele. Persze nem azt várom el, hogy egy tanár csak az én gyerekemmel foglalkozzon, hanem amikor látják, hogy régóta egyedül ücsörög, akkor próbálják bevonni egy játékba, teremtsenek olyan helyzetet amivel elérik, hogy kezdjen el kommunikálni a többiekkel, nyisson feléjük, ők is vonják be a játékba és próbáljanak közeledni felé. És azt hiszem ez a tanár dolga lenne, nem pedig hagyni a gyereket heteken keresztül egyedül lézengni, egyedül játszani a sarokban, minden nap a számítógépen játszani fülhallgatóval a fején. A kisfiamban van egy félelem a többiekkel szemben a nyelv miatt, a tanárok feladata lenne, hogy segítség az ő integrálódását a csoportba. A másik iskola amit megnéztem, egy sokkal nagyobb, sima basisschool, tele külföldi gyerekekkel, így sokkal nagyobb tapasztalatuk van az ilyen helyzetek kezelésében. Itt biztos vagyok benne, hogy odafigyelnének a gyerek integrálására, a nagy kérdés csak az, hogy mivel teszek jót a gyereknek... ha most újra megbolygatom és átviszem egy felkészültebb iskolába ahol sokkal hamarabb elsajátítja a nyelvet és beilleszkedik vagy hagyom a már megszokott iskolában és hagyom lézengni egyedül...

Bocsánat ha untatok valakit a dilemmáimmal, de olyan nehéz a gyerek sorsa / élete felett dönteni, sokkal nehezebb, mint a saját dolgaim felett. :-)

Szép napot mindenkinek :-)

qwertza16 2014.03.26 22:29:06 © 18085

SZOBA KIADÓ április 1-től Den Haag belvárosában, közel a Centraal állomáshoz. Teljesen felszerelt, bútorozott, jó közlekedési lehetőségekkel és internet eléréssel. A környezetére igényes pár vagy két fő jelentkezését várom a 06 47 493 331-es telefonszámon. Az ár csak 240 euró/fő/hó.

Biborka75 2014.03.26 12:43:43 © 18084

Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Tényleg. Sajnálom, hogy egy késő esti fáradt írásommal ilyen kavarodást okoztam. Nyílván a miért megyek és mit fogok dolgozni és kivel azt úgy érzem a magánterületem, ezért nem fejtettem ki, de szerencsére minden szépen alakul. :) És igen lehet túlaggódom a gyerekek dolgait, de ennek is oka van.

Mindenkinek szép napot kívánok!

B.

Előzmény: segítökéz (18080)
fg123 2014.03.26 12:07:06 © 18083

Helló!

Érdeklődni szeretnék tőletek, beadtam az önéletrajzomat pár helyre és kaptam is visszajelzést mind pozitívat mind negatívat is. Egy munkaközvetítővel már hónapok óta levelezem és telefonálunk egymással és elég nyögvenyelősen mennek a dolgok.

Ez a munkamenet ilyen a hollandoknál vagy a közvetítő ilyen? Többször megrágják a dolgokat? Mert ahogyan látom folyamatosan írni kell nekik hogy van e valami munka mert ők nem nagyon írnak.

Üdv

Tipetupa 2014.03.26 11:39:27 © 18082

Bíborka, nekem két lányom van, akik az utóbbi pár évben végezték el a középiskolát és most főiskolások.
Nem akarlak elkeseríteni, de így hirtelenjében nem tudok olyan középiskolát mondani, ahol ne lennének különböző bevándorlók gyerekei. 
Igaz, hogy különböző szinteken különböző arányokban, de a főiskolán is együtt tanulnak a holland-holland származásúak a marokkói/indiai/orosz/magyar(;-)) diákokkal.
Az alapítványi iskolákat nem ismerem, talán még azokat érdemes lenne megnézned, lehet megnyugtatóbbnak találnád.

Előzmény: segítökéz (18078)
noordbrabander 2014.03.26 10:32:25 © 18081

Kedves Biborka!

Nagyon egyetertek RodeTulp es Segitokez a holland multikulturalis egyuttelessel kapcsolatos hozzaszolasaival.

Gondolj bele abba is, hogy kinttartozkodasod elso idejeben, foleg amig a nyelvet nem beszelitek, Te es a gyermekeid is csak egy lesztek az “egyeb nemzetisegekbol”: Oost-Europeanen… (nem mindenkit erdekel itt az, hogy Magyarorszag Europa kozepen fekszik). Akarmennyire is toleransok a hollandok, ok is olyan iskolaba jaratjak legszivesebben a gyermekuket, ahova tobbsegeben holland szarmazasu gyerekek jarnak.

Ne vedd rossz neven, hogy felvetem, de nem ertem teljesen a kijoveteled inditekat. Kijonnel ket iskolaskoru gyermekkel, meg nem talaltal itt munkat, nem beszeled a nyelvet, egy holland ismeros berelne neked lakast, aki nem lakna veletek. Pontosabban azt nem ertem, hogy mibol fogtok itt megelni. Vagy a tarsadnak van itt munkaja?

Mindenesetre sok sikert es meg hallunk Feloled!

Előzmény: Biborka75 (18079)
segítökéz 2014.03.26 09:49:12 © 18080

Kedves Bíborka75!

Még éppen a gépnél vagyok és a RodeTulp-nak adresszált kérdésedre válaszolok, ha nem haragszol.

"Én csupán azt szerettem volna tudni, hogy az éppen tinédzser korú érzékeny lányom vajon hogyan venné ezt."--írod.

A lányodnak ( korábban azt hittem fiú gyerekröl van szó, ezért elnézést kérek! ) semmi baja nem lesz, ha több kultúrájú gyerekkel fog tanulni.

Mint írtam, a férjem hasonló iskolában tanít, van kb. három magyar diákja is többek

között, mindegyik a tini-korban és nagyon jól veszik az "akadályt".

Különben is ezekben az iskolákban, mint azt is írtam 12 és 16 év között foglalkoznak

a külföldi diákokkal, tehát valamennyit érinti a tinédzser kor, még soha nem mondja

a férjem, hogy valami lelki deffektus érte volna öket.

Söt, remekül kijönnek egymással.

A helyedben emiatt aggódnék a legkevesebbet.

Nagyobb gondod lesz azzal, hogy munkát találj, szerintem inkább ezzel foglalkozz, e körül szimatolj. A gyerek rugalmas, amit Te magad aggodalommal próbálsz a lányod nevében átélni, az nála egy aránylag egyszerü átállás lesz. Tehát ne ilyenekbe öld az energiádat.

Üdv. S.

Előzmény: Biborka75 (18079)
Biborka75 2014.03.26 09:28:30 © 18079

Kedves RodeTulp!

Uhhhh azt hiszem teljesen félreérthető voltam. Igazából neház úgy egy tömör hozzászólást írni, hogy az ember értse mit is akartam. Nekem semmi bajom nincsen a különböző emberekkel, most is dolgozom és dolgoztam is velük. Hollandia sem új számomra, nagyon jól ismerem őket. Én csupán azt szerettem volna tudni, hogy az éppen tinédzser korú érzékeny lányom vajon hogyan venné ezt.

Köszönöm a kioktatást Hollandiáról amolyan magyar módon....

Szép napot!

UI: Segítőkéz, nagyon köszönöm újra:)

Előzmény: RodeTulp (18077)
segítökéz 2014.03.26 09:02:45 © 18078

Kedves Bíborka75!

Az iskolával kapcsolatban: nem akarlak elkeseríteni,de nem tartom valószínünek, hogy a fiad ki tudja kerülni az ISK- t. Ezeknek az iskoláknak a célja, hogy a holland nyelv rejtelmeibe bevezessék az idejövö gyerekeket. Nem valószinü, söt biztos, hogy a középiskola nem fogja befogadni, mert nem az a profiljuk, hogy a bevándorló gyerekeket alapfokon tanítsák meg a nyelvre. Visszahúzná a többi diákot és az is biztos, nem kapna

ott olyan gondos és alapos figyelmet/foglalkozást, mint a fent emlitett "elökészítö" iskolában, ahol erre specializálták magukat.

A fiad az Élet bármely területén szembe fog itt találkozni más kultúráju gyerekekkel, felnöttekkel. Kezdve a középiskolától a munkahelyig, stb. Ez elkerülhetetlen ebben--ahogy RodeTulp is írja--multikulturális társadalomban.

Tudod, mint jövevények Nektek kell alkalmazkodni és nem a befogadó országnak hozzátok.

És igaza van az elöttem beírónak, amennyiben Te akarsz feltételeket szabni, jobb, ha utnak sem eredtek.

Mielött elhagynátok Magyarországot nagyon gondold át a tanácsainkat, nehogy késöbb

bánd meg, amikor már késö.

Üdv.

Előzmény: Biborka75 (18076)
RodeTulp 2014.03.26 00:25:36 © 18077

Bíborka!

Idáig szimpatikus voltál...

Ezt írod: "jó-e az a gyereknek, ha különböző .....kultúrával rendelkező gyerekekkel tanul együtt. Indiai, marokkói és egyéb nemzetiségek".

Tudod, hogy ez mekkora diszkrimináció?!? A te kultúrád mennyivel jobb az övéktől? Már ha ezek után van... És ha mégis, ki mondja meg, hogy a te kultúrád jó vagy nem?

Idejössz abba a Hollandiába, amelyik téged és gyerekedet is befogad, elvárod a holland iskolától, hogy segítsék, neked a holland állam munkát és "önkormányzati" lakást adjon, de a gyerekedet el akarod szigetelni a mindenféle jött-ment kultúrával rendelkező gyerekektől.... Akkor miért nem maradsz Magyarországon?!?!?! Még ide sem jöttél, máris lenézed a többi nációt!

Tudod, Hollandia arról híres, hogy a középkortól befogad mindenféle színű,  vallású, nemi identitású,  világfelfogású embert, köztük minket, magyarokat is...

Ezt hívják úgy, hogy multikulturális társadalom.

Hogy az utóbbi évek tendenciája és eseményei ezt az elvileg (de gyakorlatilag sosem) ideális társadalomformát erősen megkérdőjelezik, és a hollandok már nem is annyira szeretnék  ezt a társadalmi formát, az már más kérdés.... 

Javaslom, a fenti fogalmon kívül tanuld meg mielőbb ezt is: tolerancia. Ez a második legfontosabb szó itt ugyanis,  a harmadik pedig: respect.

Előzmény: Biborka75 (18076)
Biborka75 2014.03.25 23:17:52 © 18076

Kedves Segítőkéz!

Felvettem a kapcsolatot az ISK sulival. válaszoltak is. Vannak fenntartásaim, hogy jó-e az a gyereknek, ha különböző korú és kultúrával rendelkező gyerekekkel tanul együtt. Indiai, marokkói és egyéb nemzetiségek 12-18 éves korig egy csoportban. Szóval most kutakodok, hogy lehetne mégis normális középiskolába íratni. A kicsi 9 éves, ővele nincs gond, megy a basisschoolba.:)
A gondom a lakás. Sok feltétel szükséges hozzá és nehéz az irodákkal felvenni a kapcsolat. Munkát is keresek, mert azt is kérik a bérléshez, bár terveim szerint akkor kerestem volna ha már kint vagyunk. Jó lenne összehozni az új tanévre mindent. Igyekszem. Már nyáron szeretnék kint lenni és valami intenzív nyelvtanfolyamra iratkozni. Ha valaki tud jó nyelvsulit vagy nyári kurzust a frízeknél, szívesen veszem!:)

Jóéjt 

B.

Előzmény: segítökéz (18075)
segítökéz 2014.03.25 22:26:56 © 18075

Kedves Biborka75!

Köszönöm dícsérö sorodat. Örülök, ha olyan honfitársaimnak segíthetek, akik itt Hollandiában, új hazájukban kezdik el életüket.

Elsöként azt kérdezném meg, sikerült-e az iskolával kapcsolatba lépned és mikortól

esedékes a kisfiad oda való beiratkozása?

Kérlek, vedd lazán a kijöveteledet, itt is emberek élnek és nem is rossz emberek.

Amire majd figyelj: ne zárkózz el senkitöl. A hollandok nem olyan nyakba borulósak, mint mi magyarok, de ha megkedvelnek és barátukká fogadnak, nem tudsz olyat kérni, amit ne tennének meg érted. Legyél kedves, barátságos velük szembe, soha ne akard a magyar szokásokat rájuk eröltetni, mert egy idö után ök maguk fognak érdeklödni ezek felöl.

Tudom, hazát váltani felér egy új kihívással, mégis vigasztaljon az a tudat, hogy másfél óra repülés és --ez ma már nem drága mulatság--ismét otthon lehetsz.

Vagy az is "vigasz"lehet, hogy nem Új - Zélandban, vagy Ausztráliában élsz majd, ahonnan nehezebben elérhetö Magyarország.

Ha ezek a gondolatok letisztulnak elötted, már nem is lesz nagy honvágyad.

Mikorra tervezitek az idejövetelt?

Üdvözöllek !

Előzmény: Biborka75 (18073)
Laszlo17 2014.03.25 21:55:04 © 18074

Hollandiában élő,  nagy gyakorlattal rendelkező magyartanár (nő) Skype-on keresztül holland nyelvleckéket ad.

Kezdő, haladó, középhaladó szint, a tanuló saját anyagát felhasználva!

Hangsúly: helyes kiejtés + beszédcentrikusság

Kedvező óradíjak!

További infó: holland.via.skype@gmail.com

Biborka75 2014.03.25 21:15:18 © 18073

Kedves Segítőkéz!

Én még csak az előkészületektől vagyok hol fent hol lent, de olyan jóóó olvasni az írásaidat. Köszi az új energiát! :) Mókus kitartás!

üdv

B.

Előzmény: segítökéz (18072)