Keresés

Részletes keresés

Nocika75 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 19168

Szia. Köszönöm a segítségedet! Már csak azt nem tudom, hogy most mihez fog kezdeni... mert gondolom más bankban nem tud erste bankos folyószámláról levenni pénzt, vagy igen??

Előzmény: segítökéz (19167)
segítökéz Creative Commons License 2017.06.24 0 0 19167

Szia!

 

Úgy tudom, Hollandiában NINCS Erste bank, de mivel nem akarlak félrevezetni megnéztem az interneten.

Ez a bank Közép-és Kelet- Európában létezik.

Itt találtam meg, ahol az emlitett bank található:

 

https://www.erstegroup.com/en/home

Előzmény: Nocika75 (19166)
Nocika75 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 19166

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy Amszterdam környékén van Erste bank? A férjem ott dolgozik és lejárt a bankkártyája, a bankba szeretne pénzt felvenni folyószámláról...köszönöm a segítséget!!

jewel1979 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 19165

pardon elirtam, szóval éveket.

Előzmény: jewel1979 (19164)
jewel1979 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 19164

Ha piaci áron bérelsz lakást, az drága. Ha szobát bérelsz, és együtt laksz másokkal, valamivel olcsóbb. Létezik olcsó, szociális bérlakás, de azokra meg általában regisztrálni kell, és sokszor együkét évet várni (ha nem többet.) A kereseted meghatározza, hogy a hivatalosan lakást kiadó cégek egyáltalán szóba állnak-e veled. Ha nem, akkor marad a szobabérlés.

Előzmény: Hollandia2017 (19160)
Quantumleap Creative Commons License 2017.06.19 0 0 19163

El lehet, legalábbis Amszterdamban. Elsősorban mosogató-takarító munkára. Gyári munkához általábankell a holland, de lehetnek kivételek.

Előzmény: BaGe06 (19162)
BaGe06 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 19162

Sziasztok!

 

Párommal szeretnénk Hollandiában munkát vállalni. Ő beszéli az angolt elég jól, én sajnos abszolút alapszinten, de azért érteni értek valamennyit, mert ugye a csapból is az folyik. Természetesen el is akarom/fogom sajátítani az angol nyelvet. Kérdésem az lenne, hogy egy kezdő angol nyelvtudással el lehet helyezkedni Hollandiában? (valami egyszerű, gyári munkára gondoltam első körben) Németül beszélek, de azt tudomásom szerint rühellik a hollandok :)

 

Köszönöm a válasz(oka)t előre is!

Gergő

segítökéz Creative Commons License 2017.06.17 0 0 19161

Szia!

 

Az, hogy mennyire tudsz kijönni a minimálbérböl leginkább a bérlakás árán múlik. Azt mindenféleképpen fizetned kell, a megmaradt összeggel úgy gazdálkodsz, ahogy akarsz, vagy tudsz. (természetesen a rezsi is töled függ, mennyi áramot, gázt, vizet használsz).

Olcsó tisztálkodási szereket a Kruidvat, vagy Trekpleister nevü drogériákban érdemes beszerezned.

Minden élelmiszerüzletnek van szórólapja, amiket bedobálnak a postaládákba, ott megnézheted azon a héten mit árulnak olcsón. Ruházkodáshoz ajánlom a C&A nevü ruházati áruházat, de sokszor pl. a Lidl-ben is lehet fillérekért ruhanemüt (farmer, T-shirt, nyári rövidnadrág, pizsama, papucsot) venni.

Ha mindezekkel elláttad magad, osztasz és szorzol, ekkor derül ki mennyit tudsz félretenni.

Talán sikerült valamit segíteni, de ha van még kérdésed, bátran tedd fel!

Üdv.

Előzmény: Hollandia2017 (19160)
Hollandia2017 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 19160

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Hollandiában meg lehet élni minimálbérből? Konkretizálva: ki jön- e belőle egy garzon bérleti díja + rezsi + ennivaló + esetleg utazási költség, ha a

munkáltató nem állja + olcsó tisztálkodási szerek, időnként pár olcsóbb ruhadarab megvétele + egy kis tartalék félretétele minden hónapban?

 

A válaszokat előre is köszönöm!


bolond38 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 19159

Sziasztok!

 

 

Üdv mindenkinek!

 

Érdeklődnék,hogy ez év októberében megy e Magyarországra valaki 6-7-dikén autóval ? Betársulnék !

 

Köszi! Sziasztok! 

 

Sándor.

Katiica Creative Commons License 2017.06.01 0 0 19158

Sziasztok! Most

a hosszu hét végén tudtok ajánlani valami programot

Amszterdam kozeleben? Összejöveteleket, ismerkedesi

esfeket szoktatok tartani? En nagyon szívesen ismerkednék

magarokkaL, sőt a kollegaim kolléganőim is.

Tovabi szép estet!

mirla Creative Commons License 2017.05.25 0 0 19157

Szia Flippy! Nem egészen világos, hogy mit szeretnél? "Bankkártyát felmondani." Milyen bankkártya? Betaalpas (amivel fizetni tudsz), vagy creditcard? (hitelkártya)?

A kártyák mindegyikéhez tartozik egy számla(szám) is, betaalrekening.

Ezt is fel kell mondanod, illetve ezt, és akkor megszűnik az ehhez kapcsolódó bankkártya működése is.

Csak a bankkártyát nem tudod felmondani szerintem, mert akkor nem tudod használni a számládat, nem tudsz fizetni, pénzt felvenni, stb.

Mindent elintézhetsz online, ha van Mijn ing online portálod, amihez kódokat használsz.

Kulcsszavak: betaalpas opheffen, betaalrekening opheffen.

Személyesen egy ING-banknál teheted meg ugyanezt.

Még annyi: teljesen felszámolod a holland tartózkodásodat? Mert ha nem, és az adószámod még él, akkor kell egy bankszámlaszám is mellé, legalábbis én így tudom. Munkát nem tudsz vállalni, csak illegálisan bankszámla nélkül, itt zsebbe nem fizet senki hivatalosan.

A bankszámlád megszüntetése 20 euro adminisztrációs költségbe kerül, ezt levonják, a számlán fennmaradó összeget az általad megadott számlára továbbítják (külföldre utalva költséglevonással és árfolyamváltozással számolni kell!)

Sok sikert!

Előzmény: Flippy86 (19156)
Flippy86 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 19156

Sziasztok? Azt kszeretném kérdezni, hogy itthonról (vagyis Magyarországról) hogyan tudnám megszüntetni a holland ING-s bankkártyámat? :)

Esmee Creative Commons License 2017.05.25 0 0 19155

Szia betty! Még itt laksz amsterdamban?

Előzmény: BettyP (19037)
Esmee Creative Commons License 2017.05.25 0 0 19154

Sziasztok! Van valaki amsterdambol babával vagy kisgyerekkel? Jo lenne közös programot csinálni!

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.25 0 0 19153

Sziasztok! Segítségeteket szeretnénk kérni férjemmel. Szeretnénk kimenni dolgozni Amszterdamba. Rengeteg hirdetésre küldtük el az önéletrajzunkat,de a legtöbb szerintünk csak lehúzós,pénzt kérnek előre,pénzt kérnek a kiutaztatásnál is.Szerintünk ezek nem valós munkák. Idegen nyelvet férjem nem beszél,én angolul beszélek keveset,mert én már dolgoztam Amszterdamban 3 évet egy takarítócégnél. Ugyanoda nem akarunk menni azért mert egy héten 7 napot kell dolgozni. Ha valaki tudna számunkra valós munkalehetőséget és szállást,egy szoba elég kettőnknek,akkor kérem segítsen nekünk. Én 39 párom 37 éves fittek,fiatalosak vagyunk még :) .  Kérem aki tud segíteni privátban írjon a moni0507@citromail.hu e-mail címemre. Ha adsz telefonszámos elérhetőséget szívesen fel is hívunk. Köszönjük!

Katiica Creative Commons License 2017.05.12 0 0 19151

Erre mondjak hogy nincsenek veletlenek. Egy hónappal ezelőtt én sem tudtam hogy itt keszek es elég felkészületlen is voltam. Legfőbb hiányosság a nyelv természetesen de nagyon nincs lehetőségem tanulni még mert 30-as telefonom van es nem fogadja el a holland kártyát. Ez azért nagy gond

mert nem tudom esténként az "otthonomban" használni a netet csak kint a szabadban ahol wi-fi van. Függetlenítettnem kell de meg nem tudom hol es hogyan oldom meg. Nagyon jo volna ha nem

kellene keszuleket vasarolnom. Ezért is vannak hibák a szavakban amiért elnézést kerek. Szóval még átértékeli küzdök problémákkal, de remelem hamar leküzdöm. 

Előzmény: schlumberger (19148)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 19150

Kösz, mirla!

Angolul jól elboldogulunk. Amikor jött velünk kedvenc unokánk, inkább elkezdte tanítani magyarul Adriane-t. Azóta is kinn van a hűtőszekrényen a cédula a jóreggelt-jónapot stb. Amikor ott vagyunk, mindig van nyelvlecke :-)

Én mindig tanulok egy kicsit az adott ország nyelvéből, ha megyek valahová. Egyrészt tisztelet, másrészt mosolygós könnyebbség. Ilyen jó napot, szép időnk van, stb.

Hollandiában bárhová, bármilyen üzletbe betérve angolul jól elboldogultam, csokiboltban, szerszámboltban, stb. Élmény, hogy amikor az ősszel bementünk a csokiboltba (kell hozni az unokáknak rendes csokit :-) ugye) megismert bennünket a csokikézműves, emlékezett rá, hogy tavaly is jártunk nála, és vittünk egy szatyor csokit Magyarországba.

Most majd Lengyelországba visszük az egyik csokievőt a nyolcadikos ballagása után, mint a nyelvtanár nővérét anno. Aki nagyon sokat járt velünk. Jól elkalandoztam.

 

Munkám során is jártam külföldön, vettem hasznát a nyelvtudásnak,angol orosz, német

A francia kimaradt, most próbálom pótolni. Rejtő Jenő műveiből felfedezem a kiejtés és az írott nyelv közötti összefüggést :-)

 

Ezért hümmögtem, nyelvet tanulni KELL

Előzmény: mirla (19149)
mirla Creative Commons License 2017.05.11 0 0 19149

https://www.youtube.com/watch?v=x-NxT-ISjOY

 

Akkor itt van még egy online-nyelvlecke, kezdőknek. Ez a fenti egy a sorozatból, oldalt megjelenik a többi része is.

Előzmény: schlumberger (19148)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 19148

Én Győrben. Van egy régi barátom, aki amerikai (nem magyar!), és egy nálunk tett látogatása során a ferihegyi tranzitban megismerkedett egy hollandus sebészorvossal, akit később feleségül vett. Azóta Hollandiában él, és így időnként én is előfordulok Hollandiában, meg ők is Hungáriában :-)

Legutóbb az ősszel, hálaadás ünnepére repültünk párommal pulykát enni :-) (amikor ő van itt, akkor marhapörkölt nokedlivel, meg lecsó)

Előzmény: Katiica (19145)
Katiica Creative Commons License 2017.05.11 0 0 19147

Köszönöm mirla! Nagy szükségem van Á! 😀

mirla Creative Commons License 2017.05.10 0 0 19146

Katiicának, és mindenkinek, aki hollandul szeretne tanulni, ajánlanék egy brilliáns, hatalmas munkát, youtube-videokkal. Minden témában találhatóak rendkívül élvezetes, kidolgozott nyelvleckék, a szókincsfejlesztéstől a nyelvtani kategóriákig!

Sok sikert!

 

http://www.learndutch.rozemarijnonline.net/lessons-learn-dutch-online.html

Katiica Creative Commons License 2017.05.10 0 0 19145

Őszintén örülök hogy rosszul ítél telek meg Titeket, csap a pozitív dolgokra vagyok hajlandó figyelni. Én is egy nap alatt döntöttem es most itt leszek a nyáron teljesen hivatalosan. Tudtam hogy sikerülni fog es sikerült is. Ti merre éltek?

noordbrabander Creative Commons License 2017.05.10 0 0 19144

Szia!

 

Fekete, azaz nem bejelentett munkára utaltam a hozzászólásomban.

 

Egyébként, ha már így színt vallunk, én 45 éves nő vagyok (a nickem félrevezető).

 

Örülök, hogy megoldódott a problémád. További szép napot Neked is!

Előzmény: Katiica (19142)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.10 0 0 19143

beskatulyazott engem egy bizonyos fajta munkára

 

Szégyen arra, aki itt rosszra gondol - mondotta III. Edward.

 

Én csupán azért hümmögtem , mert ilyen ad hoc módon, nyelvtudás nélkül... de örülök, hogy megoldódott.

Köszönöm, hogy így megfiatalítottál, de már a 66. évemet taposom; volt a családban, aki hipp-hopp nekiugrott a külhonnak, nos az ő kalandjait nem írom le...

 

Jószerencsét!

Előzmény: Katiica (19142)
Katiica Creative Commons License 2017.05.09 0 0 19142

Nagyon köszönöm a két hozzászólást, melyekből csak úgy árad a jóindulat. Tipikus magyar hozzáállás... Nos segítségetek nélkül ugyan, de megoldódott minden.  A köhögő úriemberek üzenem, hogy bizonyára nagy élet tapasztalattal bír, amiért egyből beskatulyazott engem egy bizonyos fajta munkára jelentkező hölgyek közé. Fiatal ember! Mert gondolom lehet vagy 30 éves, elárulom Önnek hogy bőven túlléptem

már azt a korhatárt amire gondolt és valóban dolgozni szerettem volna, ami mára meg is valósult Amstrrdam közelében.

A másik okostojásnak is üzennék mégpedig azt, hogy évekig is lehet takarítani - kérdezze csak meg az édesanyját aki bizonyára nagy gyakorlatra tett szert e téren és nem biztos higy dícsérő szavakkal illetné a kedves fiát ezekért a gondolatokért. 

Csak kérdezni kellett volna Uraim! Szívesen és örömmel válaszoltam volna kérdéseikre, de ugye megértik hogy nem részleteztem gondjaikat itt a közös felületen. 

Legyen kellemes estékjük! 

dddido Creative Commons License 2017.05.02 0 0 19141

Sziasztok! ATIK.munkaközvetítőről érdeklődnék.Vélemények,tapasztalatok? 

Köszönöm előre is! 

noordbrabander Creative Commons License 2017.04.13 0 0 19140

Lehet félreértem, de hol van annyi piszok, hogy két hétig kelljen takarítani feketemunkában? Talán ezért a hümmögés.

 

Volt pár hete egy kérdés a DigiD-ről. Kell hozzá bejelentett cím, mert oda postázzák a kódot.

 

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Előzmény: Katiica (19139)
Katiica Creative Commons License 2017.04.12 0 0 19139

???

Előzmény: schlumberger (19138)
schlumberger Creative Commons License 2017.04.11 0 0 19138

Hm, hm... vagy khm, khm?

Előzmény: Katiica (19137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!