Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fg123 Creative Commons License 20 órája 0 0 18555

Helló!

-Nekem minden angolul zajlott, az állásinterjú, egyeztetések, stb. Nekem kb erős alapfokom gyenge közepem van.

-Forgácsolóként vagyok kint.

-A közvetítő bérel szobákat én az egyik ilyenben lakom. Nem kell fizetnem érte. A konyha, fürdő, wc közös.

-Kijöhetnek hozzám de azt jeleznem kell. Időtartamra nem tudom, még nem kérdeztem.

-Ez nem kimondottan munkásszálló mindenkinek van egy külön szobája, élnek itt, hollnadok, lengyelek,stb. Vegyes. Hallottam már rosszabbat is a szállással kapcsolatban.

- Ha külön akarsz menni akkor a főbérlő elkérheti vagy talán el is kéri a munkaszerződésed hogy ki tudod e fizetni az albérletet. Ebben nincsen tapasztalatom ezt én is csak hallottam.

-Holland közvetítő

Sajnos sok rosszat hallottam ismerősöktől és az interneten a külföldi munkavállalás buktatóiról. Úgy voltam vele ha csak egy rosszat hallok az adott cégről vagy közvetítőről akkor hagyom a fenébe, keresek mást. Ezért tartott több mint egy évig.

Nem veszem zokon én is elég sokat kérdeztem mindenki így indul neki.

Köszönöm, neked is sok szerencsét.

Előzmény: flami1973 (18554)
flami1973 Creative Commons License 1 napja 0 0 18554

Szia!

Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál, nagyon kedves tőled.

Ez is elég sok segítség, amit eddig írtál. Csak pár apróságot még engedd meg, hogy kérdezzek, persze amire nem akarsz, arra ne válaszolj.

Milyen szintű angol tudásra volt szükséged a munkádhoz? Esetleg ha nem gond, megírnád, milyen munkaterületre mentél? Csak összehasonlításként.

A szállást a munkaadó szerezte neked, vagy önállóan sikerült rátalálnod? Elvileg ha akarnál kivinni barátot vagy családtagot a jelenlegi szállásodra, akkor megtehetnéd, nem tiltaná a munkaadód?

Ezt csak azért kérdezem, mert annyira rossz volt tegnap azt hallani, hogy a szakmunkásokat munkásszállón helyezik el, és nem vihetnek magukkal senkit.

Holllandiában is van olyan, hogy referenciához kötik az albérletet, tehát korábbi szállásról kell vinni ajánlást? Mert az angoloknál van ilyen állítólag.

Tök szuper, hogy neked mindent elintéztek. Magyar vagy holland közvetítő cég intézte, vagy esetleg valaki ismerős?

Kérlek ne vedd zokon, hogy kérdezek még, csak próbálok kiokosodni.

Nehéz volt a kijutás? Mert írtad, hogy régebb óta próbáltad.

ha esetleg szívesebben válaszolnál privátban, akkor légyszi írd meg, akkor küldök e-mail címet.

Tiszta szívből kívánom, hogy legyen sok szerencséd a kinti életedben, és minden tekintetben jól alakuljon a sorsod.

Szép napot kívánok!

Előzmény: fg123 (18551)
fg123 Creative Commons License 1 napja 0 0 18553

Köszönöm a gratulációd. Igen már több mint 1 éve próbálkoztam, sikerült az első lépés. Neked is sok sikert kívánok.

Előzmény: mirla (18552)
mirla Creative Commons License 1 napja 0 0 18552

Kedves FG,

Gratulálok, ezek szerint összejött!:)

Ha jól emlékszem, már több mint egy éve próbálkoztál, a lényeg, hogy elérted a célod!

Sok sikert a munkában és minden más téren!

Előzmény: fg123 (18551)
fg123 Creative Commons License 1 napja 0 0 18551

Helló!

Én angol nyelvtudással jöttem ki múlt hét vasárnap. Nekem elég volt az angol is de ez képzettség függő sztem. Valahol elvárhatják a Hollandot is.

Egyedül jöttem ki és egy szobában lakom jelenleg. Nekem mindent elintéztek: vártak a reptéren, sofi szám, szoba, melóhely. Ennyit tudtam jelenleg neked írni, még nincsen túl sok tapasztalatom.

Előzmény: flami1973 (18550)
flami1973 Creative Commons License 2 napja 0 0 18550

Sziasztok!

Utólag visszaolvasva a tegnap este íródott 18548 számú hozzászólásomat, lehet, hogy kicsit furcsán sikerült a mondanivalómat megfogalmazni, ezért utólag bocs. Megmondom őszintén, azért lett ilyen, mert féltem a negatív beszólásoktól. Viszont aki lépni és haladni szeretne, az kénytelen feltenni ezeket a kérdéseket így itthonról, a teljes homályból.

De a kérdések tartalma ugyanaz.

Ma megkérdeztem egy munkaközvetítőt, aki külföldre közvetít, de sajnos nem tudom mennyire megbízhatóak az információi. Ő azt mondta, hogy Hollandiában nekik konkrét partnereik vannak, akik angol vagy német nyelvtudással keresik az embereket Magyarországról. Ezzel ellentétben a fórumokon a már kint élők hangsúlyozzák, hogy holland nyelvtudás nélkül nem lehet boldogulni. Akkor most mi  a valós helyzet? Minden a nyelvtudáson áll vagy bukik, valamint a nyelvtanulásra azért kell némi idő is, tehát nem mindegy, hogy az ember melyikre áll rá,  tehát a kérdés fontos.

A másik, azt is elmondta ez a közvetítő, hogy szakmunkásokat szintén szólóban szoktak kiközvetíteni, munkásszállásokra, ami azért szerintem sokunknak elég nagy pofán vágás, mert nem gondolom, hogy az emberek zöme egyedül szeretne kimenni. Esetünkben gyermek nincs, aki még nehezítené az amúgy is furcsa és nem igazán emberközpontú helyzetet, tehát feltételezem, valami megoldás erre a problémára is kell hogy legyen. Mit tudtok erről?

Vagy kezdetben eleve csak olyan állásokra jelentkezzen, aki párban akar kimenni, ami pároknak szól? Elég kevés ilyen van szerintem.

Egy jó szakmunkás nem tud annyi pénzt keresni, hogy albérletet vagy legalább egy kisméretű szobát tudjon bérelni Hollandiában, ahol együtt élhet a társával? Nincsenek nagy igények, de azért esély kellene az embernek.

És persze vannak olyan emberek is, akik ismeretséggel mennek ki, ott érdekes módon már sem a nyelvtudás, sem a család nem hátráltató tényező.

Az esetleges válaszokat köszönöm.

RodeTulp Creative Commons License 2 napja 0 0 18549

No, jól van, látom, összejött!

Jó utat hazafelé!

Előzmény: djarum (18547)
flami1973 Creative Commons License 2 napja 0 0 18548

Kedves Honfitársaim!

Nyelvtudásbéli képességeink felfejlesztése miatt csak jövő tavasszal szeretnénk kimenni Hollandiába dolgozni, ezért jó előre szeretnék tájékozódni.

Hollandiáról eddig csak jót hallottam, kultúrnemzet, minden tekintetben, de a valóságot, a dolgos hétköznapokat csak Ti ismeritek, aki sok éve kint éltek, ezért fordulok hozzátok.

Párom asztalos, húsz éves gyakorlattal, nagyon jó szakember, 45 éves, angolt alapszinten beszéli, én 40 éves vagyok, mindenféle végzettséggel, pedagógiai, adminisztratív, webes, de gondolom, kezdetben csak egyszerűbb dolgokra van esély, de  felvállalom, csak legyen valami. Angoltudásom társalgási szint,.

Első és legfontosabb kérdés: a leírtak alapján, és mivel van még egy évünk, a leírásaitok alapján is arra a következtetésre jutottam, hogy nem inkább a holland nyelvet kéne nagy erőkkel elkezdenünk, minthogy az angolt gyötörjük?

Második kérdés: van Magyarországon megbízható közvetítő cég, aki legalább az indulásban, és az első állás megtalálásában segíteni tud?

Harmadszor: Van e arra esélyünk (gyerek nélkül mennénk), hogy együtt, egy időpontban mehessünk ki? Vagy ez lehetetlen, mert nem lehet albérletet találni?

Egyenlőre ennyi, később még kérdezek, remélem, válaszoltok.

Ha igen, előre is köszönöm. Üdv.

djarum Creative Commons License 2 napja 0 0 18547

Köszönöm a tippet!

Előzmény: RodeTulp (18544)
RodeTulp Creative Commons License 5 napja 0 0 18546

Most panaszkodsz vagy dicsekedsz???

Ha nem akarod, hogy "riogassanak" a fejvadászok, szedd le a CV-det a netről, ahol éppen terjeszted. 

Csak a dolgukat teszik.

Tipikus magyar hozzáállás egyébként, hogy még egy pozitív dologból is nyavalygást tudsz kreálni....

Előzmény: ocso79 (18545)
ocso79 Creative Commons License 6 napja 0 0 18545

Basszus engem meg nem hagynak beken a hollandok.Allandoan munkaval riogatnak pedig nem is elek ott.
Nem gyozom visszautasitani.

RodeTulp Creative Commons License 2015.03.24 0 0 18544

Igaz, ez a telekocsi fórum (lásd link) nem túl aktív, de sosem lehet tudni. Talán megéri ide is feltenned a felhívást.

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=17372&forum=9&52

Előzmény: djarum (18543)
djarum Creative Commons License 2015.03.24 0 0 18543

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy 03.30-án délután - Amszterdamból Budapestre nem utazik-e valaki autóval, ahová be tudnék csatlakozni.

Előre is köszönöm a választ!

djarum

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2015.03.16 0 0 18542

Sziasztok,

a magyar kreativitás :) ékes bizonyítékaként pár napja elindult kickstarteres projektünket szeretnénk minél több emberhez eljuttatni, ebben kérjük segítségeteket.

Két magyar srác vagyunk, feltalálók. Kidolgoztunk egy szerintünk nagyon klassz terméket, és most feltettük a kickstarterre, hogy összegyűjtsük rá a pénzt.

Ez a link:

https://www.kickstarter.com/projects/1384080286/highcan-new-way-of-thinking-about-a-watering-can?ref=nav_search

A lényeg: pledge and spread the word!

Támogassátok a projektünket, pledge-eljetek, hogy mindenkinek legyen ilyen gyönyörű dizájn-locsolója.

köszönjük szépen és üdv
Karesz és Tomi
(Cserépfalu-Budapest-Harlow)

_321 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 18541

Sziasztok! Olyan létezik, hogy ha csak néhány hétre, maximum egy-két hónapra megyek ki Hollandiába, akkor találhatok esetleg valami néhány órás, részmunkaidős, alkalmi munkát? Roosendal, Oudenbosch környékéről lenne szó. Szakmunka vagy nehéz fizikai munka sajnos kizárva, de olyasmire gondolok, hogy mondjuk besegíteni valami vendéglátóhelyen, bármilyen szolgáltatónál, vagy akár valami könnyű irodai munkát végezni, rövid betanulással és társalgási angollal. Vagy a munkaközvetítők ilyesmivel nem foglalkoznak? A szállás megoldható, nem tervezek kint hosszú távra, és lenne más dolgom is, de ha már ott lennék, kihasználnám az időt és keresnék egy kis pénzt. Előre is köszi a tippeket!

GOLAZ111 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 18540

Szerintem nézd meg az üdülési jog telepeken, ott szokott kiadó ház lenni, márahogy olcsón.

Előzmény: G-Atti (18535)
fg123 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 18539

Köszönöm szépen a gyors válaszod.

Előzmény: ehead (18538)
ehead Creative Commons License 2015.03.02 0 1 18538

A mastercard hasznalatakor tobb helyen extra koltseget szamolnak fel. Pl. Vonatjegyvasarlas. Elelmiszeruzletekben nem szivesen latjak. Az AH biztosan nem. A Maestro jobb valasztas.  De bizonyos esetekben pedig a hitelkartya kell, pl. autokolcsonzes vagy netes vasarlas.

Előzmény: fg123 (18536)
ehead Creative Commons License 2015.03.02 0 0 18537

Hollandiaban van tobb szallodahalozat, de olcso motelhalozatrol en meg nem hallottam. 2 fore ha 50 EUR/ej aron talasz szobat, az mar nagyon jo arnak szamit. Legyen az barhol az orszagban.

Előzmény: G-Atti (18535)
fg123 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 18536

Heló! Érdeklődni szeretnék a már kint élőktől, hogy milyen típusú magyar bankkártyát fogadnak el Hollandiában. Jelenleg MasteCard-om van és azt hallottam, hogy inkább a Maestro-t fogadják el több helyen. Mik a tapasztalatok? Előre is köszönöm!

G-Atti Creative Commons License 2015.02.26 0 0 18535

Szervusztok!

Volna egy állásajánlatom hollandiában,de néhe szívesen meglátogatna a család.

Tudna -e nekem valaki aki hollandiában él, tanácsot adni azügyben hogy milyen áron tudnék szobát bérelni a családomnak(2fő)?

Létezik esetleg olyan hogy motelban szobát bérelni egy hétre?

Angiai tapasztalatból tudom hogy nagy lehet a szórás a régiók között,ezért egy átlagra volnék kíváncsi.

illetve hogy melyik motehálózat az ami szóbajöhet?

linket megköszönnék!

Üdv!

G.Atti

KornelK Creative Commons License 2015.02.18 0 0 18534

Költözne? Ha nemzetközi költöztetést szeretne, akkor válasszon minket! http://www.visszuk.hu 
Kérjen árajánlatot az oldalunkon!

Allize Creative Commons License 2015.02.17 0 0 18533
Kiado szobat keresek Amsterdamban,de ha valaki tud vmi szobarol,az jo lenne.0645125689..
segítökéz Creative Commons License 2015.02.16 0 0 18532

Egy egyszerü és naiv kérdésem lenne.

Benéznek ide néha azok az ide bejelentkezö honfitársak,akik információt,kérdéseket/kéréseket és segítséget kérnek a hollandiai magyaroktól, vagy csupán szó nélkül továbbállnak?

Mit szólnak mind ehhez azok, akik régebb óta próbálnak segítökezet nyújtani?

GPM123 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 18531

Sziasztok,

Koltai Adrienn vagyok, és a cégemmel több mint 15 éve foglalkozunk ingatlan menedzsmenttel.
Fő profilunk a lakások rövid távú bérbeadása.

Amennyiben külföldön dolgozol, de van Budapesten lakásod és nem szeretnéd hosszú távra kiadni, hogy bármikor rendelkezésedre álljon, viszont szeretnél belőle kedvező bevételt elérni, úgy keress minket. Mi meghirdetjük a lakást külföldi bérlők körében, intézzük a takarítást, mosást, átadás-átvételt, elszámolást. A lakás bérbeadásából így 3*-os hozam érhető el, mint hosszú távú bérbeadásnál, a lakást a turisták nem lakják le (szinte csak alvásra használják), a lakásod nem áll üresen, viszont bármikor elérhető.

Hívj bizalommal, ha érdekelnek a részletek!

Üdv: Koltai Adrienn
+3670-320-6600

Allize Creative Commons License 2015.02.13 0 0 18530
Helloo,bejaros bebisitter munkat vallalnek szivesen Amsaterdamban,talan meg a kornyeken..Jelenleg uj munkahelyet keresek,de addigis vigyaznek gyerekekre.Az arban megegyeznenk,valaszolok mindenre privatban email cimen keresztul:)email:tiszgra7@gmail.com
barkasinak Creative Commons License 2015.02.13 0 0 18529

Budapest új TÜDEJE:  a főváros vonzáskörzetében egy 950 millió m3-es befogadó kapacitású víztározót- és egy nagyméretű szabadidőparkot építhetünk... (Fél Balaton nagyságrendű lehet!)   L. még:  http://www.ausztriaingatlan.shp.hu/hpc/web.php?a=ausztriaingatlan&o=budapest_fovaros_intenziv_fejlesztesei_9qVn

barkasinak Creative Commons License 2015.02.11 0 0 18528

A Kárpátmedencében élő népek korrekt gazdasági együttműködése...  A mell. linkben szereplő munkálatok vezetésére egy magyar-német (2 anyanyelvű), Ausztriában, Németországban, vagy Svájcban végzett, 40 év körüli agrár-, kertész-, vagy vízépítő mérnököt keresünk. Magyar-német nyelven írt, részletes önéletrajzot kérünk! E-mail: kerteszi123@gmail.com L. még:  http://www.ausztriaingatlan.shp.hu/hpc/web.php?a=ausztriaingatlan&o=nepek_baratsaga_4_allamhatason_ativelo_elelm__u0i5

segítökéz Creative Commons License 2015.02.09 0 0 18527

Kedves Fulopis!

Amennyiben jelen pillanatban nincs hely a middelburgi iskolában, két lehetöséged van:

1. Megvárjátok, míg felszabadul egy hely (beiratjátok a gyermeket, aki várólistára kerül)

2. Próbálkoztok a "tengerentúli" Terneuzenben.

Üdv.

Előzmény: fulopis (18526)
fulopis Creative Commons License 2015.02.09 0 0 18526

Kedves Mindenki!

Augusztustól szeretnék kiköltözni Hollandiába. Zeeland tartományba. Két dolog érdekelne. Hogyan kezdjek munkát keresni? Találtam egy iskolát a gyerekemnek Middelburgban, de állítólag nincs hely, pedig itt tanítják a gyerekeket hollandul. Hogyan kezdjek az iskolakereséshez? Angolul tudok középszinten. Ahogy kikültüzük nekikezdek hollandul is tanulni. Előre köszönöm a válaszokat! :)